plakát seriálu

Santa Clarita Diet

(Santa Clarita Diet)

Názory uživatelů

Think about people I haven't killed. Literally everyone in the world except three people.

Pardon, ale z tohodle seriálu jsem naprosto unešená, nadšená, totálně odvařená. Přesně ten typ humoru, který miluju, černý humor a k tomu inteligentní, vtipný, hlášky jsou jedna perla za druhou, střílení si z klišé, spousta všeobecných narážek, skvělé herecké podání, skvělý scénáristický um, parádní vymýšlení nových zápletek, které sice nejsou originální, ale za to famozně podané, rafinovaně a nenuceně zapojené do dění.

Netflix se popral se zombie tématem hezky po svém, do hlavní role si obsadil Drew Barrymore, která si vidno svojí roli dost užívá, ale totální tahoun je Timothy Olyphant, který jako Joel předvádí opravdu geniální, komediální výkon, krade si pro sebe veškerý prostor, chemie mezi ním a Drew funguje dobře. Pak tu máme Abby, dceru manželské dvojice, která zprvu působila nepříjemně a zbytečně kriticky, ale nakonec přesně tohle jsem si na ní zamilovala, její kamarád Eric má taktrochu typicky pubertální humor nerda a losera. V neposlední řadě je tu Gary, aneb Nathan Fillion vždy a všude.

Pokud máte rádi třeba Ash vs Evil Dead, tohle je něco na ten způsob.

Seriál nejspíše není pro každého, kdo se v ničem takovém nevyžívá, což podle hodnocení je dost lidí tady, ale pokud máte zájem pro totální šílenost plnou humoru, akce a skvělých hereckých výkonů, tohle není určitě špatné.

Pro mě osobně je to taková droga, dojela jsem druhou sérii a lačně a dychtivě čekám na další.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Skoro až nudná rodina...

Ač tento druh komedií, kde krev teče proudem a nechutnost střídá zase jen nechutnost, nemám ráda, Santa Clarita Diet mě dostal. Zase něco nového a díky obsazení, které mi nečekaně nedělalo žádný problém ani u jedné z postav, jsem se na každý díl skutečně těšila. Z Drew Barrymore vyzařoval takový jakýsi klid, který vyvažoval lehce vyšilujícího Timothyho Olyphanta (vidět ho v tak odlišné roli je opravdu zážitek!) - ti dva se skvěle doplňují. Snad bude druhá série stejně svěží a originální :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Trošku černá komedie

Musím říci, že ze začátku jsem byla k tomuto seriálu skeptická, avšak po celé sérii musím říct, že je pro mě obrovským překvapením. Ačkoliv nejsem veliký fanoušek komedií jako takových, tohle mě opravdu bavilo. Milé a velmi vtipné scény. Dialogy jsou velmi chytře a vtipně napsané. A Drew s Timothym byli ve svých rolích skvělí. Takže musím říci, že jde o velmi povedený kousek!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

People can be sweet and dangerous. Example, us. Also koala bears.

1. série - 80% - Castingem okouzlující komedie, která se nebojí bavit. Geniální slovní přestřelky, vizuální groteska, fekální záblesky pro fajnšmekry i kousavě satirická variace na Zoufalé zombie manželky, nejen kvůli přítomnosti Ricarda Chaviry - všechno tu je a každý si vybere. A dokonale sehraná dvojice Barrymore-Olyphant s přihrávkami od půvabně podivné Liv Hewson kombinuje uvěřitelné rodinné momenty s příjemně nejasným očekáváním všeho možného i nemožného, co může přijít za okamžik. Prodloužení na další sezónu trochu překvapuje, protože Santa Clarita dlouho připomínala nekompromisní jednohubku, ale o to sladší bude návrat k realiťákům od vedle, až zase přijde hlad.

2. série - 100% - Snad každá hláška posazená dokonale přesně, vedlejší linky nenápadně gradované až k nepředvídatelnému finále se stovkou zvratů, bláznivé dialogy a situace podpořené salvou hvězdných hostů. V Santa Claritě se letos usedlo k fenomenální hostině, která myšlenky na protahovanou jednohubku zahnala po jediném díle a potvrdila, že ne všechny perly dostávají na Netflixu takovou pozornost, jakou by si zasloužily. Dílko jak z toho nejluxusnějšího katalogu vraždících místností.

3. série - 90% - Čím dál komplikovanější scenáristická výzva, která neměla na seriálové scéně obdoby. Do jakékoli situace se tvůrci dostali, jakákoli nepředstavitelná postava se připletla Hammondovým do cesty, stejně se divák o dvě až tři epizody později ocitl v situaci zcela odlišné, s ještě bláznivější dynamikou. Jakkoli se poslední díl nedá ani při největší snaze brát jako úplné finále a zrušení mi zlomilo srdce jako už dlouho nic, jsem tak trochu proti své vůli vděčný, že jsme se dočkali alespoň třech sezón. A ještě víc pak za to, že si bizarní jednohubka našla takovou diváckou základnu, která za ní bude smutnit ještě několik let.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nová dieta

Tak toto ma vážne baví. Mám rada také tie creepy veci a Santa Clarita Diet je presne taká. Niekomu sa bude možno zdať, že je trochu nelogické, prečo viac neriešia, ako sa Sheila stala zombie. Možno sa k tomu ešte dostaneme. Mňa však ale práve toho baví, neriešme prečo, poďme rovno na tú zábavnú časť.
A Timothy je úžasný. Užívam si každú scénu s ním. Trochu ma síce irituje dcéra "drsňáčka". Tá sa ale dá prekusnúť a preto predpokladám, že SCD sa tento rok stane mojim miláčkom č. 1. Teším sa na ďalšie vraždy a komické momenty Sheily a Joela.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Komedie?

Hodnotím po pilotu, takže uznávám, že můžu mít trochu zkreslený názor. Ale na celou sérii nemám v plánu koukat. Chápu, že to má být černá komedie s krvavým humorem, ale tak nějak to u mě nezafungovalo. Jasné, můžou tam být vtipné scény, ale když je všechno hozeno na jednu vlnu, tak už to vtipný není. Scény tam jsou dost přehnané, jak v efektech, tak i herecky. Po pilotu nedokážu říct, jestli to byl záměr nebo ne. Navíc mě naprosto iritovalo, jak jsou s tím všichni cool. Bylo to tak neuvěřitelné, že jsem na tom nic vtipného nenašla.
I když, zajímavý nápad.

60 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Prsty ako chipsy

Táto tak trocha "iná" komédia ma dostala! Zo začiatku som bola zvedavá hlavne na Nathana-Castla,ale po zhliadnutí som to okamžite musela pozrieť všetko!
Baví ma aj drsňácka dcéra hlavnej hrdinky a jej kamoš Erik.Čo mi tak trošku vadí je práve tá nechutná podstata seriálu.
A ak má niekto záujem ako sa robí smoothie z uší tak smelo do toho! :D

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

možná později

Rovněž jsem se díval pouze na pilot, tak mi možná unikne zajímavý kousek, ale úkolem pilotního dílu je zaujmout diváka a přimět ho dívat se dál, v čemž tento seriál u mě neuspěl. Postavy a jejich reakce přišli naprosto neadekvátní situaci. Myslím, že větší množství skepse by nebylo od věci. Nebylo to špatné a nechyběli tomu místy vtipné dialogy a situace, ale určitě se na tom dalo zapracovat lépe.

60 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zombie Sheila

První díl mám za sebou a je to naprostá bomba,šílenost a senzace :)
Drew a Timothy jsou perfektní a skvěle se k sobě hodí.První vraždu máme za sebou a ukousnuté prsty pana Castela mě fakt dostaly.
Tohle bude od dneška můj nejmilejší komediální seriál :) :) :)

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Výdatná seriálová strava

Mňa táto milá šialenosť nesmierne bavila. Charaktery sú sympaticky napísané i zahrané a postavy majú medzi sebou chémiu. Dialógy i situácie sú tu často veľmi zábavné a len minimálne silené, a celý námet i spracovanie sú veľmi svieže. Ako päťhodinová komediálna jednohubka je Santa Clarita Diet vlastne veľmi záživná ;)

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Trošku pomalé...

Čo som zatiaľ videl seriály od Netflixu, tak mi každý prišiel trošku pomalý. No a tu to nie je o nič lepšie. Čakal som od polhodky viac. Nevadí, aj tak som prvú sériu zhltol na jeden šup a celkový dojem je kladný. Timothy je super, Drew mu pekne sekunduje, funny susedky, aj som sa zasmial, i keď až taká extra komédia to nie je. Určite odporúčam ako oddychovku...

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nuda

Timothyho mám ráda, ale podle mého názoru se vůbec nehodí na komedie, no přinejmenším do téhle, a když vezmu celkově seriál, bavil mě asi tak 5 minut, poté to šlo pěkně z kopce. Jedním slovem nudné....

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nic extra, ale zlepšuje se ...

Seriál má všechno, co má správná komedie mít. Hvězdné kvalitní obsazení, dobrou zápletku na téma zombíci na maloměstě.
Z hlavní hrdinky se stane pohledná zombice, což manžel bere takřka s nadšeným výkřikem "to nevadí lásko, jdem ti sehnat nějaké to papáníčko" a o tom to pak celé je. Jako chápu, že mít doma hladovou zombici není zrovna výhra v loterii, ale takhle na pohodu bych to asi nevzal.
Nepřišlo mi to ani veselé, ani inteligentní. Kupodivu mi to ale nepřišlo ani úplně pitomé. Prostě takové nijaké.
A že bych se smíchy trhal, to taky ne, vlastně celkový počet pro mě veselých situací se limitně blížil k nule. Asi jen můj problém, sestra byla nadšena.

EDIT po SO2: Pro mě obrovské překvapení. Už první díl sezóny byl podle mě vtipnější, než celá první řada dohromady. Do výroby evidentně zavál nějaký svěží vítr a druhá série je jako celek mnohem lepší a vtipnější. Samozřejmě výhrady jsou tam pořád, ale celkové zlepšení je patrné, jsem rád, že jsem tomu dal ještě šanci. A to si zaslouží zlepšit hodnocení.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Takto má vypadat manželská láska

Že se z manželky stane zombie a syrové hovězí jí nejede ? Nevadí, lidského masa přece všude pobíhá dost a mrazák je dost velký :-). Černá komedie podle mého gusta, má to spád, vtip a pro mne sympatické herecké obsazení.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

To jako vážně?

Bohužel vice jak prvni dva dily jsem nedala. Ani nijak výrazně vtipné spíše nechutné. Za mě palec dolů.

20 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Slušná úroveň

Nikdy jsem nebyla na zombie, až do Walking dead a iZombie. iZombie je pro mě na prvním místě, Walking dead do 5.série na druhém, Z nation asi na třetím, takže toto řadím na čtvrté místo. Slušná úroveň.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

A můj názor je ...

1. série - 80% Moc šancí jsem tomu skutečně nedával, ale nakonec se z toho vyklubala příjmená záležitost, která postupem času chytne a zaháčkuje vás. SCD se dá nazvat sitcomem, avšak bez absence smějícího se publika. Stačilo pár dílů a všechny hlavní postavy jsem si skutečně zamiloval. Líbí se mi černý a nekorektní humor a vlastně i vymyšlená dějová linka.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk