plakát seriálu

Změna je život

(Life Unexpected)

Názory uživatelů

LUX

Na seriál jsem narazila úplnou náhodou, díky hereckému obsazení, které mě dostalo a rozhodně přidalo plusové body hned na začátku, takže jsem seriál musela zkouknout.

Jsem ráda, že jsem si LUX pustila, protože mj. zobrazuje život dětí, které byly odloženy a umožňuje nám tak nakouknout do jejich světa, který se v mnohém liší.

Hned první díl si mě získal. Řekněme, že za to může Kris Polaha a vtip, kterým jsou dialogy okořeněny. Scéna, kdy se Lux snaží vysvětlit svému otci, kdo je a co od něj potřebuje patří mezi mé nejoblíbenější.

Prvních deset dílů si u mě vedlo vcelku dobře, pak se bohužel začala vytrácet dynamika, kterou jsem znovu objevila až ve druhé polovině druhé série. Ovšem závěrečný díl si to u mě napravil. Je mi jasné, že děj musel být uspěchán, aby seriál dostal patřičné ukončení (za což jsem ráda, nemám ráda otevřené konce), ale ani to mi až tak nevadilo, jelikož jsem dostala, co jsem chtěla.

Už jsem naťukla herecké obsazení, kde mě přilákala známost představitelů hlavních rolí a hostujících hvězd. Shiri a Kris byli perfektní, navíc mezi nimi fungovala úžasná chemie, což ve společných scénách nebylo vůbec na škodu. A byla jsem opravdu mile překvapena výkonem Britt. Viděla jsem s ní film nebo dva a pochopitelně The Secret Circle, kde mě nijak zvlášť nenadchla. Proto se mi líbilo, jakým stylem se ujala role Lux a a věřila jsem jí ji mnohem víc než roli čerstvé čarodějky Cassie. Ani Kerr za svými hereckými kolegy nezaostával, bohužel mi byla nesympatická jeho postava.

Dávám 80%, pro mě příjemná oddychovka, která neurazí, ba naopak pobaví.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

super

jedním slovem skvělé! Seriál, který mě rozesmál i rozplakal, sympatičtí herci, perfektně napsaný scénář. Bohužel byl po odvysílání 2 sérií zrušen kvůli nízké sledovanosti (jak je to možný?) Jediné co mě nepotěšilo, byl závěr seriálu - takový konec jsem si opravdu nepředstavovala.
Brittany jsem si tu hodně oblíbila (ne tak už v dalším seriálu Secret circle). Za zmínku stojí skvělá Shiri Appleby, která je mimochodem neuvěřitelně krásná:) Kerr Smith (známý jako Jack ze seriálu Dawsonův svět) a sympaťák Baze. Tenhle seriál bych si rozhodně nenechala ujít, vysoké hodnocení si právem zaslouží.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

LUX

Protože jsem kdysi hodně sledovala Roswell i Dawsonův svět, na seriál jsem se hodně těšila. Zpočátku jsem měla i pocit, že mě nezklamal. Žánry byly dobře vyvážené, postavy se taky více méně daly sledovat.
Nic z toho však neplatilo u série druhé. Stala se z toho strašná soap opera, z Lux rozmazlený fracek, z její matky hrozná hysterka. Doslova jedna zápletka horší jak druhá. A happy-end bylo to, že hlavní hrdinka chodí s klukem, kterého jsme naposled viděli jako kluka její kamarádky? To vyloženě divné.
Na druhou stranu mi tenhle seriál představil Kseniu Solo, za to nějaká procenta přidám.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nudná vztahovka

Téma by zaplnilo tak jeden malý televizní film, již po pár dílech už tak nějak bylo řečeno vše a děj se zastavil na mrtvém bodě - Lux něco provede, Cate jí seřve, Lux utíká za Bazem, Cate si pobrečí, jaká je hrozná máma a všichni se usmíří. Herci jsou do jednoho nevýrazní a nezajímaví a vzhledem k tomu, že je Life Unexpected jen ukecaná vztahovka s nepříliš originálními dialogy, spadá seriál do šedivého průměru. S výbornými herci by to možná fungovalo, ale takhle tedy opravdu ne. Tenhle počin ničím nevyniká a dalo by se říct, že je to vážně synonymum průměrnosti.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

life unexpected

Seriál jsem začala sledovat z jednoho jediného důvodu - neměla jsem se na, co koukat. První díl mě zaujal, tak jsem se koukla na další díly. Za první řadu bych dala 100%, ale druhá řada už byla poněkud slabší, a proto 100% dát nemohu. Herci byli vybráni dobře, až na hlavní postavu. Britt Robertson mi přijde strašně nesympatická a kvůli tomu jsem taky nedokázala mít její postavu Lux ráda. Mezi moje oblíbené postavy určitě patří Baze, který dokázal vždycky rozesmát.

Konec se mi líbil. Jediné, co se mi na něm nelíbilo, bylo to s kým nakonec Lux skončila, ale tak nějak jsem celou dobu tušila, že spolu nakonec stejně budou.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Family is the new F-word...

Nejsem velkým fanouškem příběhu, který se zaměřuje na vztahy rodičů a dětí (OC), ale LUX mě překvapil. Asi je to tím, že sami rodiče jsou mladí lidé, kteří (hlavně Baze) jsou v podstatě pořád dětmi. A že jejich dcera má skoro více životních zkušeností než oni.
Nečekala jsem, že mi herci budou tak sympatičtí. Samozřejmě Shiri znám z Rosewell a Kerra z Dawsona, + se objevilo i pár hostujících lidí, které mám ráda (Emma Caulfield, Arielle Kebbel atd.). Ale kdo mě nakonec nejvíc překvapil, byla Brittany Robertson, která předvedla nadprůměrný výkon v roli společenského vyvrhela, už od pilotního dílu. To, jak dokázala ztvárnit transformaci z nezávislé rebelky k průměrné středoškolské holce, která chodí na plesy a randí blonďaté šampóny (a učitele), a která dokáže věřit někomu jinému než sobě a spoléhat na ně..
LUX je možná seriál pro teenagery, ale hlavní příběh má pro mě hlubší smysl, donutil mě zamyslet se nad situací těchto dětí, které celé dospívání nemají, na koho se obrátit, a musí vystřídat desítky příšerných domovů, i když je jim jasné, že nakonec stejně skončí v děcáku. Nikdy jsem to nepociťovala, ale jsem opravdu ráda, že jsem tohle nikdy nemusela zažít, že můžu chodit na dobrou školu a můžu se kdykoliv vrátit domů.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

LUX

Velice osvěžující a netradiční seriál, který dokázal být dojemný, vtipný a zároveň působit poměrně realisticky. Nejvíce se mi líbil herecký výkon Kristoffera Polahy, kterého znám z Ringeru a působí velice talentovaně a přirozeně. Stějne tak bylo zajimavé sledovat posun Shiri Appleby z dřívějšího Roswellu, jejiž role v seriálu mi byla osobně dost sympatická. Rozhodně doporučuji. Škoda, že seriál skončil, dalo se z něj vytěžit mnohem více a poněkud urychlený závěr více dovysvetlit klidně v další sérii.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

zajímavé

Tento seriál mě uchvátil. Seriál o šestnáctileté dívce, která jde za svými biologickými rodiči, kvůli osamostatnění a nakonec je s nimi.Dalo by se čekat, že seriál bude melodramatický a není zde moc co čekat. Ale opak je pravdou, všechny postavy měly co říct. Myslím, že každý se může s někým ztotožnit, ačkoliv není ve stejné situaci. Lux je neobyčejně chytrá a má překvapivě docela dobrý názor na to co je dobré a co ne, i když jako puberťačka má i výkyvy. Cass je prototypem ženy, které musí mít vše tak jak chce, ale přesto k sobě přijme dítě, které jí vše naruší a ona se s tím musí umět vyrovnat. Nate je prostě chlap, který nikdy nemusel být zodpovědný a tak se to teď musí učit. Prostě super seriál k zasmání, ale také nutí k přemýšlení. A nakonec, mám radost z toho, že tento seriál byl uzavřen koncem, přestože nečekaným a dalo by se představit si spoustu dalších epizod a situací (např. jaktože Jones je nakonec s Lux? Co tomu asi říkala Natasha?), ale i tak je fajn vidět zase jednou ukončený seriál.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

LUX

Ikdyž nemám ráda seriály, kde už od prvního dílu víte, jak skončí tak Life Unexpected mě nadchl. Mám ráda vtipné seriály - díky Bazovi, jsem se po téhle stráce vyřádila. Ale seriál i rozbrečel :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nedělej si starosti. Jsi moje dítě. V tvé krvi ti koluje nadprůměrná inteligence, která, doufejme, vyruší tu stupiditu, kterou máš od Baze.

Čtyři roky od posledního názoru, no pááááni. Co jsem to zjistila, mám chuť na změnu a k ní jsem si vybrala právě Life Unexpected (a taky proto, že se nudím a proto, že jsem ho před půl hodinou dokoukala).

Změna je život, co dodat… a má dvě série. Té první nemám co vytknout, rozesmála, rozesmutnila… mám z ní pár pěkných písniček a dobrý pocit. Druhá už ale byla o něco slabší, o špetku depresivnější, vážnější, Lux v ní ztrácela na sympatičnosti a hlavně bylo méně Baze, což mně chybělo asi nejvíce, protože ten tomu celému dodával tu lehkost, optimismus… prostě bláznivost. Baze i Cate se snažili stát se zodpovědnými rodiči, ale u Baze se to vždy tak nějak vymklo a to byly právě ty momenty, kdy jsem se rozhodla, že tu osmdesátku prostě dát musím. Na jednu stranu mě mrzí, že zůstalo jen u 26 epizod ale s pokračováním by se víc a víc podobali 90210 a celému Dawsonově světě a to už by znamenalo spíš osmdesátku s mínusem. Takhle si alespoň uchovali slušný závěr, který mě, nepřekvapivě, vehnal slzu.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

LUX

Cate mala na strednej dieťa, ktorého sa vzdala. To dieťa teraz hľadá svojich rodičov, aby mohlo požiadať o osamostatnenie. Takto začína nevšedný príbeh Lux.

Všetky postavy sú sympatické. V podstate tu nie je žiadna vyslovene záporná postava. Príbeh plynie pomaly, rozvíja sa, postavy sa zbližujú... Postupne pridáva na dramatickosti (Luxine zážitky z detstva, nevera, vzťah učiteľ – študentka...).

O to viac mi je ľúto záveru. Ten pôsobí ako päsť na oko. Unáhlený a presladený.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pěkné

Tento seriál,ani nevím jak už mě napadlo se na to podívat..musím upřímně říct , že mě překvapil čekala jsem o dost méně ,ale když jsem se na něj dodivala ,bylo mi to líto že už to dál není. Když mě první série moc nezaujala ta druhá mě bavila.. nejlepší na to bylo, že jsem se zasmála ,pobrecela jsem si i jsem si uvědomila jak se někdo může cítit. A když to byl jen seriál, tak myslím že se nad tím musím pozastavit a zamyslet..

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Škoda konce nebo ne?

K seriálu jsem přišla úplnou náhodou v létě o seriálové pauze. Nelehký život opuštěné Lux, která se snaží po letech dát do kupy se svými pravými rodiči mě zaujal a svým způsobem jsem si ho i velmi oblíbila. Druhá řada už přinesla míň než jsem čekala. Nejdřív mi bylo líto, že už další řada nebude. Ale s odstupem času, a s nabývající kvalitou nových seriálů, zjišťuji, že i pro mě tenhle seriál nějak zapadl....neurazí, ale ani nenadchne.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Takže další super seriál! :)

Narazila jsem na to náhodně .. koukala jsem na Britt(Lux) v Osobnostech, na její filmovou databázi, a tam bylo tohle. Myslela jsem si, že je to film, ale pak jsem si o tom přečetla v ČSFD, kde na promovce bylo vytištěný "CW". Já od toho kanálu miluju seriály, a pak jsem to hledala jak splašená. :D Po hoďce hledání jsem konečně stahovala, a pak jsem koukla. Hnedka mě to chytlo, a teď to patří mezi moje top. Britt jako Lux je parádní, a abych pravdu řekla, neumím si představit někoho jiného v její roli. Cate jako Shiri je taky úžasná, a působí dost sympaticky. Ale nejradči mám Baze, ten je prostě nejlepší. :D
Jak už někdo psal, tento seriál mě dokáže rozbreřet, ale i rozesmát. Jen je škoda, že jsou jen 2 série :/

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Baze :-)

Puberťačka, která se snaží chovat jako dospělá právě objevila své biologické rodiče, kteří se chovají jako puberťáci, tak o tom přesně je tento seriál. Hlavní představitelka Lux občas leze na nervy, ale Baze to vždycky zachrání svým humorem a to se mi líbí. Seriál se potýká se vztahovými problémy, které se nenápadně přibližují k reálnému životu a to je fajn, takže já mohu zcela doporučit.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ending UneXpected

1. série - 60% - Jak se někde objeví rodinná vztahovka vyprávěná v klidném tempu, nesmím chybět. Proto jsem po úvodních epizodách Life UneXpected jásal nad nalezením nové klasiky, ale nadšení později povážlivě kleslo a ke konci série se změnilo téměř v apatii. A je to obrovská škoda, protože hlavní postavy mám rád bez výjimky všechny. Jenže stejně tak jako jim dokážu fandit, kroutím každý druhý díl hlavou z jejich podivného chování, které k předchozím činům vůbec nepasuje a občas zafunguje jako zbytečný oslí můstek. Takže jakkoli to Shiri Appleby i deset let po Roswellu neskutečně sluší, nevím zatím přesně, co si myslet. Snad druhá série přijde s nějakým šikovným zvratem nebo nápadem, který děj vytáhne z ospalého průměru.

2. série - 80% - Stálo za to si počkat. Malou chvíli to ještě trvalo, ale pak se tvůrci rozhodli - a začali psát LUX jako mírnější verzi One Tree Hill (a pro ty, kterým by to nebylo jasné podle basketu, napsali i jeden crossover). V tu ránu je problém nepustit si po třech právě zhlédnutých epizodách i tu čtvrtou a postavy i přes přetrvávající neduhy v chování beru jako strašně fajn charaktery. Jednoznačně největším kladem jsou ale vztahy. Pryč jsou nenápadná pouta, která mi jsou ve většině případů jedno a konečně přicházejí situace, kdy musím zapáleně fandit té či oné dvojici. Scénáristé dokonce měli tolik odvahy, že dost obšírně pojali i vztah Lux s Ericem, malé nenápadné tabu, o které se velká většina teenagerovských seriálů nezapomene otřít, ale málokdy je z něj něco jiného než slepá ulička. Právě tato příjemně znervozňující linka zakázané lásky je tím, co mi ze seriálu v hlavě zůstane napořád. Alespoň než přišel úplný konec...

Spoileroidní P.S. k finále seriálu: Parta, která psala poslední díl, se očividně rozhodla, že nemá cenu skončit jako příjemně rodinný seriál (přestože jsem tak celé dílo po dvě série bral) a doslova kaskadérským kouskem silně zariskovali s přízní diváků. Většinou podobné odvaze fandím, ale tady jen zaraženě kroutím hlavou. Ze závěrečné pětiminutovky mám pocit, že celá zápletka byla rozepsána na tři roky a když během druhého přišla od vedení televize CW stopka, byl zkrátka za poslední díl druhé sezóny napsán dovětek, který měl původně stát na konci té třetí. Tohle šíleně nešťastné rozhodnutí tak může za to, že přestože díky druhé řadě směřoval seriál ke čtvrté hvězdě, v nejposlednější chvíli s ní musím ucuknout. Uspěchané konce by se neměly psát podle fanouškovských přání někde z úvodních dílů. Jinak si totiž finálně poskládané dvojice vysvětlit neumím.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí