plakát seriálu

Masterchef

(Masterchef)

Názory uživatelů

Master... Piece

Na MasterChef jsem se nikdy neplánovala podívat. Ne, že by mě kuchařské pořady nebavily, ale připadalo mi, že po Hell's Kitchen a Kitchen Nightmares jsem už byla "přegordonována".
Ale protože se tehdy hodně psalo o té velmi talentované domácí kuchařce Whitney, moje zvědavost mi nedala a já naskočila do rozjetého vlaku první série. A vydrželo mi do až doteď.
V tomto pořadu se ale o roli bručouna perou dva, a to Gordon s Joem, Joe však vítězí na plné čáře. Takovou odlehčující roli tam má puclík Elliot, který si mě svou křehkostí (navzdory své postavě) získal hned po prvním díle.
Rozhodně jde o pokornější pořad, než je právě HK a KN, neuslyšíte tam Gordonovo "good night and piss off" (či jiná jeho oblíbená slova), ale o rivalitu mezi soutěžícími rozhodně nepřijdete. Jako bonus můžete v každé sérii pochytit něco z aktuálních kuchařských trendů nebo technik.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Master podívaná

Po nepříliš plánovaném sledování pořadu Na nože jsem se začala dívat na Masterchefa a pochopila jsem, jak se Čechům nedaří něco zkopírovat. Americký Masterchef je prostě jiná úroveň.

Své tomu dodává Gordon, který se s ničím neštve, ale nás vždy více bavil Joe. Ital, který se nejvíce baví poker facem - když jídlo ochutnává, ani nehne brvou a pak jej pochválí nebo zkritizuje. Graham Elliot je pak gurmán tělem a duší, na kterého je radost se dívat, když si vychutnává jednotlivá sousta. V prvních castingových dílech se porotci mohou jevit jako velmi přísní, ale čím více se blíží finále, tím se vyjasňuje, jací jsou to profesionálové a jak vše myslí dobře.

Mínusem pořadu je pak snad jen ona typická "američnost" - přehnané sebevědomí (Já budu Masterchef), často vyhrocené příběhy pro diváky (jsem mariňák, dělám to pro syna), občas postava fracků od bohatých rodičů a podobně. Ale asi to k tomu patří...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Masterchef

je skvělá show o vaření s úžasným Gordonem :)
V česku byl obdobou pořad "Na nože".
Uchazeči každý týden postupně vypadávají až zůstane ten nejlepší z nich, který získá titul "masterchef". Gordon není na porotcování sám, spolu s ním je tam Joe Bastianich a medvídek Graham Elliot.
Pokud máte rádi pořady o vaření a nebaví vás Gordonova uřvaná Hells Kitchen (kterou taky miluju), tak je pro vás Masterchef ta pravá volba:)
Uvidíte spoustu zajímavých kombinací a receptů a určitě se dozvíte hodně zajímavostí a novinek ze světa gastronomie:)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Masterchef

Masterchef je neskutečně dokonalý pořad, který mě uchvátil hned při prvním dílu konkurzu a už mě to nepustilo. Tři přísní porotci- Gordon Ramsey, ze kterého je člověk vystresovaný předem, protože ho zná jako uřvaného neurotika z HK, Joe Bastianich, u kterého nikdy nevíte na čem jste a vždy má kromě přísného pohledu vždy naprosto skvělou kombinaci obleku a barevných tenisek :D , a nakonec zdánlivě mírný Graham Elliot, který ale také dokáže vystrčit růžky.
Neuvěřitelné kreace na talíři mi vždycky dokáží vyrazit dech.
Celkový koncept soutěže se mi zdá skvělý a to co amatérští kuchaři předvádí je naprosto neskutečné. Oproti Pekelné kuchyni, kde mají být zkušení kuchaři je to donebevolající rozdíl.
Líbí se mi, že se tam soutěžící i zjevně v průběhu soutěže spoustu věcí učí, protože jinak dost pochybuju, že by u všeho hned tak z fleku věděli o co jde. Taky často na konci děkují porotcům, kolik je toho naučili.
Výzvy v podobě týmových úkolů i tajemných bedýnek jsou vždy originální a zábavné a člověku nepřestává přecházet zrak, co soutěžící vymyslí za pochoutky. Připravte se, že se vám u každého dílu budou sbíhat sliny!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Gordon a ti druzí

POZOR, obsahuje lehké spoilery o vítězích!

No, abych pravdu řekl, tak jsem čekal druhou Pekelnou kuchyni a nakonec jsem dostal velice zajímavou a příjemnou soutěž o vaření, která přináší opravdu pohled hlavně na jídla a ne na vztahy soutěžících. Během první série jsem fandil pozdější vítězce (hlavně proto, že ji odepisovali kvůli věku), i když musím uznat, že i já měl období, kdy už jsem jí polehku posílal domů. A k porotcům, Gordon je super, překvapil, že nešetří slovy chvály, stejně tak Graham Elliot. Ten je mi od prvního pohledu sympatickej. Takže nakonec nejmíň sympatií si odnáší Joe Bastianich.

Ale právě Joe je tím největším katem. Jeho pohledy a kritiky jsou zdrcující. Podívat se takhle na mě, tak se sesypu. Tenhle formát se mi líbí a navíc tady vaří opravdu zajímavý věci, o spoustě z nich jsem snad předtím ani neslyšel. Tentokrát jsem fandil tomu poraženému. A neskutečně mě vytáčela arogance, kterou oplýval Christian, jsem rád že to nakonec nezvládnul. Vyřazovací testy byly opravdu náročný a originální. Snad se to později nebude příliš opakovat a udrží si to tuhle vysokou laťku.

Třetí série byla zvláštní, nemohl jsem si pořád vybrat svýho favorita, spíš jsem se soustředil na to, aby vypadnu tenhle/tahle. Nejradši jsem měl asi Becky a Franka, i když Becky místy dost machrovala. Vítěze jsem si tipnul hned v konkurzu, ale celou dobu jsem si říkal, přeci jí to nedají jenom kvůli handicapu. Nechci tím říct, že to bylo jen kvůli tomu, rozhodně předvedla něco neobyčejného, ale myslím si, že to sehrálo výraznou roli a její vítězství je výhra takříkajíc "politickou". Nic to nemění na tom, že se těším na další řadu.

Po čtvrté sérii jsem sledovaní na několik let (momentálně se chystá 8. řada) zanechal a důvod byl jediný. Nebyl jsem spokojen s vítězem a cítil jsem, že ho porotci (a Joe především) protěžovali a nevyhrál zaslouženě. Jednoho večera jsem se však nudil a rozhodl se vyzkoušet pátou řadu. Bohužel mým favoritům se nedařilo a místo nich mezi nejlepší mířili jednotlivci, kteří podle mě nebyli dost dobří. Samotné finále sice možná předvedlo dva nejlepší soutěžící, ale opět podle mě vyhrála obliba soutěžících u porotců než vaření. Stačí si poslechnout jejich komentáře při ochutnávání, po nich dokážu pochopit, proč vyhrál ten, kdo vyhrál. A nejspíš Masterchefa zase odložím...

Po delší době jsem se vrátil ke sledování Masterchefa a navázal jsem tam, kde jsem přestal. Takže začátkem šesté série a výraznou změnou byl odchod Joea, který byl nahrazen Christinou. Poučen z předchozích ročníků jsem se snažil nedělat si favority a spíš se koukat objektivně na to, kdo byl nejlepší a skutečně mi přišlo, že většinou vypadli ti, kteří si to zasloužili. A i když byla vítězka jednou z těch lepších v ročníku, tak se nemůžu zbavit dojmu, že "single latina mother Claudia" nevyhrála díky tomu, že byla nejlepší. Podle mě byl poražený Derrick lepší. Ale tentokrát mě to asi nerozladilo tolik jako roky předtím a nejspíš doženu i další řadu.

Sedmá série je plná změn. Po letech odešel můj oblíbený Graham a po Gordonově boku zůstala pouze Christina a vždy na pár dílů je doplnil hostující porotce. Navíc finále se poprvé neodehrávalo jako duel, ale utkali se o něj hned tři soutěžící. Musím říct, že s vítězem jsem spokojen, i když jsem to přál učitelce Brandi. Hlavně, že nevyhrál protěžovaný David. Jsem zvědav, čím Masterchef překvapí příště.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Silná konkurence a přísní porotci - Masterchef

Tisíce lidí a tři nekompromisní porotci v kombinaci s napjatou atmosférou a dokonalými recepty. To je Masterchef - dle mého názoru nejlepší kuchařská show, co jsem kdy viděla.
Na počátku jsou tu tisíce lidí, postupně přes množství kol je vybrán ten nejlepší.
V porotě zasedá neuvěřitelně sprostý Gordon Ramsey, kterého naštve sebemenší chybička, Joe Bastianich, Ital, jehož tvář téměř nikdy neprozradí předem, co si o jídle myslí a nakonec Graham Elliot s opravdu mlsným jazýčkem.
Mezi soutěžícími panuje často velmi napjatá atmosféra a často jste šokováni, výběrem toho nejhoršího, který navždy ztrácí možnost získat titul Masterchef.
Při sledování se sami naučíte pár novým pojmům a často dojdete k rozhodnutí, že právě to chcete zkusit uvařit.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dobře zinscenované divadlo

Začalo to fascinací, když jsem po upachtěné české verzi s úžasem sledovala (tehdy nejnovější) sedmou řadu americkou. Zjištění, že tenhle pořad jde dělat i jinak - dynamicky, s fundovaným hodnocením poroty, pekelnými týmovými výzvami v terénu, nápaditými vyřazovacími úkoly a napínavým vyřazováním - bylo pro mě jako zjevení. Pravda, poněkud bych ubrala na (americkém) patosu a velkohubosti, ale i tak jsem byla vyloženě nadšená.

V rychlém sledu jsem tedy sjela zbylých šest sérií - a mé nadšení postupně opadávalo. Ano, hlavně ze začátku jsem se dobře bavila (trojice porotců Gordon-Graham-Joe byla zvolena geniálně), ale postupně se objevovalo víc a víc much. Tou největší pro mě je, že s realitou má tahle show pramálo společného. Ve výsledku ani tak nezáleží na tom, jak kdo vaří, ale jaký je typ, jaký má životní příběh a jak se tvůrcům hodí do krámu. Poměrně snadno se tak dá vítěz odhadnout předem. Taky opakující se schémata-scénáře (například u týmových úkolů) ubírají na napětí.

I Gordonovy stále stejné triky a až extatické nadšení rostoucí s každou sérií (všechno je vždycky nejúžasnější, největší výzva atd.) spolu s opakujícími se úkoly se postupně začaly zajídat. Angažování poněkud studeně a křečovitě působící cukrářky do poroty vedlo k tomu, že se z Masterchefa stal téměř Masterbaker - to když skoro každý vyřazovací úkol zahrnoval dezerty. Začala mi vadit i (štábem podněcovaná) řevnivost mezi soutěžícími.

Pořád se ale jedná o zábavnou show s neskutečnými kulinářskými výtvory (úroveň nejen finálových jídel se - alespoň od pohledu - skutečně s léty zlepšuje), kde si zpravidla člověk někoho k fandění najde. Takže po nějaké té pauze si nejspíš střihnu i osmou řadu.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Slabší

Gordona prostě buď miluješ nebo nenávidíš. I když spousta lidí ho začne nenávidět potom co ohodnotí jejich jídlo. Já mu propadl už hodně dávno a tak jsem po Pekelné kuchyni, Hotelu Hell nebo Kitchen Nightmares přesedlal na Masterchefa.

Tentokrát se tak setkáváme s amatérskými kuchaři, kteří chtějí ukázat porotě, že umí vařit. Což je rozhodně změna proti pekelné kuchyni. Pro člověka je snazší se s soutěžícími sžít když jsou to architekti, matky na na mateřských nebo doktoři co opustili svou práci, aby si šli pro tenhle titul.

Každopádně se jedná o trochu slabší odvar. Všichni v porotě jsou umírněnější, málokdy opravdu snesou na hlavu soutěžících nějakou těžkou kritiku. Což je asi dáno tím, že pracují s amatéry. Graham je ten hodný, Joe ten zlý a Gordon zhruba uprostřed. Ale musím říct, že Joe je někdy opravdu třída. A ta jeho neskutečná pokerface.

Chybí úplně taková ta sonda jak žijí ti lidé v průběhu soutěže. Na jednu stranu je to hezké, že se soutěž věnuje čistě jídlu. Na druhou stranu je to trošku nuda. To zapříčiňuje variabilita úkolů. Je to de-facto zajímavý úkol v terénu a poté nudná tajemná bedna. Nesnáším tajemnou bednu. Pořád ten samý nudný nic neříkající úkol. Kdyby tam byla jednou, dvakrát budiž. Ale takhle bych nejradši celou tajemnou bedýnku vzal a omlátil ji porotcům o hlavu.

Masterchef je takový slabší nadprůměr. Dokáže zaujmout, ale nesednete si z něj na zadek. A pokud ho úplně přejdete o žádné velké zážitky nebo hlášky Gordona moc nepřijdete. Tady slunce pro mě nesvítí.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Masterchef

Kdo by to řekl, že se někdy v kuchařských reality show objeví někdo přísnější a ostřejší, než Gordon Ramsay a tím někým je samozřejmě Joe Bastianich, který je ještě navíc ohromný fešák :-) Jinak co říci k samotné reality show - Absolutely delicious! :-)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé