plakát seriálu

Mr. Mercedes

(Mr. Mercedes)

Názory uživatelů

Stojí za shlédnutí....

Nechci tady srovnávat knižní předlohu a natočený seriál,protože sami ze zkušenosti víme,že tam prostě musí být rozdíly.Pravdou je,že začátek,ve kterém vidíme frontu uchazečů o práci venku na ulici a následné najetí kradeného mercedesu do nich připomíná útoky,které jsou v Evropě poměrně častým úkazem.Samozřejmě zde je zápletka někde jinde a rozebíhá se vyšetřování do ztracena.
Děj se vzápětí posouvá o dva roky dopředu a penzionovaný detektiv Bill Hodges (Brendan Gleeson) se z vlastní aktivity a pocitu viny na nevyřešeném případu k jeho došetření vrací.Začínáme sledovat psychický souboj sociopata Bradyho (Harry Treadaway) a detektiva v důchodu.
Dobré herecké obsazení,kdy každá z postav má nějakou úchylku v hlavě,dobré dějové tempo a dialogy ve vypjatých situacích jsou ozdobou tohoto seriálu.Asi mám na tento seriál trochu rozdílný pohled než ostatní,ale mez 80-90 bych to viděl já jelikož se to nedá půlit,tak to nechám na 80 a uvidím co ukáže druhá řada,která bude mít premiéru v příštím roce.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bill Hodges trilogy

Mr. Mercedes je další ze seriálů, k jehož sledování mě dostala kvalitní knižní předloha. Kingovu tvorbu mám rád a Mr. Mercedes (stejně jako pokračování Finders Keepers) rozhodně stojí za přečtení. A zajímalo mě, jak se tvůrci poperou se zpracováním.

Už od začátku to vypadá na slušnou práci, scéna s nájezdem Mercedesu patří k těm nejpovedenějším, ale rozhodně není jedinou, která stojí za zmínku. Podobně pamětihodných scén je v průběhu série nabídnuto několik.

Celkově jsou hlavní postavy zpracovány na jedničku a obsazení také nemá chybu, a to i přesto, že tvůrci museli kvůli tragickým okolnostem přeobsazovat. Užíval jsem si jejich vývoj a představení. Určitě se tam dalo něco zkrátit a vypustit, třeba sousedka a její linka a dát víc prostoru Holly.

Něco z knihy bylo vynecháno, něco změněno, jinak si ale myslím, že Mr. Mercedes je zdařilou adaptací a doufám, že i další série (a tím i další knížky) dopadnou alespoň stejně dobře jako tahle. Navíc podle mě stojí za podívání i bez znalosti předlohy.

2.série
Už dlouho jsem nebyl tak rozčarován a zklamán z pokračování jako u tohohle seriálu. Nejenže ignoruje druhou knihu (což se ještě dá pochopit vzhledem k příběhu), ale hlavně moc nerespektuje ani tu závěrečnou třetí. Jestliže v první řadě došlo na několik drobných změn a nové postavy, tak v řadě druhé to nelze označit jinak než chaos. Rozvíjení postav, které nemají na knihu žádný dopad se pak stává tím nejmenším problémem. Mnohem víc mě štve změna příběhu i zakončení. Je tam důvod, proč se knížka jmenuje End of Watch. Herci jsou sice fajn a hlavně trojice Hodges, Brady a Holly hrají skvěle, ale to nestačí. Jediná věc, která mě na zpracování téhle řady zaujala bylo zobrazení "Bradyho mozku". Jinak je vážně škoda takhle zprznit příběh z knížky.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hurá, nie je to prepadák

Ak ste znalcom Kingových televíznych adaptácií, asi viete, že občas dokážu byť pekne trápne spracované. Posledne sme to mali možnosť vidieť pri seriáli Under the Dome, ktorý bol spracovaný ako tele-novela pre adolescentov. Preto nás môže potešiť Mr. Mercedes, kde bola otázna a mierne trápna len úvodná scéne vykresľujúca podstatu seriálu. Zrazu sa dej posunie o dva roky ďalej a nič sme sa nedozvedeli. Našťastie tu práve začína skutočný dej. Nevyriešený zločin spred dvoch rokov nedá detektívovi vo výslužbe spávať, hlavne pretože ho kontaktoval páchateľ. Využil na to moderné technológie, oslovuje ho cez video v email a neskor na internete, ktoré po prehraní ihneď mizne. Na šťastie okrem živote detektíva máme možnosť sledovať aj život páchateľa a hra ma mačku a myš začína, otázne je len kto bude kto. Oceňujem výber hercov, ktorý sa výborne hodia na svoje roly, rovnako sa mi páči aj vzájomná interakcia hlavných postáv. Po pilote by som vedel vytknúť len scénu samotného zločinu, ktorá mi prišla zbytočne nerealistická, ale aj krvežíznivým divákom bola poskytnutá krátková útecha. Uvidíme ako sa to vyvíjať ďalej.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jojo....

První série byla výborná, skvělý výběr herců, v každém díle proběhl jeden super song, výborně rozpracovaný příběh gradujícího až do úplného finále, které se opravdu povedlo. Druhá série stejní herci tedy samozřejmě ti co přežili první sérii, příběh pokračuje, už jen trošku nereálnější variantou, ale co by, děj se udržuje také celkem v napětí. Co mě otrávilo byla absence songů, myslím od čtvrtého dílu, úplně zmizela. Ovšem, to, co tvůrci budovali cca do osmého dílu, se najednou jakoby úplně rozfouklo a stala se z toho prachobyčejná rádoby detektivka stavějící na hlavu, vše co doposud proběhlo. S tím, že poslední díl, po těch necelých 20 hodinách obou sérií, neskutečně odbytý a absolutně nedotažený. Předlohu nemám načtenou, tak nemohu posoudit, ale v celku by se dala natočit další sérka, myslím, že by se dalo dost dobře pokračovat v tomto experimentálně mozkově pracujícím duchu, ale dle mého názoru lepší, než se v tom nimrat již nic dalšího nerozjíždět.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nuda :(

Začala jsem na to koukat jakožto navnazená krimi žánrem z Manhunt:Unabomber ... s ním se to bohužel nedá srovnat. Minimálně první dva díly (dál koukat nebudu) jsou zaměřené spíš jako rozvleklé psychologické drama na postavu vysloužilého detektiva. Záporák je obyčejný fracek bez špetky charizmatu a detektiv je nudný dědek, který se nechová ani trochu logicky.

Takže mohu doporučit, pokud máte rádi spíš pomalejší dramata, líbil se mi soundtrack a obecně je na tom vidět lepší rozpočet (herecké obsazení, vizuál).

Napínavé krimi typu Unabomber nebo z filmů třeba Zodiak určitě nečekejte.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí