plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba L. A.

(NCIS: Los Angeles)

Názory uživatelů

Ale jo, proč ne..

Hned na úvod by se možná hodilo říct, že jsem původní NCIS nikdy na chuť nepřišel. Ne, že by se jednalo o vyloženě špatný seriál, jen mě prostě nikdy nijak výrazněji nebavil a snad právě proto jsem byl v případě losangeleské konverze zpočátku docela skeptický. Jenže, zatímco originální NCIS je v podstatě kopií Bruckheimerovy Kriminálky (nebo je to možná naopak, nevím, a je mi to vcelku fuk), NCIS: Los Angeles je někde úplně jinde.

Přijde mi to tak trochu jako pocta starším akčnědetektivním seriálům, v nichž se zločinci neodhalují důkladnou analýzou psího chlupu přichyceného zespodu koberečku luxusního auta, ale všechno je tak nějak jednodušší, a v rámci možností i uvěřitelnější. Jde tedy o přímočarý tah na bránu bez zbytečných příkras a parádiček, jež sice vypadají efektně, když se povdeou, nicméně stejně snadno mohou zabránit jasnému gólu.

Ale nebudu se snažit předstírat, že moje hodnocení není o chloupek vyhypované hereckým obsazením, které je, opravdu, velmi příjemné. Ano, LL Cool J (nebo jak si to vlastně říká) sice není žádný velký herec, ale role, v nichž se stačí drsně tvářit, střílet na všechno co se pohne a u toho trousit jednu sarkastickou hlášku za druhou, mu jdou, a to je nejdůležitější. Chris O'Donnell je pak taková moje "srdcovka". Tři mušketýři - s ním, Charlie Sheenem, Kieferem Sutherlandem a Oliverem Plattem - jsou podle mého názoru nejlepším zpracováním, i když notně upraveným potřebám Hollywwodu, a proto mě mrzí, že tenhle herec od té doby uvíznul ve vodách šedivého průměru, z nichž se už asi nikdy nedostane. Nic to ovšem nemění na faktu, že hrát umí!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Něco trochu jiného

Abych řekla pravdu tak původní NCIS jsem zatím na chuť nepřišla. Sice je pravda že jsem viděla pár dílů, ale vůbec mě to nebavilo ale u Los Angeles jsem se dokázala pobavit hned u 1. dílu co jsem v TV viděla. Ze začátku jsem se na to divala jen občas v TV ale nakonec jsem si to musela prostě pustit celý od začátku až do dílů které se do teď točí a já jen netrpělivě čekám na titulky. V téhle kriminálce je potřeba dávat pozor protože někdy je to docela zamotaný děj. Líbí se mi že to není normální detektivka kde se hledají důkazy a motivy ale že zde je hlavně akce! Když agenti jdou do utajení což chodí skoro každý díl, tak o zábavu je postaráno. Detektiv Deeks a Kensi jsou prostě skvělí. Jejich vtipné poznámky navzájem na sebe a jejich vztah, který se od 1. setkání skvěle rozvíjí. No a pak zde je Callen a jeho parťák Sam kteří tam spolu hrají také skvělou dvoju. Určitě doporučuji se na seriál podívat. 1. serie až tak neohromí ale ta 2. kde se k teamu právě připojí detektiv Deeks už je naprosto skvělá a zábava teprve začína.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

LA môžem

Na úvod by som mala povedať, že pôvod NCIS nemusím, videla som pár častí a akosi ma to nechytilo za srdce. A potom prišlo LA tak som si povedala vyskúšam to.

Samozrejme, že ma to hneď dostalo. Čo sa mi na tom páči je akcia, humor to vzájomné podpichovanie kolegov, zápletka okolo Callena a jeho minulosti, šéfka Hetty :) na ňu nejde povedať nič zlé.

Čo ale osviežilo seriál bol príchod dektíva Deeksa :) v každej časti je o srandu postarané. Čo mám rada je, že je to všetko vonku. Nie sú zavretý v labáku, nič nepytvajú, stále su v akcii a v pohybe a to sa mi páči najviac.

Všetky postavy mi tam sedia dokonca som si už zvykla aj na Grangera, ktorý mi spočiatku hrozne vadil, ale zapadol do rodiny okolo Hetty. Každý zohráva nejakú tu špeciálnu úlohu a v každej ćasti sa dozvieme niečo hlavmých hrdinoch viac :) je to pekné sledovať ako chlapík Sam Hanna je špecíalnym agentom a večer sa s kludom a dobre vykonanou prácou vracia domov k rodine :) milý to chlapík.

Čo mi chýba v posledných sériach je ich osobný psychológ.

Tak smelo všetci čo máte radi NCIS do toho :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Srdcovka

Mám ráda NCIS, ale jeho odnoš NCIS LA ještě více... Je tam mnohem více humoru i akce. Hlavně od 2 řady, kdy se k nim natrvalo přidal detektiv Deeks, toho přímo miluju a taky Hetty, její malá postava a tolik moci. Vždycky mě dostane, jak všechno ví a jediný pohledem dokáže vyděsit i statné námořníky.
Co dodat, moje srdcovka.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rozhodně

Upřímně musím říct, že jsem vždycky byla obrovská fanynka NCIS. Na jeho odnož NCIS: LA jsem narazila náhodou. První díl, který jsem kdy viděla, byl jeden z pozdních dílů třetí série a okamžitě jsem propadla. Takže jsem automaticky rozjela maratón od první série. Bohužel přišlo velké zklamání. Najednou mě seriál nudil. Okamžitě mi došlo, že chybí osobitá a nenahraditelná postava Martyho Deekse. Jeho příchod seriál rozhodně pozvedl.
Takže od druhé série se pro mě stal seriál skvělým a nápaditým doplňkem původního NCIS.
Za mě je teda seriál rozhodně super, pokud se chce člověk zasmát a občas i namáhat mozek, při sledování vodítek, týkajících se Callenovo minulosti.
Doufám, že seriál ještě nějakou dobu vydrží, jelikož je to skvělé uvolnění, při Deeksových hláškách, Callenovým a Samovým nekonečným přátelstvím, Hettyinou vševědoucností, Kensiiným balancováním v týmu jako jediná žena, Grangerovým popichováním a kočírováním týmu a v neposlední řadě sehraným týmem inteligentů Erica a Nel.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Absolutely in love with it...

Som veľký fanúšik pôvodnej NCIS. K tomuto spin-offu som sa dostala tak povediac náhodou. A ostala som pri ňom dodnes. Musím súhlasiť s väčšinou že prvá séria nebola až tak zlá, ale nebolo to ono. Po príchode Erica Olsena aka Martyho Deeksa dostal tento seriál poriadnu šťavu.

Páči sa mi, že ide hlavne o klasické vyšetrovanie a seriál sa hlavne odohráva vonku a vo vypočúvačkách, namiesto to aby boli hlavné postavy zatvorené v labáku (takých seriálov je dosť). Postavy sú zaujímavé, aj keď mám niekedy pocit, že v každej sérii odhalia čo to z minulosti hlavných postáv, ale vždy to nie je dostatočné, aby ste si utvorili celkový obraz.

A čo ma fakt vytáča tak to sú final episodes. Pozerám asi milión seriálov, ale len pri NCIS:LA po každej final episode pučím oči a zmôžem sa len na WTF?

Milujem Hetty, je skoro ako Gibbs v sukni. A jej hlášky, hlavne tie na konci epizódy, tak tie absolútne milujem. A ako vie každého pekne usadiť.

A úplne najviac milujem Kensi a Deeksa. Oni dvaja sú fakt super. Iskrí to medzi nimi a to ich "hašterenie", proste fantázia. No na druhej strane mám strach ako to medzi nimi dopadne. Ako fanúšička Densi by som ich najradšej videla spolu už od prvej epizódy, avšak ako fanúšička seriálu sa aj celkom bojím, že ak ich raz dajú dokopoy, čo to spraví so seriálom. No nechám sa prekvapiť.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Od druhé serie srdcovka...

Mám ráda normální NCIS je to skvělej seriál, ale víc k srdci mi přirostl jeho mladší bratříček z Los Angeles. Seriál má švih, není to ni moc vědeckýho, postavy nechcete uškrtit. První série je dobrá, ale já osobně upřednosťňuju seriál od 2. sezony příchod nových postav to mu dal říz. Ano shipper ve mě vystrčil růžky. No třetí serie je možná ještě lepší než druhá a já se už jen nemůžu dočkat co nás čeká v budoucnu, osobně bych brala víc epizod jako 3x22, kdo viděl ví proč.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Malý bráška

NCIS je fenomén a nikomu to neberu. Ale u mě vždy bude na prvním místě NCIS Los Angeles. Malý bráška vyrostl do výšky, kterou podle mě nikdo nečekal. Točí se krásná sedmá řada a i když jsou zvěsti o jeho konci, pevně doufám, že to jsou opravdu jen zvěsti.

Jsem trochu bezradná s tím, kde začít. Sedm řad je pořádný kus práce. Vývoj seriálu a postav by vydal na několik stránek A4. Ale ani já nemám ráda sáhodlouhé komentáře, tak se budu krotit.

Ústřední postavy, G. Cullen a Sam, Kensi a Marty, Eric a Nell (srdce IT týmu), Hetty a Owen. U posledního páru zůstanu.

Hetty je taková šedá eminence seriálu. Hradební zeď, která brání své agenty. Její hlášky, většinou na konci epizody jsou výborné. I přes její výšku, se pod jejím pohledem kroutí i ostřílení agenti.
Owen mi ze začátku nesedl. Vypadal tam trochu zbytečně, připadalo mi, že tam akorát buzeruje ostatní. Poslední dobou patří k mým oblíbeným postavám. Dokonce tak trochu zastiňuje Hetty. Jeho hlášky, obzvláště na účet Erica a Nell, jsou bezkonkurenční.

U G-ho je nejzajímavější jeho minulost. Se Samem mají skvělou interakci, jak si jeden druhé dobírají je skvělé a nikdy neomrzí. Samovi poznámky o jeho nespavost, nespolečenskosti, nedůvěře atd, jsou perfektní. Drsňák Sam s dobrým srdcem.

Bordelářka Kensi je jediná ženská v týmu a skvěle tam zapadla. V Marty získala spolehlivého parťáka a partnera. Je to tak nepravděpodobný pár a přesto jim to skvěle klape. Martyho převleky pro tajné operace, jsou bezkonkurenční.

Celkově je seriál velmi ale velmi povedený. Jednotlivé epizody jsou skvěle vymyšlené, náměty se neopakují. Tohle se povedlo.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

NCISLA

Ja som tento serial začala pozerať len tak, pomedzi SPN, keď mal seriál prestávku, v rámci nudy. Priznávam, že zo začiatku ma to nijako extra nenadchlo. V polovici 1. série som sa ale namotala úplne...Takže som rada, že som od nudy prepla na AXN :D V USA vtedy bežla myslím 2. séria, okolo 10dielu. Myslím, že tie diely čo som sledovala už ani nešli za radom, tak som sa potom strácala, ale slušne zakúpené DVD dohnali všetky moje túžby po inormáciach o tomto seriále.
NCIS som pred tým videla tiež len sporadicky a viem, že veľa ľudí to so svojim "predchodcom" porovnáva, ale NCISLA je niečo iné, NIE JE TO NCIS (to by sa už tiež niektorí fans mohli naučiť). A áno, ako väčšina som z postavy Deeksa úplne paf... ale to nie je jediný dôvod na pozeranie... sama neviem, prečo ma ten seriál tak okúzlil, každopádne konečne tu je september a môžem svoje absťáky dohnať.(jedinú chybičku krásy vidím v tom, že mi na DVD chýbajú bloopers-y... )

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nádherné město!

Původní NCIS s Gibbsem, Tonnym, Abby a ostatními je skvělý seriál. Plno hlášek; šéf, který ví všechno; za každých okolností vtipný agent... Přiznávám, že v tomhle je NCIS:LA trochu okopírované, ale mně osobně tenhle mladší bráška baví více. Ať už je to hereckým obsazením, nebo tím, že Los Angeles je nádherné, slunečné město a jednou bych se tam chtěla dostat. Ať už jsem trochu zaujatá, nebo ne, tenhle seriál prostě miluju.
I když tomu tak nebylo od začátku. Vlastně bych se na něj asi ani nezačala dívat, kdybych neviděla pozdější díly v televizi. První řada nebyla špatná, ale nebylo to ono. Ano, jako většinu z těch, kteří na to koukají, začal seriál bavit až tehdy, kdy do něj obsadili Erica Christiana Olsena do role Deekse. Tah, který se tvůrcům rozhodně vyplatil. Jeho chemie s Kensi je neuvěřitelná už od prvních dílů, kdy si spolu zahráli. Dokonce je viditelná i při rozhovorech. Podle mě nemohli vybrat lépe. A Deeksovy nemístné a občas naprosto blbé vtípky?! To nejlepší na seriálu!
Ale ani ostatní nejsou špatně obsazení. Daniela Ruah jako Kensi umí být na jednu stranu smrtící a na druhou ženská. Perfektní jsou přezdívky, které si Kensi s Deeksem dávají (Kensalina, Shaggy...).
Postavy G. Callena a Sama Hanny jsou zase za každou cenu racionální a drží za každou cenu spolu. Zvlášť když se spiknou proti někomu (nejčastěji proti Deeksovi), ale v momentě se dokážou otočit a začít si dobírat sebe navzájem.
Nell a Eric - skvělí. Opět. Opakuju se, ale podle mě to tak prostě je. On je nesmělý geek, ona trochu rázná inteligentka. Některé jejich dialogy prostě nemají chybu. Zvlášť ty, které končí "nechápavou" Nell a rozpačitým Ericem.
A Hetty!!! Hetty je prostě úžasná. Linda Hunt se pro tu roli snad narodila. Malá, nenápadná starší dáma, která ví o svém týmu věci dřív, než to zjistí oni sami. Ironií je, jaký má respekt (nejen u svých lidí) vzhledem k jejímu vzrůstu.
Shrnuto, podtrženo, NCIS:Los Angeles možná je mladší a hůře hodnocený bráška původní NCIS s Gibbsem, ale pro mě je skvělý.
90 % za docela nudnou první řadu a těch pár dílů, které se odehrávají v Afghánistánu a podobných zemích. Vzhledem k tomu, že se díl pak věnuje skoro jenom Samovi, mě tyhle díly až tak nebaví.
A ještě jedna věc, kterou nemůžu tomuhle seriálu upřít - nejhorší cliffhangery ever!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vtipné krimi :-)

I když je NCIS L.A. spin-off normální NCIS, kterou jsem mimochodem sledovala, tak mi L.A. přirostla víc k srdci. Jednak proto, že je tam více pěkných herců, což samozřejmě jako žena musím podotknout :-), a jednak proto, že mi přijde mnohem víc vtipná, osobitá a i výběr herců a postav je přinejmenším vynikající. Pro někoho je seriál suchý, obyčejný nebo nudný, ale mě hodně zaujal...a tak doporučuji všem, kteří mají rádi humor, drama, napětí a akci v jednom.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

NCIS L.A.

Viděla jsem pár dílů 1. série a moc mě to nazaujalo, protože já sem fanda NCIS s Gibbem a Abby, ale pak co obsadili do hlavní role Erica Ch. Olsena sem už měla důvod se na to dívat.. nepatří mezi ty nej seriály, ale dívat se na to dá..

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

NCIS

Tento seriál mě hned zaujal od prvního dílu co jsem ho viděla .. Výborné obsazení, skvěle sestavený tým a hlavně hlášky ... Dělají si naschvály ale jsou parádně sehraní ... nemám žádné připomínky :)

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hmm.. Ee.

Musím říct, že tenhle seroš mi k srdci nepřirostl. Je to jen obyčejná napodobenina k normální starší sestřičce NCIS .. Ale omlouvám se všem, kteří to milují.. prostě.. musím říct, že ani hlavní postavy (viz. G, Sam,..) se ani trochu neohou vyrovnat Tonymu a Gibbsovi z NCIS..

20 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Deeks to zabil...

NCIS .LA je napodobenina starší sestry NCIS, ale na druhou stranu je akčnější a netýká se moc námořnictva... Sice jsem 1. Serii neviděla, ale viděla jsem 2 a 3. Serii a musím říct, že mě to moc zaujalo...Ale stejnak původní NCIS bude pro mě na prvním místě, protože miluju ten tým. I když tady je také vysoce skvělý tým a myslím, že bez Erica Christiana Olsena by tento seriál nebyl vůbec sledovaný. Jenom díky Deeksovi dávam 100% a těším se na novější díly....

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ťažký rozjazd, ale oplatilo sa čakať...

Mal by som asi začat od začiatku.

Som veľmi velkým fanúšikom pôvodného NCIS, takže NCIS: LA som bral ako povinnú jazdu, lenže nastali u mňa komplikácie hneď v 1. sérií, nejako som sa neokázal vyhnúť tomu porovnávaniu s pôvodným NCIS aj keď oba toho moc spoločného nemajú. Seriál som prerušil asi hneď po prvých desiatich epizódach a som si ho takpovediac odložil naneskôr. Potom asi po polroku som mu dal druhú šancu vydržalo to zas, len na pár dielov. Tak som mu nakoniec dal tretiu šancu aj keď si myslím, že ju odomňa dostal iba kvôli tej značke NCIS. A tu to prišlo ako náhle začali diely typu "previously on ncis: los angeles".

Od konca 1.série, ale hlavne asi od polovice tej druhej ma to začalo fakt veľmi baviť a keď tú 2. som prešiel klasickým maratónovým štýlom tak som vedel, že už je to na správnej ceste.

Velkým prínosom sa hlavne stal Marty Deeks od 2. série, odľahčuje dobre atmosféru a stal sa nenahraditeľným členom teamu.

Momentálne som na 3. sérií a dúfam, že sa mi už podarí pozrieť všetky diely bez zbytočného prerušenia :)

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší seriál na planetě...

Jako první díl z tohoto seriálu jsem viděla díl 1x15, když ho dávali na našem AXN a hned jsem si ho zamilovala. Ještě v ten den jsem zhlédla všechny díly až do 3. řady, která zrovna běžela v Americe. Sleduji ho až do dnes. Nejvíc miluju Densi, protože jsou úžásní a Deeks to vždy zabije s těma jeho hláškama :D no prostě super. Callen, Sam, Nell, Eric, Hetty a Granger...Bez nich by to nebylo ono.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srdcovka po JAG

Pamätám si moment ked JAG ohlásil koniec a moje námorníctvo ostalo len pri "NCIS" ktorému som moc neprišiel na chuť a pozeral som ho len z nudy.
Potom však prišiel zvrat a niekde v polovici druhej epizódy som denne začal pozerať tento pre mna stále zaujímavý seriál.Nepotrebuje nutne krváky či hádzanie ludí cez sklo.Má myšlienku , chytí vás príbeh , urobíte si city k postavám a nakoniec uznáte že musíte vidieť dalšiu časť pretože musíte.Stále chytám nervy ked musím čakať další týžden na novú časť.To je ten pocit ked milujete daný seriál.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

NCIS Los Angeles Team

Tento spin off seriálu NCIS je perfektný len by sa tam mohol objaviť niekedy aj Gibbs a jeho tým prípadne s Hawaii Five 0 niektorý kedže Kensi bola už v druhej sérií. Skvelý tým,perfektné akcie,sa mi zdá že oproti starej klasickej NCIS akčnejšie. Najradšej mám asi Kensi a Sama.Uvidíme čo prinesie tretia NCIS RED..

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Clare Callen

Chci se zeptat jestli by mi nemohl někdo poradit? Ve které epizodě řekla Hatty Callenovi o tom že jeho matka pracovala pro CIA ( nemyslím epizodu s03e03 ) a potom ještě ve které epizodě dostal Callen fotku své matky. Moc prosím o pomoc.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí