plakát seriálu

OA

(The OA)

Názory uživatelů

Utajený hit od Netflixu?

The OA se nějakým způsobem dokázal vyhnout zájmu médií. Což je až s podivem, protože ho do světa vypustil Netflix. První trailer byl zveřejněn až necelý týden před premiérou. A kritici jsou ti, kteří seriál blahořečí a nebojí se používat věty jako "ještě lepší než Stranger Things" a právě to mě nalakálo, protože ST je podle mě nejlepší letošní počin (omlouvám se, Westworlde).

Konečně už k samotnému seriálu. Z pilotní epizody je cítit originalita a neotřelost a to nemluvím jen o tom, že úvodní titulky běží asi v šedesáté minutě. Kromě toho samozřejmě také vynikající atmosféra plná tajemna a nevědomosti, která dostane největší grády při vyprávění v závěru.

Sice jsem viděl trailer, ale nic jiného jsem o tom nevěděl a myslím, že stejně jako v případě Stranger Things, je to plus, protože dobrá atmosféra je klíč. I proto je to seriál, který se bude objevovat na všech "binge watch" seznamech. Já sám jsem se nemohl odtrhnout, jenže...

Jenže tenhle seriál je nejen hodně tajemný a atmosférický, ale také je hodně mluvící a umělecký. Ve výsledku tak vážně nevíte, co se děje a ani skoro závěrečná scéna vám to nepomůže rozluštit. Takže vlastně nevím, jestli jsem zklamaný nebo ne. Vím však, že zakončení pro mě nebylo uspokojivé. Po pilotu jsem měl totiž jiná očekávání a zcela určitě to není lepší než Stranger Things.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

the OA-sen nebo skutečnost

Tak opět velmi zajímavý počin od Netflixu. Bude nám představen osud unesené nebo neunesené? mladé ženy,která postupným vyprávěním svého neuvěřitelného životního příběhu nás provede nejen svým dětstvím...,pak zde bude otázka,zda sami můžeme ale nemusíme věřit,že existuje posmrtný život nebo možnost převtělení...to vše je zabaleno tajemnem,které se pomalu rozplétá,kdo má rád prvky hororu nebo zajímavě propracovaný unos můžu vřele doporučit..bravo krásně okořeněný konec seriálového roku 2016 a osobně se těším na 2.serii

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

On? Ona? Ono?

Jsem zmatená. Všechny díly jsem zvládla za dva dny a mám dojem, že nic nechápu. O to tu asi i šlo. Doufám, že se dočkáme pokračování a vysvětlení finální epizody v podobě další série.

The OA je každým dílem jiný seriál. Když už máte dojem, že to chápete, unese vás jiným směrem. Řadí ho to mezi výjimečné seriály s hlubokou myšlenkou, či jde jen o nesmyslný mišmaš? To se asi nedá posoudit. Ale rozhodně vás buď chytne úplně, nebo vás odradí už první epizodou.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The OA.

Jeden z nejsilnějších zážitků v mém životě. Ještě teď mi neskutečně bije srdce a mám husí kůži. Více takových seriálů, díky kterým zažijete něco neuvěřitelného.
Jinak to prostě nejde popsat.
Předem děkuji za nadcházející druhou řadu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Představa Anděla

Tak jsem potají doufal, že se dočkám jakési satisfakce, ale jak mi během těch osmi nadupaných dílů bylo sděleno, dobro je schopno vítězit nad zlem i jinými způsoby. Myslím, že hloubka díla nás donutila přemýšlet a myslím si, že vím, co se stalo i to, co bude následovat. Možná to tvůrci nechají na nás a nic dál už nenatočí, pak bych si rád poslechl i názory dalších diváků. Třeba by se mnou souhlasili. Nesmí se zde však spoilerovat. Bez spoilerů vysvětlit můj názor na věc nelze. Možná však uvidíme pokračování. Hned na jeho začátku by stálo za diskuzi první sérii pořádně slovo od slova probrat. Porážet totiž tolikrát zubatou a její vlastní kosou jí stínat čím dál, tím víc sofistikovaněji, není jen tak.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

OA

Už pilot sliboval slušný psychomazec a to já docela rád. Děj vyprávěného příběhu mě naprosto pohltil, příběh je poutavý, klade nové a nové otázky. Poslední epizody už ale přecházejí do ještě vyšší abstrakce, než jen nějaký ten prožitek blízký smrti. A co je úplně nejhorší, tak se ve finále vlastně nic nevyřeší, tedy možná to někdo pochopil hned, možná mi to dojde někdy v budoucnu, pokud dojde na repete, možná přijde druhá série, která nechápavci pomůže.
Seriál tedy kvalitní, zážitek hluboký, ale zmatek taky... ;)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The OA

Viděla jsem obě série, možná by nebyla špatná další, jak plánovali, na druhou stranu, podle mne stačilo i tohle zakončení, myšlenka byla celkem vyčerpána a klobouk dolů před Brit Marling, která nejen že výborně zahrála Prairie, ale podílela se i na tvorbě a scénáři.
Skoro mě odradila ta spartadiáda, kterou tam provozovali, to je podle mne velmi směšné a styděla jsem se za ně...a Prairie jsem celkově měla za velkou nevděčnici vůči rodičům, měla pochopení s každým kromě dvou nejlaskavějších lidí na světě, kteří ji zachránili před velmi nepěkným dětstvím a dali jí, co měli.
Druhá řada byla podle mne lepší, zajímavější, už se ledaco vysvětlilo, konec byl ... no pecka, vůbec jsem nevěděla, která bije, člověk se s tím musel trochu poprat, zamyslet, v mém případě i kouknout na pár debat na forech...
Ještě dodám, že mi OA nakonec připomnělo The Leftovers, i když tam byly mnohem propracovanější postavy a celkově ho já hodnotím lépe.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

OA

Pokud si tento seriál oblíbíte, chytne vás za srdce a po celou dobu sledování budete tajit dech a vše prožívat s hlavními postavami.
Doufám, že se objeví i další řady, které mě snad upoutají stejně jako tato první, kterou jsem zhltla jedním douškem.
Ohromila mě originalita seriálu. Bude vás spalovat zájem o to, co se bude dít dál.
Abych se přiznala, pár věcí jsem si také nedala dohromady a dost mi vrtají hlavou.
Uvidíte sami.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Vědomosti

Víme že nic nevíme. Víme že je to špičkové mysteriozní drama. A víme, že druhá řada nám nalije ropu do žil.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

toto bol NETFLIX?

Pýtam sa lebo väčšinou od Netflixu dostanem kvalitu. Teraz som dostal nesympatického anjela, ktorý ma neskutočne iritoval celých 8 častí. Pardón, ale strašne nesympatická herečka, ešte teraz ma strása. O moc lepšie na tom nebol ani scenár, ktorý bol mix "mysteriózneho", náboženského, detektívneho... ale ani jedna časť nezafungovala ako mala. A keby mám ešte raz vidieť ten "tanec anjelov", tak si radšej asi dobrovolne vypálim oči. Neviem čím to je že v poslednej dobe mi vysoko hodnotené seriály vôbec nezapasujú. Naposledy to bol Westworld a teraz musím dať zas len slabýýých 30%

30 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
9 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí