plakát seriálu

Studio 60

(Studio 60 on the Sunset Strip)

Názory uživatelů

Studio 60 on the Sunset Strip

Seriál Studio 60 on the Sunset Strip je zajímavý, inteligentní a sarkastický seriál. Je to snad nejukecanější seriál od dob Gilmore Girls, ve kterém se výborně mísí drama s komedií. Seriál obsahuje také plno narážek na předchozí dílo scénáristy Aarona Sorkina West Wing. V čem podle mě seriál vyniká a řekla bych, že nemá konkurenci, je způsob, jakým se dokáže vtipnou a ironickou formou dotýkat ožehavých témat (11. září, terorismus, prezident Bush, křesťané, Hollywood…).
Ve 22 dílech se postupně rozvíjí život scénáristů, herců a vedení Studia 60. Ukazuje jejich celotýdenní přípravu na vysílání páteční show, psaní skečů, vliv inzerentů či strach o ratingy. Seriál má vynikající obsazení, kterému vévodí Matthew Perry jako Matt Albie, staronový hlavní scénárista Studia 60, a jeho nejlepší přítel producent Danny Tripp, kterého hraje Bradley Whitford. Tyhle dva přivádí po několika letech zpět do Studia 60 nová ředitelka televize NBS Jordan McDeer (vynikající Amanda Peet). Matt zde potkává svou bývalou přítelkyni Harriet, která je jednou z hlavních hereček show. Jejich vztah by možná vystačil na samostatný seriál:-) Také přátelství herců Simona a Toma je v seriálové tvorbě podle mě něčím výjimečným. Všechny postavy jsou velmi reálné a člověk se s nimi prostě dokáže rychle sžít. Vztahy mezi nimi nejsou prvoplánové, ale uvěřitelné a upřímné.
Samotné skeče, které herci v páteční show předváděli, mi až tak vtipné nepřipadaly. To je ale vynahrazeno jinými momenty (zatčený Ježíš s jointem v kapse, hajlující Santa Claus, používání gilotiny, chytání uprchlého hada nebo rozbíjení kokosového ořechu).
Hlavní předností seriálu je vynikající scénář Aarona Sorkina, skvělé herecké výkony a kamera, která velmi často a dlouho sleduje herce bez jakéhokoliv střihu. Myslím si, že takhle by měla vypadat inteligentní zábava. Možná právě proto měl seriál tak nízkou sledovanost a byl po první sérii ukončen.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Studio 60

Sice to trvalo pár úvodních dílů, ale nakonec mě tento seriál naprosto pohltil. Rozhodně chválím téma, zajímavý nápad podívat se do zákulisí zábavného pořadu ala Saturday Night Live. Skvělý výběr herců, od známých tváří až po (pro mě) nováčky, které jsem si hned oblíbila. Mou oblíbenou postavou byl Danny Tripp, nemám, co vytknout, hned bych brala takového chlapa. :) Jediné, co na seriálu pokulhávalo, bylo zpracování velmi dobrého námětu. První díly se vlekly, ovšem poslední čtyři mi to naprosto vynahradily. Do úplného finále jsem se neodvažovala tipovat, jak to asi dopadne a jsem ráda, že nakonec všechno dobře skončilo, i když by někdo mohl uvítat více dramatu nakonec (ne já). Studio 60 On The Sunset Strip si nezasloužilo tak nízkou sledovanost, jakou dostávalo. A bylo by zajímavé sledovat, jaké nové problémy by se vynořily ve druhé sezóně. Škoda, že žádná nebyla.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ze zákulisí Studia 60

Když jsem si Studio 60 našel, tak jsem o něm věděl jen to, že je to seriál ze zákulisí televizní show ve které hraje Matthew Perry. Trvalo mu jen malinkou chvíli než mě dostal na svou stranu. Příjemný humor, který popisuje život v zákulisí jedné show a který se nebojí využít dramatických chvil.

Co se týče obsazení, tak kromě již zmíněného Perryho jsem je vlastně vůbec neznal. S výjimkou Amandy Peet. To však ani trochu nebránilo v tom abych si je rychle oblíbil a prožíval s nimi jejich trápení. Kromě toho jsem se však i skvěle bavil a několik scén určitě nezapomenu (např. zkušební dítě nebo hajlující Santa). Závěrečných pět dílů přináší neskutečně silné finále, ve kterém je několik emotivních situací, u kterých je třeba zamáčknout slzu v oku.

Nečekal jsem moc, ale seriál si mě získal, vtáhnul mě a s chutí o něm řeknu, že je to vlastně "vytoužený" seriál. Jen málo z kterého se dozvídám spoustu zajímavých věcí (tady třeba ta práce na televizní show). Skvělá a inteligentní show, která přesně na tohle asi doplatila. Škoda, že nepokračovala dál, rád bych se díval. Pokud jsou všechny seriály pod kterými je podepsaný Aaron Sorkin takhle chytlavý, tak hurá na Newsroom.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nářez!

Skvělý seriál! Začala jsem to sledovat kvůli "chandlerovi", ale všichni herci byli úžasní (především Amanda Peet)dokonale mě to vtáhlo a sjížděla jsem jeden díl za druhým a fandila jim ve vysílání, smála se jejich průserům i brečela ve vypjatých chvílích. Nemusí sednout každému, ale věřím, že své fanoušky si najde. Škoda jen, že se nenatočilo víc dílů, když jsem sledovala poslední, zamáčkla jsem slzu v oku...:)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

We live here now.

Brilantní seriál s inteligentními scénáři a elitním hereckým obsazením. Přesto se nedokážu zbavit pocitu, že mu něco chybělo.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Studio 60

Pamatuji si, že tento seriál jsem objevila když jsem ležela v nemocnici a projížděla jsem jen tak kanály v televizi, najednou se na obrazovce objevila ta dvojka z Můj soused zabiják a bylo jasné, že tohle bude stát za to, a taky že ano. Musím říct, že námět je sám o sobě zajímavý, zákulisí natáčení v čele s vynikajícími charaktery a herci. Nemyslela jsem si, že mne bude bavit něco takového, přeci jen v té době mi bylo 10 či 11 let, ale bavilo mne to a de facto mne tento seriál baví dodnes. Podle mě je velká škoda to, že seriál se dožil jen jedné sezóny, protože náměty a potenciál seriál rozhodně měl. No, doufejme jen, že se snad nějaký podobný seriál se stejnou tématikou jednou objeví a doufejme, že budou hlavní herci stejně zábavní jako Matt, Bradley a Amanda.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

NBC

Serial není od HBO ale od NBC, přišlo mi docela důležité to tady napsat.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí