plakát seriálu

Sue Thomas: Agentka FBI

(Sue Thomas: F.B.Eye)

Názory uživatelů

Příjemná kriminálka, která pohladí na duši.

Všemi mastmi mazaný koncept, kde je všechno neuvěřitelně sympatické.

Handicapovaná a sympatická Sue v podání usměvavé Deanne Bray byla zkrátka úžasná a moc se mi líbilo, jak o věcech přemýšlí a jak se k lidem chová. Přidejte k tomu zlatého retrívra, jedno z nejoblíbenějších a nejlaskavějších psích plemen, který je učenlivý a chytrý a máme tu totální emociální ždímačku.
K tomu se mi hodně dobře koukalo na jejího černookého partáka Jacka, u kterého jsem si od počátku říkala, jak se k Sue skvěle hodí.

Když jsem prvně slyšela znělku, tak jsem měla na krajíčku, ale krásně to podtrhlo to, jaký je Suin charaktér.

Případy mě na seriálu moc nelákaly, abych pravdu řekla. Sledovala jsem to především kvůli hlavním postavám a jejich osudům.

Není to nejlepší kriminálka na světě, ani nejlepší rodinný seriál, ale má to čím diváka upoutat. Je to oddechová, nenáročná záležitost a mě vůbec nevadí, když to v televizi opakují.

Taky jsem ráda, že se hlavní role ujmula nadaná herečka, která je taky handicapovaná a tím pádem nic nepředstírá. Potom člověk více obdivuje, že se i přes toto postižení dokáže na svět usmívat a vidět budoucnost optimisticky.
Proto považuji Sue jednu z nejlepších seriálových postav, protože je velkou inspirací.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hluchá sága

Tenhle seriál je ve svém ohledu trochu jedinečný a to především díky své hlavní postavě Sue Thomas, kterou ztvárnila herečka Deanne Bray. Obě mají společnou jednu věc - jsou hluché (Deanne téměř).

Seriál je jednoduchým, trochu citově zaměřeným příběhem agentky bez sluchu, která se připojí k FBI a snaží se zapadnou do kolektivu. Celý příběh je prakticky na dokazování Sue, že i se svým malým kamarádem mohou zapadnout do světa normálních lidí. A v celku to i funguje.

Epizody samy jsou stavěny jako jednotlivé díly, kdy celá skupina řeší jednotlivé případy a zároveň odkrývají postupně osobní život jednotlivých agentů.

I když je tu k nalezení jedno klišé vedle druhého a nedá se tu hledat žádná hloubka, lze to lehce překousnout a podívat se na tuhle oddychovou ságu plnou pozitivní energie a optimismu, které občas i rozesmějí. I to je někdy potřeba.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

That´s Who I Am...

Tenhle seriál patří mezi mé nejoblíbenější, a to hned z několika důvodů.
Zaprvé, netečou v něm potoky krve, takže je to taková oddechovka, na kterou může koukat kdokoli.
Zadruhé, pejsek :D já jsem ohromný fanda zvířat a šelmy psovité jsou vůbec nejoblíbenější. A Levi je prostě kouzelný. Navíc nám ukazuje, jak jsou asistenční psi důležití.
Zatřetí, ASL (American Sign Language)! Znakovka mě vždycky fascinovala a tenhle seriál na mě měl ohromný efekt, dokonce jsem základy znakovky (sice české, ale budiž) začala studovat. Je to kompletně nový způsob komunikace a dle mého názoru je velmi důležitý.
Seriál je tedy svým způsobem zároveň zábavný (při některých hláškách není možné se aspoň nepousmát), tak výchovný. A nejen za to si mé hodnocení zasloužil.
Začtvrté, bavilo mě sledovat, jak se rozvíjely vztahy mezi postavami - nejdřív skepse z příchodu Sue (hlavně u Milese, co si budeme povídat...), která se posléze změnila v opravdu pevné přátelství.
A i titulní song - Who I Am od Jessicy Andrews - je připomínkou, že je třeba přijmout všechny lidi takové, jací jsou a hlavně, že se tak musí přijmout ten člověk samotný. Což se v případě Sue opravdu povedlo...

Nejoblíbenější postavy: Levi (of course), Jack, Bobby, Miles :D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Koncept "rodinné kriminálky" - zní to hrozně, ale dobře se na to kouká

Nevím co je na tom pravdy, že je tohle podle skutečné události. Docela by mě to zajímalo. Neslyšící žena, co se dostane k FBI a pomáhá jí řešit případy prostřednictvím toho, že odezírá ze rtů.

Nápad pro kriminálku docela neotřelý. Přesto to není kriminálka v pravém slova smyslu. Případy sice jsou, ale způsob jejich podávání je upraven tomu, aby seriál mohl běžet i ve dvanáct hodin dopoledne. Navíc hodně tlačí i na citovou stránku. Občas plný sentimentu a klišé. Řeči o tom, jak prostě to tak Bůh chtěl mně osobně vytáčeli k nepříčetnosti. Ale v Americe to náboženství berou jinak, takže respektuji. A také u mě shazuje body absolutně pitomý konec. Mám prostě rád, když konec uzavře všechno. Nesnáším ty polouzavřené konce, kdy nad tím člověk musí přemýšlet a domýšlí si své teorie jak to bylo asi dál. Někoho to baví, mě jednoznačně ne. Kdyby to bylo na mně tak by prostě všechny konce končili happy-endem (tak zaplať pánbůh, že to na mně není).

Ale jo, proč ne. Ideální k vypnutí mozku, dobrému obědu a někdy dokáže pohladit po duši.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sue Thomas: Agentka FBI

Tak tenhle seriál má své osobité kouzlo kterým si mě získal.
V celém seriálu se drží perfektně propracovaná dějová linka ve které je nádherně vidět příchod Sue do nové práce a nového města, její zabydlování a postupné seznamování se svým novým týmem do kterého se dostane jen díky schodě nepatrných náhod a jejímu následnému úsilí.
Snad jediný seriál co znám ve kterém se podíváte i do světa neslyšících což je velké plus seriálu a jeho základní stavební kámen.
V každém dílu se řeší jeden případ a k němu se postupně rozvíjí i základní děj.
To vše je zpestřené ještě vztahem mezi Sue a Jackem kteří by spolu moc chtěli být ale nemůžou
Nevím co dál říct ale můžu každému doporučit ;)

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

sue

Na tomto seriálu byl nejkrásnější ten pejsek.
Žádná příšerná krimi,nikde neteklo moc krve,takže k sobotnímu obědu dokonalá kulisa

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tak to vidím já...

Tenhle seriál jsem si nikdy neoblíbil. Byl takový bez duše, bez šťávy. Pořád se řešily ty samé věci a hlavní postavy se na sebe pořád smály... Bylo to nesnesitelné! Hlavní hrdinka - hluchá policistka, která dokáže odezírat z dvousetmetrove vzdálenosti slova z úst člověka otočeného k ní zády... jak mně to lezlo na nervy!

Nevim, takový suchý a nudný výsmažek do odpolední televize. Další z mnoha rodinných (nudných) krimiseriálů. Bohužel totiž, když se dá dohromady rodinný seriál a krimiseriál, tak nemůže vzniknout nic dobrého (jsou výjimky, ale je jich málo). Může vzniknout jedině nesmysl, který se poodbízí všem členům rodiny. Tím pádem nemůže uspět u nikoho.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Zajímavý kriminální seriál.

Seriál natočený podle skutečné události (paní,která skutečně pracovala v FBI jako neslyšící) hraje v seriálu asi dvakrát, naposledy myslím v posledním dílu). Vypráví příběh Sue, která z malého města přijela do velkého v nadějí, že bude pracovat v FBI. Nakonec si v této instituci najde, díky svému talentu odezírat, práci, přátele a lásku. Prožívá s nimi jejich i svoje starosti i radosti. Dobře zpracovaný americký seriál, tak akorát na nedělní odpoledne nebo na dívání při práci. Jediné co bych vytkla, je hrozně divný neuzavřený konec.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Můj názor ...

Hned od začátku mě seriál upoutal. Výborní a sympatičtí hrdinové. Pohled na svět neslyšících ... Tento seriál ukazuje na to, že aj neslyšící lidé mohou normálně žít :).. Seu se svým psím přítelem Leviem tvoří skvělou dvojici :) ... Prostě mám tenhle seriál úplně nejradši :)
Jen škoda to zakončení.... Ale aj tak 100% a palec nahoru :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sue

V každém díle hlavní případ plus jeden osobní problém u jednoho z aktérů, úžasný asistenský pes a jedinečný pohled na svět neslyšících. :) Podle mě je to skvělej a originální seriál, jen ubírám 10% kvůli tomu, jak to zakončili se Sue a Jackem... ;))

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Něco novýho

Kriminální seriály mám moc ráda,ale po nějakým čase to bylo pořád jedno až to samý,dokud jsem neobjevila tohle.Byla to zase něco novýho a možná to někomu dalo i trošku naděje,i když je to jenom seriál.Naději v tom,že i když máte nějaké omezení,můžete žít svůj sen.Jinak seriál celkem ujde,ale jsem ráda že skončil.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sue..

Tak tento seriál jsem měla ráda, protože jsem nikdy nevěřila, že lidi s takovým "postižením" to můžou někam dotáhnout. A přesvědčila jsem se sama. Deanne Bray coby Sue Tomas zahrála výbornou roli, vřdycky mě zajímalo, jak to mohla vyřešit jiným způsobem, a Levi jen zpestřil její postavení. Taky seriál neztrácel na kvalitě díky skvělými výkony herců, občas hláškami..

90 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Sue Thomas: Agentka FBI

Co k tomuto seriálu říct. Je to seriál psaný podle skutečného příběhu. Ještě jsem nikdy takový seriál neviděla, myslím tím to, že nikde nebyl hlavní hrdina hluchý. Co dodat. Prostě je to kvalitní seriál a hlavně je to originální!

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sue je skvělá

Opravdu můj milovaný a zamilovaný seriál. Zamilovala jsem si hlavně nápad a pár Jacka a Sue. Líbilo se mi moc zpracování, herci a osoby. Zpracování reality a řešení případů zase nenásilnou formou jako to je u ostatních kriminálních seriálů. Líbil se mi i humor co se týče vtípků z kanceláře a Mylese. I to že neslyšící může pracovat mezi normálními lidmi a i v FBI. Prostě tenhle seriál miluju :)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Podle mě

Myslím si, že je to hlavně originální seriál.. moc takových s nějakým způsobem handicapovanými lidmi neznám.. kriminálky jsou už sice trochu ohrátý, ale tahle se mi líbí.

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sue

Taková miloučká, rodinná, nenáročná krimi. Oddychovka na sobotní dopoledne.
Sue jsem měla ráda. I když to byla krimi a občas se hodně střílelo, nebylo to nechutné a nevídali jsme mozky na zdech....

A pak tu byl ten krásný pes Levi. :)

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Super

seriál a doufám, že ho budou zase na Nově opakovat!!!!

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Nic moc

Pokud máte rádi psi, klišé a romantiku, pak se mrkněte na pár dílů a možná vás to chytne. Pro mne jen ztráta času.

30 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

hmm..:)

dobrý téma..tenhle seriál se mi docela líbil,obzvlášť ty provokace v sídle FBI:P

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Mně se líbil

jo tak tenhle seriál upoutal mou pozornost už prvním dílem a pokračovalo to až do konce, ale je mi líto, že se nevyřešil vztah mezi Sue a Jackem

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

FBI

Nevím. Moc mě ten seriál nebavil. Když sem se na to dívala, tak jen kvůli tomu psovi, který tam ale moc nebyl. A taky mi někdy přišlo že Sue není hluchá. Našla bych ale i nějaké dobré díly.

40 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Je to super seriál.....

Jo někdy stojí za zlámanou grešly ,ale jinak je super

90 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

...

Je skvělí, že zapojili i někoho jiného než chytrého superhrdinu. To se mi na tom líbí.

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Sue

Hanichka: no, já mám dokonce pocit, že samotná herečka Sue Thomas (Deanne Bray) je hluchá. Takže v seriálu Sue byla pořád hluchá a sluch se ji nevrátil ;)

Jinak fajn seriál. Taková oddychovka :)

60 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Dobře Sue

Příjemná detektivka na všední odpoledne na Nově. Sue je docela sympaťačka a fandí se jí snadno, když se k tomu navíc připočte její handicap, tak není co řešit. Nakouknutí do světa neslyšících je takové nenásilné. Případy nejsou sice nic extra, ale řešení je díky znakovce o něco zajímavější. Navíc herečka je mi sympatická i za jiné role (Heroes). Americká detektivní produkce umí být i o dost horší..

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

tým FBI

Tenhle seriál sem si jako mladší naprosto zamilovala. Je to něco trošku odlišného od klasických detektivek díky handicapu Sue. Líbilo se mi propojení odezírání a znakové řeči. Dalším velkým plusem je pro mě celý tým agentů. Každý je jiný, každý má své, jiné starosti, ale přesto spolu vytváří skvělou chemii. Poměrně zajímavé jsou i případy které řeší. Mimo jiné sem taky hrozně fandila vztahu mez Sue a Jackem.

Abych byla objektivní, chybky a menší nedotažené věci by se dali asi najít, ale já tenhle seriál přesto zbožňuji a ráda se k němu vracím. Seriál má prostě své osobité kouzlo.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Sue Thomas

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů.Nevím jestli mě víc zaujalo,že je to podloženo skutečností,že Sue opravdu existuje nebo,že je tam znakovka,kterou obdivuju.Levi,který je hlavní psí postavou je taky skvělý a to všechno v kombinaci s Jackem a dalšími kolegy vytváří opravdu kvalitní seriál.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk