plakát seriálu

The Glee Project

(The Glee Project)

Názory uživatelů

Oh my gosh!!!

Abych vám popsala své hodnocení The Glee Project, mnohem přesnější než psaný názor, by asi byl graf s vysvětlivkami. Ještě nikdy se mi totiž nestalo, že by moje nálada tak často a tak výrazně u seriálu stoupala a klesala.

Na jednu stranu se mi líbí několik věcí.
V prvé řadě nápad - myslím, že je v Americe určitě spousta talentovaných mladých lidí, kteří díky tomuto projektu získají šanci na něco jedinečného, protože i výhra je něco, co mě dost oslovilo.
Taky se mi líbilo, jak byl každý soutěžící jiný a to, že měly všechny epizody něco společného.

Na druhou stranu jsem zarytá evropanka, která nedokáže překousnout některé typicky americké projevy radosti a smutku. Prostě nesnesu, když někdo řekne "Oh my gosh" čtyřikrát za sebou. Je mi líto. Pokaždé, když do zkušebny přišla některá z hvězd Glee, všichni soutěžící začali pištět a pak říkali do kamery, jak je to strašně skvělé, že tam přišel právě ten dotyčný. Zatraceně to bylo snad jasné, že budou mít radost z každého z nich, ne?

V reality show obvykle najdete soutěžícího, který je vám aspoň trochu víc sympatický a komu fandíte, co to jde. Já ho v Glee Project nenašla, namísto toho jsem během deseti epizod objevila několik lidí, kteří mi byli tak nesympatičtí (Lindsay - už od začátku), že jsem nedokázala snést, že se dostali tak daleko.

Výsledek mě mírně překvapil, ale nemůžu říct, že zklamal, protože z finálové čtveřice už jsem měla jenom posledního "jakž-takž sympaťáka", kterému jsem to aspoň trochu přála.

Takže každému, kdo si The Glee Project pustí radím především sundání žluto-červených Glee brýlí a přetáčecí a mute tlačítko v pohotovosti.

EDIT: Všimli jste si, jak vždycky, když někoho vyberou do té "nejhorší trojice", tak už dopředu tušíte, koho asi chtějí vyhodit a i když ten někdo zazpívá nejlíp z té skupinky, tak ho stejně vyhodí? No nepřipadá vám to k ničemu? Je na tom krásně vidět, jak si tvůrci hrají před soutěžícími na polobohy a ani jim to není trapné ("Máme v rukou váš osud!!!").

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Glee

Asi jediná reality show, která mě kdy bavila.
Seriál Glee není sice TOP, ale mám ho celkem ráda, tohle pro mě bylo něco na vyplnění času při čekání na další díly seriálu. I přes to, že vždycky celý týden shrnou do čtyřiceti minutového dílu, tak máme šanci poznat účastníky opravdu blízce, protože právě při pracování na zadaném úkolu, poznáváme jejich vlastnosti, slabosti a přednosti.
V první sérii mě zaujal Damian McGinty... Zakončení bylo dost napínavé a dojalo.
Ve druhé mě nikdo moc nezaujal.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Celkom preplnené občas nepochopiteľné, inak dobré.

Toto je rozhodne dobrá reality show už len kvôli tomu nápadu. Keďže nám už pomaly všetci v Glee maturujú, museli nájsť nové tváre do šou, nové NEOKUKANÉ tváre.

Epizódy bývali preplnené. Cvičenie choreografii, nacvičovanie spevu, video, konečné rozhodnutie a k tomu ohováranie (čo vôbec nieje potreba v takejto súťaži), atď atď... Cez časti sa kvôli tomu donieslo málo priestoru niektorým postavám, skoro až vôbec. Ale aspoň sme sa tam nenudili, že ? ;)

Páčilo sa mi, že prostredníctvom tejto šou sme mohli ako-tak nazrieť do zákulisia Glee, pochopili sme myšlienky nielen tvorcov, ale aj iných dôležitých ľudí bez ktorých by Glee nebolo, tiež sme tam mohli stretnúť známe tváre z Glee. Mne osobne sa najviac páčili časti s Ryanom, avšak...
... občas som nepochopila rozhodnutia, prečo dali konkrétnu trojku do spodnej trojky a podobne. Hlavne keď SPOILER: bol v spodnej trojke Damien, Cameron.. a ešte niekto.. mal vypadnúť Damien, ale Cameron odstúpil. A nakoniec Damien vyhral. To bol pre mňa dosť šok. KONIEC SPOILERU.

Bolo to však celkom dobré. Som zvedavá čo ukáže druhá séria, ktorá už čoskoro začne, či bude taká istá ako prvá len z inými tvárami, alebo nás aj niečím prekvapia a kvalitne bude ešte lepšia.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Glee Project

Glee Project je podle mě jenom výplň mezi jednotlivými sériemi Glee. K poznání lidí v zákulisí dobrý, ale tak nějak mě to nevtáhlo natolik, abych byla zvědavá na postavu vítěze v samotném seriálu.

Hodně mi vadí ta genderová, rasová, náboženská, sexuální a handicapová americká vyváženost. Glee Project prostě křičí do světa: "Nemáme žádné předsudky!" Casting snad probíhal takhle: černoch – máme, Asiat – máme, gay – máme, věřící – máme, handicapovaný – máme atd. Ať mi nikdo netvrdí, že zrovna tahle skupinka lidí byla ze všech přihlášených nejlepší. A samozřejmě snad všichni mají za sebou nějaký závažný příběh – adopce, coming out, anorexie, drogy, sexuální zneužívání, šikana. Jak řekl Zach, být obyčejný je tady na překážku.

První sérii jsem viděla až po skončení třetí řady Glee, takže už jsem znala výsledky a hrozně mě překvapilo, jak jsou ty lidi ve skutečnosti nesympatičtí. Za jedinou výjimku považuju Damiana (ano, vážně mám ráda jeho přízvuk a jeho grimasy), ale ten zase nedostal v Glee tak velký prostor, a Camerona, který dokázal udělat to, co udělal. Nemyslela jsem si, že někdo z castu může tancovat hůř než Cory, ale Damian mě celou dobu přesvědčoval o opaku:-) Zbytek soutěžících v první sérii je pro mě děs – Samuel je mi nesympatický od kořínků svých dredů až po palce na nohou, Alex je na mě moc velká arogantní primadona a Lindsey je Lindsey.

Druhá série na tom není o nic líp. Tady taky nemám osobu, které bych vyloženě fandila a kterou bych v Glee chtěla vidět několik dílů. Výloženě mi vadí ta flirtující muslimka a tlustá šikanující Lily Mae.

Líbí se mi nápad samotné soutěže a pak taneční lekce, práce v nahrávacím studiu a většinou i výsledný videoklip. Na druhou stranu určování soutěžících, kteří spadnou do bottom three, je často dost pochybné. Taky rady zkušených herců ("Buď sám sebou, věř si atd.") jsou naprosto k ničemu. Z významné ceny pro vítěze se vzhledem k výsledku vyklubala ne tak významná cena pro vítěze.

Glee Project tak považuju za chytrý tah k prázdninovému přitáhnutí pozornosti, ale nic světoborného to není.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Slabší odvar Glee

Soutěžní reality show, nebo spíš pohádka o tom, jak se dostat do jedné z nejúspěšnějších pěveckých show současnosti.

Jasně, Glee to není, ale jeho jiskru to v sobě určitě má. Je hezké a zábavné pozorovat, jak se neotrkaní normální lidé honí za svým snem a posouvají svoje hranice ne jen ve zpěvu, ale i v herectví.

Ve vyřazovacích kolech je super se alespoň trochu seznamovat s Ideologií Ryana Murphyho - jaké má představy o vývoji seriálu, jak dalece přemýšlí o postavách.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Glee-ality

O-M-G... Jako zarytý fanoušek Glee jsem si samozřejmě tuto soutěž nemohla nechat ujít. 12 nezajímavých/nesympatických soutěžících, spousta Glee songů a významná cena pro vítěze. Tak by se dala charakterizovat první řada The Glee Project.
Nenašla jsem si mezi nimi žádného člověka, kterého bych si v Glee přála vidět. Jejich zpěv byl spíše průměrný, hudební oddělení si s nimi bude muset hodně vyhrávat, aby vůbec dosáhli na úroveň Glee.
Z finálové čtyřky jsem fandila Lindsay, byla takové nejmenší zlo, docela bych v ní dokázala vidět nástupce Rachel, která bude letos maturovat. Damianův akcent nedokážu překousnout, Samuel je nesympatický celý a Alex byl hrozná diva, toho jsem fakt nemohla. Výsledek mě hodně překvapil, rozhodně jsem to nečekala (a bohužel mé utrpení bude pokračovat v třetí sérii Glee).
The Glee Project byl chytrý nápad upoutat na Glee ještě větší pozornost, zvlášť v době letní sezónní přestávky. Bohužel ale dle mého názoru příliš nevyšel.

40 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Skidoosh!

Na Project jsem narazila o trochu déle, ale stejně si myslím, že jsem udělala dobře, že jsem ho skoukla. O dost víc mě to přiblížilo k hercům v Glee a k jejich světu. Nejzajímavější bylo sledovat, co všechno jsou schopni udělat, aby dosáhli cíle a komu na tom záleží nejvíc. Samozřejmě jsem přetáčela opakující se "drama-napětí" scény, koho že to dnes vyhodí, ale jinak si myslím, že nahrávání a ty videoklipy stojí za to. Jsou to dobří zpěváci a díky Glee mají dobře našlápnuto. Těším se na Project 2 a doufám, že z něho neudělají nějakou komerční americkou příšeru.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Glee Project!!

Podla mna to bolo rposte úžastné našla som si tam favoritou aj tých čo som nejako rada nemala napr. Lindsay nwm prečo ale je mi nesimpatická ale napr. Damian bol najlepší <3 a som nadšená nakoniec z konca :) Skor som TGP nechcela pozerat ale po prvej epizóde som si uvedomila že to bolo odomna blbé :D Sice sa mi nepozdáva načo robia aj TGP dvojku ale tak no.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zvláštní...

tak bych asi ohodnotila tento počin. Rozhodně bych jej nezavrhovala, protože když si člověk zvykne na přehnané reakce amerických puberťáků a občas nepochopitelné úsudky jak poroty, tak soutěžících, není to špatné. Na druhou stranu, samozřejmě, samotnému Glee se to rovnat nemůže, ale na jakousi talentovou show dobrý :)
Viděla jsem jen druhou sérii a co se soutěžících týče:
Michael, Blake, Abraham, Dani, Nellie - úžasné, zajímavé hlasy a osobnosti, které jsem si fakt zamilovala.
Charlie, Taryn, Tyler, Max - nijak extra mě nezaujali, ale ani mi nevadili.
Shanna, Ali, Aylin - Jak na houpačce, někdy mi připadaly jakž-takž v pohodě, jindy jsem měla chuť je odtamtud sama vykopat.
Lily Mae, Mario - Svým chováním mi přišli absolutně nesympatičtí a chtěla jsem, ať už konečně vypadnou :X

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk