Timeless

Timeless (Timeless) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Nikolina

10. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Timeless

Seriál Timeless a Frequency som pozerala v podstate spolu, resp. hneď za sebou, pretože sú to v podstate konkurenčné seriály s podobnou tematikou. Ako prvé som sa rozhodla pozrieť si Timeless, pretože som si myslela, že to ma zaujme viac.

Seriál ma hneď zaujal hneď od pilotného dielu aj keď na začiatku som mala celkom problém s dvoma hlavnými postavami – Matt Lanter, ktorý hrá Wyatta (a ktorého mám zafixovaného ako stredoškoláka z Beverly Hills 90210) sa mi jednoducho nehodil k Abigail Spencer, ktorá hrá Lucy (pre mňa Scottie zo Suits). V skutočnosti vekový rozdiel hercov sú len 2 roky, takže nič výnimočné.

Na Timeless sa mi páčilo hneď niekoľko vecí, tak napríklad to, že cestovaním v čase je možné zmeniť minulosť (a že ju zmenili už hneď v pilote) alebo to, že v každej časti sa hrdinovia prenesú do inej doby. V každom čase sa niečo dôležité udeje, niekedy sú to známe veci, inokedy menej. Spracovanie každého historického obdobia je naozaj vydarené. Zároveň sa celým dejom tiahne záhada okolo Flynna a Rittenhaus, a preto sa vždy tešíte na ďalší diel.

Čo by som skôr vytkla je cestovanie v čase prostredníctvom toho stroja, kapsule či ako to nazvať. Jednoducho je moc veľká a je hlúposť, že si ju nikto v danom období nevšimne (až na jedenkrát, ak si dobre pamätám).

Celkovo hodnotím seriál na takých 75% - 80%, rozhodne je slabší ako konkurenčné Frequency ale zas oba seriály sú od seba dosť odlišné.

Avatar uživatele
Pajky

1. března 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Cestování časem funguje

Letošní rok byl cestováním časem nabitý. A Timeless patří k tomu nejpovedenějšímu, co se urodilo. Lákalo mě na něm hned od začátku právě samotné téma. To, že se mi líbilo obsazení a trailer, byl pak velmi příjemný bonus.

Na Abigail Spencer bych se koukal asi kdekoliv (fanoušci Suits pochopí), ale kromě ní je tu pár dalších herců, kteří už mi byli sympatičtí jinde, takže za mě je obsazení jeden ze silných článků seriálu. K tomu připočtu cestování časem, které je mým oblíbeným tématem, a bylo jasno – tohle půjde.

První série mě bavila a jednotlivé epizody byly zábavné. Škoda je, že hlavní záporák nebyl tak zajímavý, jak se na první pohled zdálo. Trochu jsou doufal, že je bude nutit dělat špatné věci, aby zachovali budoucnost, ale on měl jen jeden cíl a ve finále si ho ještě nechal vymluvit. To je podle mě neomluvitelná škoda. Ale postavy jsou zajímavé, akce dostačující a závěrečný zvrat slibný. Uvidíme, jestli přijde druhá řada.

Avatar uživatele
Blázen z Jericha

23. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zase to cestování časem

Nojo když ono je to vděčné téma. Všechny ty paradoxy, změny minulosti a jiná dobrodružství, to lidi pořád baví. Když se Timeless představoval, působil jako klon Legends of Tomorrou. Skupina dobrodruhů se vydává do minulosti zabránit padouchovi ve změnám, které by mohly mít obrovské následky v současnosti. Myslím, že Timeless svého bratra v lecčems překonává. Atmosféra historických událostí by se dala krájet nožem, kostýmy jsou povedené a celý výlet do minulosti má i vzdělávací funkci. Neameričan se tak snadno dozvídá o méně známých událostech amerických dějin.

Už pilot se moc povedl. Vypráví o legendárním Hindenburgovi - vzducholodi, která shoří při přistání. Jenže hlavní antagonista jménem Flynn se postará, aby v pořádku přistál. A proč to udělal? Chce Hindenburg zničit až s několika významnými lidmi na palubě. Nakonec plavidlo vybouchne, ale zemře na něm jen málo lidí. Během seriálu se takto několikrát pokusí odstranit významné osobnosti, protože patří k tajné organizaci Rittenhouse (něco jako Illuminati). Hlavní kladnou postavou je Lucy - pohledná profesorka historie. Její obsáhlé znalosti se hodí při krizových situacích, se kterými se v minulosti setkává. Líbí se mi, jak lidsky působí. Hraje ji Abigail Spencer a lepší herečku si tvůrci vybrat nemohli. Dalším z týmu je Wyatt. Jde o typického vojáka, jeho hlavní funkcí je chránit ostatní členy týmu. Kdysi mu zemřela žena a proto si myslí, že by se jí mohl pokusit zachránit. To podle pravidel seriálu není možné. Kdyby se vrátil do doby, ve které už existuje, mohlo by dojít k paradoxu. Tým uzavírá pilot stroje času Rufus. Každý správný americký seriál musí mít afroameričana. Asi to není tak prvoplánované, protože jeho původ je důležitý pro některé scénáře. Rufus je vydírán Rittenhousem, a proto tajně odposlouchává mise. Později se rozhodne vzdorovat, co bude dále, ještě nevíme.

Zatím nejlepší epizodou je podle mě právě poslední. Flynn se pokusí zabít hned tři významné členy Rittenhouse - Thomase Edisona, Henryho Forda a J. P. Morgana. Lucy mu musí nedobrovolně pomáhat, protože Flynn poslal Wyatta a Rufuse do Holmesova hotelu. H. H. Holmes ho kdysi vybudoval, aby v něm prováděl pokusy na lidech, mučil je a vraždil. Celá stavba je plná pastí, skrytých místností a plynových komor. Jde právě o něco, co Evropan nezná a může se o tom mnoho dozvědět. Naštěstí Lucy přijde právě včas a s pomocí Harryho Houdiniho ostatní zachrání.

Timeless je svěží vánek v zatuchlém tématu cestování časem. Po našláplém úvodu si svoji laťku drží s nadále. Postavy jsou sympatické, děj napínavý a svižný, kulisy a kostýmy krásně dokreslují atmosféru. Už se těším na season finale. Zatím nelze poznat jak to celé skončí. Jsem opravdu zvědav.

Avatar uživatele
arthurcz

24. února 2017

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Timeless

Další cestování v čase, nějak je toho teď moc. V timeless máme šílené vozítko v čase (a občas i v prostoru), kterého si v minulosti nikdo ze zásady nevšímá, neustálé výlety do slavných a klíčových okamžiků amerických dějin. No a neustále se měnící současnost díky změnám v historii. A k tomu kotrmelec paradoxů a nelogičností, taková Frequency měla tyhle problémy vyřešeny rozhodně lépe.

Pilot docela zaujal, ale po dalších dvou dílech mi to začalo připadat díl od dílu slabší a nudnější.

Po E04 - výlet do německa už vážně nevím. Chtěl jsem vyjmenovat nelogičnosti a nereálné kraviny, ale po první čtvrthodině dílu jsem je radši přestal vnímat. Tahle mise by se fakt v reálu daleko nedostala, ale všichni maj vcelku klídek, ať nenápadnej černoch, tak holka, co neumí slovo německy, ale hurá na misi. Dovolím si předpokládat, že ani amíci nejsou pitomci takových rozměrů.

Ostatní díly držely vcelku průměr, ikdyž musím uznat, že úroveň byla spíše vzestupná a konec, který není zrovna happyendem, rozhodně potěšil.

EDIT: kdosi mi doporučil, abych se radši kouknul na Doctora Who, když mě tohle nebavilo. Po druhé sérii plesám nadšením a za radu moc děkuji, to je vpravdě nesrovnatelné.

Avatar uživatele
Maslord

14. října 2016

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jednoduché s akčným spádom.

Timeless má vcelku klasickú zápletku, napriek tomu otvára nejaké nové možnosti. Výpravou mi pripomína Sliders z 90-tych rokov, jedná sa skôr o dobrodružný seriál ako sci-fi. Seriál stavil na mladšie a širšie obecenstvo, nechce sa príliš púšťať do riešenia paradoxov spojených s cestovaním v čase, zameriava sa skôr sú vykresľovanie osobných postojov hrdinov. Samostatné epizódy sú čiastočne uzatvorené, hlavá dejová línia sa rozvíja postupne naprieč nimi. Dej je mierne naivný a miestami zjavný, má však dobrý spád a je celkovo prekvapivo sledovateľný.

Avatar uživatele
arborad

9. října 2016

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po čase sklamanie...

Pilot som zhltol jedným dúškom, žiadna hluchá pasáž, dej frčal jedna radosť, občas možno až moc rýchlo, každopádne, väčšina času na seba všetko nadväzovalo, ku koncu som už ale myslel, že zabudli na vplyv na prítomnosť, ale záver ma presvedčil o opaku. Vyzerá to na celkom zaujímavo zapletený dej. Vizuálne taktiež hodne kvalitný, takže zatiaľ plný počet :)

EDIT po 3. diely - Nič v zlom, ale akonáhle sa stroj času dokáže premiestniť nie len v čase ale aj v priestore, tak sa z toho stáva čoraz viac len naivný, priemerný sci-fi seriál, škoda, myslel som, že bude viac hodnotný. Takže znižujem hodnotenie na 70% aj to len kvôli nápadu, inak by som asi dal aj nižšie

Avatar uživatele
Khaleesi01

7. listopadu 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prvních pět dílů

Sledovat nebo nesledovat, to je to, oč tu běží.

První díl mě vcelku nadchnul. Cestovní časem, (kterému moc nerozumím, většinou to je tam přitažený za vlasy, že už se ani nesnažím... A ta loď!) sympatické postavy, zajímavý (asi) záporák.
U třetího dílů to začalo lehce skřípat. Díly jedou jako přes kopírák, Rittenhaus nezaujal jak měl a Lucy a její permanentně nešťastný výraz mě ubijí.

Na druhou stranu mě hodně zaujal Flynn, respektive jeho motiv. Asi to nebude takový padouch. Důležitou roli tam bude asi hrát Lucy deník, který jsem si ale nevšimla, že píše. Tak nevím. Jo a zmizení sestry. To fakt naštve!

No a nakonec tam hraje Sussana Thompson, (i když má těžký vedlejší housle), co víc si přát.

Avatar uživatele
eliska.musilova

18. listopadu 2016

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Změna minulosti se vymstí

Na seriály o cestování časem jsem poslední dobou docela zatížená a hlavně mě na nich zajímá, jak se poperou s problematikou. A zde je to jako ve Frequency- změňte minulost a v přítomnosti na to doplatíte. Seriál mě chytnul od prvního dílu, má velký potenciál, takže doufám, že ho tvůrci něčím nepokazí. Rozhodně se těším na rozvinutí hlavních postav, ale i těch prozatím skrytých v šeru.

Avatar uživatele
Lucka Lucinka

8. října 2016

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Novinka

Po pilotu mě to rozhodně zaujalo.Dobrá myšlenka i herecké obsazení.Herci jsou velmi sympatičtí, což se nestává u mě často ,že se mi zalíbí hned po prvním dílu.Nebudu to hodnotit hned po pilotu.Určitě se budu dívat dál a doufám ,že se seriálu bude dařit.Těším se kam se hrdinové vydají příště.

Avatar uživatele
havlik.jakub666

27. února 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Timeless

Timeless je typickým příkladem oddychové sfi-fi. Nahlédnutí do historie jsou fajn, i když bych ocenil víc výletů mimo USA, hlavní herecké trio je celkem sympatické a dobře spolu funguje, pak tu máme padoucha, kterého je vám občas docela líto a pak samozřejmě tajnou organizaci, která stojí za vším zlým. Když to teď čtu, zní to jako strašné klišé, ale kouká se na to fajn. 70 %

Avatar uživatele
hlupec

8. října 2016

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pilot

První díl byl pro mě obrovským zklamáním. Sice jsem ani nic moc nečekala, trailer jsem neviděla a o seriálu nic nečetla:) Prostě nepolíbená. Ale příběh byl totálně nudný a ani akční scény mě vůbec nezaujaly. Trochu zvědavosti ve mě probudil konec, ale po dvou dnech už ani nevím proč a ve sledování nebudu pokračovat. Zvlášť když mě teď tisíckrát víc zaujal konkurent Frequency (lepší děj, zajímavější postavy, žádné trapné efekty (protože tam žádné nejsou:))).

Ve zkratce: nuda, nic nového, šeď a průměr.

Avatar uživatele
Forest

19. prosince 2016

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

milé překvapení

Vlastně ani nevím, proč jsem se na ten pilot díval, protože nemám, opravdu nemám rád tematiku cestování v čase. Všude, kde toto téma použili, to bylo nedotažené a plné nesmyslů.
Tady ale mám dojem, že to docela zvládly. Stejně jako dobře napsané a obsazené postavy, osobní příběhy, humor, příjemně plynoucí děj, jak epizod, tak celkově v pozadí. Doufám, že si udrží svou vysokou úroveň až do konce.

Avatar uživatele
terez_jarosu

18. listopadu 2016

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Cestování časem nikdy nevyjde z módy

Cestování časem bude vždy zajímavým námětem nehledě na to, jestli se cestuje jen o pár hodin, nebo o několik století a proto v seriálu vidím veliký potenciál. A návrat ke známým historickým událostem jako je útok na Lincolna, nebo kauza Bonnie a Clydea, jsou rozhodně velikým lákadlem.

Timeless se začal vysílat na podzim loňského roku, takže si troufám tvrdit, že se jedná ještě docela o nový seriál. A ačkoliv to vypadalo, že seriál bude pro nízkou sledovanost (pro mě nepochopitelné) zrušen, dočkala jsem se obnovení. Po finále první série ale těžko předvídat, jakým směrem bude děj pokračovat...

Avatar uživatele
assbest

5. října 2016

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pilot vzbudil muj zajem...

nejak me tam nic nevadilo, oddechovka. GV z ER je sympatak, videa s AS kolujici po netu ji na zajimavosti neubraly.
Cestovani casem me zatim nevadi (napr. proti dvanacti opicim), uvidime...

EDIT: po tretim dile ztracim chut to sledovat, zacina to byt nudny a pro me tak zacinaji byt vyraznejsi hlouposti kterych tam neni malo...
Zatim jen -10%, ale kdo vi...