plakát seriálu

V

(V)

Názory uživatelů

V 2009

1.serie - 70%
V je sci-fi, které (i když je to předělávka klasické série), zpracovává téma UFO jiným a neotřelým způsobem. Přesto je tu však několik neduhů. Tím prvním jsou postavy. I když herci byli vybráni vesměs známí a dobří, jejich charaktery působí jaksi uměle a nejde si k nim vytvořit žádný vztah, a vžít se do toho co prožívají, a neuvěříte jim ani jejich emoce. Další věcí jsou efekty, které jsou v seriálu zobrazovány dost často a mě se líbí, ale hodně lidí si na to stěžovalo, což je to způsobeno zejména tím, že je seriál točen s dost šedivým nádechem, a někomu to tak přijde levné (podobně to ale bylo i s odlesky ve Star Treku XI), je to ale něco nového a mě to nevadí. Hlášky postav jsou potom tou světlejší stránkou. Není tu sice žádná hláškující postava, ale takové ty typické věty typu "Nesmíme být jako oni" atd., tu nepůsobí tak trapně jako jinde, a je to především proto, že tu nejsou tyto monology tak dlouhé a časté. Příběhových linií je tu pak hned několik, ale příběh moc vypointovaný není, vždy se nějaká zápletka zasekne tak v půli cesty, a vyřeší se buď až za hodně dlouho, nebo (snad) v nadcházející 2.serii. I přesto vás V u obrazovky udrží.

2.serie - 50%
Druhá serie V seriál přivedla do nudného stereotypu, kdy se stále opakují dokola ty samé dějové motivy, dokonce i fráze vycházející z úst hlavních postav začínají být silně otravné (narozdíl od 1.serie, která ještě tyhle typické fráze zvládala natolik, aby divák nebyl nucen vypínat televizi), a i celkový dějový posun nakonec probíhal velmi pomalu. Dočkali jsme se pár srdecryvných úmrtí, zvratů a konce, který nebyl ukončený. I když já osobně ho jako ukončený beru, jelikož si nějak neumím představit, jak by se to, co se stalo na závěr 2.serie, dalo zvrátit.

V se dobře popralo se svým původním zpracováním i jinými, dost podobnými sci-fi projekty a nabídlo něco trochu nového a jiného, proto tento seriál působí dost nadějně. Bohužel 2.serie seriál totálně ubila a jeho zrušení kvůli malé sledovanosti se tak nelze divit. Přesto to byla celkem průměrná podívaná, kterou sice jednou shlédnete, ale těžko se k ní budete vracet.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

We are of peace. Always.

Uznávám, že speciální efekty byly vytvořeny na výbornou, také se jimi seriál pěkně prodražil (což asi vedlo k jeho zrušení).
Ale dějově pro mě V bylo tak nějak mdlé. Pořád se něco dělo, nedokázalo to ale upoutat mou pozornost. Pilot přitom začal slibně, tajná schůzka odpůrců, zrada FBI agenta, poznání jejich pravé tváře. Ale další díly byly všechny na jedno brdo. Pátá kolona chce Annu zbavit vlády, ze začátku mírně, později už vymýšlí i atentáty, Annu někdo upozorní, vyhne se kulce a nachystá pomstu. Na to bohatě stačila série první, druhá mohla přejít trošku jiným směrem, ale nestalo se.
Na V jsem si ale všimla jedné speciální věci, která se mi vryla do paměti. Seriál ozvláštňují netypické úhly záběrů. Většina je samozřejmě vytvořena klasickou formou, tedy kamera ve výšce očí. U některých dramatických momentů, hlavně při snímání Anny a ostatních mimozemšťanů, zabírá kamra osoby z výrazného nadhledu, čímž se viditelně deformuje postava a tvář dané postavy. Cítila jsem z toho právě další odlišení obyčejných lidí od původních obyvatelů vesmírné lodi a moc se mi to líbilo.
V určitě potěší příznivce žánru, ale pro mě je seriál pouze mírným nadprůměrem, který drží na nohou dobré speciální efekty, zajímavá kamera a kvalitní herecké výkony. 65%

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Celkem dobré

Na tenhle seriál jsem nebyla připravená, nikdo mi o něm nic neřekl takže jsem čistě po hlavě vlítla do první série, která mne nijak zvlášť neohromila. Jediným světlým bodem byly obě hlavní herečky. Agentka FBI Erika, kterou hraje výborná Elizabeth Mitchel známá hlavně z Lost a na druhou stranu hlavní mimozemšťanka, kterou hraje ale opravdu charizmatická herečka Morena Baccarin.
Jinak bych možná ještě dala body za nápad, kdybych si potom nepřečetla že tohle už někdo vymyslel a jedná se v podstatě o remake ...
Nicméně jsem první sérii překousala poháněná zvědavostí a při druhé zjišťuji že se to nejde dá, ale že se dokonce dobře bavím. Takže dávám 80%
Právě jsem viděla poslední díl 2. série a musím svůj názor poopravit. Dávám 90% (rezervu si ještě nechám) ... ten konec byl plný nečekaného. Teď už se třetí série nemůžu dočkat!!

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

V

Původní originální sérii neznám, takže nemohu srovnávat. Nicméně jsem byla seriálem "V" uchvácena a to nemám, opravdu nemám ráda sci-fi.
Nicméně tohle je takové netradiční - zajímavý nápad, milé herecké obsazení a celkem (na seriál) obstojně zpracované triky.
Samozřejmě, že bychom v příběhu ještěrek, které chtějí v lidských schránkách vyhubit lidstvo našli řadu neduhů. Ale já se bavila tak, že jim je ráda odpustím a budu ještě dlouho smutnit nad tím, že neobnovili seriál pro 3. řadu.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

V - remake

V-eliká škoda, že byl seriál zrušen.
Bavil mě každý díl, speciální efekty, neokoukané zaběry a obsazení, které mě zase nadchlo.
Elizabeth Mitchell(Erica) mám stejně jako další rád už ze seriálu Lost. Hlavní peckou pro mě ale byla Morena Baccarin(Anna) a hned po ní Laura Vandervoort(Lisa).

Za mě není nic, co bych hodnotil záporně. Seriál se mi opravdu líbil a plánuji re-play.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

U mě dobrý :)

Pro mě je to přesně žánr, který mám nejradši, takže jím jsem i dosti ovlivněn, a můžu jen říct, že se mi seriál hodně líbí.
E. Mitchell se mi líbila už v Lostu a tady mi sedí, takže nemám výhrad. Též ostatní postavy mi sedí a působí na mě dobře. Musím konstatovat, že je mi velice sympatická Laura Vandervoort :).

Mám jen strach z toho, aby se nezačala atmosféra seriálu vytrácet, jako u FlashForward.

Normálně bych dal 90%, ale ze strachu jak to bude dál zatím tedy 80%.

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tak to vidím já...

Docela rád bych věřil, že V dopadne dobře. Prní dva díly se mě snaží přesvědčit o opaku. Jsou plné klišé a děj se zdá velmi jednoduchý a předpokládatelný.

Herci se zdají podivně nevýrazní - dokonce i Elizabeth Mitchell, kterou jsem si v Lost skutečně oblíbil. Hlavní mimozemšťanka, která by měla působit velmi chladně a mělo by z ní čišet charisma, však obě tyto položky postrádá a ostatní herci se mi ani nevryli do paměti. Obsazení vážně skřípe.

Seriál zřejmě má vypadat draze. Potom ale nechápu naprosto příšerné počítačové triky, které jsou tu velmi často. Pokud dobré triky tvůrci nezvládají, měli by je alespoň používat co nejméně, protože takhle působí vizuál draze a lacině zároveň, přitom o levnou záležitost jistě nejde.

Atmosféru má V zatím nulovou, přesto si ale umím dost dobře představit, že zachránit by to ještě šlo.
Během celého dílu se nestane jediná věc, kterou bychom neočekávali už z proma.

60 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Neni V jako V

Začatek je trochu moc rychlý. Prakticky v prvním díle nam řeknou vše co se stane v první serii. Kupodivu výběr herců dvou hlavních postav byl výtečný a mnohdy díl stojí jen na jejich herectví.

Bohužel překvapivý děj je spíše vyjímkou. Rovněž některé "setkání" jsou upraveny ve prospěch seriálových postav. Často se mi zdá, že ve skutečnosti by každou postavu musela nahrazovat buňka. Každé zranění by znamenalo ztracený život a každá smrt by končila vyhlazením celé buňky a přispěním k odhalení celé sítě. Prostě chybí mi ty hromadné akce z originalní serie. Hold amerika má jinou politiku a tedy i seriálech je to samý hrdina.

Naštěstí autoři nám během prvních dvou serii potichu šeptají co si o 5. koloně myslí a jaký má vliv na plány Anny. Jestli nevíte o čem mluvim, podivejte se na 2x10.

Bohužel serial trpí malým publikem v otázce triků. Jak je vidět například na vytahováni/zatahováni ještěrčích ocásků. Vám se možná zdá 6-60 milionu diváku dost, bohužel pro dobré počítačové triky by byla potřeba dalších třech nul.

Můj verdikt je 4-5 sezon. V závislosti na tom, zda mají scenaristi plán na 5. sezonu či ne. Osobně jsem zvědavý, co se stane, když se do války zapojí chlapi.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

V jako vítězství....

Viděl jsem v TV ten původní starý seriál, dle mého názoru v seriálu nejde tolik o vizuální či dialogovou stránku jako spíše o myšlenku a neřkuli fakt "Návštěvníků" mezi námi.

Jistě nyní vyvolám úsměv nebo domněnku čtenářů příspěvků co, za pošuka tu píše "nesmysl"

Měl jsem možnost se tomuto tématu docela hluboce věnovat, a v seriálu jsou patrné zcela zjevné odkazy na reptiliánskou rasu ve všech aspektech. Typu rychlé mrkání, typu že dlouho žijí mezi námi jako normální lidé a dokonce i typu, že můžeš být reptiliánem a nevíš o tom. O únosech lidí a manipulace DNA jakož i paměti apod.

Vzpomeňte například na silnou filmovou a seriálovou kampaň kdy prezident USA je černoch... 10let zpět něco nemyslitelného staličo aby černoch byl gurvernér a byl to max a 30-40let zpět v USA černí nesměli do mnohých restaurací.

Mínění veřejnosti je manipulováno a filmový průysl je jeden z dominantních nástrojů. Zkusme se spíše zamyslet co se nám snaží tvůrci sdělit a připravit nás na přijetí faktů, která nastanou.

Já seriálu dávám 90% a to za až docela přílišnou otevřenost a sdělování údajů hodných akt x, která dlouhá léta byla skutečně tajena !!!

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

V 2009

No jo, přiznávám se, děsně mě naštvalo, že V zrušili. Zaloužilo si to nejmíň tři řady s uzavřeným koncem. 80% a to hlavně za skvělou druhou řadu :)
Každé pondělí ve 20:40 na Tv Stanici Fanda.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

zklamaní a zase jenom zklamaní!

tento serial mi přišel velmi kvalitní ale jak je tomu u všech serialu ktere jsem si oblibil,zrušiliho např SGU startrek atd....
je to velka skoda tento serial mnel velký potenciál,musím dodat že efekty mne neak zvlášt nezaujali naopak děj serialu byl velmi kvalitní myslím si ze jsou tu seriali mnohem horsi ktere by si zaslouzili pozastaveni neli zruseni nataceni:Dtento mezi urcite nepatri:D

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Přicházíme v míru...

Originální sérii jsem neviděla takže jí nemohu porovnávat, ale seriál se mi díky tomu, že mám ráda sci-fi velice líbil a proto si ho nemohu vynachválit. Jediným problémem pro mě je, že ve druhé sérii je až moc informací nacpáno do jedné epizody a tak je všechno takové přeplácané a podle mě zbytečně složité. A ani s tím koncem jsem nebyla moc spokojená...

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vládnout na Zemi?

Efekty -100%děj -místy zamotaný místy mdlí-50%,na tomto seriálu je vidět co dokážou dobře ovládaná media.Když se něco nabízí zadarmo hromada lidí to vezme a jen málokdo se ptá co za TO(a pak se diví!)

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

V - 1 řada

Původní nadšení z prvních dílů bohužel pomalu vystřídalo znuděné čekání na to, co se nestane v dalším díle. Postavy se vyprofilovaly příliš jednoznačně - buď vyloženě záporně (Anna), kladně (E.Mitchell)nebo přihlouple (její syn). Tak nějak nemohu uvěřit, že by si lidstvo s podobnou invazí vyspělých mimozemšťanů poradilo a první řada seriálu mne o tom nepřesvědčila. No snad bude druhá řada svižnější.

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

No,

mám ráda sci fi, ale toto se moc nepovedlo. Nesympatické hlavní postavy, moc podivně vypadajících digitálních efektů. První série snad ještě ušla, ale druhá, to bylo vaření z vody, nuda. Škoda, že více nerozvinuli původní myšlenku. Dobře, že již není mezi námi.

20 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

dobrý, ale 2 série pokulhává

původní V jsem neviděla, takže srovnávat nebudu.
Jinak 1 série dobrá, ale 2 série hodně ztratila kvalitu :( což byla škoda

70 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

V

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem měl tu možnost vidět. Jenom nechápu, jak to mohli stáhnout už po dvou řadách, když byl evidentně široký prostor na pokračování.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Asi tak ...

Viděla sem jak " staré " V , tak nové V.
Rozdíl je poznat - nelíbí se mi ani jeden , triky jak z 80tých let , herci mně nebaví - celé je to jen o vydojení peněz z filmového průmyslu.

Ne ne ne - takhle tedy rozhodně ne.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

V

+ speciální efekty, herecké obsazení, děj
- nevyužitý potenciál (minimálně jednu řadu navíc by si tento seriál rozhodně zasloužil)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

V jako Vlastně mohlo být líp

1. série - 60% - Atraktivní námět, našlapaný pilotní díl, ale po pár epizodách vystřízlivění a po pravidelných kvalitativních skocích nakonec i neodvratné zklamání. Nic není vysloveně špatné, ale buď jsem to viděl jinde (soundtrack vykrádající Battlestar Galacticu snad do posledního tónu) nebo mě to nechává překvapivě chladným jako v případě emocí postav. Když prožívá většina charakterů osobní drama a já se zajímám jen o dva, tři (konkrétně pak charismatická trojice Jack-Anna-Erica), je už zkrátka něco špatně. Nepomáhá ani levný look kosmické lodi nebo místy křečovitá snaha natáhnout dění na slibovaných dvanáct dílů. Takže i když tleskám výkonu svých velkých seriálových oblíbenců (Morena Baccarin, Alan Tudyk nebo zbytečně nevyužitý Nicholas Lea), nemůžu chválit. Jen pár hodin po zhlédnutí finálového dílu sice mám seriál v hlavě, ale vztak k němu nemám.

2. série - 60% - Scénáře se snaží přijít s novými nápady, ale u mě už zkrátka na úrodnou půdu padají jen zřídka. Paradoxně tak potěší udržování starých tváří v hlavním ději, hlavně v případě jediného konstantního sympaťáka Chada. Novinky typu "skrytý triumf Diana" mi naopak přijdou nešťastně řešené a v důsledcích i poměrně nefunkční. Když se pak časem nudím nejen u stereotypní linky Ryana, ale i u neustálých mučednicky loajálních pohledů samotné Ericy, směřuje hodnocení hodně nízko. Jeho záchrana tak přišla doslova za pět minut dvanáct. Těžko říct, jestli tvůrci vážně spoléhali na obnovení pro třetí sérii, ale pokud alespoň částečně zvažovali konec druhé série jako úplný závěr, tak alespoň za to klobouk dolů. Finální montáž scén by při troše čtení mezi řádky mohla být dokonalou pointou. Unavený děj velké většiny dílů to už ale v tu chvíli nezachrání.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí