plakát seriálu

Whitechapel

(Whitechapel)

Názory uživatelů

Whitechapel

Whitechapel je typicky britská syrová záležitost, tak trochu ve stylu Luthera nebo Sherlocka. Jde o psychologický krimithriller, nevyhýbá se násilí a má nezapomenutelnou atmosféru. Z každého dílu přímo čiší temná, ponurá atmosféra Londýna a frustrace detektivů, kteří se snaží dopadnout vraha. Seriál příliš nepoužívá moderní technologie jako CSI nebo profilování pachatelů jako Criminal minds, ale spíše je zaměřen na starou detektivní práci – hledání stop, vyslýchání svědků, studium literatury, velkou roli zde hraje obyčejná tabule s důkazy.
Seriál ve dvou sériích oživil legendy z historie Londýna a nenásilně je zakomponoval do současnosti. První série se věnuje Jacku Rozparovači, druhá legendárním gangsterům Krayovým. Scénář je propracován do posledního detailu. Děj graduje až k postupnému rozuzlení a tam kde první série končí, druhá plynule navazuje.
Rupert Penry-Jones jako DI Chandler, který trpí obsedantně-kompulzivní poruchou, je brilantní. Jeho detektiv přichází na nové oddělení a zavádí pro své podřízené řadu novinek, na které nereagují moc nadšeně, jako zdravé sendviče, celozrnné sušenky, zelený čaj, kravata k obleku. Postupně zjišťuje, že realita je dost odlišná od policejních příruček. Ostatní herci jsou také vynikající, zejména Steve Pemberton jako Edward Buchan, odborník na Jacka Rozparovače. Já jsem si oblíbila DC Kenta, nejmladšího člena oddělení, optimistu, který prožije dost těžké chvíle. Jen obtížně lze některého z detektivů označit za vzorový příklad policisty, naopak jsou to lidé z masa a kostí, kteří chybují a někdy používají i neortodoxní metody vyšetřování. A možná právě proto se mi tak dostali pod kůži.
Druhá série je podle mého názoru o trochu slabší, ale stále je nadprůměrná. Zaměřuje se spíše na vnitřní vývoj hlavních postav. Také legenda o Ronniem a Reggiem není určitě tak známá jako legenda o Jacku Rozparovači. I přesto Whitechapel má všechno, co hledám u detektivky – příběh, atmosféru, sympatické postavy.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skvělý, napínavý triller

Seriál hodnotím 90%. Třídílná minisérie na téma vražd podle předlohy Jacka Rozparovače má spád, myšlenku a obrovské dějové napětí. Díly gradují až ke konečnému rozuzlení, které samozřejmě nebudu prozrazovat, ale je vrcholem celého dílka. Mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí bez dechu shlédnout něco skutečně napínavého.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

atmosféra

Tento seriál mě upoutal podobně jako Sherlock s Cumberbatchem svojí atmosférou. Na druhou stranu ale taky zvláštností hlavních postav. Inspektor Chandler, stejně jako Sherlock, nejsou tak úplně obyčejní lidé. Chandler se svojí obsesivně kompulzivní poruchou a se stálým měněním košil je vskutku zvláštní postava. Příběh Jacka Rozparovače a dále pak jiných starých kriminálních případů člověka opravdu nadchne.
Mám velmi ráda britské seriály, tu jejich atmosféru a tenhle patří mezi ty skvělé.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Whitechapel

Whitechapel, londýnská čtvrť aneb případy policejního týmu kopírující zločiny minulosti. První série 3 dílná si hraje s odkazy na Jacka Rozparovače - velmi působivé a tajemné. 2 série také 3 dílná o něco horší, spíše akčnějšího ražení s odkazem na gangstery. 3. série opět nabírá na kvalitách, tentokráte jsou jednotlivé případy rozděleny do třech dvoudílných epizod, ze kterých sálá neuvěřitelné napětí až mrazení. 4. série jede stejný koncept, jako předchozí třetí, ovšem řekl bych, že některé epizody už by mohly z fleku prorazit mezi fanoušky realistického hororu - opravdu děsivé případy. Velice příjemné osvěžení a zpestření kriminalistického novodobého žánru. Jones je skvělý, trošku Monkovsky ulítlý, jeho kolega Davis se mi dostal pod kůži již v Sherlockovi, toho chlapa zkrátka žeru. Každopádně srovnáme-li Sherlocka s tímto výtvorem, je parta Whitechapelu přeci jen o poznání natvrdlejší, a namachrovanější. Ovšem v celkovém zpracování, navození správné tajuplné atmosféry, včetně vyřešení, si se slavným myslitelem mohou podat ruce a natáčet další skvělé podívané.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Whitechapel

Vraždy podle Jacka Rozparovače v moderním Londýně? Proč ne. Námět je opravdu zajímavý a poutavý. Samotná atmosféra opravdu nemá chybu a člověk se těší na každý díl- škoda jen, že první sezóna měla pouze 3.
Druhá řada bohužel na tu první nenavazuje tak, jak bych si představoval. Nebudu prozrazovat více, protože by se jednalo o spoiler, ale myslím, že postačí to, když řeknu, že se tam řeší jiný případ, opět inspirovaný historií, ale Jack Rozparovač to bohužel není. Každopádně i tak je to kvalitní podívaná.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Joo tohle můžu......

Musím docela souhlasit s tím, co bylo zde již napsáno.Je to docela dobré a chytne to.No i když k realitě to má tak trošku daleko,jelikož až s podivem je, že na jednom místě se dějí stál takovíto případy .......Takže trochu reality by asi nebylo od věci...Možná by i nezaškodilo tak trochu propracovat a začlenit více práce v terénu. Až na tyto fakta, jsem v celku spokojený,baví mne to a jelikož jsem nějak přišel těmto kriminálkám na chuť, těším se na každý další díl.Jedíně co mne ještě docela mrzí je to,že většinou je místo činu nebo vyšetřování ve tmě a tak se to pro mne stává v tomto momentu nepřehledné a jsem docela nervní, že pořádně nic nevidím....asi je to záměr, nebo jednoduše chtějí na něčem ušetřit,tak nechtějí aby toho bylo moc vidět,čert ví :-)........
Apropoo....ani neznám kriminalistu, který by měl na hodinky v řádu pár set tisíc, na značkové oblečení a na auto horních deseti tisíc...:-))Nebo snad vy anoo?

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Whitechapel

Temná krimoška se odehrává v současném Londýně, což se často nechce ani věřit, protože prostředí je většinou hodně hodně temné, záběry často hodně syrové. Celkově jsem si seriál hodně užil. S01 90%: naprosté nadšení, minisérie, která řeší Rozparovačova napodobitele, skvěle natočené, temné, i trocha humoru se tam najde. S02 70%: drží koncept historického napodobitele, prozměnu tu ve třech dílech máme 2 gangsterské dědice, hromadu vražd podle dávné předlohy, korupci atd. Pokračování není vysloveně špatné, ale kvalit první série prostě nedosahuje. Také je to často za dne a temný dojem z první série je prostě fuč..S03 95%: Změna formátu na tři případové dvoudíly byl skvělý tah, každý dvoudíl má svoji osobitost, napětí, vyvážený děj. Koncept napodobitele je nahrazen inspirací v historii, což je rozhodně plus. Každý dvojdíl jsem si prostě užil. S04 90%: Drží kvalitu předchozí série, jen škoda, že byl tak brzy konec.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Whitechapel

První série vzkřísila děsivou legendu a umně ji zaranžovala do současnosti. Starosvětskost anglických detektivů zůstává, moderní metody nejsou přímou součástí případu - jsou představené spíš s pomocí výsledků (analýza DNA). Pracuje se tu postaru s kombinací stop a logických úvah, jako nejlepší pomocník tu slouží tabule.
Tam, kde první série začala, druhá navazuje. Detektivové jsou tu za outsidery. Vyšetřování je přivádí na temná místa, setkávají se s brutálními důkazy násilí, ale svědkové odmítají spolupracovat. Vzhledem k tomu, že cca od půlky je jasné, kdo za zločiny stojí, se druhá série jeví jako méně působivá, ale ta spíš stojí na rozvíjení postav. Detektivové stojí semknutí proti okolí, které o vyšetřování nijak nestojí, musí se strachovat o své blízké, cítí bezmoc, hroutí se. A obsese tak už nikdy nebudou zábavou alá Monk. Jenže jak říká Miles Chandlerovi:"Nobody said you had to be the greatest detective that ever lived, only the best detective that you can be."
3. série zaostává za prvními dvěma, neboť jsou tam až možná zbytečně přidány postavy navíc a vztahy mezi těmi stávajícími se nemají kam rozvíjet. 1. série 5*, 2. série 5*, 3.série 4*

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Průměr

Stíny minulosti v přítomnosti aneb Jack the ripper je zpět. Pořád nechápu, proč někdo nenatočí seriál přímo z doby, kdy řádil skutečný Jack (Ripper street k tomu mělo nakročeno), ale přejděme k seriálu; Nejlepší je na něm především ta ponurá atmosféra, temný Londýn, kdy se diváku až zdá, že to nemůže být to samé turisty milované město. Líbil se mi nápad s ripperologem nebo detektiv outsider, naopak policisté zabedněnci by se mi spíš hodili do nějakého českého seriálu (no potěš koště, jestli skutečně někde takoví strážníci pracují).

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jack Rozparovač a součastnost

Další z výborný britských seriálů s podobným nápadem jako Sherlock, tedy převést více jak 100 let starý příběh do současnosti, tentokrát v podobě vraha, který přesně napodobuje Jacka Rozparovače. Každý díl je velice svižný a napínavý s výbornými postavami obyčejných policajtů, kteří zdaleka neodpovídají příručkám jako jejich nový DI. I ten brzy pochopí, že to tak úplně nejde. Výborná temné atmosféra a jeho kvalita snad seriálu vydrží i v další sérii.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé