plakát seriálu

Za rozbřesku

(Day Break)

Názory uživatelů

Every decision has a consequence...

Zpočátku jsem byl nadšený. Nápad výborný, ale po chvíli se to ohrálo. Chyběla mi jakási invence ve stylu vyprávění. Takhle to bylo pořád o tom samém. Navíc tomu dost uškodilo, že to bylo děsně zamotané a bylo v tom příliš vedlejších postav. Škoda, potenciál byl velkej. Abych jen nekritizoval, tak pochválím kameru, akci a Tayeho, který to uhrál solidně. Jo a Baldwin byl taky fajn.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Překvapení

Jeden z mála seriálu, ne-li jediný, který má pouze jednu kratší sérii a je řádně ukončený.
Pro mě jedna z perel, která se však díky zmiňované délce, někam zakutálela.
Perfektní, i když ne originální nápad, se stále se opakujícím dnem, ve kterém je hlavní hrdina obviněn z vraždy, kterou samozřejmě nespáchal. Během toho samého dne se pokouší všemu přijít na kloub.
Skvělá kamera, překvapivé zvraty a hlavně napětí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pecka!

Na Day Break jsem narazila úplnou náhodou a po pilotu jsem jela jeden díl za druhým. Nápad byl skvělý a všechny díly jsem sledovala s nadšením. Jaké by asi bylo zažívat jeden den stále dokola a různým rozhodováním ovlivnit, jak se bude všechno dál vyvíjet a jak dokázat, že jste nevinní? 90%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Decision-consequences

Seriál mal nápad, ktorý bol zaujímavý a podarilo sa mu ho využiť na plno. Človek síce môže nadobudnúť pocit, že by sa seriál mohol dostať do obohratej roviny. Každý diel bol však iný, poskytol iný pohľad na vec, iný kúsok skladačky. Každé rozhodnutie má svoj následok. Takto nejako by sa asi dal zhrnúť Daybreak. Či už rozhodnutia znamenali veľké zmeny, alebo len také malé, ktoré si človek na prvý pohľad nemusel všimnúť a došli mu až na konci. Po tom ako sa vyriešil problém s vraždou, ktorý sa ťahal od začiatku seriálu, som si myslela, že už mám v tom jasno. No ukázalo sa, že sa to ťahá ešte ďalej a ešte vyššie ako sa mohlo zdať.
Postavy neboli nesympatické, no nejak som si k ním nevedela vytvoriť také to puto. A to asi aj tým, že človek si nemohol byť nimi istý. Jednu chvíľu sa tvárili tak a v druhej sa otočili o 180 stupňov.
Daybreak patrí k tým seriálom, ktorým jedna séria bohato stačí. Bol ukončený viac menej rozumne a niektoré veci boli vysvetlené počas seriálu, iné na jeho konci, nenechal veľa otázok nevyriešených. Len tie posledné sekundy boli trošku čudné.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Den blbec

Velice zajímavě udělanej seriál, ve kterém se opakuje jeden a ten samý den pořád dokola a my se společně s hrdinou koukáme stále hlouběji a hlouběji do příběhu. Z pouhého obvinění z vraždy se propracuje hlavní hrdina až na tak obsáhlou konspirační teorii, která sahá k hlavounům města, ale i jeho otci. Musí patrat a dávat dohromady informace, aby sám sebe, ale také své nejbližší ochránil. Potěšili role povědomých tváří - Adam Baldwin (Chuck), Ian Antony Dale (Tekken), Nestor Carbonell (Ztraceni) nebo Peyton List (Flashforward). Trošku mi neseděla Moon Bloodgood se kterou jsem měl problém i v Cestovateli.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Jednoduše.....

Nejsem asi až tak náročný divák a požírač seriálů,nicméně po pilotu mohu říci, že mne to docela bavilo.Obsazení vzhledově slušné :-))tak teď ještě jak se to vyvrbí dále :-))no ale Hoppra mohl dabovat někdo jinej :-/.Mám totiž docela rád tenhle model seriálů a filmů,možná jsem snílek,fantasta,možná si plno lidiček řekne, že do takovéhle,nebo obdobné situace se nemůže dostat....noo a co když ano, ale v jiné souvislosti...zní to šíleně a konspirativně...:-))No dobrá,dobrá....prostě se při tom bavím a sám přemýšlím co bych udělal jinak a co bych vůbec dělal být na místě obviněného....napadlo Vás to taky někdy???....Takže uvidíme dál, jak se to bude vyvíjet.Zatím u mne seriálna první pohled zabodoval.
No a 10-díl a spolucestující ženského pohlaví
v letadle.....hmmmm nádhera :-))

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

DB

Není to špatné, hromnice se mi líbily a převést je do dramatického seriálu byl dobrý nápad. Každopádně je dobře, že má seriál jen 13 dílů, protože si nedovedu dobře představit o čem by byl, kdyby byl delší. Herci Diggs a Baldwin ( ten byl dobrej ve Firefly ). Nadprůměrná zábava.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hopper

Tak musim říci, že zatím jsem nadšená.Sleduji každý díl s napětím co nového se vyvine.Myslím, že seriál je zajímavě udělám a jsem zvědavá jak to vlastně dopadne.Tay je vynikající herec a podává zde slušný výkon.Ostatní herce moc neznám, ale jsou také dobří. Tak uvidim jak se to vyvine, ale rozhodně doporučuji.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Every today is another chance to get it right.

Tak tohle jsem nečekala. Day Break má téma, které je pro seriál naprosto originální, což se nestává... no teď už snad vůbec. Deja vu se sice sem tam vyskytuje, ale jde spíše o epizodní počiny, zde poprvé to vidím jako základní jednotku, na které je příběh postaven.

Spojení s krimi složkou bylo velmi chytré. Hlavní postavou je policista, který je nepráven obviněn z vraždy. Naštěstí se mu pořád dokola opakuje den, kdy ho obviní, takže má pořád spoustu času odkrývat tajemné nitky zamotaného příběhu, který vedl k jeho zatčení.

Jak už to tak bývá, ukáže se, že jeho blízcí nejsou ti, za které je má. Samozřejmě každý skrývá tajemství, které, jak se ukáže, se váží právě k této vraždě (jak originální). Náš hrdina na konci netuší, komu vlastně může důvěřovat, ale nevzdává se a nakonec najde pravdu.

Zpracování seriálu se mi líbilo. Ze začátku se hodně opakovaly stejné situace, jen maličko obměněné. Postupně, aby to nebylo pořád to stejné, začal detektiv jezdit na jiná místa a potkávat jiné lidi, takže jste museli být stále ve střehu, aby vám něco neuniklo. Sice od začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale přesto jsem po poslední scéně byla nucena přemýšlet, o co tam vlastně šlo. A zatím si vlastně nejsem vůbec jistá. Kdo byl ten tajemný muž? Proč se Hopperovi nepřestal den opakovat už tehdy, když celý případ vyřešil? Nicméně to, jakým způsobem byli všichni propletení a to, z koho se vyklubali záporáci, mě potěšilo.

Herci byli příjemní, i když nenadchli. Nemohla jsem si pomoct, ale Chad mi pořád připomínal Caseyho z Chucka, i když Day Break byla Baldwinova přechozí role. Možná bych se s herci sžila více, ale jelikož jsem sledovala Day Break s českým dabingem, nepřišli mi úplně věrohodní (já jsem prostě spíš na tu angličtinu).

Je škoda, že si seriál nezískal zaslouženou pozornost diváků a byl předčasně ukončen. Naštěstí se zbylé epizody později odvysílaly, jinak by mě naštvalo, když bych nevěděla, jak to skončí. I když na druhou stranu je pravda, že druhá série by nedávala moc smysl, protože co by se tam vlastně řešilo? Základním kamenem je deja vu, a kdyby ho zavedli znovu s jiným případem, úplně by to ztratilo kouzlo. Bez toho už by ale nešlo o ten samý seriál, takže nám vzniká perfektní příklad Hlavy 22.

Day Break doporučuju všem fanouškům akčních seriálů a konspiračních teorií, tady se nudit nebudete.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dobro opět vítězí nad zlem.

Naprosto náhodně objevený seriál, ale rozhodně nemůžu litovat, že jsem si ho stáhla. Už ten nápad opakovat jeden den stále dokola, dokud nedopadne tak, jak má, je skvělý. Příběh byl podle mého přehledný, i když ke konci jsem si přestávala pamatovat jednotlivé osoby. No, rozhodně je to vybočení od klasických kriminálek. Ale stejně - dobro zase jednou zvítězí nad zlem.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
TSZZ
17. listopadu 2007

Day break

Dost nudná záležitost,viděl sem teda jen prvních cca sedm dílů ale opravdu mě to dost nudilo,určitě jeden z těch slabších seriálů z té "nové seriálové vlny".

30 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Deja Vu

Mám rád náměty deja-vu, kterých naštěstí zatím není tolik aby začaly nudit. Takže využití tohoto prvku v konmbinaci s krimi chválím, ikdyž místy by větší napětí neuškodilo.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé