plakát seriálu

Zpátky do školy

(Community)

Názory uživatelů

Zpátky do školy

Dokonale sestavená skupinka všech barev a každého vyznání, se kterou si není radno zahrávat, pokud máte spadeno na jejich studovnu. S touhle partičkou bych se klidně vrátil do školy, protože je s ní neuvěřitelná sranda. Opravdu skvěle postavený seriál, který je chytrý a přitom hodně vtipný a něco jako prolejzačku z dek nebo paintballovou řežbu ve škole v jiných seriálech těžko uvidíte. A opět tu je jedna postava, která tak trochu vybočuje - tím správným směrem a to je Abed. První díl se mi moc nezamlouval, říkal jsem si, že půjde o průměrný seroš, ale dal jsem tomu šanci a vida, bylo to jako droga, kdy jsem chtěl vidět další a další díl a u znělky se mi chtělo vždycky tancovat.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Community

Dokoukala jsem teď poslední díl, 5. série. Na 6. sérii se nechystám, neboť si chci uchovat vzpomínku na seriál, který má říz a ne na ten, který opadá.

Nejvíce mě bavil děkan a hlavně jeho skvostné převleky, Jeff, bývalý právnický žralok, který je v partě ten, co jí rádoby drží a přitom bez ní neumí být a Abed... Už jen proto, že je Abed. Super... Super, super!

Děj je jednoduchý a možná proto, jsem seriál zhltla během týdne. Paintbolové díly, či jejich večírky, nemají chybu.

Pokud se chcete pobavit a nečekat složitý děj, mrkněte na to. Za mě jeden velký palec nahoru!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

This is kinda like Breakfast Club, right?

Prvých pár dielov som si hovorila, že postavy nie sú nijak výnimočné, a i keď mi seriál nevadí, k srdcu mi tiež asi neprirastie. Och, ako veľmi som sa mýlila... Seriál si v prvej sérii každým ďalším dielom viac a viac nachádzal svoje miesto medzi tými najzábavnejšími a najoriginálnejšími sit-comami, krásne budoval charaktery hlavných postáv a ich vzájomnú chémiu. Vtipy striedali emocionálne momenty, epizódy len zábavné striedali epizódy naprosto brilantné (mafiánsky diel ala Scorsese ma už trvale presvedčil o tom, že seriál milujem) a 2.-4. sériu považujem za jednu zo špičiek americkej seriálovej zábavy. S odchodom niektorých postáv seriál stratil drive, avšak posledná séria nebola vôbec tak zlá, aby som videla dôvod na ukončenie, ale chápem ekonomické dôvody. Je škoda, že tento seriálik zas toľko ľudí nesledovalo a do dnešného dňa nepozná, pretože partička vysokošlákov v Community je extrémne zohraná a tvorcovia, ktorý za ňou stoja, sa neboja žiadneho vtipu. Je úžasné, ako seriál dokázal pracovať so svojimi charaktermi, ako logicky dokázal ich linky vyvíjať, ako si dokázal spraviť srandu zo školstva, rasovej i náboženskej otázky, genderových a ageových stereotypov, a tak celkovo zo všetkého, pretože mu nebolo absolútne nič sväté. No čo ma udviuje najviac, je priehršť nápadov - rôznorodosť dielov je famózna a nájdeme tu doslova všetko: diel muzikálový, detektívny, vojnový, akčný, mysteriózny, kreslený, dystopický, dokumentárny, road-tripový a mnoho ďalších. Okrem toho seriál vynikajúco pracuje s mnohými popkultúrnymi odkazmi, často je ich paródiou či naopak poctou. Absolútny oddych pre myseľ a ten najlepší záber pre bránicu - verte mi, tento seriál je perla.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I can't count the reasons I should stay~

Ačkoliv komedie moc nesleduju, během Vánoc jsem dostala chuť si něco pustit a rozhodla jsem se pro Community v očekávání, že mě to kdovíjak nechytne a po pár epizodách se na to vykašlu. Nicméně Community patří do skupinky těch seriálů, kteří se tak sice netváří, ale chytnou vás hned od začátku a už nepustí. Takže jsem nakonec za 2 týdny shlédla všechny série a ničeho nelituji!

Seriál začíná zcela nevině, když se bývalý "právník" snaží sbalit pěknou blondýnu a nakonec začne studijní skupinu Španělštiny. Sejdou se naprosto odlišní lidé, jak věkem tak povahou a jeden by řekl, že to snad nemůže klapnout. Ale světe div se, všichni se stanou přáteli a začíná skvělá podívaná.

Co se tedy postav týče, seriál je na vysoké úrovni. Každý zde má svoji motivaci, každý je něčím originální. Ať už Jeff, který lhal o svém bakalářském titulu a vykopli ho z právnické firmy, nebo Annie, studentka, která se kvůli své snaze na střední zdrogovala a teď se snaží navázat zpět, a nebo Abed (osobně moje nejoblíbenější postava), který má problém pochopit lidi, má svůj vlastní, originální přístup k životu a chce se stát filmařem. Dále jsou tady i postavy mimo skupinu, například děkan Pelton, na jehož extravagantní převleky se budu snažit zapomenout ještě dlouho nebo učitel-student-bezdomovec-dalších pár věcí (spoiler) Chang, který mi spíše lezl na nervy. Postavy se taky průběžně vyvíjejí, dospívají (a někteří - v případě Pierce pouze jenom stárnou a z homofobního rasisty se stane pouze trochu méně homofobní rasista), ale u ostatních je jakýsi pozitivní vývoj znatelnější.

Seriál má skvělou atmosféru, většina dílů má epizodní zápletku a vesměs se drží "reálných" situací. Pak jsou tady různé sváteční speciály (Vánoce, Halloween), kdy jsem skutečně zírala, co všechno jsou tvůrci schopni pustit do televize (v dobrém), protože v takovýchto dílech už Community vůbec nevypadá jako ta "obyčejná, tuctová komedie, kterých jsou v televizi mraky" a o to více se stává mou srdcovkou (jmenovitě třeba zombie nákaza, Vánoční epizoda dělaná stop motion animací a další). Nezapomenutelné jsou i paintballové hry, kdy se školní pozemek promění v bojiště a z komedie se stává akční trhák.

Mezi mé nejoblíbenější série patří prostředek, dá se říct. Od páté série začali odcházet původní herci a v 6 už byli nahrazovaní novými tvářemi. Nové postavy mi až tak nevadily, ale už to prostě nebylo ono. Samotná 6 série už i kvalitativně upadala a u pár epizod jsem měla chuť to v samém vzteku vypnout, jak špatně byly napsané. I přesto mi při finálové epizodě bylo líto, že Community končí...

Takže za sebe určitě seriál doporučuju, s tím, že druhá polovina 6. série je jen pro silnější povahy. ;)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Community je sitcom pro inteligentního diváka.

Zatímco většina ostatních komediálních seriálů je točena tak, aby se u nich zasmál opravdu každý divák včetně těch nevzdělaných a méně chápavých, Community si pořádně užije teprve člověk, který má přehled a myslí mu to. Seriál je plný narážek na všechno možné, které jsou někdy tak jemné, že jsou viditelné až na několikátý pohled. Tvůrci se nebojí dotáhnout vtípky nejen na hranici absurdity, ale často až daleko za ni - a pak k takové absurditě přistupují tak, jako by to byla ta nejnormálnější věc na světě (například hned několik paintballových dílů, neustálé stavění blanket forts, postava Changa apod.) Nicméně i přes tuto všudypřítomnou absurditu jsou postavy až překvapivě reálné - jejich povahové rysy jsou sice dotažené opět až k absurditě, ale jednají reálně a nejsou to žádné šustivé papírové figurky, ale opravdoví lidé. Není snad jediný díl, který bych ohodnotila na méně než 90%. Community je opravdu jedinečný seriál, kterému nezbývá než popřát opravdu dlouhý život - protože nic podobného opravdu nikde neuvidíte :)

EDIT po prvních šesti dílech čtvrté série: Tak a je to tady. Jediné, co čtvrtá série dokázala, bylo potvrdit že Dan Harmon je pro tento seriál opravdu nezbytný. Jediný díl, který se malinko podobá staré dobré Community, je díl o Inspectorovi Spacetime, a to je po šesti dílech sakra špatná bilance. Přestávám sledovat tohle znásilňování mých milovaných postav a radši se vrátím k prvním třem sériím. Dan Harmon vytvořil něco jedinečného a neopakovatelného - je tak nějak jasné, že nikdo jiný se mu bohužel nemůže vyrovnat. Teď už jen doufám, že už to nebudou protahovat, Community zruší a zbydou nám tu tři dokonalé série a jen jedna zkažená...

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Na úrovni

O máloktorom seriály, ktorý na prvý pohľad vypadá ako sit com, sa dá povedať,že je pre náročného alebo aspoň trochu inteligentnejšieho diváka. Žiadne prvoplánové prdenie, ešte dokonca také, o ktorom človek vie, źe príde, päť minút popredu.

Keďže aj americké prieskumy ukázali, že najviac divákov Community má vyštudovanú alebo aspoň krátko študovalo na vysokej škole, je asi jasné, na koho sa primárne zamerali.

Jednoducho ten seriál pripomína ľuďom ích seba samých, bez zbytočne trápnej karikatúry.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Changnu názor, snad ale něco neBrittnu :)

Kdybych měl vyjádřit jedním slovem tento seriál, zasloužil by si slovo ÚŽÁSNÝ. Jenomže pro takový seriál by jedno slovo bylo málo.
Mezi mé topovky patřily doposud BBT a HIMYM. Jenomže pak přišlo Community. PO pár dílech se dostal mezi pravidelně sledované a já z něho nemohl odtrhnout oči.

tento seriál prostě nemá chyb. Úžasná skupina, děkan a Chang. Prostě borec, vždy se objeví v pravou chvíli. :)

Přemýšlel jsem, zda dát seriálu 80 či 100 procent, ale po vzpomenutí si na Halloween, paintbolové díly či alternativní reality. Nemůžu jinak než tomuto seriálu dát stovečku :)

Mám za sebou něco málo přes dvě série a musím říct že seriál mě zatím nezklamal. Pokud jste fanoušci komedií, určitě si tento seriál zařaďte do svého watchlistu, nebudete litovat.

Víte co je na tomto seriálu nejlepší? Když si po sérii vždycky vzpomenete, proč vlastně skupina na škole vznikla.. :)

Vysněná skupina, vysněná škola. :)

-> Tak mám 3 série za sebou a ukončení třetí série je fakt úžasné. Celý seriál je vlastně boží. No, každopádně jsem zvědavý na 4. sérii :-)

---
Jediná věc, co mě mrzí je, že seriál u nás v ČR vysílá(la) jestli si dobře pamatuji) Smíchov. Taková "odrůda" od Novy. Po pravdě jsem ani nevěděl, že se u nás tento seriál vysílá, kdybych na něj náhodou nenarazil :) . Pokud koukat, tak v originále, i když musím říct, že dabing se snést dá. To je ale jen mini poznámka pod čarou. :)
---

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Láska na druhý pohled...

...a to proto že jsem viděla pár dílů na Smíchově a tam to nebylo k smíchu, spíš k pláči. Ale Community jsem chtěla dlouho zkusit a tak jsem si je pustila hezky v originále, a to bylo něco mnohem jiného, mnohem lepšího, až tak dobrého že jsem celý seriál sjela během tří dní. A to jsem už dlouho neudělala. Nejoblíbenější postava je samozřejmě Abed, jeho chápání světa, jeho narážky a Batman jsou jedno z největších pozitiv seriálu, který je tak absurdní, až vám to přijde milé a roztomilé a vtipné. Mezi moje nejoblíbenější epizody patří ty paintballové a epizoda ve které zachraňovali Děkana. Mezi menší negativa seriálu patří Shirley, vážně ona je na ránu zbraní a rozhodně ne tou paintballkou. A ano moc se mi nelíbila finálovka třetí sezony. Ne že by témata nebyla zajímavá, ale lepší každá hezky na svém písečku. Klidně si dovedu představit zlého Abeda, jak všechny terorizuje celou epizodu a to jak si Shirley a Pierce jdou po krku taky hezky ve svém. Ale co je jedna epizoda oproti všem těm nadprůměrným před ní?

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Cool.Cool Cool Cool

Ani sama neviem prečo som tomuto seriálu tak dlho odolávala. Community sa totižto ukázalo ako to čo som tak dlho hľadala.

Community je sitcom,ktorý je zábavny,a hlavne jeho humor by sa dal označiť ako inteligentný. A to sa tak často v dnešných časoch nevidí. Humor tohto seriálu je nenútený,na nič netlačí ani sekundu, nič nepreháňa a na nič sa nehrá. Vtipy pôsobia dokonale a prirodzene. Počas celého seriálu padne neuveriteľne množstvo narážok na rôzne veci. Každá zo sérií priniesla nezabudnuteľné veci ako napr. baitball, temná časová línia apod.

Community poskytuje zaujímavý náhľad do sveta školy, ako to vlastne môže vyzerať v takejto škole.A ako to vyzerá keď sa dá dokopy skupina ľudí, ktorý viacej odlišní ani nemôžu byť. Medzi postavami vládne chémia a súhra, dopĺňajú sa tam kde sa dopĺňať majú a nesúhlasia spolu vtedy keď majú. Každá postáv dáva skupine časť zo seba a navzájom sa ovplyvňujú a menia. Každá z nich sa v priebehu sérií mení a to s čím mali problémy na začiatku,už ani tak problémy nemajú.
Plus treba spomenúť aj milého dekana, ktorého "posadnutosť" Jeffrey a oblečenie na každú príležitosť robia z neho dekana dekanov.

Community patrí určite k tým skvelým seriálovým počinom a svoje miesto medzi nimi má právom zaručené. Ostáva len dúfať,že medzi nami ostatne ešte veľmi veľmi dlho, pretože by ho bola veľká škoda. Možno sa miestami mohlo zdať,že štvrtá séria už nebola rovnaká ako tie pred ňou, ale to je jedno Community je Community a tá bude stále rovnaká.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

To je správná škola

Seriál, kterej rozhodně stojí za shlédnutí. Ze začátku to nebyla žádná pecka, ale asi u desátého dílu mě to chytlo a vypracoval jsem si závislost na dalším seriálu. Absolutní vrchol jsou samozřejmě díl mafiánský a díl paintballový. Každopadně i celá první série končí velice originálně a jsem zvědavej co mi nabídne dál. 85%

Druhá série mě přesvědčila o tom, že je to skvělej seriál. Po Halloweenském dílu a po dílu Dungeon & Dragon navyšuji na plný počet. Nemůžu se dočkat dalších dílů a zařazuje se mezi pravidelně sledované. V současné době není nic lepšího a vtipnější. Konečné účtování v paintballu opět neskutečné 90%

Třetí řada mi už nepřijde tolik našlapaná jako ty předchozí, i když i tady se najdou vynikající díly. Například alternativní reality, gameboyovej díl, nebo Changova vláda a záchrana děkana. Bohužel je, ale i pár slabších a tak se nedá moc divit menší sledovanosti a rozhodnutí, že závěrečná čtvrtá řada bude jen poloviční. Na druhou stranu si myslím, že právě proto budou opravdu skvělý. 80 %

Nakonec se ukázalo, že nešlo o poslední řadu, jenže. Moje očekávání možná byla velká, možná za to mohla změna v týmu, kdy byl nahrazen Dan Harmon, ale čtvrtá série je bez jakýchkoliv omluv tou nejslabší co studenti z Greendale nabízejí. Výměna vedení očividně nebyla k ničemu dobrá, tým opustil po "neshodách" Pierce (Chevy Chase), což je prostě velká ztráta. 70 %

Naštěstí mě neúspěch/propad předchozí řady neodradil o dalšího sledování, protože v páté sérii se i díky návratu Dana Harmona vrací partička z Greeendale tam, kam zaslouží. Není sice tak skvělá, jak v úvodu, ale pořád je zatraceně dobrá, i když tým opouští další výrazný člen obsazení Troy (Donald Glover). Láva díl nebo MeowMeowBeanz ale neskutečně baví, takže doufám, že přijde prodloužení a budou mě bavit i za rok. 80%

Přechod na Yahoo šesté sérii opravdu prospěl (nebo alespoň neublížil) a rozhodně mi nevadila ani další výměna tváří této studijní skupiny. Nováčci nejsou úplně špatní. Bavil jsem se a většinu dílů považuji za opravdu povedené. Dalo se vzpomenout na začátky seriálu (první a druhá řada) a opravdu nerušeně se bavit. Dokonce i Paintball se vrátil. Navíc závěr byl opravdu baladová epizoda a pokud to bude opravdu konec seriálu, tak mi to vadit nebude, protože se povedl. Co víc si přát, i když heslo bylo #SixSeasonsAndAMovie...

Celkově seriál hodnotím 100 %, protože díly co jsou skvělý jsou opravdu dokonalý a vždycky si je rád znovu pustím a to je přesně ta věc, která z dobrého seriálu udělá srdcovou záležitost. Go Greendale!

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Abed = Cover-verze Sheldona Coopera

Seriál, který se mi líbí každým dílem čím dál více, což se mi vůbec nestává. Nádherný seriál, hlavně sympatický Abed!

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělé

Nemám ráda, když někdo řekne humor pro inteligentní, protože pak se u každé věty v sitcomu zastavuji a říkám si, nesměji se, znamená to, že jsem nedostatečně inteligentní? Pokud si kladete stejnou otázku, tak vám odpovídám to samé, co sobě: Humor je opravdu o inteligenci, ale nejen o ní, je taky o založení samostatné osobnosti. Ale to je fuk, vrátím se k seriálu.
Padají tu opravdové hlášky, slovní narážky, obraty a nevím, co ještě. Je to skvělé a baví mě to. Směju se a to upřímně, což není u sitcomu pravidlem. Tady se to daří. Nic mi tu nechybí. Zábavné a musím uznat, že i opravdu chytré, ale nemyslím tím jen pro inteligentnější:) Jenže pravdou zůstává, že když nemáte trochu přehled, tak se prostě ve většině případů nechytnete.
Doporučuji pro diváky, které nebaví prdy, krky, zvratky apod.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

80%

Tento seriál na mě ze začátku působil spíše negativně ale postupem času si Vás dokážou hlavní postavy získat Právník se zrušeným diplomem, křesťanka ve středních letech, důchodce, který každou větou nechtěně urazí tu gaye tu černochy, Troy a Abed, dalo by se říci děti na vysoké, no a aby byl výčet komplet tak Britta a Anie nesmí chybět prostě více protikladných postav snad už být nemůže ale ono to kupodivu funguje a funguje to dobře. Původně sem chtěl dát 70% ale díky bezvadným paintball dílům dávam 80

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Community prázdninová šňůra :)

Měla jsem určitý seznam seriálů, na které jsem se chtěla podívat až nebudu mít nic jiného rozkoukaného a bude nouze...A víte co? :-) Je to super, protože takhle můžu valit šňůru Community...hezky díl za dílem:-)
Ale teď k seriálu:)
První řada: Velké překvapení. Vtip za každým rohem, ještě k tomu okořeněný nějakými narážkami, které dokáží příchuť zvednout o sto procent:-) Má oblíbená postava samozřejmě Abed, a nejen proto,že jeho Batman byl uplně nejlepší :-) Musím pochválit i povedený díl s Paintballem :-)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Cool. Cool cool cool ...

Hneď na začiatok, tie paintballové časti boli naj naj naj !!!!!!

Okey. Asi až na Pierca, ktorý bol pre mňa ako tŕň v zadku (proste ho nemám rada), sa mi postavy páči. Je tu Jeff, pohoďák, cool chlapík, každý chce byť ako on, školu má v paži, je tu len aby sa nepovedalo (a hej, aby si urobil vlastne nejakú školu, lebo "bez vysokej si nikto").
Potom Britta. Emancipovaná, večne nerozvážna rebelujúca, drzá, vždy by rada proti niekomu stála.
Annie, naivní, inteligentne hlúpučkým spôsobom, na mňa miestami priveľmi sladká.
Shirley, to je taká kontrastovka, aby tam niekto i dospelo a vážne pôsobil, dával im trochu hodín etiky a náboženstva (Ježíš to vidí!).
Troy and Abed in the mooooorning. Neviem, Troy bol trochu postava vedľajšia, ale bez neho by nebol Abed Abed a ten bol ... iný. Ale páčil sa mi, najmä jeho zmýšľanie.
A tak je tu dekan, ktorý je tak blbý, až to bolí. A Seňor Chang samozrejme, to je tiež postavička.

Nápad fajn, obsadenie väčšinou dobré, vtipné scény, nie dlhé, tak akurát.
Nie je to pre každého diváka, takže vyskúšajte a uvidíte.
Ale naozaj, tie paintballové časti sú skvelé

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Po 5. sérii

Pětka opět dorovnala kvalitu po slabší čtvrté sezóně bez hlavního show-runnera. Chci další...

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Community

Vcelku povedený seriál. V prázdninovém čase rozhodně dobrá oddechovka. Žádného milovníka sitcomů jistě nezklame.

80 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Zajímavá myšlenka ...

Seriál Community jsem poprvé viděl až na kanále Smíchov a z prvotních ukázek jsem usoudil že jde o další seriál který bude prostě jako každý jiný :D Ale když jsem se na něj podíval, ze začátku mě sice moc nenadchl, ale později se mi zalíbil koncept dílů.Epizoda celá Stop-motion z modelíny, epizoda jako z 8-bitové staré hry, Celoepizodový souboj v Paintballu, více alternativních pokračování ... To a mnohem víc mě překvapilo a líbil se mi ten nápad :D Ale z hlediska příběhu mě zklamal ... Kostrbaté neuzavřené příběhy, mnoho různých afér a zvratů, apod... Takže dávám 70% Za zajímavé zpracování, podle stripů a rád se na něj podívám ...

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

pochopila jsem

Prvních patnáct dílů jsem pořád čekala, kdy to přijde. Kdy přijde to, proč to mají všichni rádi. A hádejte co, přišlo to. Zpětně jsem se dívala na první sérii a nechápu, co se mi nezdálo.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

třetí serie už není uplně ono..

Dala bych 100% první a druhé serii.. ale třetí mě už celkem zklamala.. žádný pořádný děj.. na druhou stranu originalitě a fantazii se meze nekladou, to musím uznat!

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dobrá zábava

U Community jsem se dobře bavil. Sice bych si užil trochu víc reálnosti, psychotičtí profesoři a šílené předměty community college mi připadají trochu přehnané, ale trapné to podle mě není, to zas ne, postavy mají charakter, díly relativně nápad, … A je to sranda. Tak proč ne :-)

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Překvapil mě.

Zpátky do školy mě ze začátku zcela upoutal jak herci tak i dějem, ale v poslední době když si řeknu, že nemám co dělat tak se ráda podívám na nějaký seriál zpátky do školy již k těmto seriálům nepatří. Nemám největší chuť se koukat. Přijde mi, že děj se stále opakuje Jeff má problém jestli si vybrat Britu nebo Enie. Je to stále dokola. Nejsem plně spokojena.:)

40 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Six Seasons and... ?

Nekompromisně všestranné. Někdy jsou jak nerozlučná rodina, jindy se ničí desítkami ironických průpovídek. Jednou mají sílu v dialozích a podruhé v nepřeberném množství popkulturních odkazů, protože Abed velmi pravděpodobně viděl všechno. Ale ať už na to jdou vážně nebo mnohem častěji s humorem nejtěžšího kalibru, funguje to na výbornou. Onen dodatečný punc jedinečnosti totiž dodává fakt, že díky děkanovi, rok od roku vtipnější Brittě i mému oblíbenci Jeffovi dostává seriál excelentní říz díky necenzurovaným a přitom zcela nenásilným narážkám na úplně všechny sociální skupiny, vyznání či orientace. V téhle studentské všehochuti jsou právě takové nečekané vtípky přesně odměřeným ostrým kořením. A nejde než žasnout nad tím, že ani po zombies, dokumentu, mafiánech, animáku, muzikálu, loutkách či paintballu tvůrcům nedošly nápady. Jenže jedna věc je inspirace, druhá věc pak celkový dojem. V páté a šesté sérii totiž i vzhledem ke stoupajícímu počtu odchodů stálých tváří šlape parta z Greendale až překvapivě často vedle a stálý úsměv proto mění téměř do nenápadné křeče. Díky definitivnímu finále, které zcela v duchu oněch šesti let boří vyprávěcí hranice, přesto mávám Community s plnou spokojeností. Konečně mám pocit, že právě tuhle epizodu psal Dan Harmon pro ty fanoušky, jejichž šeptanda dotáhla seriál z nenápadných vod až na pozici dlouholetého nerdovského kultu.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí