Hudba

SerialZone přehrává videa, která jsou umístěna na serveru Youtube.com, nikoliv přímo na SerialZone. Tyto objekty se řídí platnými pravidly popsanými na zmíněném webu. Tato pravidla jsou k nahlédnutí zde. SerialZone.cz nenese žádným způsobem odpovědnost za právní status klipů. V případě porušení autorských práv vztahujících se k danému klipu prosím nahlaste tuto skutečnost zde.

Jak na vyplňování jednotlivých polí?

Všechna pole jsou povinná! V případě, že pravidla zde uvedená nebudou respektována, skladba nebude schválena či bude ohodnocena méně kredity dle náročnosti úprav.

Název
Nepoužívejte závorky, tlučou se s výslednou formou. V případě prodloužených či alternativních názvů skladeb tyto buďto nepište, nebo je dejte do uvozovek. Jednotlivá slova s výjimkou spojek a členů začínejte velkými písmeny. Počešťujte pouze klasiky jako např. Houslový koncert v Gdur. Pokud neznáte název skladby, skladbu nepřidávejte.

Interpret
Nepoužívejte závorky, ve výsledku se dá do závorek samo. Dávejte si pozor na oficiální názvy hudebních těles. Obzvláště pozor na interpunkci (Fun.) a na členy (The Beatles). Jednotlivá slova s výjimkou spojek a členů začínejte velkými písmeny. Jednotlivé interprety oddělujte jen a pouze čárkou. Zkratky feat., &, + apod. nepoužívat pro výčet interpretů. Tyto symboly používat jen tam, kde jsou v oficiálních názvech interpretů. Počešťujte pouze skladatele-klasiky jako např. Petr Iljič Čajkovskij. V případě lidové tvorby jako koledy a říkanky, kde není případě jasný interpret, který zpívá vámi vkládanou verzi, označte toto pole jako “vánoční koleda”, “lidová dětská” apod. Pokud neznáte interpreta, skladbu nevkládajte.

YouTube ID
Pokud skladba na YouTube není, vkládejte jen výjimečně, má-li skladba pro epizodu či diváky význam. Skladba se totiž neřadí do playlistu ani si ji uživatel SerialZone nepřehraje. Vkládejte tu nejlepší variantu skladbu. Odkaz by neměl obsahovat předscény klipu či další rušivé elementy jako potlesk či průvodní slova autora. Nevkládejte LIVE verze ani záznamy vystřižené ze seriálu či se špatnou kvalitou.

Popis scény
Místo pro text je omezené na jeden řádek. Je-li popis delší, zpravidla se nevejde do výsledného prostoru. Snažte se být struční a nespoilerovat. I tak ale popis typu “Úvod” nestačí. Pište v přítomném čase a popisujte rovnou scénu. Informace “Zní, když…” je nadbytečná. Používejte celé, jednoduché věty nebo kratší souvětí s důrazem na pravidla jazyka českého. Větu vždy ukončujte tečkou. V případě vícerého výskytu skladby scény propojte spojkou, popř. navazujícími větami. Bez popisu scény skladbu nevkládejte.

Co nemám vkládat?

  • Nevkládáme hudbu z promovideí, ukázek…
  • Nevkládáme scény vystřižené ze seriálů.
  • Nevkládáme původní soundtrack s tématy bez textu.
  • Znělky vkládáme jen u prvního dílu seriálu, popř. v první epizodě, kde zazní.

Jak mám postupovat v případě, že je v epizodě přezpívaná skladba (třeba u Glee)?

O přezpívanou skladbu (cover verzi) se nejedná v případě, kdy si postava jen jednoduše některou skladbu zpívá. V tomto případě vkládejte originální verzi. V případě cover verzí (GLEE, Smash…) je potřeba sjednotit pole interpret a YouTube ID. Buď do pole interpret uvedete původního interpreta, jehož verzi pak vložíte do YouTube ID a skutečnost, že je skladba přezpívaná, pak uvedete v popisu scény, Nebo do pole interpret vepíšete interpreta přezpívané verze a vložíte i přezpívanou verzi. Do popisu scény pak můžete odkázat na skutečného interpreta. Nikdy nemíchejte v polích verzi originální a přezpívanou. Nikdy neuvádějte jméno postavy, která skladbu zpívá.

Jak mám postupovat, když se jedná o píseň z muzikálu či jiného hudebního pořadu?

Do políčka interpret vložte toho, kdo píseň zpívá ve vámi vkládané verzi. Vložte odkaz na skladbu v souladu s předchozím bodem. Do popisu scény případně napište, ze kterého muzikálu či pořadu skladba je.

Co mám dělat v případě, že se jedná o skladbu, kde se nezpívá (klasika)? Kdo je interpret?

V takovém případě pište do pole interpret autora hudby. Pole nenechávejte prázdné, nepište tam neznámý a podobně. Pokud autora neznáte, skladbu nevkládejte.

K čemu slouží tlačítko nefunkční audio?

Slouží jen a pouze na nahlášení nefunkčního odkazu (skladbu nelze přehrát), nikoliv na nahlášení chyby v popisu, chybné přidání, píseň v epizodě nezazněla apod. K těmto účelům slouží editace skladby bohatě kreditově ohodnocená.

V případě, že tato pravidla nebudou respektována, skladba nebude schválena!