Kredity a giftshop

Jak a za co získat kredity?

Kredity se přičítají automaticky (buď ihned, nebo po schválení, případně po předem stanovené době). Získat je lze za jakoukoliv přínosnou aktivitu na SerialZone. Zde je seznam nejčastějších případů:

Bonus za přihlášení (pouze jednou za den)

1 kredit – pokud máš méně než 31 přihlášení v řadě
2 kredity – pokud máš alespoň 31 přihlášení v řadě
3 kredity – pokud máš alespoň 91 přihlášení v řadě
5 kreditů – pokud máš alespoň 181 přihlášení v řadě
7 kreditů – pokud máš 366 a víc přihlášení v řadě

Tento bonus nemusí být připisován, pokud používáte adblock.

Další činnosti

1 kredit – hodnocení seriálu
5 kreditů – komentář pod článkem (max. jednou denně)
15 kreditů za nalezení ztracené trofeje (i v případě že už u ní máte 5 hvězdiček) – jednou denně
25 kreditů pro všechny, kdo odpověděli správně v soutěži o ceny
až 1 kredit – vložení videa
až 1 kredit – editace údajů u osobnosti
až 1 kredit – vložení odkazu k osobnosti
až 5 kreditů – vložení zajímavosti k osobnosti
až 5 kreditů – vložení zajímavosti k seriálu
až 5 kreditů – vložení výroku k osobnosti
až 10 kreditů – vložení písničky z epizody
až 15 kreditů – vložení narážky na jiný seriál
až 5 kreditů – vložení hlášky k seriálu 1
až 2 kredity – upload titulků 2
až hodně moc kreditů – překlad titulků 3
až 15 kreditů – vložení názoru k seriálu 4
až 10 kreditů za trofeje související s přihlášením (speciální dny, počet přihlášení v řadě atd.)

+ další zde nespecifikované činnosti

1 nula kreditů, pokud je nespecifikovaná epizoda a musíme upravovat hrubky, pět pak za kvalitní hlášku se správným formátováním bez překlepů či hrubek, zařazenou u správné epizody
2 podle pečlivosti vyplněných údajů, především autorů a ripu
3 záleží na spoustě faktorů – hlavními jsou počet stažení a „díků“ za prvních 24 hodin po uploadu, počet překladatelů (když překládá jeden je to pro něj složitější než pro tým 5 lidí), přítomnost adresy serialzone.cz v titulcích, podrobnější info je ve fóru pro překladatele.
4 5 hned, zbytek až po nějaké době na základě kvality názoru (pozor, v případě hodně nekvalitních názorů může jít tato pohyblivá složka kreditů i do mínusu!)

K čemu kredity jsou?

Můžete si za ně vybírat dárky v giftshopu, či si nechat vypnout reklamu, nebo se prostě jen stát nejbohatším uživatelem na serveru. :-)

Jak řešíte podvody?

Všechny získané kredity se logují. Při zažádání o nějaký dárek z giftshopu pečlivě kontrolujeme, za co jste kredity získali. Pokud odhalíme jakékoliv pochybné praktiky (hodnocení seriálů které ještě neběžely, či až podezřele stejné hodnocení u většiny seriálů, nebo dokonce ohodnocenou většinu databáze – a ne, na základě popisku se fakt hodnotit seriál nedá), či nepravosti (úmyslné doplňování chybných údajů, kopírování odjinud), vyhrazujeme si právo všechny kredity zabavit a odměnu nevydat.

Stejně tak budeme přistupovat k podvodníkům, kteří se napsali jako autoři titulků i když se ve skutečnosti na jejich tvorbě nepodíleli.

Co znamená údaj o počtu zbývajících kusů?

Některé odměny jsou limitované. To znamená, že jich je k dispozici omezený počet kusů. Až budou vykoupeny, tak už k dispozici prostě nebudou.

Co se stane, když si dva lidé koupí ve stejný okamžik poslední kus?

To se může stát. Ale řešíme to jednoduše a spravedlivě – získává ho ten, kdo bude v databázi zapsán dřív. Tomu druhému kredity samozřejmě vrátíme.

Jaký je rozdíl mezi věcným a virtuálním dárkem?

Virtuální dárky si můžete kupovat pořád, na druhou stranu mají omezenou platnost. S věcnými to je složitější a můžete si vybrat vždy jen jeden. Nákup takového dárku můžete provést jednou za tři měsíce.

Proč si můžu koupit jen jeden věcný dárek jednou za tři měsíce?

Jde nám o to, aby někteří „kreditoví milionáři“ hned nevykoupili všechny dárky, co tu pro vás máme. Chceme, aby měl šanci získat dárek opravdu každý. Naším cílem je vás za vaši snahu a pomoc odměnit spravedlivě.

Včera ta odměna byla levnější/dražší, proč se cena změnila?

Základní pravidlo trhu. Nabídka reaguje na poptávku. Zájem o jednotlivé dárky se špatně odhaduje, proto si vyhrazujeme právo měnit ceny dle potřeb. Občas i zlevňujeme. ;-)

Včera jsem měl na kontě víc kreditů než dneska

Tak buď jsi se rozšoupl a nakupoval v giftshopu, nebo zakročila vyšší moc a nějaké kredity ti odebrala (to se většinou děje, když zpětně odhalíme nějaký podvod – nejčastěji to je kopírování odjinud). Pak je možné, že v systému byla nějaká chyba a došlo ke zpětné korekci rozdaných kreditů, ale to by se nemělo dít příliš často.

Dostal jsem dárek a vůbec nevypadá jako ten na obrázku.

To bude tím, že obrázky u dárků jsou většinou pouze ilustrační, důležitý je vždy popisek.

Posíláte dárky na Slovensko, Afghánistánu, či nějaké jiné země?

Bohužel, dárky rozesíláme jen po území ČR. I tak je poštovné předražené a tudíž když se s námi domluvíte na osobním odběru, můžete dost kreditů ušetřit. Pro naše fanoušky ze Slovenska existuje možnost si nechat dárek zaslat k přátelům či příbuzným v ČR a pak si jej vyzvednout u nich.

Překládám titulky, jak to u nich funguje?

Kredity se přidělují automaticky do 24 od jejich schválení / či nahrání pokud máš autoschvalování. Kredity se přidělují překladatelům podle zadaných údajů nikoliv uploaderovi, takže nemusíš mít strach, že když je místo tebe nahrál někdo jiný, že o kredity přijdeš. Podmínkou je, aby jsme věděli, že jsi překladatel.

Jak poznáte, že jsem překladatel

Napíšeš nám to. Konkrétně Fruikovi (potřebuje vědět pod jakou přezdívkou a co překládáš). Ten ti účet označí jako překladatelský a na klasickém účtu se ti po avatarem objeví odkaz překladatel směrující na tebou přeložené titulky.

A kolik za ně dostanu kreditů?

To záleží na mnoha faktorech. Nejdůležitější je počet stažení a díků za prvních 24 hodin (tedy než dojde k vyhodnocení). Vliv mají, ale i další faktory, jako zda se uváděl procentuální stav překladu, či kolik lidí si nechalo o dokončení poslat mail, atd.. Tyto a další proměnné se hodí do kouzelného vzorečku a z něj vypadne celková odměna za titulky. Teď přichází klíčový okamžik a to kontrola, zda titulky obsahují odkaz na SerialZone. Pokud ano, tak se výsledné číslo vynásobí bonusovým koeficientem (který se blíží dvěma). No a pak se to všechno rozdělí mezi překladatele…

Jsou tu další pravidla, která bychom měli znát?

Pokud není uvedeno jinak, tak platí pravidla stejná, jako pro soutěže. Zkráceně za nic neručíme, za nic nemůžeme a tato pravidla se mohou kdykoliv změnit.

Tato pravidla jsou platná od 3.4.2012