Facebook Twitter E-mail
15. února 2018

Tipovačka Kdo přežije 2016/17: Vyhodnocení

Tipovačka 2016/17 je konečně uzavřena! Trvalo to jen o půl roku déle, než by mělo, ale stanice NBC konečně vyřkla (pozitivní) ortel nad poslední nerozhodnutou novinkou Midnigt, Texas, takže tipovačku můžeme ukončit a zrekapitulovat.

Hry se zúčastnily týmy SerialZone, CW Zone, Gorilla, neXtWeek, HBO a Edna. Samozřejmě i všichni tipující u nás vytvořili vlastní tým Lidu.

Co se týče celkového množství správných tipů, s přehledem vítězí HBO, které má z 41 seriálů celkem 24 správných tipů. Následuje Lid s 22 tipy a o třetí místo se dělí SerialZone a Gorilla s 21 správnými odpověďmi.

My ale nehrajeme na pčet správných tipů, ale na celkové megaskóre. To se vypočítává v závislosti na tom, kolik lidí tiplo správně a kolik špatně. Pro představu: Pokud prodloužení seriálu tipuje 51 % lidí a 49 % je pro zrušení a seriál nakonec prodlouží, všichni, co správně tipovali, dostanou 49 bodů. Pokud je poměr pro prodloužení 98:2 a seriál je nakonec zrušen, ty dvě procenta lidí, co tipovaly zrušení, dostanou 98 bodů. Naopak ti, co by tipovali prodloužení, by se v tomto případě (prodloužení) mohli radovat jen ze dvou bodů.

Co se týče megaskóre, z vítězství se raduje tým Gorilly1046 body. Druhé místo obsazuje neXtWeek s 1013 body. Třetí místo s 994 body patří Edně. Vidíte, že jde o úplně jiné pořadí než u celkových správných tipů!

Samozřejmě známe i vítězné jednotlivce, kteří by si klidně mohli dát sportku a měli by velkou šanci, že se z nich stanou milionáři :-) Celkem se tipovačky zúčastnilo 1743 registrovaných uživatelů. Z těch si nejlépe vedl uživatel dlhdj, který ostatním ujel o parník. Měl 32 správných tipů, které mu nahrály megaskóre 1603 bodů, gratulujeme! Na druhém místě skončila uživatelka teri28. Ta dokázala tipnout 30 správných osudů a vysloužila si skóre 1518 bodů. O jeden tip ménět, tedy 29, má bronzová corine, která získala 1466 bodů.

Když se podíváme na seriály, u kterých se nejvíce lidí zmýlilo, je jich hned několik.

Seriály, kterým se hodně věřilo, ale nakonec byly zrušené:
Chicago Justice – 78 % lidí tipovalo prodloužení
The Blacklist: Redemption – 77 % lidí tipovalo prodloužení
Frequency – 75 % lidí tipovalo prodloužení
Time After Time – 70 % lidí tipovalo prodloužení

Seriály, které byly prodloužené navzdory tomu, že tomu věřil málokdo:
Marlon – 77 % lidí tipovalo zrušení
Great News – 76 % lidí tipovalo zrušení
The Mick – 73 % lidí tipovalo zrušení
Kevin Can Wait – 72 % lidí tipovalo zrušení
Trial & Error – 71 % lidí tipovalo zrušení

Tak, teď nezbývá čekat, jak dopadne naše aktuální tipovačka 2017/18! Jak jste v loňském ročníku dopadli vy? :-) Na své výsledky se můžete podívat na stránce tipovačky.

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

TerriEstrabao
před 100 týdny
25 správných tipů a megaskóre 1305. Za mě teda rozhodně spokojenost na to, jak...
sarhod79
před 100 týdny
Zatím moje nejhorší ze všech tří ročníků, kdy jsme se zúčastníla, 21 správných...
Adush112
před 99 týdny
Poprvé, co se mi tipovačka povedla :) 26 správných tipů a megaskóre 1418 :)...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY