Facebook Twitter E-mail
31. října 2014

Česká televize vyvíjí remake amerického sitcomu

Česká televize se v posledních letech čím dál více věnuje vývoji vlastních skriptových seriálů. Tentokrát ČT zakoupila práva na vytvoření adaptace amerického rodinného sitcomu stanice CBS z 90. let Everybody Loves Raymond (Raymonda má každý rád).

ČT chce začít s natáčením ještě letos a co se týče hereckého obsazení už má víceméně jasno. Hlavní postava Raymonda bude přejmenována na Rudyho a tomu vdechne život Saša Rašilov. Kromě něj se v seriálu objeví Jitka Schneiderová, David Novotný, Pavel Zedníček či třeba Eva Holubová. Na obrazovky našich televizí by se tento dvanáctidílný remake měl dostat na podzim příštího roku.

Raymonda má každý rád nebude prvním remakem, do kterého se Česká televize pouští. Už před nějakou dobou jsme vás informovali o české adaptaci britského sitcomu s názvem Kancl, který na svou premiéru zatím teprve čeká. Jan Štern, kreativní producent české adaptace Raymonda, věří, že seriál skvěle zapadne i do českého prostředí.

„Odráží totiž situaci typickou pro mnoho českých rodin: rodiče se v domácnostech svých dětí chovají jako doma a bývají až přehnaně starostliví. Diváci se proto do kůže Raymonda alias Rudyho jistě rychle vcítí. Věřím, že si Rudyho i s celou jeho rodinou oblíbí.“

Česko nebude první zemí, která tuto rodinnou situační komedii adaptuje. Své verze se dočkal už například v sousedním Polsku a Rusku, ale i v Izraeli a zemích Blízkého východu.


Znáte Raymonda? Jak se vám líbí nápad adaptovat ho skrze Rudyho do českého prostředí? Má komedie šanci na úspěch?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

petruska.77
před 238 týdny
Šášu Rašilova mám ráda, ale koukat na to asi nebudu :)
life2013
před 237 týdny
a tak se rozhodně dívat nebudu
ševča
před 212 týdny
To bych čekala od Novy, ne od ČT. Čím zabavit současného diváka? Zrecyklujeme...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY