Facebook Twitter E-mail
20. června 2015

Z Doctora princem aneb hvězdné obsazení netflixácké novinky

Již v listopadu loňského roku streamovací služba Netflix oznámila, že pro rok 2016 chystá dramatickou novinku The Crown.

The Crown vypráví příběh dvou nejznámějších adres světa: Buckingham Palace a 10 Downing Street. Zde se odehrávaly ty nejzamotanější intriky, milostné životy a machinace za nejslavnějšími událostmi, které pomohly zformovat druhou polovinu 20. století.

Každá série The Crown prozkoumává politickou rivalitu a osobnostní intriky skrze celou dobu vlády Alžběty II., divákům je nabídnut náhled jak na soukromý život panovnice, tak na její veřejné vystupování.

První série začíná s pětadvacetiletou princeznou, která je nucena čelit děsivé vyhlídce na vládu nad nejslavnější monarchií světa, a formováním jejího vztahu s válkou zoceleným premiérem Winstonem Churchillem.

Nyní Netflix obsadil hlavní role a nutno říct, že budeme mít tu čest s opravdu hvězdným složením. Do role Sira Winstona Churchilla se převtělí herec John Lithgow, známý ze seriálů Dexter, Twenty Good Years a 3rd Rock from the Sun (Takoví normální mimozemštané). V roce 2013 herec propůjčil hlas Bílému králíkovi v neúspěšné novince ABC Once Upon a Time in Wonderland.

V roli prince Philipa, vévody z Edinburghu, se objeví herec Matt Smith. Jméno jistě znají všichni fanoušci sci-fi Doctor Who (Pán času), ve kterém se Matt v letech 2010–2014 zhostil hlavní role Doctora.

Poslední obsazenou postavou je samotná Alžběta II. Královna, resp. v první sérii ještě princezna, dostane podobu herečky Claire Foy. Ta do televizního světa pronikla v roce 2008, když se zhostila hlavní úlohy v minisérii Little Dorrit (Malá Dorritka). O dva roky později se herečka ukotvila u seriálu Upstairs Downstairs, kde vydržela dva roky. V roce 2014 se přesunula za velkou louži, když zazářila v neúspěšném pirátském dramatu Crossbones. Letos se vrátila opět k minisérii, je k vidění ve Wolf Hall.


Už jste o The Crown slyšeli, nebo je tento casting poprvé, kdy se o dramatu dozvídáte? Zaujal vás příběh a obsazení? Zařadíte si seriál do watchlistu?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Valada06
před 122 týdny
Matt Smith jako princ Filip? To si rozhodně nenechám ujít, seriál zní vskutku...
LadyJ
před 121 týdny
To mě láká už jen kvůli tomu obsazení. Navíc i samotný námět nezní vůbec...
The Doctor from The TARDIS
před 121 týdny
Tak to si nedám ujít! Smith jako princ Filip bude určitě úžasný a už se nemůžu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY