Facebook Twitter E-mail
4. února 2016

Rok 2015 pohledem statistikofila

Jak už víte, nejsme příliš konvenční a proto považujeme bilancování 1. ledna za hroznou nudu. To je samozřejmě jediný důvod, proč se k vám dostává tenhle článek až nyní. S leností autora to nic společného rozhodně nemá! :)

Hele, já vás vidím! Toho perexu si vůbec nevšímejte, jsou to ničím nepodložené pomluvy. Vůbec netuším, co to znamená být líný! Pche. Popojedem :)

Pojďte se se mnou hezky soustředit na co, co je tu podstatné a to jsou čísla. Než se dostaneme k těm, co mají něco společného s minulým rokem, dovolím si připomenout předchozí bilanci, ke které se můžete pro porovnání vrátit. Tedy pokud vás podobné věci berou, že. A to by tedy měly, když už tu jste a tohle čtete. Nebo ne? Kdo ví.

Slibuju, že už to nebudu příliš okecávat, jen bych vám všem chtěl pro pořádek poděkovat. Každý rok opakuju, že právě VY jste tím důvodem, proč SerialZone roste, proč píšeme články, proč přidáváme seriály, proč pro vás vymýšlíme nové hry a překvapení. Vy jste naší motivací a to, o čem tu budu mluvit, je vaše zásluha. Něco málo zásluh na tom samozřejmě má i redakce, že :) Však vy víte jak to myslím. Redakce SerialZone si zaslouží hlubokou poklonu. Každý jeden redaktor odvedl v minulém roce kus práce, která je za ním vidět. Věřím, že jim to dělá stejnou radost, jako nám ve vedení a jako vám, našim milovaným fanouškům. Nikdy na to nezapomeňte, bez přehánení jste pro nás vším a moc si vaší podpory vážíme.

lidi jsou základ

Jako každý rok to vezmu jedno po druhém. Začneme klasicky tím, kolik vás sem chodí a co přesně za čísla tu svou aktivitou generujete. Před konkrétními údaji připomenu, že zdrojem dat je nástroj Google Analytics (kvůli porovnání a kontinuálnosti měření) + také český Netmonitor. Všechna data lze snadno ověřit, pokud byste snad o nějakém údaji chtěli pochybovat. Aby bylo jak porovnávat, prozradím vám, že v roce 2011 vás sem zavítalo 5,5 milionu. V roce 2013 to už bylo před 13 milionů a za minulý rok se vás tu stavilo skoro 15,5 milionu. Celkem solidní vývoj, na druhou stranu je vždycky co zlepšovat, takže se nebudeme zlobit, pokud o nás budete dál říkat svým přátelům a všem kolem :) Co se týká unikátních návštěvníků, v minulém roce na SerialZone dorazilo celkem 4,2 milionu lidí, kteří si zobrazili celkem 74 milionů stránek. Tohle číslo rekord není (o rok dříve to bylo 78), takže máme letos co napravovat. Dokážeme společně dosáhnout na metu 80 milionů? Co vy na to? :) Můžu vám slíbit, že pokud budu za rok psát, že letošek byl rekordní, dostanete tu nějaký zajímavý dárek. Záleží jen na vás. A abych nezapomněl, v minulém roce se tu registrovalo dalších 23 775 lidí. Nekecám, fakt skoro 24 tisíc. Vítejte! :) Celkem tu je registrovaných uživatelů už přes 80 tisíc, k čemuž se nic moc dalšího asi dodávat nedá a ani nemusí. Ještě malá drobnost na závěr, všichni dohromady jste se za rok 2015 na SerialZone přihlásili 1 080 577×. To by šlo.

nejrozsáhlejší seriálová databáze (o parník)

To, že z pohledu seriálové databáze nemáme na českém a slovenském internetu sebemenší konkureci, samozřejmě dobře víte. Nevíte ale to, jak s tímhle stavem zamávala aktivita redakce i vás, co jste přispěli svou troškou v uplynulém roce. Nebudu vás napínat, oproti roku 2014 (1155) jste se opravdu hecnuli, jak rád říká Fruiko a svou snahu prakticky zdvojnásobili. V roce 2015 tu díky tomu přibylo nehorázných 2084 seriálů, nejvíce jich má na svědomí Seraphine313 (500), následuje Ragelly (450) a La.Volpe (412). Celkově jich v naší databázi najdete přes 9000, přičemž naprostá většina z nich má český obsah. Se seriály úzce souvisí i jejich epizody, kde dlouhodobě nemá konkurenci Sajgon (907), následovaný Pukki (848) a na třetím místě je pak opět La.Volpe (812). Dohromady tu najdete už více jak 49 000 epizod s česky psaným obsahem!

Databáze samozřejmě není to jediné, co tu roste, veliký zájem projevujete také o magazínovou část, z čehož máme neskutečnou radost. Naše psavá redakce pro vás v minulém roce přinesla celkem 1832 článků a bleskovek, což je v průměru více jak 5 denně. Tleskám, vážená redakce, tleskám. Největší kus koláče samozřejmě patří naší milé šéfredaktorce Evě (Ragelly), která jich sama dokázala sepsat 1233. Nedělám si legraci, 2/3 všech textů jsou od Evy. S tím se pojí výzva vám ostatním, pomozte jí, nenechávejte to všechno na ní! Pokud máte chuť pomoci, napište jí do pošty a třeba brzy budou moci ostatní fanoušci číst i vaše texty.

Na závěr jsem si nechal naše rádio (playlist), na němž byl opět odveden kus práce. Redaktoři, kteří jej mají na starost, obohatili databázi skladeb u epizod o celkem 4046 kousků. S ohledem na to, že počet skladeb epizodách je omezený a nikdo nemá 4 ruce, se jedná o obdivuhodný výkon. Jestliže jste si ho pustit nikdy nezkusili, určitě to napravte. Má řadu zajímavých funkcí a můžete si díky němu jako kulisu k učení či práci pustit hudbu z vašich milovaných seriálů.

kredity

Každý z vás, kteří nějakým způsobem na SerialZone fungujete a přispíváte, dostává za odměnu kredity. Jejich výše je samozřejmě závislá na řadě věcí, především ale na tom, jak pracovití jste. Jestliže byste rádi věděli, kolik kreditů jste si dokázali společně za minulý rok vydělat, tak celkové číslo je 3 707 210. O rok dříve to bylo lehounce přes 4 miliony, takže tu máme další věc, na které je potřeba zapracovat :) Na druhou stranu to špatné číslo rozhodně není a řekl bych, že každý jeden kredit je plně zasloužený. Největším pracantem byla už výše zmiňovaná Ragelly, která si jich dokázala na své konto připsat 178 904. Na druhé místě pomyslného žebříšku skončil se 102 562 – beavis, který si takhle vydělat dokázal už druhý rok po sobě v Tradegame!) a bronz získala s 73 296 kredity za své překlady channina. Pokud by vás jako bonus zajímalo, kolik jste dokázali společně vyhát loni v tombole, tak to bylo 193 620 kreditů. Závěr je jednoznačný, u nás se hrát a riskovat vyplácí.

spíte vůbec, lidi?

Výše napsanou otázku vám nepokládám poprvé, ale tentokrát je to v trochu jiné souvislosti. Předpokládám, že valná většina z vás miluje a používá Watchlist. Čísla v tomhle ohledu hovoří jasně, je to jedna z nejvíce oblíbených funkcí na SerialZone. O tom ale mluvit nechci. Díky tomu, že Watchlist používáte pravidelně a v hojné míře, dostávají se nám do rukou zajímavá data. No a s jedním, ze kterého si sednete na zadek, vás hodlám seznámit. Schválně, zkuste si tipnout, kolik hodin jste za minulý rok všichni dohromady prosledovali? Berte v potaz, že to je samozřejmě hrubý údaj na základě „odklikaných“ epizod, každopádně to číslo je neskutečné. Dámy a pánové, v minulém roce jste prosledovali naprosto neskutečných 153 524 dní, chcete-li, tak je to lehce přes 420 let! Díky tomu se dostávám zpět k původnímu dotazu. Kdy proboha spíte?

váš rok na SerialZone

Probrali jste to, jaký rok měla SerialZone jako taková a jelikož jsme to vzali z téhle strany, mohli a měli bychom to vzít i z té druhé. K Vánocům jste od nás koncem minulého roku dostali novou funkci, kterou každý z vás najde na své profilu pod záložkou „můj rok na SZ“. Pokud se chcete mrknout a třeba porovnat. můžete se podívat na to, jak jsem si vedl já.

trofeje, povídání a to ostatní

Pomalu se dostáváme na konec, nebudu vás tady přece držet a brát vám čas potřebný ke sledování seriálů. S výsledky, o které se s vámi ještě chci podělit, souvisí vlastně celý předchozí text. Řekli jsme si, jak aktivní byla SerialZone jako taková. Řekli jsme si, jak aktivní byla redakce. V předchozím odstavi jsme si pověděli, kde najdete data k tomu, jak aktivní ve sledování seriálů jste byli vy. No a jak aktivní jste byli v jiných oblastech, se dozvíte právě teď. Jsme rádi, že svou pozornost neomezujete pouze na magazínovou část webu, ale hodně často s námi i hrajete. Díky tomu víme, že jste si v tombole v minulém roce dokázali navyhrávat moc pěkných 193 620 kreditů. Když to vezmu tak, že jsou to koláče bez práce, je to solidní číslo :) Nejvíc mě osobně ale těší následující údaj, protože dokazuje, že nejste pasivní a seriály jsou pro vás opravdovým koníčkem. Samozřejmě se jedná o počet příspěvků v diskuzích pod články a všude jinde, jak jinak. Celkem jste společnými silami dokázali v roce 2015 vytvořit přesně 42 192 příspěvků, což je něco přes 115 za den. Dobře vy! K tomu vám přidám ještě informaci, že za svou neutuchající aktivitu jste získali celkově naprosto neuvěřitelných 47 779 trofejí.


Pokud máte nějaké otázky týkající se statistických údajů a nenašli jste je na stránce k tomu určené, ptejte se v komentářích, možná se dočkáte odpovědi :-)

Další díly seriálu

Rok 2010 pohledem statistikofila (3. 1. 2011)
Rok 2011 pohledem statistikofila (1. 5. 2012)
Rok 2012 pohledem statistikofila (1. 1. 2013)
Rok 2013 pohledem statistikofila (1. 1. 2014)
Rok 2014 pohledem statistikofila (9. 4. 2015)
Rok 2015 pohledem statistikofila (právě čteš)
Rok 2016 pohledem statistikofila (21. 1. 2017)

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
megawir
Autor je dlouholetým redaktorem SerialZone, nenapravitelným fanouškem seriálů téměř všech kategorií a spoluzakladatelem společnosti Outpoint.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Butcher
před 93 týdny
Jsme závisláci :D
cecilka
před 93 týdny
420 let? Tak to je síla. Jen já sama nemám ještě "naklikané" ani tři...
magpie
před 93 týdny
Děkuju za super článek, čísla jsou to opravdu zajímavá. Jsem moc ráda, že se...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY