plakát seriálu

Ash vs. Evil Dead

(Ash vs Evil Dead)

Názory uživatelů

Pokračování klasiky

Nevím jak vy, ale já se na seriál, jako velký fanoušek původní trilogie (hlavně dvojky), strašně těšil, hltal každou novinku a odškrtával doma dny na kalendáři do vysílání.
1. série
Seriál splnil veškerá má očekávání. Pilot je zdrcující jízda a ta se vesměs drží celou sezónu a díky krátké stopáži tu chybí hluchá místa. Děj se neustále posouvá, což viditelně Ashe hodně baví, jelikož posledních pár let je v důchodu a hlídá knihu, která může vypustit do světa démony a zlo. Jednou se bohužel moc zhulí (vážně) a prozradí tajemství knihy a tím spustí celý pekelný koloběh, známí z předešlých filmů. Ash je hláškující sympaťák, který se s ničím nepáře. Brokovnicí, motorovkou, vidličkou, pianem a čímkoliv okolo kosí démon a krev stříká všude, ale i když většinou myslí na sebe, tak si dokáže vytvořit pouto ke svým sidekickům Pablovi a Kelly. Tyto postavy na mě ze začátku působili nuceně, ale nakonec jsem jejich charaktery pochopil a postupem času oblíbil. Je to skvělá komedie, s lehce děsivými chvilkami a silně nechutnými chvilkami, skvělými postavami, hutnou atmosférou a vynikajícími herci. Efekty jsou v rámci seriálu na dobré úrovni, soundtrack je skvělý.
100%
2. série
Navazuje tam, kde první série skončila. Je ještě střeštěnější, vtipnější, hnusnější a epičtější! Příběh je víc provázán určitou mytologií a stává se i víc zajímavý, s ohledem na zvraty a rozvíjení postav. Nebudu opakovat, co jsem psal k první sérii, protože pokračování vše jen násobí. Ash vs Evil dead je momentálně špička v žánru.
100%
3. série
Epická jízda pokračuje. Děj se odehrává s menším odstupem a pro bohužel poslední sérii si připravil vyvrcholení příběhu. Hodně jsem četl, že když se objeví Ashova dcera, tak seriál vyměkne. Ashovi uschne a přestane být vtipný. To není pravda. Je to stále nabité hláškami a nechutností. Škoda, že přišlo zrušení - seriál by podle mě zvládl sérií klidně 5. Konec mě trochu zalil nostalgíí. Kdo viděl původní trilogii, určitě pochopí. Chtělo by to finální film.
100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Super Béčko na nezaplatenie

Najprv som si to ešte neuvedomoval, ale postupne som zistil, že nejde len o nejaký seriálový remake klasiky. Absolútne nič nestráca na kvalite a je to úplne bombasticky fantastické báčenko. Opäť môžem iba potvrdiť, že množstvo TV staníc netvorí len braky ale aj sledovateľnú kvalitu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Don't worry, be groovy.

Trhání pytlů se seriálovými adaptacemi starých dobrých šlágrů je dnes již trend, ovšem netušila jsem, že by si někdo vzal pod taktovku tohle klasické, veteránské béčko.
Ze seriálu cítím krásnou vůni 80tek. Narozdíl od filmového Evil Deadu, AvED je mnohem uvolněnější, zábavnější a původní značce nadělá vůbec ostudu.
Znám nazpaměť původní Evil Dead a ačkoliv je to dobré, seriál je kvalitně mnohem lepší, hlavně scénář. Filmy byly bizardnost, ale tady se k tomu můžu umlátit smíchy u každé hlášky jak Ashe, tak jeho sekundujících partáků, co jsou jako děti, které nikdy neměl a šílenou zápletku střídá ještě šílenější zápletka a fakt si tu půlhodinku vždy náramně užiju.
Jediné, co se změnilo je to, že společníci Ashe byli vždy krmivem pro Zlo, kdežto zde přežívají a dělají mu rodinu.
Tak se z toho stalo vyloženě a čistě hororová komedie.
První díl to totálně rozseknul scénou s panenkou. Už jen pomyšlení na tuto scénu se začínám culit.

Ash se od arogantního rádoby hrdiny změnil v typického sebevědomého dědulu, který je mě mnohem sympatičtější. Klatí jednu babu za druhou, pracuje furt v tom samém obchodě, v úplně té samé pozici. Bruce je pořád ve skvělé kondici, věk mu nadělil charisma a roli Ashe si vždy plně užívá. V každé scéně je on králem a já se zamilovala do jeho staromládenckého způsobu života i přemýšlení a vychytaných hlášek.

Pablo i Kelly jsou postavy více komické, než vážné, ačkoliv mají své chvilky, kde oči sklopí k zemi a nahodí vážný výraz.
Díky Pablovi můžeme cítit tu Ashovu výjimečnost. Takový naivní, skromně hrdinský typ.
Kelly je trochu nevěrohodnější. Herečka má charisma, ale její pomalu nulový pud sebezáchovy a labilní chování mi moc nesedí, ještě když si vezmu, že i když celé tohle absolvuje, aby pomstila rodinu, tak pro mě moc netruchlila a tak dále. Líbí se mi, ale herečka by na ní měla začít více pracovat.
Nesmím zapomenout na Lucy Lawless aka Ruby. Hodně zajímává a drsná postava, její potenciál byl sice nakousnut, ale zatím né naplno využit. Počítám, že vygradování této postavy se dočkám v další sérii.
Pak jsme ´mohli poznat i na policistku Samanthu, jejíž účel byl daleko menší, než jsem očekávala, ale tak, je to holt Evil Dead.
Zbytek postav řekněme nestojí za řeč a nejsou nijak podstatní.


Co se týče finále první série. Mě se náhodou líbí. Poprvé se někdo rozhodl přijmout lákavou nabídku, než se pokoušet o svojí vlastní smrt v hrdinském sebeobětování. Navíc se museli nechat otevřená vrátka pro další sérii, takže tento netradiční konec mi sedl.

- DRUHÁ SÉRIE
Nestačím valit bulvy. Lucy Lawless s novým účesem se stáva plnohodnotným členem týmu a místo drsnáckých štěku, je z ní sarkasmem nabytá kost, která je místy i velice sympatická osobnost, se kterou lze soucítit.
Zase mám křeče v bříše z Ashových hlášek, díl od dílu je pořád ujetější, kreativita Sama Raimiho nezná hranic, přesto to není vůbec překombinované. Pablo nachází svůj potenciál a opravdu mi spadla čelist, když se ukázal bez trička..netušila jsem, jak pod tou hromadou oblečení vypadá.
Z těch situací, do kterých se Ash dostává opravdu nemůžu! Derby s jeho autem, scéna v márnici, jízda na býku.
Co se mi technické stránky líbí nejvíce je ta pěkná hra barev, osvětlené noční ulice s vypadají úplně božsky a takový bonus se tu ukázal Ted Raim(Samův Johnny Depp) jako Ashův ještě střelenější starý kamarád a tu roli si neskutečně užívá. K dokonalosti chybí už jen Renee O'Connor v nějaké roli.
Touto sérii si Ash potvrdil své místo v topce mých nejoblíbenějších seriálu!

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Krev, krev a krev...

Původní film neznám, ale miluju béčkové krváky. A tím pádem se AvED zařadil na můj seznam a stal se očekávaným zpestřením.

Postava Ashe byla pro Bruce jako ušitá. Frajer za zenitem, který klátí jednu mladou třešeň za druhou stejně rychle, jako odhazuje prázdné flašky. A na jeho bedrech že spočívá osud celého světa? Tohle rozhodně musí být zábava. A taky, že jo. Bruce si celou situaci a osobnost Ashe náramně užívá a to se i projevuje v jeho výkonu. Takže já nemohu být více spokojená.

Ray jako Pablo je tu celkem komickou postavou, který vnáší do děje trochu toho optimistického a hrdinského dechu. Je celkem dost k zasmání a to jeho háro mi dává chuť ho zapálit :D

Dana jako Kelly je tu z tohoto tria pro mě nejslabší. Ačkoliv tu ztvárňuje celkem silnou ženskou osobnost, vedenou touhou po pomstě, ze strany Dany cítím v jejím výkonu váhání. Ale není to natolik markantní, aby mě to narušilo celkový obraz.

Musím tady ještě zmínit Lucy, která předvedla, že po letech hraní Xeny je stále ve skvělé formě a její přítomnost v seriálu je pochvalná.

Soundtrack parádní. Hromada létajících lidských a Evil částí. Nepřeberné množství krve, motorová pila... Všechno, co má být, přítomno je.

Hodnocení ovšem plné dát nemůžu. Chápu tvůrce, kteří si pro druhou řadu museli nechat otevřená vrátka, ale ten závěr mi snížil celou sérii o dva body dolů. Přála bych Ashovi, aby po první sezóně odešel se vztyčenou hlavou, ale jak to v této době funguje, ždímáme peníze, dokud to jde. 80%

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Well, good news I found a piece of pie with no blood on it. Anybody want a bite?

Pokračování kultu v tom nejlepším možném provedení. Všechno tu šlapalo jako hodinky. Děj každé části by sice vystačil na jednu větu, přesto se mi strašně líbilo, že seriál (snad až na sedmou epizodu) nezačal přešlapovat na místě a každý díl posunul příběh vpřed. K tomu tu byly správně vybroušené hlášky, přehnaně krvavé bitky a i pár děsivých momentů, u nichž jsem si zakrýval oči. Těším se na Ashe, Pabla a Kelly i v druhé sérii.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

awesome

Tak tohle je bomba,pamatuji si na svoje první shlédnutí filmu a věřte nevěřte,řezali jsme se skoro od začátku do konce.
Ash nezklamal ani v seriálu,je to a vždy bude magor :).
Scéna s bojovnou panenkou mě dostala na kolena,efekty byly parádní a tak musím dát 100,možná to půjde časem dolů,ale po prvním díle jsem nadšená.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nářez

Nehoráznej nářez - Bruce Campbell je nářezovej, scénář je nářezovej, všechno je nářezovej!!! - Ne, teď vážně - už teď, po třech dílech, je z toho zatraceně velkej kult v perfektním stylu původní trilogie, které to dokonale vzdává hold. Tá nádherná béčkovost z toho jen čiší a je to dokonalé jak jako komedie (zejména v pilotu), tak i jako horor (zejména ve třetím díle). Je tam spousta novejch monster, jeden luxusní Necronomicon, hláškující Španěl a motorovka... a krom toho, že je tam Ash občas až za moc velkého debila (i na něj), tak je to díl od dílu lepší a lepší. Nejlepší seriál tohohle roku, skutečně. Jedním slovem geniální, opravdu nemůžu jinak, skutečně perfektní projekt a to slovo od N tomu fakt nářezově sedne jak motorovka na Ashovu levačku. 100%.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hail to the king, baby

Znám sérii Evil dead. Popravdě není nic moc, jednička ve vlastně jen klasický horor s levnými efekty. Ale když jsem sledoval filmy, tak nějak jsem tušil, že seriál bude mnohem lepší. A on je... z Ashe je cynik, nejde pro ránu daleko, sex s neznámou slečnou mu není proti srsti. Každý díl je plný hlášek. Právě hláška z perexu, kterou si většina vybaví z Duke Nukema, je z Evil dead, konkrétně třetího dílu nazvaného Armáda temnot. Nezvyk oproti filmům jsou vedlejší postavy, které neslouží jako potrava nebo hostitelé Zla. myslím Kelly a Pabla. Ti dva se k Ashovi přidávají v boji proti démonům. Doufám, že skončí spolu, náznaky už byly. Co se týče druhé dějové linie policistky Amandy, zatím o ní moc nevíme, možná bude důležitá později. Líbí se mi, jak seriál ctí originální trilogii. Efekty jsou tak krásně přehnané, krev stříká půl kilometru daleko, pohled z první osoby Zla. Už se těším na další díly.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Naprosto

Možná by se to nemělo hodnotit po pilotu, ale jakožto fanoušek původního Evil Dead, prostě musím něco napsat. Ash je prostě správný vůl a to byl i ve filmech. Velice se mi líbí, jak je to brutální. Líbí se mi ty efekty, který jsou tak schválně starý a také se mi líbí vtipy. Zatím po pilotu musím dát 100 a no pak uvidíme co bude dál.

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Kultovka jen pro mě

Tento seriál je tak debilní až je geniální. Neviděl jsem sice ani jeden díl původní trilogie, ale tahle pitomost mi okamžitě přirostla k srdci.
Jednolivé díly mají krátkou stopáž, takže se vlastně jedn o takové brutální jednohubky na odreagování po náročnám dni v práci.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nuda

Bohužel. Po prvním díle jsem si říkal: OK, něco novýho a zajímavýho v seriálech pro mě. Jenže pak už to začalo nudou a už se mi nechtělo ani koukat. Možná shlédnu později, až nebudu mít co. Lehký humor, hororové věci, kterých se vlastně ani nebojíte a obsazení celkem podivné. Teda až na Ashe samozřejmě. Původní film jsem neviděl.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Tak tohle nedam...

Brucuv Autolycus v Herculesovi byla ma oblibena figura, podle traileru to vypadalo na narez, ale vysledek nepresvedcil abych se podival i na dalsi dily.
Te parodie tam bylo zatracene malo, do tarantinovske syrovosti taky dost chybi, humoru taky pomalu...nakonec jsem si nebyl jisty jestli to vlastne nemyslej vazne.
Obcas se sem mrknu jestli nekdo nenapise ze se to zlepsilo, ale moc nadeji tomu nedavam...

30 %
19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Hodnota nic moc...

ale krvavá sranda pekelná. :-)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Všichni jsme silná vagína!

Ash vs Evil Dead je prostě kultovka, kterou buď milujete nebo nenávidíte, nic mezi tím. Film, který byl předlohou byl jen začátek obřího masakru, kde se krví rozhodně nešetří a je to tak správně! Celé se to nese v duchu devadesátek, když porovnáte třeba s Buffy, tak ty souboje jsou velmi podobné, jen tohle je zkrátka pěkný krvák. Celá atmosféra, která jako by zaspala filmografii 21. století je prostě dokonalá a já osobně se toho nemůžu nabažit, je to něco přesně pro mě. Komediální ráz a drsná brutalita smíchaná v jednom, navíc s dobovými maskami, žádné animace (nebo jen minimum) a někdy vtipné či naopak strašidelné příšerky, není si vůbec na co stěžovat, boží.

Co se mi moc líbí je výběr postav, Bruce Campbell je jasný, o tom není žádná řeč (ale obdiv za to skoro v šedesáti jít vraždit monstra :D ), ale třeba taková Kelly, no to je prostě tvrďačka, kterou si zamilujete. Docela jsem se bál Pabla, protože herec Ray Santiago je takový... zvláštní ,ale dopadlo to taky moc dobře a Lucy Lawless, ta jen zakončila skvělou partu (měl jsem, ji ale radši jako klaďasku, nebo teda když se aspoň snažila být na straně hrdinů). Byl jsem taky rád, že se osazenstvo udrželo, protože v dnešní době konkurenčních nabídek a pořadů a rozmazlených hvězdiček je dost časté, že se obsazení mění ze série na série nebo někdy i v průběhu, ale taky se skvělá parta držela od začátku do konce.

Děj byl takový zmatený, některé věci mi nedocházely hned, ale to bylo prostě to šílené tempo a naprosto bláznivá atmosféra. Někdy šlo hodně o to jenom jezdit tam a zpět a něco hledat, vyzvedávat nebo před něčím utíkat, ale vždy to dojelo do cíle a překvapilo nějakou akcičkou. Některé díly uměly trošku vystrašit i hodně překvapit, zcela jistě nešlo o žádnou předvídatelnou tuctovku. Jak už jsem zmínil, kostýmy byly skvělé a krví se nešetřilo, ostatně ani vnitřnostmi,což chválím. Jako celek má seriál spoustu chyb, ale jsou to chyby, když ho dělají tím, čím je? Protože pozor, tzv. "béčko" není výplod málo snahy, ale naopak... abyste udělali kvalitní béčko, tak se sakra musíte snažit! :)

Ash není jen seriál, to je životní styl (jen ten konec no...) a upřímně doufám ve filmové pokračování ságy, které by mělo být letos snad. :O

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí