Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Adeptky

První se, po porážce superupíra, na chvíli stáhl a Buffy toho hodlá využít k tomu, aby cvičila, s pomocí Spika, potencionální přemožitelky. Podle rady čarodějů se jedna potenciální přemožitelka nachází přímo v Sunnydale. Willow se rozhodne k jejímu nalezení použít kouzlo, v Sunnydale totiž řádí Nositelé Prvního a přemožitelka je tak v ohrožení.

Buffy stále přemožitelky přesvědčuje, že jsou vyvolené, jedinečné a že něco dokážou, když se budou snažit a budou tomu věřit.
Buffy je v práci a přijde opět studentka Amanda, které přijde zvláštní, že se škádlí s klukem, kterého má ráda, Buffy si připomene svůj vztah se Spikem. Doma se od Willow dozví, že jedna jasnovidka našla přímo v Sunnydale další potenciální přemožitelku. Buffy vezme dívky ven a Willow se mezitím kouzlem snaží o lokalizování nové potencionální přemožitelky. Kouzlo, které má podobu oranžového mraku, ale ukáže na Dawn, když ji přimáčkne ke dveřím. Parta je nadšená, ale Dawn tomu nechce uvěřit, zavře se v pokoji a uteče oknem ven z domu. Buffy mezitím zavedla dívky do démonního baru, kam prý chodí kvůli informacím, ale většinou ji tam chtějí zabít.
Dawn cestou potká Amandu s ránou na hlavě a ta jí prozradí, že zůstala dlouho ve škole, kde ji napadl upír, kterého zamkla v učebně a je tam doteď. Chtěla jít za Buffy pro pomoc, protože se o ní povídá, že je divná a mohla by o tom něco vědět. Obě dívky se jdou do školy podívat. Když ale přijdou do té místnosti, nikde ho nevidí a myslí si, že utekl. Jenže on je napadne ze stropu. Dawn s Amandou se dají na útěk. Zavřou se do učebny, ale upír se dostane dovnitř a Dawn se ho snaží zastavit.
Parta si všimne, že Dawn utekla a bojí se, že ji najdou Nositelé. Alex jde pro Buffy a Willow kouzlem hledá, kde Dawn je.
Buffy vzala dívky do hnízda upírů, kde už ale nikdo není. Když se holky porozhlížejí, najdou tam ležet jednoho upíra, se kterým se Buffy začne prát. Pak ho ale odhodí a se Spikem odejdou ven a zavřou dívky uvnitř společně s upírem.
Do učebny vtrhnou Nositelé a chtějí zabít Amandu. Dawn jí ale pomůže a utečou ke schodišti. Dawn pochopí, že potenciální přemožitelka není ona, ale Amanda. V rychlosti jí vysvětlí, že je zvládne, protože je k tomu předurčená a nechá ji bojovat s Nositeli i s upírem. Amanda je všechny hravě zvládne. Pomohou jí i přiběhnuvší Alex s Buffy a se Spikem. Poté je Amanda zmatená a říká, že ji Buffy tvrdila, ať za ní přijde s problémy. Tak když ji napadl ve škole ten upír, měla problém, a šla k Buffyinu domu, kde ji ale zasáhl oranžový oblak a trochu ji omráčil. Dawn vysvětlí, že to Amanda je potencionální přemožitelka. Stála u dveří.
Doma si budoucí přemožitelky povídají o tom, jak zvládly toho upíra. Alex si povídá s Dawn. Říká jí, že musí být těžké být vyvolená. Ale ty vyvolené se nikdy nedozvědí, oč je to horší pro ty ostatní. Žít blízko středu a nikdo do něj nevstoupit. Celých 7 let se dívá na to, jak jsou jeho přátelé silnější a on ne. Přemožitelka, čarodějka, démonka, Oz byl vlkodlak. Viděl, co Dawn udělala. Když si Dawn myslela, že je jedinečná a pak zjistila, že není, bez zaváhání tu vlastnost předala dál. Vždy viděl víc, než by kdy kdo věřil, protože jeho nikdo nesleduje. A Dawn sice není vyvolená, ale přesto je mimořádná. Dawn mu na to odpoví, že v tom je jeho síla. Že vidí a ví.

Zajímavosti

Chloe, jedna z potenciálních přemožitelek, se neobjevila v této epizodě.

Od 5.řady je poprvé a naposled zmíněn Oz.

V této epizodě Alex mluví s Dawn, že chápe její pocity, že už 7 let jen pozoruje, vidí. SPOILER » To samé mu řekne Caleb a poté mu vypíchne oko. «

Chybička se vloudí... více z této kategorie

I jako v dalších epizodách je v této řečeno, že až Buffy zemře, nastoupí další Přemožitelka. Buffy již umřela v 1. řadě a za ni nastoupila Kendra a poté Faith. Nová přemožitelka nastoupí, až umře Faith, ne Buffy.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia