Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Poslední dny

Buffy je zpět a vzala Calebovi důležitý předmět - sekyru, které se bojí, jak čert kříže. Giles a Willow se snaží zjistit, k čemu by mohla sekera sloužit.

Caleb přijde dolů za Buffy a tvrdí, že tu sekeru z kamene nevytáhne, ani jemu se to nepovedlo. Buffy za ní ale vezme a klidně sekeru vytáhne. Caleb je naštvaný a chce to vrátit. První mu ale radí, ať ji nechá odejít, vezmou si to zpátky jindy. Caleb se bojí, že ho přepůlí, ale podle Prvního teď Buffy nemá čas, musí pomoci přátelům. Dívky se po výbuchu sbírají, Faith je v bezvědomí a když opouštějí podzemí, napadne je praupír. Kennedy říká, že ho zvládnou. Pak se ale objeví další dva, vezmou jednu potencionální a chtějí jí roztrhat. Kennedy se snaží zakročit, ale chytí ji pod krkem. V tu chvíli se objeví Buffy a rozpráší všechny tři praupíry pomocí sekery. Pak vezmou raněné a odejdou. Doma ošetřují zraněné. A dívky litují, že se spoléhali na Faith, Buffy ji ale brání, mohlo se to stát i jí. Holky to ale i tak berou jako trest. Buffy řekne ostatním, že tu sekeru vzala Calebovi, asi je důležitá. Když ji vezme do ruky, cítí, že patří jí, coby přemožitelce. Giles se diví, že o ní nic neví. Začnou zjišťovat, co je to zač a Willow zjistí, že před vinicí tam stál klášter. Pak najde na internetu nějaký znak a Giles po ní chce, ať zjistí, kam z toho kláštera pohřbívali mrtvé. Anya a Andrew ošetřují raněné, ale chybí jim obvazy a léky na bolest. Andrewa napadne si pro ně dojít do nemocnice, když tam nikdo není.
Buffy chce po Alexovi, aby s Dawn odjeli. Jenže on chce být u všeho s ní, nakonec ale souhlasí, omráčí Dawn a veze ji pryč. Caleb se vzteká, První ho uklidňuje, načež se spojí.
Faith také cítí to, co Buffy, když drží sekeru. Pak se jí přizná, že celý život byla samotářka a když viděla co všechno Buffy má, žárlila. Pak měla její moc vést ostatní a nikdy se necítila osamělejší. A Buffy tak musí žít každý den. Nikdo neví, jaké to je.
Spike přijde domů a Buffy mu řekne, že jde na tajnou misi, zjistit něco o té sekeře. Spike řekne, ať z té včerejší noci nic nedělá a odchází. Buffy mu vyčte, že je děsnej, protože pro tu sekeru šla, jen díky němu. A jestli to pro něj nic neznamená, pro ni ano. Ta sekera jí možná pomůže vyhrát válku, ale vděčí za to jen a jen jemu. Spike odpoví, že včerejší noc byla nejlepší jeho života. Žije už dlouho a nikdy si s nikým nebyl tak blízký. Má strach, že to Buffy bere jen tak. Ona řekne, že nemusí.
Anya a Andrew kradou v nemocnici a povídají si. Anya říká, že už jednou před apokalypsou utekla, ale teď zůstane. Lidi jsou zvláštní, ale když jim o něco jde, bojují, i když jim to nejde. Pak se hádají, kdo z nich přežije.
Dawn se probere a Alex jí podá dopis, kde Buffy vysvětluje, že o to Alexe požádala. Dawn ho ale omráčí elektrizérem. Otočí to a jede zpátky.
Buffy jde po hřbitově do hrobky na neposvěcené půdě. Vejde dovnitř a přijde k ní stará paní. Řekne, že na ni už dlouho čeká. Je jedna z mnoha, ale zbyla už jen ona. Byla jedna z těch, co tu sekeru zasekli do kamene. Je to zbraň, tajně ukovaná pro ty jako je ona. Ukovali ji potají a skryli před muži stínu. Stali se z nich strážci přemožitelek, ale ony hlídaly je. Ukovali ji na druhé straně světa před mnoha staletími, aby byla použita zde, a aby s ní byl zabit poslední čistý démon na zemi. Ostatní už byli staženi do podstvětí, pak přišli muži, pak mniši, pak tu bylo město a teď je tu Buffy a kosa zůstala ukrytá. Nikdo to nevěděl, protože to doteď tajili. Jsou poslední překvapení. Buffy je překvapená, že tuhle válku může vyhrát. Podle staré paní může, ale záleží to jen na ní. Má své zbraně a teď ještě navíc tuto velmi mocnou kosu, ale musí je použít rozumně, aby to temno porazila. Tak jako tak se konec rychle blíží. V tu chvíli jí Caleb zlomí vaz. Buffy s ním začne bojovat, ale prohrává. Když ji chce Caleb rozseknout tou kosou, praští ho Angel. Pak ustoupí a Buffy začne s Calebem bojovat znovu a Angel říká Calebovi, že teď to prohraje. Pak ho Buffy sekne do břicha a on padne na zem. Buffy a Angel se políbí. Ale vidí je Spike.

Zajímavosti

Finále seriálu Angel bylo vysíláno minulý týden.

Marti Noxon měla napsat tuto epizodu, ale měla plno práce s psaním seriálu "Still Life", dramatu, které stanice Fox nikdy neodvysílala. Na napsání tohoto dílu bylo tedy málo času, a proto ho napsali společně Jane & Doug.

Na DVD 7.řady, začátek epizody, kde "co se stalo minule" končí tikáním bomby a následnou explozí je vystřihnuto. To je nejspíš proto, že první scéna byla přímým pokračováním a to u žádně epizody nebylo. To se stalo i u seriálu Angel, například u epizody 220.

Faith říká: "Díky bohu, že jsme sexy kočky se supersílou." V epizodě 410 Forrest Rileymu říká: "Díky bohu, že jsme hezcí."

Faith stráví většinu epizody v posteli mimo obrazovku. Je to proto, že Eliza Dushu měla plno práce s natáčením pilotu pro seriál Tru Calling.

Anya mluví o tom, jak kdysi před apokalypsou utekla. To je odkaz na konec 3.řady.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

V předešlé epizodě Faith otevřela skříňku a tam byla bomba ukazující 8 sekund. V opakování v této epizodě vidíme na bombě pouhé 3 sekundy.

Buffy bojuje s Turok-hany. Jeden z nich ze ohne a my můžeme vidět lidskou kůži herce.

Vidíme Turok-hana držet holku v červeném svetru. V dalším záběru ji znovu poprvé chytá.

Proč Willow nepoužila znovu lokační kouzlo, když Buffy opustila dům, ke kterému je první lokační kouzlo zavedlo?

Faith se v posteli zotavuje. Má na sobě stejné oblečení, jako když spadla do vody. Je divné, že by jí nikdo nepomohl se převléknout do suchého. Určitě jedna z děvčat má stejnou velikost.

Na konci epizody je Buffy hozena na "cementový" blok. Když však vstává je všude spíše jen lepenka.

Caleb odhodí Buffy proti zdi. Buffy spadne na zem a na jejích zádech můžeme vidět drát.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Poslední dny
 • End of Days
 • 7. série, 21. epizoda (celkově 143. díl)
 • 13. května 2003
 • 23. května 2012
 • 2003
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533419/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia