Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rozhovory se záhrobím

Buffy je na hlídce a z hrobu vyleze upír. Upír Buffy pozná, protože spolu chodili na střední a začnou si povídat o problémech Buffy. Upír Holden, je totiž psycholog. Willow v knihovně navšítíví mrtvá Cassie a Dawn zas slyší v domě podivné zvuky.

V Sunnydale se koná několik samostatných setkání za jednu noc. Jonnathan a Andrew se vracejí z Mexika a jdou rovnou do školy. S Andrewem se začne bavit Warren a Jonnathanovi se stýská po střední škole. Najdou konečně, co hledali a vykopou velký démonický znak. Jonnathan doufá, že Buffy bude vědět, jak to zničit. Warren ale navede Andrewa, aby Jonathana zabil a jeho krev se rozleje po celém znaku.
Dawn je přes noc doma sama. Ze začátku se baví, ale pak začnou bouchat nepřirozené rány a televize hraje bez elektriky a z rádia se ozývá hlas její matky. Televize hraje bez elektřiny i rádio se samo zapne a ven nemůže, protože tam je vichřice. Tak se Dawn snaží toho ducha různými způsoby vyhnat. Najednou se objeví její matka a řekne jí, že něco přichází, a že nemá Buffy věřit, až bude nejhůř, Buffy se postaví proti ní. Pak Joyce zmizí.
Willow je v knihovně a objeví se duch Cassie. Řekne Willow, že jí Tara poprosila o to, aby přišla, protože Taru prý nemůže vidět kvůli tomu, že zabila lidi. Prostřednictvím Cassie si povídají o tom, jak moc si chybí. Tara přes Cassie prý vyřizuje, že Willow musí nechat magie, už ji nikdy nesmí použít, protože by ztratila kontrolu a zabila by úplně všechny. Willow tomu nevěří, Giles tvrdí, že úplně přestat, není dobré, ale Cassie si vede svou, Willow nesmí použít už ani kouzlo, nejlepší by bylo, kdyby spáchala sebevraždu a nikoho by tak už neohrozila. Willow prokoukne léčku a ptá se, kdo ve skutečnosti je. Cassie řekne, že doteď vše byla jen procházka růžovým sadem oproti tomu, čím je nechá projít a že všechny je to pohltí zespoda. Poté zmizí.
Buffy je na hlídce. Když bojuje s upírem, on v ní pozná spolužačku ze střední a představí se jako Holden. Začnou si povídat a Buffy se mu svěří, že její vztahy nevydrží, protože si vybírá špatné typy. O Spikovi říká, že se k němu chovala strašně, ale přitom mu dovolila dělat jí hrozný věci. Podle Holdena si Buffy myslí, že je lepší než oni a nezaslouží si normální vztah. Chvíli se pak perou, než si začnou znovu povídat. Buffy říká, že s upírem je to jiný, že Spike ji miloval, ale ona nechtěla být milována, chce být potrestaná za to, že má velkou moc, kterou si nezaslouží. Názory ostatních nebere, protože ji nemůžou chápat, když si neprošli tím, čím ona. Trpí pocitem méněcennosti z toho, že má pocit nadřazenosti. Holden se zarazí nad jménem Spike. To on z něj prý nedávno udělal upíra. Pak ho Buffy zabije.
Spike sedí v baru s jednou dívkou, potom ji jde doprovodit domu a na prahu jejího domu ji zakousne.

Zajímavosti

Tato epizoda vyhrála Hugo Award za Dramatickou Presentaci: Krátká forma.

V jedné verzi scénáře, kde si Dawn myslí, že opravdu vzkřísila matku z mrtvých, je věta:
Dawn: Řekli mi, že nemůžu nikoho oživit.
Joyce: Tak to hádám, že jsem první.
Což je narážka na to, že Joyce je ve skutečnosti SPOILER » První (První zlo). «

Podle komentářů k DVD 7. sezóny, démon útočící na Joyce, byl ve skutečnosti Gnarl z epizody 703, přetřený načerno.

Postava Cassie se měla objevit jen v epizodě 704, ale protože Amber Benson (Tara) odmítla se znovu objevit jako něco zlého, byl scénář přepsán.

Holden je druhý Buffyin spolužák, který se jmenuje po autu. První byl Ford z epizody 207.

Toto je devátá nejoblíbenější epizoda Joshe Whedona.

Podle Jane Espenson byl DVD komentář k této epizodě natočen 14. července 2003.

Jane Espenson napsala svoji část scénáře během víkendu, kdy byla v Las Vegas v kasínech.

Jane Espenson řekla, že by bývala ráda také napsala scénu ve sklepě školy, kde umře její nejoblíbenější postava, Jonathan.

Věta: "Silná, jako amazonka." byla řečena v epizodě 516, kdy se baví Tara a Willow.

Kali Rocha (Halfrek) se měla v této epizodě objevit a strašit Anyu. Kali se však na natáčení nemohla dostavit kvůli práci v divadle v New Yorku.

V Británii byly opět nějaké scény vystřihány, především ty, kde je Joyce napadena démonem.

Přesto, že se James Masters v této epizodě objeví, nemá žádný dialog.

V interview Drew Goddard řekl, že on napsal příběh Andrew/Jonathan/Warren, Jane Espenson Dawn/Joyce příběh, Marti Noxon většinu příběhu Willow/Cassey a Josh Whedon většinu dialogů Buffy/Holden.

Crypta, kde si Buffy a Holden povídají je ta samá, nebo dost podobné té, kde Buffy v epizodě 101 potkala Darlu.

Povídalo se, že Eric Balfour (Jesse, zabitý v epizodě 101 a poté už se o něm nikdy nemluvilo) by se do této epizody vrátil a mluvil by s Alexem. Tento příběh by byl náhradou za Willow/Tara příběh, když Amber Benson neměla zájem se vrátit. Což by však znamenalo, že by Alyson Hannigan v této epizodě nebyla, podobně jako Nicholas Brendon v konečné verzi tohoto dílu.

Joss Whedon a Angie Hart spolu napsali písničku "Blue" pro tuto epizodu.

Dawn říká "Mom...Mom?...Mommy??" To samé řekla Buffy, když nalezla Joyce mrtvou.

Holden říká Buffy, že z jejího ex Scotta Hope se vyklubal gay. Je dost možné, že to je narážka na to, že představitel Scotta, Fab Filippo, hrál homosexuála v seriálu Queer as Folk.

Toto je první a jediná epizoda, kde se neobjeví Nicholas Brendon.

Toto je druhá epizoda (první byla 607), kde je hned na začátku napsán název. Zároveň je to první epizoda, kde je napsáno, kdy se přesně odehrává (12. listopad 2002; 20:01 -- stejný čas, kdy se epizoda vysílala.).

Dawn si ohřívá v mikrovlnce marshmallow, asi byla vyvedena z omylu, že to jsou mozky opiček, což ji řekla Buffy. Dawn se o tomto zmínila Benovi v epizodě 513.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

SPOILER » První je nehmotný a nemůže tedy zranit Dawn nebo rozbít okno. «

Dawn je zastavena, aby udělala kouzlo a je hozena ke zdi. Má okolo pusy krev, když pak vyhledává kouzlo, najednou krev okolo pusy nemá.

Dawn odpojí televizi, poloha kabelu v její ruce se záběr od záběru mění.

Jonathan a Andrew se baví přes vysílačky. Je záběr na Jonathana, na kterého svítí světlo z baterky. Přitom Andrew ji nedrží v takové poloze, aby na něj svítila.

Cassie řekne Willow, že si zpívala s Tarou na mostě v epizodě 607. Což není pravda, zpívala jen Tara.

Když je záběr na Jonathana krvacejícího na bránu, můžeme si všimnou vycpávky na jeho břiše, kterou měl, aby ho nezranil nůž.

HUDBA V EPIZODĚ

Blue (Angie Hart)

Úvodní a závěrečné scény epizody.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Rozhovory se záhrobím
 • Conversations with Dead People
 • 7. série, 7. epizoda (celkově 129. díl)
 • 12. listopadu 2002
 • 3. května 2012
 • 2002
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533409/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia