Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Sjetá

Willow postrádá kamarádku, co by rozuměla magii. Při pohledu na krysu Amy jí dojde, že by ji mohla zkusit proměnit. Kouzlo vyjde a Amy je opět člověkem. Trio se rozhodlo ukrást diamant.

Jonathan, Andrew a Warren ukradnou z muzea diamant a nechají zmrznout hlídače. Buffy pořád odhání Spika, který ji pak naštvaný uhodí a čip ho nebolí. Tak si to pak zkusí na jedné holce, ale čip funguje. Proto navštíví Warrena a chce zkontrolovat čip. Ten zjistí, že je v pořádku. Willow pomáhá se zjišťováním informací o ukradeném diamantu pomocí počítače a kouzel. Tara je s Dawn venku, pak ji doprovodí domů, kde nikdo není. Willow se baví s Amy v Bronzu, kouzlem mění vše, co je napadne. Spike přijde říct Buffy, že se vrátila zkažená a že ji může mlátit. Začnou se prát. V zápalu boje se spolu vyspí.

Zajímavosti

Sarah byla prý při sexu tak hlasitá, že Josh do scény musel dát hudbu.

V původním scénáři bylo, že se po kouzlu Willow ti dva kluci políbí, Josh to ale vyškrtl, nechtěl, aby projev homosexuality byl brán jako trest, jako něco špatného.

Na DVD komentáři je řečeno, že nejkontroverznější scéna není sex Buffy a Spika, ale Spikův pokus někoho zabít.

Na tuto epizodu se zaměřilo FCC a prošetřovalo neslušnost epizody. Nakonec ji neshledali neslušnou.

Než Amy pustí Buffy zprávy, můžeme slyšet reklamu na Doublemeat Palace, kde Buffy bude pracovat.

V této epizodě byla ještě jedna sexuální scéna poté, co se Buffy a Spike proboří. Byla však zcenzurována, protože ji hodně webstránek nabízelo ke stáhnutí.

Amy se zeptá Buffy, jestli má nějaké sušenky, tedy nějaké bez sýru. Je to sice narážka na to, že byla krysou. Je ale pravda, že Elizabeth Anne Allen je skutečnosti alergická na sýr.

Willow říká Amy, že Larry zemřel. Hodně fanoušků předtím spekulovalo, že mohl útok starosty přežít.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Alex hledá v manuálu démona. Při bližším pohledu, je ale jasné, že se o manuál nejedná. Ve skutečnoati to je kniha Dragons of a Fallen Sun od Margaret Weis a Tracy Hickman.

Když se Amy a Buffy koukají na zprávy, je za reportérem muž, který jakoby vezl zraněného muže z ochranky. Když Buffy poté přijde na místo, muže z ochranky teprve nakládají do sanitky.

Když Buffy se Spikem začnou prát ve starém domě. Buffy udeří Spika do levé tváře pravou rukou, v další scéně ale najednou Spike letí do vzduchu.

Amy sice udělala jako středoškolačka pár triků, například oklamala učitelku, že jí odevzdává písemku, což ale neznamená, že by teď najednou měla být na magii závislá. Tohle je trochu přehnaná nenadálá změna charakteru.

V novinách Will je sice titulek, že hlídač byl zmrazen, text článku je však o chlapci géniovi. Text je opakován i v druhém odstavci a je také vedle nadpisu o hlídači.

Amy má najednou kratší vlasy jiné barvy.

Narážky na další seriály

Doctor Who

Spike navštíví Trio a Andrew se ho ptá: Ty jsi Angličan, viď? Spike: Yeah. Andrew: Já viděl všechny epizody Doctora Who...

To je vražda, napsala

Na začátku epizody, když se Spike pokouší Buffy pomoct při boji a říká jí, že ti, co utekli, nejsou démoni. Buffiina reakce na něj: "Co kdyby sis to nejdřív ověřil, Jessico Fletcherová?"

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia