plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 5×05 – Podezření (Probable Cause)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tessa Hortonová byla zabita ve svém bytě a přidrátována ke stropu, vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o nějaký rituál. Vypadá to, že Tessa svého vraha znala, její spolubydlící vypoví, že měla Tessa nového přítele, ale jelikož byl známý, nepřála si, aby někomu vyzradila jeho identitu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na místě činu jsou nalezeny Castlovy otisky prstu. Technici je ale odebírali ještě předtím, než Castle s Beckettovou dojeli, takže je záhada, jak se tam mohly jeho otisky dostat.

Tessa od svého tajemného přítele dostávala šperky, Ryan vystopuje prodejnu a na kamerovém záznamu se ukáže, že šperky zakoupil Castle. Začnou procházet jeho finanční záznamy – Esposito se dozvídá, že Castle a Beckettová spolu chodí. Tým si obstará povolení k prohlídce Castlova bytu, kde najdou tašku s usvědčujícími důkazy a zatknou ho. Beckettová je zničená, nemůže uvěřit, že by ji Castle podváděl a dotyčnou zabil.

Za Castlem přijde do cely Jerry Tyson, 3XK. Řekne mu, že to celé na něj narafičil, aby se mu pomstil za to, že zkazil jeho plány, když ho prozradil jako skutečného vraha. Taky se mu zmíní, že ho budou zítra převážet do věznice, kde na něj budou čekat jeho lidé a zabijí ho.

Castle o celém incidentu řekne Kate, ta mu uvěří. Bohužel ho nedokáže zachránit, musí se rozloučit. Castle se jí zeptá, jestli si pamatuje, kde ho poprvé zatkla, že by si tam teď přál být. Castla odvezou policisté, ale ukáže se, že byli falešní. Všichni se bojí, že Castla unesl Tyson. Kate ovšem dojde, že o svůj odvoz se postaral samotný Castle a běží za ním do knihovny, kde ho poprvé zatkla, čekal tam na ni.

Začnou spolu hledat stopy, které by dokázaly jeho nevinu. Zjistí, že byl vypsán konkurz na dvojníky celebrit. Takhle Tyson zfalšoval video z obchodu se šperky, použil Castlova dvojníka.

Tým najde místo, kde se Tyson celou dobu schovával. Jsou zde důkazy, které Castla zprostí viny. Na zpáteční cestě si ovšem Tyson Castla a Beckettovou najde. Castle Tysona postřelí, jeho tělo spadne do řeky, nikdo ho ale nenajde. Castle nevěří, že je Tyson mrtvý, myslí si, že to celé narafičil, aby už po něm policie nepátrala.

Hudba v epizoděvložit další píseň

I Just Want You (Robert Duncan)

Beckettová se svěřuje Lanie o svých pocitech a pochybách vůči Castleovi.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Castlova dvojníka hrál v tomto díle jeho kaskadér Paul Anthony Scott. Paul Nathana v seriálu běžně nahrazuje při nebezpečnějších scénách, je tomu tak už z dob Firefly.
Na jmenovce na policejní uniformě Jerryho Tysona stojí jméno "J. Rook", což je hlavní postava z Castlových knih o Nikki Heat.
Těsně před nárazem na mostě má Kate lesklé vlnité vlasy a v dalším záběru je má zplihlé jakoby mokré.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Castle a Beckettová se baví o Tysonovi.)
Castle: Zoufalá historka od zoufalého muže, přesně... přesně jak chtěl.
Beckett: Máš pravdu, zní to zoufale. Ale je to poprvé, co tahle historka dává smysl.
Castle: Věříš mi?
Beckett: Nikdy jsem nepřestala.
(Martha se snaží dohodit Castleovi ženskou.)
Castle: Copak ses nepoučila z předešlého fiaska?
Martha: Fiaska? Vzal sis ji.
Castle: Ano, a jak to manželství dopadlo?!
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
recepční
Lloyd Kurtzman
Toni Gonzalez
Elle Daniels
Jerry Tyson
policejní potápěč
dvojnice Lady Gaga
dvojník Jacka Nicholsone
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPodezření
Původní názevProbable Cause
Rok natočení2012
Premiéra29. října 2012
Česká premiéra26. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry10 840 000 diváků
Autoři profilu epizody