plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Chybička se vloudí...

Nespecifikovaná epizoda

V jednom z úplně prvních dílů se kapitán Roy Montgomery svěří, že i jeho tříletý syn vymyslí lepší historku než právě vyslýchaný podezřelý. Na konci třetí řady je však vidět, že má dvě dcery.

Nespecifikovaná epizoda

V pilotní epizodě můžeme vidět, že číslo odznaku Beckettové je 0334. V díle 2x14 do telefonu hlásí své číslo odznaku, které zní ovšem 41319. V 3x16, kdy jsou s Castlem vystaveni radiaci, Kate opět hlásí své číslo odznaku - diktuje původní 0334. V díle 4x09 můžeme ale na Beckettině odznaku jasně přečíst čísla 41319.

01×05 Ledová královna

Řeší se případ ženy, která byla zavražděná před 5 lety. V její složce ji můžeme vidět na fotce se svými dvěma malými dcerami. Dcery se později v díle objeví, ale za celých pět let vůbec nezestárly.

03×03 Lovci pokladů

Kate Beckettová jako policistka v tomto díle, i v mnoha dalších, honí zločince. S ohledem na boty s vysokými jehlovými podpatky, které neustále nosí, to ale není možné. Alespoň ne tak, jak nám tvůrci ukazují.

03×22 Milovat a zemřít v L. A.

Když Castle s Beckettovou odchází z ateliéru, kde obelstili podezřelého, rozepíná si Kate vrchní knoflík košile. V následujícím záběru už ji má ale opět zapnutou až ke krku.

04×11 Dokud nás smrt nerozdělí

Když si Castle ve 23. minutě prohlíží zápisník zavražděného, zavře ho, když přichází Ryan. V dalším záběru je ale přes Castleovo rameno vidět, že ho drží stále otevřený a v další scéně je opět zavřený.

04×13 Pes, přítel člověka

Scéna, kdy psí terapeutka mluví s Roylem, je špatně sestříhaná. V jednom záběru drží psa za tlamu, v následujícím ho hladí po uších a okamžitě v dalším záběru má ruce zpět na jeho tlamě.

05×02 Oblačno, místy vraždy

Ryan, Esposito a Kate jí, Kate má plnou vidličku a najednou při záběru zblízka je prázdná.

05×05 Podezření

Těsně před nárazem na mostě má Kate lesklé vlnité vlasy a v dalším záběru je má zplihlé jakoby mokré.

05×19 Život jiných

Když Beckettová uklidňuje Castla, opírá se levou rukou o jeho invalidní vozík, v následujícím záběru má ruce v klíně a hned po dalším střihu má levačku opět na vozíku.

05×20 Rychlý a chlupatý

Když Castle s Beckettovou v posteli polemizují nad tím, čemu ona věří, mění se poloha jejího růžového trička. V jednom záběru ho má oblečené tak, že jí kryje obě ramena, ale v dalším záběru má odkryté levé rameno. Následuje střih a tričko opět kryje obě ramena. Tato sekvence se opakuje po celou scénu.

05×23 Lidský faktor

Když Stackovi volá jeho kolega, je na Stackově iPhonu vidět, že mu ve skutečnosti nikdo nevolá. Na telefonu je zobrazeno jen klasické menu s aplikacemi.

06×05 Čas ukáže

Když detektiv Beckettová telefonuje, je v záběru na její telefon vidět menu s aplikacemi, které by při probíhajícím hovoru vidět nebylo.

06×20 Zlatá sedmdesátá

Castle identifikuje mrtvého mafiána podle oblečení, prstenů a hodinek. Jenže hodinky Panerai se před II. světovou válkou, v jejím průběhu a po ní vyráběly ve velmi omezených malých sériích a výhradně pro potřeby italského námořnictva. Model, který má Vince Bianchi na ruce, začala firma Officine Panerai produkovat až po roce 1993.

07×21 Hrozba ve vzduchu

Když letuška vybírá odpadky, muž má v ruce kelímek s vodou, ale když při dalším záběru pije z kelímku má v něm tmavou tekutinu.