plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 6×05 – Čas ukáže (Time Will Tell)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Policie pátrá po podezřelém muži, který uprchl z místa činu, kde byla zabita Shauna Taylor.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Podaří se jim ho identifikovat, zjistí o něm, že si jistý čas pobyl v mentálním zařízení. Představí se jim jako Simon Doyle a tvrdí, že přicestoval z budoucnosti, aby zachránil miliony lidí, neví však před čím, stopy ho prý ale dovedly k Shauně. Beckettová mu pochopitelně nevěří ani slovo, ale Castlovi se jeho historka zamlouvá.

Lanie zjistí čas smrti oběti, na kterou má Simon ovšem alibi, takže Shaunu nezabil. Také u ní najde stopy po rtěnce cizí ženy, policie zjistí, že Shauna strávila minulou noc s prostitutkou, která vypoví, že si ji najal nějaký muž, aby se dostala k Shauně a sebrala jí klíče. Vypátrají, že záhadný muž byl Garrett Ward, neví ale, kde by ho zastihli. Rozhodnou se projít nějaké staré články, kde narazí na fotku, na které je Shaunin nevlastní bratr Malcolm Wickfield, který se živí jako profesor a teoretik v oboru fyziky. Castle s Beckettovou ho chtějí vyslechnout, ale Wickfield byl zavražděn. Jeho žena dosvědčí, že ho zabil Ward, zmíní se, že Ward po někom pátral.

Wardův bývalý spolupracovník navede policii k místu, kde by se Ward mohl nacházet. Castle s Beckettovou tam vyrazí, Ward je ale překvapí, zachrání je před ním Doyle, který zná Warda z budoucnosti, Ward prý také do přítomnosti přicestoval. Doyle se mezi řečí zmíní o budoucnosti Castla a Beckettové, z Kate bude údajně senátorka, Castle přestane psát detektivky a společně budou vychovávat tři děti.

Ve Wardových věcech naleznou fotku chlapce a fotku dopisu adresovaného Wickfieldovi, odesílatelem je Paul Deschile, kterého Wickfieldova práce inspirovala. Domyslí si, že Deschile je Wardova příští oběť, což jim potvrdí i Doyle, podle kterého je Deschile v budoucnosti průkopníkem ve světě vědy a kdyby zemřel, mnohé by se změnilo a stálo by to lidské životy. Týmu se na poslední chvíli podaří Deschila zachránit a zatknout Warda.

Doyle záhadně zmizí. Kate převrhne kafe, které se vylije na Deschildův původní dopis. Poté si všimne fotky dopisu, kterou měl u sebe Ward a zjistí, že je politý kávou, stejně jako nyní originál. Je tedy možné, že fotku dopisu si obstaral v budoucnosti až poté, co ho Kate polila?

Castle má Pie plné zuby a žádá Alexis, aby mu vyřídila, že se musí odstěhovat. Při té příležitosti mu ovšem Alexis oznámí, že už si s Piem našli nový byt a co nevidět se tam nastěhují. Castle s tím vůbec nesouhlasí, myslí si, že je Alexis moc mladá na to, aby bydlela s klukem, kterého zná navíc tak krátce. Není mu to ale nic platné, nakonec se musí podvolit a Alexis a Pi se odstěhují.

Promo k epizodě
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když detektiv Beckettová telefonuje, je v záběru na její telefon vidět menu s aplikacemi, které by při probíhajícím hovoru vidět nebylo.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Pán času

Esposito se prořekne, že sleduje seriál Doctor Who.
(Esposito: What were you expecting, Castle? Time travel device? Doctor Who's sonic screwdriver? Castle: You watch "Doctor Who"?)
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Castle a Beckett přijdou na místo činu.)
Beckett: Co se stalo?
Lanie: Po světě běhá spousta podivínů s příliš bujnou představivostí, to se stalo. A ano, dívám se na tebe, Castle.
Castle: Já to ale dělám jen na papíře. Ne ve skutečnosti. Víc peněz, míň vězení.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Lanie Parish
Vedlejší postavy
Dr. Malcolm Wickfield
Dr. Silverman
postarší muž
Dr. Haver
Paul Deschile
Garrett Ward
Veronica
Simon Doyle
Mick Lynden
Jack Hasting
Beryl Wickfield
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČas ukáže
Původní názevTime Will Tell
Rok natočení2013
Premiéra21. října 2013
Česká premiéra19. srpna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry10 590 000 diváků (1,90 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody