plakát seriálu

Černá listina

(The Blacklist)

Názory uživatelů

James Spader válí...opět.

Blacklist byla novinka, na kterou jsem se nejvíc těšila. Přitáhl mě k tomu samozřejmě James Spader, na kterého nedám od filmu Sekretářka dopustit.
Pilotní díl byl pořádně nabušený. Úvodní sekvence měla grády, které z velké části pomohla dobrá doprovodná hudba. Sice jsou díly spíš epizodní, tak lze zpozorovat, že v každém díle odkrýváme kousek ze skládanky hlavní linie seriálu.
Co se týče herců, tak nikdo Spaderovi nesahá po kotníky, ale neberu to jako výtku, protože i tak podávají dobré výkony. Poprvé mám pocit, že konečně vybrali tu správnou ženskou do policejní role. A na tomhle se právě ukazuje, že je Blacklist po scénáristické stránce velice kvalitní. Scénáristi totiž většinou nedokážou tyto ženské role pořádně napsat. Pak z toho vznikají takové karikatury, které jsme třeba mohli vidět v loňské sezóně u seriálu Deception. Naštěstí tady tomu tak není, takže kdykoliv se Liz objeví na scéně, netrpíte.
U ostatních vedlejších rolí člověk předpokládal, že tam budou jen tak do počtu. Ale například u agenta Resslera jde vidět, že s ním mají větší plány.
Jediný z castu, kdo mě silně irituje, je manžel. Hercovi to prostě nežeru a kdykoliv se objeví na obrazovce, tak mám chuť po něm něco hodit.
Ale ve výsledku převažují plusy nad mínusy a můžu tenhle seriál jedině doporučit.
+ James Spader
+ uvěřitelné herecké výkony
+ dobrá hudba
+ dobrý scénář

- manžel

Teď jen doufám, že Blacklist nedopadne jak loňský Following, který mě přes počáteční nadšení zklamal.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

James Spader si krade seriál pro sebe

Naprosto perfektní temná záležitost, u které jsem ani nevěřil, že by se mohla na velké pětce objevit.

Obrovským kladem seriálu je James Spader. Přestože jsem toto jméno předtím neznal (nepátral jsem po tom, kdo hrál Daniela Jacksona ve Hvězdné bráně), musím přiznat, že tady odvádí excelentní práci. Možná tak trochu upozaďuje ostatní postavy a herce, protože třeba takový Harry Lennix by podobně, i když trochu méně, vynikal, nebýt právě účasti Spadera.

Na druhou stranu, právě tato role je Spaderovi psaná skoro na tělo, takže je jasné, že se vše točí kolem něj. Bohužel, je škoda, že ústřední dva herci Megan Boone a Ryan Eggold hrají tak trochu jako děti.

Příběh se sice ze začátku zdá být epizodní, pak ale začne zapadat do sebe. Jeho nevýhodou je to, že je poměrně těžko stravitelný a mě osobně se někde kolem 19. epizody první řady přejedl, takže jsem si dal od seriálu na pár měsíců pokoj... což byla menší chyba, protože finále první série je jedna z nejlepších epizod, jakou jsem kdy v seriálu viděl. Ever.

+ temný příběh s tajemnou zápletkou
+ James Spader

- Keenovic
- čeština ve 20. epizodě 1. řady

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Never trust a criminal...........until you have to

Vytvoriť v dnešnej dobe kriminálku so zaujímavou zápletkou a prípadmi, zaujímavými postavami a niečím originálnym sa vidí už málokedy. No Blacklistu sa to podarilo a patrí tak medzi tie vydarené a lepšie seriály tejto sezóny.

Seriálov kedy sa spolu spoja zločinec a policajt nie je málo, takže prísť s niečím originálnym v tejto oblasti je ťažké. No Blacklistu sa to viac menej podarilo. Medzi nimi dvoma spočiatku nie nič čo by fungovalo na plno, je to skôr vzťah založený na ponuke a dopyte. Ale postupom času ako sa vyvíja dej, sa vyvíja aj vzťah postáv a ich konanie je navzájom viacej ovplyvnené. Zápletka Blacklistu je zaujímavá a svojím spôsobom aj originálna. Drvivá väčšina častí je založená na príklade Red príde so zločinom/zločincom+ tím po ňom pátra a chytá ho, podľa čoho by sa mohlo zdať že skôr pôjde o epizódne zápletky a seriál by tak po čase mohol skĺznuť do určitého stereotypu. No ono to ani tak možno nebolo. Áno išlo skôr o epizódne zápletky, náhodne vybraté mená zo zoznamu. Ale všetko akoby to bolo nejakým trikom, zásterkou, ktorá mala skryť hlavný úmysel a dôvod prečo sa Red vzdal. Medzi jednotlivými časťami a menami existuje zdanlivo malá až nebadaná súvislosť, no je tu a všetko to postupne smeruje k druhému až sa to na konci prepojí a dá zmysel. Jednotlivé časti odsypávajú rýchlo, nikde to neviazne. Majú v sebe správnu dávku akcie, humoru, tajomna. Každú časť je odkrývané niečo z hlavnej linky, ktorá nie je občas až tak prekvapivá a niektoré veci by sa dali očakávať, no aj tak je na tom všetkom niečo čo núti človeka pozerať ďalej.

Dá sa povedať, že seriál stojí a padá na postave Raymonda „Reda“ Reddingtona, ktorý si každý moment kradie pre seba a bez neho by milý tím, tie prípady síce vyriešil ale určite nie tak rýchlo. Red je tým hrdinom, aj napriek tomu, že patrí k zlým, ktorého ľudia budú proste milovať a jeho aktivity a zapojenia do prípadov (nie vždy legálne) plne podporovať. Žiaľ ostatné postavy nie sú síce príliš zlé, všetci hrajú dobré, no na Reda akoby nemali. Lizz nie je zlá, nehrá sa ani na príliš drsnú agentku a ani na príliš slabú, ktorá potrebuje nejakú ochranu a pomocnú ručičky. Svoje veci viac menej zvláda sama a pokiaľ sa dá, má ich pod kontrolou. Len problém jej v prípade prichádza keď sa snaží venovať práci a zároveň riešiť svoj osobný život, vtedy akoby nevedela čo skôr. Postupne sa príbeh okolo nej vyjasňuje a z nej sa stáva čoraz znesiteľnejšia postava, ktorá vie čo robí a čo chce. Spojenie medzi ňou a Redom je spočiatku opradené tajomstvom. To sa spočiatku môže zdať až priveľmi jasné a jednoznačné, dokonca k nemu viedlo aj viacero náznakov, no nebolo to ani raz potvrdené (aj napriek záverečnej scéne).

Aj napriek tomu, že Blacklis nemusí pôsobiť na prvý pohľad nejak originálne a stereotypne, poskytuje zaujímavý nápad a dej, ktorý rýchlo odsýpa. Ponúka postavu, ktorá je dokonalá a ktorá dokáže utiahnuť celý seriál, či už stojí v pozadí alebo vpredu. Po celý čas si drží seriál kvalitu, ktorú nasadil v pilote a v nej pokračuje až do konca. Spočiatku sa môže zdať, že seriál má pomalšie tempo a časť od časti sa nijak nelíšia od seba, no od polovice akoby nastal zlom a všetko naberie rýchle tempo, ktoré na seba nabaľuje nové a nové odhalenia až príde do finále. V ktorom sa ukáže, ako všetko spolu dáva zmysel a svojím spôsobom je prepojené. Niektoré vecí boli odhalené, niektoré zas nie, čím si seriál pripravil miesto pre druhú sériu. Blacklist je príjemnou oddychovkou, ktorej treba dať šancu, ktorú si zaslúži.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nejlepší dárek přišel ve velkém boxu

Od doby, kdy mi skončil Mentalista, jsem v žánru dlouho hledala další seriál, který by mě tak bavil. Na rovinu, Blacklistu se to podařilo - pohltil mě. Tohle jsem vážně potřebovala! Všechno, co je k dostání, tedy necelé tři série, jsem i navzdory škole sfrkla za pár dní, protože nešlo jinak. I po parádním pilotu jsem možná trochu zápasila s tím, že mi prakticky žádná postava nebyla úplně sympatická, ale tenhle problém byl po zhruba pátém díle odstraněn. Od prvního dvojdílu jsem se vezla definitivně.

V Blacklistu nechybí nic lahodícího mému oku – přiměřené množství akce, kde nejsou hlavní hrdinou zázračně nezranitelní a nezasažitelní, pro kriminálku celkem zajímavé případy a podobně. V tomhle ohledu je Listina stejná jako spousta jejích kolegů, ale je tu prostě něco, co ji povyšuje. Reddington! Ta zápletka je prostě geniální, to velké tajemství vás protahuje celým seriálem lačné vědět, jak to všechno bylo – a ne, že by otázek kolem Lizzie ubývalo. Prakticky všichni herci mi na role sedí jako matka na šroubek, ale prostě jasné je, že James Spader stojí ještě o několik stupňů nad nimi. Redovy monology jsou zkrátka geniální, geniální, skvělé.

Ani momentální „babyline“ Blacklist v mých očích nestahuje dolů, na dokončení třetí řady se vážně těším. Akce, příběh, tajemno, dialogy a to, že seriál není zas tak epizodní, jak se ze začátku zdálo… Banánek si jednou zase smlsnula.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kvalita a kvantita

Kvalita neznamená kvantitu a opačně. Tady se kvalita neztrácí ani s kvantitou. Mám za sebou třetí řadu seriálu, napětí se neztrácí, osudy aktéru mě stále zajímají, vývoj některých postav se tam objevuje. A přiznám se, že každý dobrý zvrat mě v tomto seriálu těší. Co se mi ale líbí nejvíc, že každý díl přináší nějakou zajímavou kvalitní píseň.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Red a Elizabeth

Konečně jsem si udělala čas a shlédla najednou první sérii.
Z první půlky jsem byla trošinku v rozpacích. nejdříve mi to připomínalo film "Sedm" (dobrovolně se vzdávající zločinec, ale né celý od krve..) potom něco mezi "Skálou a Mlčením jehňátek" ( mladá agent/tka vs. zločinec, zvláštní citové pouto, otázky typu: "Qui pro quo, agentko Starlingová"), ale zhruba od druhé půle první série, jsem začala cítit lehké šimrání v břiše a už jsem se vezla. Doufám, že to nebude bráno jako spoiler, ale když se do dějové linky vmísily pochybnosti o manželovi hlavní hrdinky Elizabeth, věděla jsem, že mě to už nepustí. Nyní jsem u třetí série a stále jsem v napjatém očekávání, co se bude dít dál.
Nové kauzy mě překvapují, scénář je propracovaný, dějová linka je velmi napjatá, herci a dabing naprosto úžasný, včetně Redovo suchého humoru a báječných historek. Když opomenu, že Red je "vševěd! (J. Spader ho hraje báječně) , který když náááhodou nemá v něčem prsty, nebo čirou náááhodou o někom něco neví, nebo někoho nezná, okamžitě vše zjistí a stále přežívá i když po něm jde téměř celý svět..... tak je to skvělá krimi s akcí, napětím, zápletkami, nečekanými zvraty a na co nesmím zapomenout, perfektně vybranými skladbami k daným situacím a emočně vypjatým scénám.

Zatím jsem velký fanda, baví mě to a kdo má tento krimi špionský žánr rád, ať neváhá, zklamaný nebude.
95% dát nemohu, tak přilepším a dám plnou palbu....

PS: Ze třetí a čtvrté série jsem úplně paf, je to neskutečný mazec a já jsem nadšená víc než na začátku. Přehodnocuji, dostává to úžasné a snad i čím dál větší grády a není nad to podívat se na zločin i z druhé strany....... a dávám zasloužených 100%...a dala bych asi i víc, kdybych mohla......

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mě to baví

je to seriál, který mě po dlouhé době a řadě nudných seriálů chytl. Nechápu ty horší recenze a neustálé reptání jiných hodnotitelů zvláště na ČSFD. Seriál je napínavý, plný záhad a nejasností, což se mi líbí. Vůbec mi nevadí, že se ze záporáka udělá klaďas a naopak. Nikdo z herců mě neirituje a celé obsazení pokládám za slušné. Podle mě všechny postavy zdárně sekundují Jamesi Spaderovi. Baví mě to od začátku a doufám, že mě to bude bavit až do konce.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Po první řadě...

Jedním slovem - boží! Od Jamesova entrée v první minutě až po závěrečné titulky poslední epizody.

Že je to primitivní a naprosto nic neříkající hodnocení? Tak ať!

James Spader (Raymond Red Reddington) září. S ním seriál běží, leží, září, zhasíná, stoupá a padá. On je důvod, proč je to celé tak geniální. On je pomyslná třešinka na dortu, která může dílo pohřbít, jakož i vystřelit na Měsíc.

Zápletka může působit překombinovaně a po skončení první řady mají fanoušci a fanynky dvakrát více otázek a teorií než na samém začátku. S dech beroucím napětím čekáme na 22.9., kdy v USA poběží další díl.

První řada: 100%

PS: český dabing je naprostý výsměch zdravému rozumu a překladateli bych zakázala doživotně činnost!

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

RED

Tak jo,vím,že Blacklist se vysílá už nějakou chvilku,ale dostala jsem se k tomuto seriálu až tedˇ....A DĚKUJI BOHU za své rozhodnutí.
Žádné snad,kdyby,možná,asi...Blacklist je stoprocentní jistota kvality a moc dobře vím,kdo za tím vším stojí.
Raymond RED Reddington!!!!!
Tenhle chlapík mě dostal už v prvním díle a to svým antré na scénu.Miluji jeho ksichtíky,které hází na všechny strany,dělá je když se cítí nervozně a nebo když mu něco nevychází(ano,vím,že TO se stává jen ojediněle)....a ten jeho elán při vzteku?Dokonalost sama.
Naprosto jsem milovala scény s Glenem,který mu pomáhal pátrat po Berlínovo dceři a po trezoru.Jejich výměny názorů mě fakt bavily a doufám,že se dočkám dalších :)
Zatím nevím jestli je Elizabeth jeho dcera a jsem na to hrozně zvědavá....ve skrytu duše doufám,že v jednom díle řeknou ANO,ale nechám se překvapit.
Kdybych na tento seriál nikdy nenarazila,byla bych o spoustu zážitků chudší a nikdy bych nepoznala Raymonda...to by mě štvalo asi nejvíc.
100 procent dát musím,je to strop a pokud by šlo 200,dám je :)

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Černá listina

Po shlédnutí traileru na tento nový seriál jsem si řekl,že si tento nový kousek v seriálové rodině musím jednoznačně stáhnout.Pilot mě nadchnul ale zároveň mi vystala podobnost s Alcatrazem. V obou těchto seriálech hlavní hrdinové každý díl honili nového kriminálníka.V tomto seriálu však nejde o chytání teroristů,vrahů či zloději ale o to proč to dělá. Co donutila Reda přejít jednou nohou na druhou stranu zákona.To díváky stále drží u televize a netrpělivě čekají na nové díly.A spolu s nimi i já.
Mezi hlavní klady tohoto seriálu patří především excelentní James Spader. a v druhé řadě pak samotní zločinci. Každý je unikát.Nejsou to jen obyčejní zločinci. Jsou to profesionálové.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tuto sezonu,prostě jednička

Tedy nestává se mi, že bych si seriál oblíbil od prvního dílu, tak jako mě chytnul Blacklist. Možná na tom má velký podíl charizma Jamese Spadera, ale tohle mě prostě chytlo a třepal jsem se na každý další. Před pár minutami jsem dokoukal poslední díl první série a celkově hodnotím seriál za 98%. Nechávám si 2 procenta, kdyby náhodou druhá série byla lepší. Do nějakého devátého dílu to byl výborný seriál, ale pak se to neskutečně rozjelo. Reddingtonovy hlášky v mezních situacích, to byl bombónek. Zkrátka lidi co psali scénář odvedli perfektní práci. Můžeme jen doufat, že na podzim se druhá série rozjede ve stejném stylu.

100 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

úvodní díl

Tak jsem právě dokoukal první díl a musím uznat, že už dlouho jsem nebyl z nějakého seriálu tak nadšený jako z tohoto. Hlavní postava mi připomíná trochu Hanibala klidné rozvážné jednání, vždy nad věcí tahá za nitky a ostatní lítají jak figurky, vše mu totálně vychází jako Mentalistovi, vždy o krok o myšlenku napřed před FBI se kterou spolupracuje. Vždy ví o druhých více než vědí oni o něm. Je to opravdu strhující po obsahové stránce a dokonale promyšlené tak jako třeba scénář u Ctihodného občana. Opravdu všem vřele doporučuji zkusit první díl a věřím, že mnoho z Vás si seriál okamžitě zamiluje.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

dva díly za mnou...

a já už se skutečně nemůžu dočkat dalšího!
Figura, kterou ztvárňuje James Spader je pro můj seriálový vkus jako dělaná. Klaďas, který ovšem kdykoli může změnit dosavadní pravidla hry a otočit celý svět FBI vzhůru nohama...
ty jeho dlouhé pohledy, místo toho aby musel říkat to co je do očí bijící, ale agentíci okolo to nejsou sto vidět...a smích vždy, když si FBI myslí že ho dostali a při tom jen na prázdno šlapou vodu...přesně ten typ chytrýho basrada, kterého si nejde nezamilovat...
A Megan Boone jako Lizzie taky září...prostě fantastická podívaná, zajímavé zvraty a hlavně mnoho záhad, které zastírají celou hlavní dějovou linku. U tohohle kousku se budu hodně bavit.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Reddington

Blacklist je jedním z nejlepších dramatických seriálů z prostředí FBI vůbec. První scéna, kdy se Red "vzdá" FBI, je pro mě jednou z nejlepších seriálových scén vůbec. A od té chvíle to prostě jede. Red vydává FBI jednoho padoucha za druhým, čímž prakticky díl za dílem odkrývá další část skládačky, postupně rozkrývající Redův plán. James Spader hraje svou roli jednoho z nejhledanějších lidí skvěle. Oblíbil jsem si ho už v dobách Boston Legal. Za mě 90% a doufám že si udrží minimálně takovou úroveň, jakou má do teď.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Překvapení sezóny

Pro tuto sezónu jsem si vyhlédla tři novinky. Nejvíce jsem ale očekávala od jiné, proto pro mě byl The Blacklist milým překvapením. Pilot byl strhující a každý další díl mě udržuje v napětí. James Spader je samozřejmě tahoun seriálu a jeho výkon dokáže zamrazit i překvapit. Nemyslím, že bude Lizzy jeho dcera, to by bylo moc fádní. Doufám, že to bude mnohem šokující odhalení. Uvidíme, jestli si další díly udrží dobré tempo.

Tak po posledním dílu zvyšuju na 90%. Red mě pěkně dokázal obalamutit, když už jsem si začala myslet něco jiného o Lizzy a poslední scéna mě jen utvrdila v tom, co jsem celou dobu tušila. A přesně to s vámi má správný seriál dělat - vzbuzovat emoce a domněnky :-)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Blacklist

Moc mě baví! U každého dílu trnu, zda už se konečně dozvím něco víc. Už víme, kdo Liz ve skutečnosti je, známe její matku. Co dál sakra? :D Ale baví mě to. Red je úžasná postava, je výborně zahraný! Líbí se mi, jak se vyvíjí postava Toma, to je pecka. A jinak prostě skvělý, nemám co vytknout.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Parádní jízda

Blacklist přišel jako naprosté zjevení. Chytře vyprávěný příběh, který se nebál být brutální a mnoha věcech tajemný. Napínal po celou sezónu a nakonec přinesl nějaké odpovědi ale také otázky pro další pokračování. Spader hraje výborně a i ostatní herci odvádějí pěkný kus práce. Největším kladem celého projektu je inteligentní příběh, jenž je skvělé převeden nám na obrazovky. Jedna z nejlepší novinek sezóny 2013/2014. První řada 90%.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Môj názor

Kriminálka s dejom, ktorý na seba nadvezuje. Veľmi ma to prekvapilo ale môžem povedať, že toto je najlepšia novinka tejto seriálovej sezóny. Kvalitný seriál.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I love it

Tento seriál velice doporučuji. Je tajemný a plný záhad, a proto ho musíte dokoukat do konce, prostě vám to nedá, chcete znát pravdu na všechny otázky, které se na začátku i v průběhu seriálu objeví.

Co se týče hereckého obsazení, tak mi jsou všichni sympatyčtí a obzvláště James Spader si mně ihned získal.

Hned během prvního dílu jsem věděla, že tento seriál budu milovat. :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sladká Lizzie

Koukám. Z prvního dílu jsem byla nadšená a i teď mě to celkem baví. Hlavní hrdinka je chvílema až moc sladká a správná.Ale budiž. Red je fascinující. Otázka je přežil by takový člověk tímto způsobem v reálu tak dlouho. Skoro by to chtělo aby taky někdy udělal nějakou chybu. Trošku nevím co s manželem. Je jasné, že Red má asi pravdu a bude to záporák. Ale potom nechápu, proč by se na tak dlouho přilepil na hlavní hrdinku (která nezastává strategicky zas tak význačnou pozici a stejně asi o případech nemluví). Nevím, zda by se nájemný zabiják obtěžoval hraním nějakých milostných her a dělal si nervy z odhalení.Nu uvidíme.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Blacklist

Než jsem si seriál pustila, nebyla jsem si úplně jistá, jestli mě bude bavit. Hledaný zločinec který se sám vydá FBI? To nezní moc pravděpodobně...hned po pilotu na mě však seriál opravdu zapůsobil. Skvělá zápletka a v každém dílu se odkrývá něco nového. Dobří herci a poutavá hudba...co víc chtít

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Unbelieveable

Čekala jsem průměrnou kriminálku, ale už druhá epizoda mě strhla. Je to napínavé a člověk má pocit, že v další epizodě už to konečně příjde a ono nic. Není to nepříjemné nastavování, spíš bych řekla prohlubování příběhu. V letošní sezoně je to bezkonkurenčně nejlepší seriál!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po 1. sérii

Dynamičtější, inteligentnější, uvěřitelnější "24 hodin/Alias" s větším mystičnem v pozadí.
Neříkám, že to není občas přitažené za vlasy, ale bavilo celou sezónu nadmíru dobře, víc než bych čekal, u mne zatím nejlepší "špiónský" seriál.
Líbí se mi, jak hlavní postavy tančí okolo vztahu "otec" - "dcera", i když pořád není nic jistého, jen lehce, ne tak "familiárně", jako v jiných sériích...

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj subjektivní názor

Už když jsem procházel nabídku, tak mě zaujal popis o čem má seriál být, takže jsem do toho šel, protože detektivky a agenti, to je moje. Začátek zajímavý, ale pak to šlo hodně s kopce.

Skoro všechny situace jsou tam hodně přehnané (i vstup Reddingtona do budovy FBI je spíš vtipný) a vlastně celý příběh toho dílu jde přeskočit, protože hlavní je agent Reddington, který je očividně něco jako agentský Superman, ten člověk ví vlastně téměř všechno. S kým se kdo kdy potkal, kdo to je, jak se jmenuje, co dělá a proč to dělá, jaké tajemství skrývá i agentka Keen, o které předem ví, že ji čeká první den v práci a zná všechny její tajemství z minulosti. Dokonce i ví, co je zač její manžel, se kterým se snaží agentka založit rodinu a rozhovor mezi nimi vedený stylem "Holčičí seriál pro dospívající romantičky" mě vyloženě rozesmál. Najdete tám také scénu, kdy se z agentky Keen stane detektivní superman a za necelou minutu vyřeší celou hádanku od začátku až do konce, pak samozřejmě musí následovat pořádná akce, kterou divák musí milovat, ale já bych spíš trochu logiky a reálnosti v dialozích a celém příběhu.

Jediné, co agent Reddington asi neví, je jak zneškodnit "nepřátelské" agenty/teroristy a proto si vyžádal začínající agentku Keen, která neví vůbec nic, ale je to superkočka, takže je to taková ideální spatlanina.

Škoda, stačilo ubrat trochu geniálnosti těch dvou postav (Reddington & Keen), udělat z nich normální lidi, líbilo by se mi to víc.

Vysvětlil bych svoje pocity i víc, ale nemůžu tu úplně spoilerovat, i tak se bojím, že jsem asi vyzradil příliš, ale lidi, když to nešlo.

20 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

..

Teď jsem začala koukat na tenhle seriál a po dlouhé době jsem nadšená. Nemůžu se dočkat, kdy budu moct koukat na další díly. Je to perfektně promyšlený seriál a role Reda je perfektně obsazená, ani si tam nedokážu představit jiného herce. Skvělá zápletka a vše tak důkladně propletené, musím dát 100%

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The KillList

Tento seriál po zhlédnutí dvou episod mě rozhodně dostal je zde vše chytrost, dobří herci, napětí a zvědavost co se bude dít dál. Příběh se rozvíjí charaktery postav překvapí. Zatím kříženec Alias a Homlendu se špetkou Hanibala. Trochu otravné triky a někteří herci snad brzo zemřou. Pokud má té rádi špionážní drama kde se hraje na kočku a myš směle do toho. Tato novinka stoji za pokus. Hmm tak mě napadá co bych já dostal za svůj Blaclist asi pohlavek a vyhazov. S dobrou náladou a puškou...

70 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jeden velký seznam

Tak musím říct, že názor píšu později jen z toho, důvodu že kvůli škole nebylo kam dřív skočit.

Tenhle seriál je skvělý. Od prvního dílu se mi líbí. Není to jen o tom pochytání zločinců, kteří jsou na Černé listině. Nemluvě o tom jaký dojem na mě udělal James Spader, v roli Reda. Moc se mi líbí příběh, který se točí kolem Lizz, ten mě zajímá celou tu řadu, kterou jsem shlédla a vždycky čekala na další díl. Jen doufám, že se nepotvrdí má teorie týkající se právě toho. Pokud ano, nebudu mít až takovou chuť se dál dívat.

Tomuto seriálu právě proto dávám 80 %

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nadějný začátek

Takto má vypadat pilot k novému seriálu. Od začátku zaujme, rozehraje několik témat, které se mohou rozvíjet, místy překvapí, ale i pobaví. Výběr herců se zdá taky dobrý, teď to jen nezkazit blbým scénářem dalších dílů. Každopádně se těším na další díly.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Černá listina: Sólo pro Jamese Spadera

Na tento seznam se rozhodně nechcete dostat. Každému zde uvedenému jménu hrozí permanentní nebezpečí. Děje se tak ovšem právem. Černá listina Reda Reddingtona zahrnuje výčet nejhorších zločinců na světě.

Jamese Spadera si asi většina lidí pamatuje hlavně coby mladého badatele Daniela Jacksona z filmové Hvězdné brány, velmi dobře se ale u diváků i kritiky zapsala také jeho spolupráce se Stevenem Soderberghem v komorním dramatu Sex, lži a video. Druhý uvedený snímek ovšem není žádný mladík, premiéru měl už v roce 1989, takže je poměrně jasné, že i na Spaderově čele za tu dobu přibylo něco málo vrásek a kolem pasu pár kil. A pokud nepřibylo vrásek, rozhodně ubylo vlasů. Vlastně dá docela práci čtyřiapadesáti­letého rodáka z Bostonu vůbec poznat. Výrazná změna vizáže směrem k usedlosti mu ovšem umožňuje přijímat i nové role, a právě k partu hlavního hrdiny akčního krimiseriálu s prvky thrilleru Černá listina (The Blacklist) se podobná nenápadnost výborně hodí. Raymond „Red“ Reddington totiž ze své zdánlivé nevýraznosti těžil celý život a dost často tak činil v rozporu se zájmy své rodné země. Kdysi byl jedním z nejnadějnějších důstojníků amerického námořnictva a jeho talent jej předurčoval ke skvělé kariéře. Frček přibývalo. Jenže pak Red zmizel neznámo kam, a když se znovu objevil, začalo kolem něj být značné dusno. Dokonce natolik, že se dostal na přední příčky žebříčku nejhledanějších zločinců v hledáčku FBI. Prodával totiž tajemství. Státní tajemství, o kterých se nikdy nikdo cizí neměl dozvědět, natožpak vlády nepřátelských mocností nebo teroristé. Přesto ale jako by nebylo možné Reddingtona dopadnout. Bezpečnostní složky a tajné služby při honu na tento stín selhávaly dlouhých dvacet let. Pak si však jednoho dne Red nakráčel přímo do budovy Federálního bezpečnostního úřadu s tím, že je přípraven se vzdát. A nejen to.

Pomůžu, ale…

Přinesl s sebou, tedy ve své hlavě, tak soupis těch nejhledanějších a nejnebezpečnějších všiváků pod sluncem, z nichž FBI mnohé ani nezná. Nabízí rozluštění zločinů, nad kterými si americká justice roky marně lámala hlavu. Ovšem nejen to. Stejně tak Red nabízí i pomoc při pochytání gaunerů, jimž většinou sám pomohl se schovat. Samozřejmě má ale i pár podmínek, přičemž nejpodivnější z nich je, s kým z řad agentů hodlá spolupracovat. Vybere si totiž naprosto nedůležitého nováčka, zvláštní agentku Elizabeth Keenovou v podání jednatřicetileté Megan Boone. Neděje se tak samozřejmě náhodou. Něco podobného se totiž v životě tohoto profesionálního lháře nestává často. A ještě méně často pak Red dělá cokoli, z čeho by neměl prospěch. Za každou odpovědí, kterou vydá, se tak skrývá hned několik dalších otazníků a rébusů, k jejichž rozluštění musí dát svolení zase a jenom Reddington.


A třebaže se dvaadvacet epizod první sezóny týká především lovení kriminálníků, právě Reddingtonovy utajené motivy a z nich plynoucí následky jsou zlatou nití, která se vine celým seriálem. Je snad Red otcem agentky Keenové? Nebo pase po důležitých informacích, jež mu byly dosud zapovězeny? Anebo ho prostě baví tahat FBI za nos? V tomto úspěšném a řádně napínavém americkém seriálu je možné cokoli a vždy je lepší počítat se vším.

Paměť Jamese Spadera

To, že herci mají dobrou paměť, je tak trochu samozřejmé. James Spader má ale přece jen před ostatními kolegy jistou výhodu. Coby „majiteli“ fotografické paměti mu v podstatě stačí si text přečíst jednou a má ho v hlavě. Proto mu nedělaly problémy přípravy ani na celovečerní snímky, ani na televizní právnický seriál Kauzy z Bostonu, který se pro něj v roce 2004 stal pomyslným novým kariérním začátkem. Skvělého pamatováka u něj ale vyvažuje například velmi špatný zrak. Herec, který má nejradši oslovení Jimmy, nemůže nosit čočky, a tak v podstatě nevychází na ulici ani před kamerou bez brýlí. Na divadelním jevišti bez nich prý není schopen rozeznat ani jednotlivé kolegy, takže příliš mnoho improvizace v jeho blízkosti může způsobit dost komplikací.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po pilotu...

Jeden psychopat jednou zjistí, že on (nebo jeho nej-přítel, to je jedno) má dceru. Ujasní si priority a pomůže ji v kariéře. Proč ten zvrat? Nevím, tam už budou tvůrci asi tvrdě konstruovat, aby natáhli děj.
Letošní sezona je zatím slaboučká, originální věc aby člověk pohledal a tady ji rozhodně nenajde. Začátek ještě ušel, vržení do děje bez okolků, ale pak už skřípe asi všechno, od naprosto nelogické totální neschopnosti FBI cokoli zdárně dokončit přes strojenou rádobyautentičnost po nulovou invenci v otázce nějákého nápadu. Snaze tvůrců o budování děje a určitého tajemství se směju do tváře, tenhle námět prostě tajemný NENÍ. Stavět seriál na jediné zápletce je slabé a zabalit ho do hávu tisícikrát ohraných policejních dramat ještě horší. Herci slabota. Alcatraz 2.0. Nuda.

0 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 36 lidí

Novinka

První díl se mi líbil. Po prvním díle, ale není možné hodnotit celý seriál. Takže zatím hodnotím první epizodu. Teď bude záležet na dalších dílech, jak si s nimi scénárista poradil.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The Blacklist

je pro mě jedním z největších překvapením tohoto podzimu. Moc jsem nečekala, že se mi tenhle seriál bude líbit, ale je to tak.
V každé epizodě se něco děje a po šestém díle mám potížě rozpoznat, komu mám věřit a mám dojem, že ještě dlouho to tušit nebudu.
Osazenstvo seriálu je mi vesměs sympatické, ale vévodí mu James Spader a v těsném závěsu za ním běží Megan Boone, která je mi sympatická.
Ale mám strach, že seriál zabředne do toho jedna epizoda=jeden zločinec a vlastně se nakonec nic nevyřeší a bude se táhnout bůhví jak dlouho, ale přesto doufám, že tomu tak nebude... Uvidíme, jak to scénaristi vyřeší.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Po první epizodě

Pilotní díl vypadá dobře, je to spíše psychologický seriál a zatím se tam nehraje moc na akci. Agentka Liz a její minulost bude to co mě na tomto seriálu hodně láká.
Uvidím jestli se dostane do mých Top10, ale určitě budu sledovat dál.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Velmi dobry

2 roky som ho len tak prehliadal a mal ho niekde v zalohe watchlistu, ze mozno niekedy... no tento rok som sa donho pustil a teda musim povedat, ze ma chytil tak, ze som denne zhltol aj 5-6 epizod. Fakt dobry serial, odporucam kazdemu kto ma takyto zaner rad. Ten pomaly sa odkryvajuci Red-ov plan je vymysleny perfektne. Tak 3 seria bola zase skvela, fantasticky zaver serie. Uplna pecka, odporucam urcite vsetkym...

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Blacklist vtahne do deje

Velice zajimave pojata kriminalka, ktera diky hlavni muzske postave a zajimavym zapletkam, dostala do mych top serialu posledni doby.
Serial jsem nesledovala ihned od zacatku, to mi ale nebranilo zhltnout dil za dilem jako malinu. Dej me naprosto vtahnul a postupem casu i z pocatku nesympaticka zenska postava zacala byt snesitelnou soucasti serialu :)Serial ani po letech neztraci dech, zapletka je tak propletena, ze mam pocit, ze tady s name Blacklist jeste nejaky ten patek pobude.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zářná budoucnost

Kriminální thriller, který je naštěstí něco malinko více než klasické epizodní kriminálky. Hlavní dějová linie se zatím rozjíždí stejně dobře jako např. v Castleovi, takže uvidíme dále. 80% [2. série BUDE]

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší krimi?

V mém případě určitě, zajímavý námět i herecké obsazení. Kam se hrabe nějaké Miami nebo Las Vegas, tohle je jízda :)Strhávám procenta pouze za postavy, které by v reálu už byly dávno mrtvé :D

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po 1. serii

Dlouho jsem tento serial považoval za až moc v některých chvílích zdlouhaví, pak ovšem začala 2. polovina serie a já jsem napjatě čekal na další díl!

U mě jednoznačně favorit č. 1 a už se nemůžu dočkat na 2. serii!

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Co za to?

Tak si říkám proč se hledaný vynikající agent SÁM přihlásí a chce spolupracovat pouze s určitou agentkou?Snad se dočkáme odpovědí.Máme zde padoucha (ve kterém se hnulo svědomí anebo ne?),agentku která pomalu neví čí je,její kolega který někdy rýpe a pak je zase dokonalý a potom předlouhý seznam padouchů kterých se podle všeho chce někdo zbavit.Vše vypadá velmi reálně a není zde tolik přeháněk,které jsou někdy hodně mimo.

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

black list zasahuje

suoer serial dobry dej stale napinavy stale nove postavy a nove ptibehy

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Spatny zacatek druhe serie...

podle SARS me prekvapil, me nezklamal a doufam ze se to nestane ani v prubehu cele druhe serie.
Naopak, predvidatelne pokracovani by bylo horsi, tenhle zlom serialu prospel...
Tak at se dari...
A jako obvykle, dekuji prekladatelum za titulky.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Překvapení ve velkém

Ze začátku jsem se dost vyhýbala tomu abych se podívala na tento seriál,ale když jsem se po dlouhé době neustálého hledání nového seriálu opět dostala k The Blacklist, dala jsem tomu šanci.

Už po prvním díle jsem si říkala, že jsem byla mimo, když jsem mu nedala šanci hned od začátku. Naprosto 100% jeden z nejlepších seriálů vůbec. Napětí od začátku do konce, neustále nové zvraty a překvapení. Nedokázala jsem se odtrhnout od obrazovky a čekat na další den a nový díl..... Prostě skvělý na plné čáře a můžu jen doporučit.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé