Chirurgové

Chirurgové (Grey's Anatomy) — 11. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Chvála zahálky

Na pohotovosti mají nový přístroj a všichni čekají na jeho první použití. Meredith má obavy o zdraví svého dítěte, Baileyová shání peníze na výzkum mapování lidského genomu a Cristina se chce za každou cenu dostat do nového projektu na kardiochirurgii.

Nemocnice pořídila na pohotovost rentgen Lodox, který umí udělat kompletní snímky celého těla za pouhých třináct vteřin. Meredith je ve dvacátém osmém týdnu těhotenství a obává se všech možných nemocí a poruch u dítěte. Karev má malého pacienta, chlapce jménem Pablo, který čeká na chemoterapii. Ten se celkem dobře baví, hlavně když je u toho Jo. Když se objeví Join přítel, gynekolog Jason, Pablo neváhá ani vteřinu, a jakoby omylem rozpojí svoju kapačku, kterou polije Jasonovi kalhoty.

Hned první pacient na pohotovosti je oběť nehody. Dcera pana Kramera si sundala helmu, když měli přestávku při vyjížďce na kole a někdo ji srazil. Hunt chce hned použít Lodox, ale ukáže se, že je nezbytná okamžitá operace hlavy, takže jede ihned na sál, kde zákrok převezme Derek s Rossem. Hunt s Averym, který se dnes rozhodl věnovat pouze lékařské práci, shání nějakého dalšího pacienta, který by se na snímkování na Lodoxu hodil. Ani Meredith jim ale nepomůže. Její pacientka Madeline Skurskiová je učitelkou ve škole a ráno ji překvapily ukrutné bolesti břicha. Meredith provede ultrazvukové vyšetření a řekne jí, že jen provedou laparoskopický zákrok k odstranění žlučových kamenů a za pár dní bude moci jít zase domů.

Baileyová už obešla většinu lékařů - členů správní rady - a snaží se od nich získat peníze na financování výzkumu genetického mapování, ale nikdo na ni nemá čas. Jde i na sál za Meredith, která operuje paní Skurskiovou a která právě zjistila, že Madeline má rakovinu žlučníku, a navíc ve stadiu, kdy už není operabilní. Madeline se s touto zprávou těžko vyrovnává, ale když za ní přijdou její žáci, nedokáže jim říct pravdu.

Arizona si poprvé po dlouhé době vzala do práce boty na podpatku a všichni chválí, jak v nich skvěle vypadá. Ona sama z toho má tak dobrý pocit, že začne s Callie plánovat na večer sex. Ta se moc těší a začne být dost zklamaná, když si Arizona začne později stěžovat na bolesti nohou a zad, protože to znamená, že večer opět nic nebude.

Karev s Pablem neustále nechávají pípnout Jasonovi a ten pak běhá po celé nemocnici, ale nikdo jeho služby nepotřebuje. Vygraduje to tím, že ho nechají zavolat na pohotovost a vyvolávat jméno fiktivní pacientky Geny Tálové. Webber si Kareva vezme stranou a vynadá mu za jeho vtípky. Karev to omlouvá tím, že se snaží rozptýlit Pabla, který v nemocnici v podstatě žije. Webber ale naopak hodlá ještě přitlačit. Nechá Jasonovi poslat zprávu, aby Baileyové přinesl vzorek moči kvůli náhodným testům na drogy. Ta hned pochopila, že se jedná o doktorské vtípky. Proto když jí Callie přijde říct, že rada dala peníze na její genomovou laboratoř, myslí si, že si z ní také dělá legraci. Peníze vyšetřili tak, že seškrtali rozpočet jednomu z oddělení, a to kardiochirurgii doktora Rosse. Ten přizval Cristinu k úžasnému zákroku a nechal ji myslet si, že se může podílet na jeho projektu. On ale zatím chtěl jen dvanáct milionů dolarů na třetí fázi výzkumu. Seškrtáním rozpočtu mu budou chybět hlavně lidé, díky čemuž se Cristina dostane k jeho projektu a operacím.

Callie si všímá, že má Arizona bolesti, ačkoli se to snaží skrývat. Donutí ji svléknout a namasíruje jí pahýl. Derek dokončí operaci dívky po nehodě, ale v tuto chvíli je jasné jen to, že pacientka žije. Zda bude chodit, nebo bude mít nějaké problémy, to zjistí, až se vzbudí. Nejhůře to nese její otec, který Rosse několikrát málem napadl.

Meredith má stále obavy, že jejímu dítěti může něco být. Derek jí proto navrhne, že když mají nemocnici plnou přístrojů, můžou udělat všechny možné testy, které jdou. Jason přijde za Karevem s tím, že ví, že si z něj dělal legraci. Karev to omlouvá tím, že malý Pablo je do Jo blázen, tak ho chtěl pobavit. Jason mu odsekne, že se můžou dobře bavit, až bude on mít s Jo večer sex. Při ultrazvukovém vyšetření Meredith se ukáže, že dítě je v pořádku a je to chlapec. Po prvním použití Lodoxu na stážistce jsou všichni u vytržení, co přístroj dokáže.

HUDBA V EPIZODĚ

Shadow Of A Man (Neulore)

Meredith a Derek odcházejí zjistit více o dítěti.

Hollow Drum (Laura Welsh)

Calle a Arizona jsou v místnosti se snímky.

Big Light (Houses)

Meredith sdělila pacientce výsledek operace.

Open Letter (The Helio Sequence)

Meredith a Miranda operují Madeline.

Hey Love (Quadron)

Cristina a Owen se dívají na nový rentgen.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Chvála zahálky
 • Idle Hands
 • 9. série, 18. epizoda (celkově 190. díl)
 • 21. března 2013
 • 27. dubna 2014
 • 2013
 • 42 minut
 • 9 390 000 diváků (3,00 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt2727620/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358
naninka358