Chirurgové

Chirurgové (Grey's Anatomy) — 11. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Intuice

Při dopravní nehodě dojde k převržení cisterny s benzínem a všichni zranění jsou přivezeni do nemocnice. Do toho přichází matka se synem, o kterém je přesvědčená, že je vážně nemocný, i když jí nikdo nevěří.

Všichni lékaři jsou přivoláni na pohotovost kvůli vážné dopravní nehodě. Jo pak chytne na pohotovosti Casey Hedgesová, jejíhož syna již ošetřovala. Parker má už týden vysoké horečky. Řekli jí, že se jedná o virus, ale ona zkrátka cítí, že to není jen virus a na internetu si podle příznaků vyhledala další možnosti. Podle testů se jedná o streptokoka.

Ostatní lékaři se věnují zraněným z nehody, při které na silnici vytekl benzin z cisterny, takže jím jsou všichni nasáklí. Kromě zápachu, který jim ztěžuje práci, je nutné omezit i některé lékařské zákroky, při nichž by hrozilo vznícení. Chlapec jménem Ethan Dawson byl v jednom z aut, a není nijak vážně zraněný. Stále se ale ptá po rodičích, takže ho Hunt vezme za otcem. Ten má vážná vnitřní zranění a Cristina ho veze na operaci. Ethanova matka je na cestě na vyšetření. Mezitím převrácená cisterna vybuchne a na pohotovost se valí další zranění. Vzplál i jeden z pacientů, který nedbal varování a šel si ven zakouřit.

Těhotná Elyse má vyhřezlou pupeční šňůru a Alex ji musí zatlačit zpět, aby nepřišla o dítě. Stále přitom marně čekají na porodníka, aby jim s případem pomohl.

Hunt chce, aby se specialisté věnovali většímu počtu stážistů, takže Derekovi napíše na celý den Heather, ačkoli on neustále ke všemu bere Rosse. Ta je z něj ale nervózní, takže se při operaci Ethanovy matky, která má krvácení do mozku, chová trochu přihlouple.

Když Jason konečně dorazí k operaci Elysy, vyjmou její dítě a společně s April se pak snaží zachránit ji, ačkoli má hrozivá vnitřní krvácení. Ethan odmítá odejít z nemocnice se sociální pracovnicí, takže mu Hunt zařídí, že může noc strávit v jednom z pokojů, aby mohl být nablízku rodičům.

Jedním ze zraněných při havárii je i Aprilin přítel Matthew, který má nějaké popáleniny a zranění z toho, když zachraňoval oběti nehody. Jeho zranění ošetřuje Avery.

Do nemocnice se vrátila Casey s Parkerem, jehož stav se vůbec nelepší ani po nových lécích. Nehodlá se nechat odbýt, jako v jiných nemocnicích, kde tenhle týden byla. Lékaři jí moc nevěří, ale Meredith si vše vyslechne a chce jí pomoci. Udělá všechna možná vyšetření, a dokonce s ní projde i její tipy z internetu.

Ethan utekl z pokoje hledat svoje rodiče. Našel mámu, která ho ale nepoznává. Je to způsobené tlakem v jejím mozku, kvůli kterému musí na další operaci. Chlapce to vyděsí a Hunt se mu snaží vysvětlit, proč se co děje. Také ho přesvědčí, aby byl se sociální pracovnicí, aby on mohl jeho rodiče uzdravit. Stav Ethanova otce se zhorší a Cristina musí přistoupit k oživování. Stejně tak se najednou zhorší i Elyse, kterou už se oživit nepodaří. April to nese opravdu těžce a sbírá odvahu říct to jejímu manželovi. Nakonec to nechá na Jasona, který je napsaný v její kartě jako ošetřující lékař. Ten se k tomu ale nemá, a tak to na sebe vezme Alex.

Derek zjistí, že Heather má skvělé reflexy a nakonec jí nechá uprostřed operace vyměnit s Rossem a provést zákrok na pacientce. Později Derek Rossovi řekne, že má Hunt pravdu a že teď bude chvíli dělat s Heather, což Ross nese dost nelibě. Meredith provede Parkerovi všechny možné náběry a testy, ale stále z nich vychází jediné možné vysvětlení, a to je streptokok. Casey chápe, že by jí měla věřit, ale její instinkt matky jí stále říká, že to není ono. Meredith ho chce propustit, ale ještě vše projde s Jo. Ukáže se, že vyšetření na streptokoka bylo falešné, a po další prohlídce Meredith objeví zarudlé oči, což je příznak Kawasakiho nemoci. Protože je to desátý den od prvního dne horečky, musí rychle jednat a dát mu nitrožilně léky, aby nedošlo k poškození srdce.

Callie měla letět na konferenci, kde měla přednést projev o tvorbě chrupavek, který pro ni byl velmi důležitý. Vzhledem k dnešním událostem ale odletět nemohla a je z toho dost otrávená a nešťastná. Arizona tedy zařídí, že svůj projev přednese skrz webkameru.

HUDBA V EPIZODĚ

Roll On Hills (Annie Williams)

Cristina operuje muže s aortou.

Teach Me (Keaton Henson)

April brečí a Jackson se jí snaží uklidnit.

Spark (Fitz & The Tantrums)

Derek a Meredith jsou v posteli.

Amsterdam (Daughter)

Calle a Arizona vedou na sále rozhovor o proslovu.

The Storm (The Airborne Toxic Event)

Owen objímá Cristinu před pokojem pacienta.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Intuice
 • Can't Fight This Feeling
 • 9. série, 19. epizoda (celkově 191. díl)
 • 28. března 2013
 • 4. května 2014
 • 2013
 • 42 minut
 • 9 020 000 diváků (2,90 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt2727626/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358