plakát seriálu

Čtvrtá hvězda

(Čtvrtá hvězda)

Názory uživatelů

Mahjong!

Je to jiné, ale skvělé. První dva díly jsem si musela zvykat na styl vyprávění a humor, který není prvoplánový, naopak je hodně chytrý, ironický, absurudní, plynoucí ze situací, rozhovorů i mlčení. Každá epizoda má pevně stanovené téma, kolem kterého se nabalují různé menší vtípky a pak několik zabíjecích hlášek na naprosto nečekaných místech.
Čtvrtá hvězda je na českém seriálovém nebi zjevením, kterému by se mělo dostat pozornosti. Po perfektním 6. dílu jsem nevěřila v udržení laťky, já naivka... každý další díl byl lepší než předchozí! Ovace si zaslouží i herecké obsazení - dej Trojanovi roli největšího pošuka, stejně ho všichni budou milovat:)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Čtvrtá hvězda

Původně jsem neměla v plánu seriál sledovat, protože mi už podle ukázek přišel jako hrozná hovadina. Nakonec jsem se ale rozhodla, že si Jardu Plesla a Ivana Trojana nenechám ujít ani tady a rozhodla jsem se na seriál podívat. Ze začátku se mi seriál spíš nelíbil, ale přece jenom jsem se u některých scén a hlášek dobře pobavila. Na Krobotovy věci si vždycky musím nějak zvyknout, aby mi nakonec sedly. Proto jsem asi v polovině sledování přerušila a s odstupem času pak shlédla Čtvrtou hvězdu v kuse. Některé epizody byly příběhově slabší, ale ve finále jsem se u Čtvrté hvězdy skvěle pobavila.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Čtyři hvězdy jsou málo

Další geniální a nezapomenutelný počin od dvojky Prušinovský – Kolečko. Druhá šestka epizod je v případě tohohle seriálu sice slabší, než první (druhá epizoda s Janem Kašparem a Zítra točím v Aši, mrk), ale jen nepatrně. Čtvrtá hvězda má, stejně jako Trpaslík a Přebor vynikající scénář, skvěle fungující vtipy a hlavně naprosto prvotřídní obsazení, všichni jsou perfektní, zejména pak samozřejmě Ivan Trojan, David Novotný (nečum, kundo, Já tě mám rád jako Spartu), Lenka Krobotová, Miroslav Krobot (ten je Batman, jak vám vysvětlí Jarda Plesl v jedenáctém díle) a Martin Myšička (který je asi stejně ze všech nejlepší a nejen díky svým schopnostem v mahjongu). Jsem rád, že tvůrci jejich seriály nijak nenatahují a vědí, kdy skončit, je to moc dobře a jejich projektům to prospívá ve velkém. Čtvrtá hvězda samozřejmě není výjimkou. Naprosto úžasný seríál, který může s přehledem konkurovat britské tvorbě a ke kterému se určitě brzy vrátím. Dejvičáci jsou naprosto parádní parta! 90%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Překvapení

Mám mírné dilema. Ze začátku se mi seriál nelíbil a přišel mi dost sprostý. U kolegyň vyvolal vlnu pobouření a tak jsem ho odepsala. Ale nakonec jsem si řekla, že mu musím dát šanci. Že českých sitkomů zase tolik není a těch kvalitních ještě méně.
A udělala jsem dobře. Opravdu se směju - až se za to trochu stydím. Hotel je dobré místo, protože hostů je nekonečné množství a situací také.
Pro mě teda zatím opravdové překvapení. Dejte tomu trochu šanci :-) a třeba to dotáhnou i na tu čtvrtou hvězdu

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

František - recepční roku!

Je to blbost! :D
Ale z druhý stránky je to tak ujetý, že jsem se musela strašně tlemit a protože pracuju taky na recepci 3* hotelu (u nás je to ale trošku jiná kvalita), tak mě to prostě bavilo.
Některý díly jsou sice malinko přehnaný a nereálný, ale ty hlášky to vyrovnávají.
Trojan jako recepční František je nejlepší - jeho hlášky, chování a znaková řeč jsou prostě jedinečný :D

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nadprůměrný sitcom

Hned napoprvé mě Čtvrtá hvězda nezaujala, ale když jsem náhodou viděl v televizi výborný šestý díl, dokoukal jsem zpětně i ostatní a seriál jsem si oblíbil.
Spousta humoru, nenápadných vtipů i skvělých hlášek, o které se stará především Ivan Trojan v roli Františka (hlavně jeho "ty vole" nemá chybu :)). Další výborná postava je třeba ředitel hotelu Theodor (Martin Myšička) a jeho mahjong.
Ke konci už bylo podle mě pár dílů o něco slabších, ale i tak je Čtvrtá hvězda jedním z nejlepších českých sitcomů. Doufám, že se někdy dočkáme pokračování.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Malý český zázrak

Po čtvrtém díle zvyšuji na 100, ale pokud bude stoupající tendence pokračovat, tak už vážně nevím, jak to víc dát najevo. Honza Prušinovský už Přeborem ukázal, že umí, ale tohle spojení s Krobotem a ansáblem Dejvického divadla mu svědčí ještě víc. Asi se to nedočká takové masové popularity jako Přebor, protože mi to přijde rafinovanější a ještě víc na trapnosti postavené, ale já si to nemůžu vynachválit. Ať už všichni navždy hrají idioty a já budu spokojenej. Jen houšť!

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Na pomezí

Konečně jsem se dostal k tomu, co způsobilo v našich luzích a hájích takový poprask. Musím však říct, že jsem asi nejspíš koukal na jiný seriál, protože mě to nijak zajímavý ba dokonce ani vtipný bohužel nepřišlo. A to jsem se na to těšil, když jsem ze všech stran slyšel jak to je úžasný. Ve srovnání s Okresním přeborem musím říct, že mám raději vesnický fotbal než buranský hotel. Za mě to tenhle tým prostě na pomyslnou čtvrtou hvězdičku nedotáhne...

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nevím, fakt nevím

Pro mě je tohle strašně rozporuplný seriál. Na jednu stranu mě to baví, celkem dost. Na druhou stranu je mi úplně fuk, jestli bude nějaká další řada. Když se začaly objevovat informace o tomhle projektu, byla jsem přímo nadšená, především obsazením (herci z Dejvického divadla apod.), ale hned s prvním dílem jsem zjistila, že mi to asi tak úplně nesedne. Největší podíl na tom mají asi právě herci, protože humor samotný je mi poměrně blízký, děj mě baví... Jenže když vidím některé slovní přestřelky, tak mám prostě problém. Sedět na takovém představení v divadle, bavila bych se, až by mě bolelo břicho, ale na obrazovce to na mě prostě nefunguje, jak má. Viz ty naučené superrychlé absurdní rozhovory mezi Františkem a Štěpánem nebo manažerkou (poslední jmenovaní - tedy jejich představitelé - mi nesedí obzvlášť). Nečekala jsem to, ale je to tak.

Závěr: Vidět to v divadle, tak rozhodně ANO, v televizi už tolik ne. 65%

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Že by konečně něco dobrého?

Já jsem v šoku! Konečně jsem narazila na povedený český sitcom. Vlna nadšení z Comebacku mě zcela minula, dokonce jsem nechápala, co na tom všichni vidí, ale tohle je vážně skvělé. Dejvické divadlo má množství velmi kvalitních herců a i režiséru (viz pan Krobot). Jsem ráda, že po dlouhé době vídám Ivana Trojana v seriálu. Nápad s hotelem je také neotřelý. Doufám, že mě další díly nezklamou.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dárek pro fanoušky Dejvického divadla

Po prvním díle zavládlo v mém nitru mírné zděšení. Jako velký fanoušek a obdivovatel Dejvického divadla jsem se těšil na Čtvrtou hvězdu jako malý kluk. Ale první díl byl naprosto příšerný. Vtipné byly pouze Trojanovy a Neužilovy účesy. Naštěstí se to postupně rozjelo a s každým dalším dílem se kvalita zvyšovala a humor přibýval. Takže nakonec všechno dobře dopadlo a já jsem si oddechl, že svým oblíbencům nemusím dávat záporné hodnocení. ČT nadělila všem příznivcům tohoto sympatického ansámblu velmi pěkný dárek.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jsem v rozpacích

Ahoj všichni seriálisti! Tohle je můj první koment. Toliko na úvod a teď už k seriálu. Tak tedy, viděl jsem první tři epizody a dávám zatím tak 75%. Čekal jsem typický sitcom, no není. Vůbec nevím, kam to zařadit. Vděčný jsem za to, že tam není ten odporný smích diváků na každý vtip. To fakt nemusim, směji se kdy já chci. A basta. Takže po třech epizodách, vám řeknu, že to určitě dokoukám do konce. Už jen proto, že Trojan je skvělý, Issová jako vždy k nakousnutí. Tož uvidíme, jak se jim povede dál.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé