plakát seriálu

Dark Matter

(Dark Matter)

Názory uživatelů

Dark Matter

Vzbudit se a nevědět, co chcete v životě dělat a kde budete zítra, to se stává. Probudit se na vesmírné lodi a nevědět, kdo jste, co tam děláte a kam ta zatracená loď vlastně míří, to už je trochu jiná liga. Zejména pokud zjistíte, že je vás tu šest, a přestože si všichni pamatujete stejně velké NIC, někdo z vás vaše vzpomínky z nějakého důvodu záměrně vymazal. A taky jste podle všeho banda nebezpečných zločinců, na které má pifku skoro každý v galaxii. Co teď s tím?

Dark Matter je po dlouhé době původní sci-fi seriál, který mě bavil od začátku do konce. Šest charakterů, které sice mají jména, ale jelikož pro ně nic neznamenají, používají místo nich jen číselná označení podle pořadí, v němž se probudili. Šest postav, jejichž minulost je úplně pryč, a oni stojí před rozhodnutím, zda by ji vůbec měli hledat, nebo bude pro všechny lepší, když začnou znovu a možná i lépe. Jednička je únavně morální katalyzátor problémů mezi posádkou. Dvojka je skvělý vůdce a neemotivní drsná holka. Trojka je zbraňový specialista a ten, komu nezáleží na nikom a na ničem. Čtyřka je tichý asiat, který to, naprosto nečekaně, skvěle umí s mečem. Pětka je teenager, který si poradí s jakoukoli technologií. Šestka je pilot, z něhož by se v jiném světě klidně mohl stát váš nejlepší kámoš. A k tomu je tu ještě android, který v začátcích slouží jako obsluha lodi a zdroj informací, ale doopravdy zajímavý a zábavný začne být až v okamžiku, kdy si vyvine chybu v systému nazvanou emoce. Zoie Palmer tahle role doopravdy sedne.

Nic nevědět a nechat se kupředu hnát pouze okolnostmi je skvělý způsob, jak udržovat napětí. Všechny postupně dohání minulost, která není příliš pěkná a která je nutí vypořádat se s ní, ačkoli jejich život je zdánlivě úplně nový a mohl by být jakýkoli. Každý něco skrývá, nedůvěřují nikomu mimo loď ani sami sobě. Seriál nabízí velkou řadu otázek, a ačkoli jsou některé odpovědi triviální a nedotažené (tajemné neproniknutelné dveře, za nimiž leží… sklad), napětí skvěle funguje a nutí diváka sledovat jednu epizodu za druhou, jen aby to konečně začalo dávat smysl. Jednotlivé charaktery jsou dobře čitelné a snadno odlišitelné (i přes to číselné označení), přestože ani divák doopravdy nikdy neví, komu z nich se dá věřit a zda vůbec někomu. Bavili mě všichni. S výjimkou Jedničky, jehož přehnaná moralita je velmi, ale velmi únavná. A než dojde na přestřelky, tak všechny bojové scény vypadají relativně dobře a vzhledem k situacím i uvěřitelně. Ovšem jakmile přijde čas na střelbu, inteligence protivníků spadne hluboko pod úroveň špatné počítačové hry. Těžce ozbrojení vojáci přiběhnou a… nechají se zastřelit. Jen tak, bandou lidí v mikinách.

Ačkoli se během první sezóny takřka celá hlavní záhada vyřeší, jsem doopravdy zvědavá, jak si s nastavenou laťkou seriál poradí v té následující. Některé záhady zůstaly, nové se nabízejí. Vážně se těším.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Suché sci-fi co postupně dostalo šťávu.

První bylo nadšení z traileru. Od tvůrců Stargate! Pak přišly rozpaky z pilotního dílu. Postavy splývaly a jejich jména mi to taky moc neulehčovala. Kulisy celkem vágní. Nicméně ta záhadná atmosféra okolo posádky mně poháněla dál. Přišel druhý díl, a pak další. Postavy dostaly osobnosti, epizodní příběhy byly zajímavější a ani se nezapomínalo na hlavní linku. Neustále přicházející zvraty mně držely napnutou celý týden. Každá z postav je jedinečná a většina z nich by si možná i zasloužila vlastní seriál.Rozhodně o třídu lepší než Killjoys. Stoprocentně co se týče plakátů.
Ale nenalhávejme si že zde nejsou žádné podstatné mínusy. O světě bychom se mohly dozvědět víc. Zastávky na stanicích by mohly být tak nějak barevnější, propracovanější, snad i více futuristické. Představit pár nových technický pidlátek by neuškodilo. Z paměti vylovím maximálně stroj na tvoření klonů. To nestačí.
A co nesmím vynechat: přechod na FTL se mi moc líbí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dark Matter po prvni serii

Moc jsem se tesila na tento sci-fi serial, (mozna se budu pro nekoho opakovat), ale po Firefly jsem nemohla prijit na podobne ladenou libustku. Muzu asi s klidem napsat, ze po shlednuti prvni serie Dark Matter, prisli tvurci s necim zajimavym a uspokojivym. Doufam, ze se skvele naslapnuty dej bude v dalsich seriich dale rozvijet a cely serial neprijde o jiskru, kterou prvni serie jiste ma. Vitam, ze se moc nenatahovaly zbytecnosti. Doporucila bych serial vsem co maji jen trochu radi scifi, je to libustka na letni oddych.

Obsazeni hodnotim kladne 100%
Dej je zajimavy a chytne 90%
Efekty podle me obstojne 80%
Celkovy dojem z 1. serie 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kde to jsem? A kdo jsem?

Když SyFy po v minulém roce vypustila hned dva sci-fi seriály, byla jsem nadšená. Je to žánr, který má v současnosti celkem slabé zastoupení, ale neskutečný potenciál. Ale zdá se, že tu není nikdo, kdo by ho dokázal řádně využít.

Ani Dark Matter není nic speciálního. Myšlenkou spojit na jedné lodi šest neznámých vytvořil jakýsi potenciál a možnost vytvořit zajímavý příběh a pokud by ho dokázali správně rozvíjet. K čemuž z mého pohledu nedošlo. Spousta a spousta otázek, kterými nás seriál zasypává, časem tvoří vakuum.

Obsazení mě nijak zvlášť nenadchlo. Mít tu tolik postav se širokými rameny, že by se sotva vešli do dveří, není vždycky vhodné. Jediný, kdo mě tu bavil byl Anthony. Při tom množství postav nedostali jednotlivci tolik prostoru pro rozvoj, že na mě vše působí jaksi povrchně a placatě.

Ale já mám prostě pro scifi slabost. A pokud se na to dá koukat, tak já na to koukat prostě budu. A Dark Matter zatím koukatelné je, takže druhá série má pro mě zelenou. Možná mi časem dokáže, že tohle hodnocení je nižší, než si doopravdy zaslouží.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dark Matter

Letos v létě na Syfy debutovala dvojice seriálů, která si získala mou pozornost. Zatímco Killjoys vsází na představení vesmíru a světů, tak Dark Matter se soustředí spíš na postavy a rozvíjí vztahy a napětí mezi nimi. Šest lidí se totiž probudí kdesi ve vesmíru na opuštěný lodi a nic si nepamatuje. Nabízí se spousta otázek a je třeba na ně najít odpovědi. Ta záhadná atmosféra se mi od začátku líbila a nutila mě sledovat dál, protože mě zajímalo, kdo má vymazaní vzpomínek na svědomí a jak to všechno dopadne. Postavy se dají vcelku rychle oblíbit a každá z nich nabízí zajímavý příběh, který je možné rozvíjet. Jen bych je pojmenovat, protože ty čísla mě matou. Herci jsou taky fajn, občas se dostaví i povedený vtípek a zápletky zatím nenudí. Samozřejmě je zde pár věcí, které by seriál mohly obohatit a udělat zajímavější, ale třeba se dočkáme později.

Chci z tohohle světa vidět víc, a tak se můžu radovat z prodloužení. Mě se tyhle "béčka" od Syfy, která si zbytečně nehrají na víc, prostě líbí.

Dark Matter se vrátil se druhou sérií a bavil stejně jako loni. V dnešní době je nedostatek kvalitních sci-fi seriálů, při kterých se hrdinové potloukají vesmírem a tak je třeba si tyto kousky hýčkat. Překvapilo mě rychlé odstranění jedné z postav a nabrání (i postupné filtrování) nových postav. Tentokrát ještě méně epizodní než loni a příběh hlavně čtyřky je velmi zajímavý. Vzhledem k zakončení série jsem neskutečně zvědav na to, co se bude dít dál.

Jak se později ukázalo, tak třetí série byla poslední, což je hrozná škoda. Posádka Razy mě pořád bavila a závěr přímo křičí po pokračování. Nechápu, jak to v tomhle může někdo chtít utnout. Oproti Killjoys bylo nabídnuto i pár zábavných epizod na odlehčení a hlavně, děj celé série docela šlapal. To je zase jeden z těch konců, co zaslouží facku. Ale třeba to ještě někdo nějak zachrání.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dark Matter - sci-fy oddechovka, která zatím nezklamala

Dark Matter jsem začal sledovat hlavně proto, že se jedná o seriál od tvůrců Hvězdné Brány a zatím rozhodně nejsem zklamaný a dokonce mě to i baví.
Viděl jsem první čtyři díly a hrdinové jsou celkem sympatičtí. Triky jsou horší, ale na seriál v pohodě. Po prvních epizodách musím říct, že Dark Matter je silnější v komornějších a osobnějších momentech kdy se řeší spory a vztahy mezi posádkou než v akčních scénách, ale pár menších bitek taky stojí za to.
Docela jsem zvědavý, kam se seriál postupně posune a hlavně jak moc se to zamotá mezi postavami, které jsou díl od dílu zajímavější.
Mám za sebou první i druhou sérii a musím konstatovat, že jsem po všech stránkách spokojený. Vlastně mohu z klidem říct, že se z tohoto sci-fy seriálu stal můj nejoblíbenější letní seriál a to už něco znamená.
Seriál byl zrušen po třetí sérii a nebyl uspokojivě ukončený, což mě dost štve.

80 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Syfy opět "nezklamalo"

Nezklamalo píši záměrně v uvozovkách, protože to myslím ironicky. Není to úplně zlé, asi se na to dá oddechově i koukat a možná i budu. Přeci jen opravdových space oper je momentálně ve vysílání jak šafránu. Vlastně to je asi teď úplně jediná a bohužel svou kvalitou žádný nový spaceships hype takto rozhodně nevyvolá. Postavy jsou nekomplikované ploché charaktery, jakoby okopírované a poslepované z různých předchozích seriálů (Andromeda, Star Gate) a bohužel i celé aranžmá je zoufale devadesátkové. Ten úžasný zvrat v ději, který si schovávali na závěr mě napadl po deseti minutách děje, ale nějak se nepovedl. Co je špatně? Dost věcí. To čím mají postavy být jim prostě nikdo nesežere, ani kdybyste je pomazali wasabi a nakapali na ně chilli koncentrát. Ty kamarádské ksichtíky na to prostě nemají. Syfi se bohužel takto nezadržitelně řítí mezi stanice, které už nikdo nebere příliš vážně. Přesto na to koukněte, vysílají se daleko větší kraviny. Jen v konkurenci špičkových dramat poslední doby toto vyznívá takřka dětinsky, vysílat to před patnácti lety, tak skáču nadšením.

Po druhém díle jsem se rozhodl z nostalgie a díky pěkné přestřelce, že to s touto novinkou nevzdám. Na hodnocení si ale trvám. Druhý díl mě však dokázal navnadit, abych chtěl vědět, co bude dál. No chtělo by to nějakou military space operu, ale to by asi musel být jiný rozpočet. Tak si zatím nechme zajít chuť a buďme vděční i za tyto první nové vlaštovky.

70 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Zase ten Pilot

Jak já s láskou vzpomínám na Star Gate. Řekl bych lehká napodobenina seriálu Star Gate: Universe, jen s malou změnou, můžeme naprosto volně řídit loď, ale osobně nevíme kdo jsem. Postavy zatím docela suché, bez charakteru a předvídatelné. Děj bohužel také dost předvídatelný. Kulisy nevypadají zrovna na možnosti dnešní doby, ale to by zrovna mě úplně nevadilo, Dark M.. nevypadá vyloženě špatně. Rozhodně mu svoji šanci dám, těchto seriálů je bohužel na trhu rapidně málo. Za pilot i přes ne úplně pozitivní reakci dávám 80% a budu doufat v lepší zítřky.

80 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Kdysi dávno v předaleké galaxii

Seriál od tvůrců Stargate no páni to musím vidět. No ono to zase tak super není. Rozpočet se rovná Ordinaci, herci jsou nováčci, planety nepropracovaný, příběh klišoidní. Ale jo, něco do sebe to má. Občasné cameo ze SG potěší, strategie pozvolného odhalování nezklame nikdy. Snaha o humor nevychází, ale aspoň se snaží. Co bude dál si netroufám tvrdit, bohužel šance na zrušení není malá.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Oddychovka, jak má být.

Seriál opět s vesmírnou tématikou, který jsem si oblíbila. Jak u Killjoys, tak i tento seriál hodnotím, jako fajn záležitost na léto.
Tenhle kousek mě baví o trochu více než Killjoys. Není to ovšem zase nic tak světoborného, po čem by váš mozek měl slintat duhu. Je to příjemný, zábavný a celkem to má i rozumnou dějovou linku.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Novinka

JE to jedna z novinek a mě se hodně líbí sympatičtí herci a myslím že co jsem viděla v prvním díle příběh taky vypadá zajímavě když jsem o tom četla myslela jsem si že to bude volovina ale ze zvědavosti jsem se podívala a vůbec toho nelituju takže doporučuji a za mě 100%

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Další levné sci-fi

Ok, první díl je za mnou. Takže co k tomu napsat? Asi začnu tím, že moje očekáváni byly dosti vysoké... Bohužel až moc :( Postavy jsou fajn, příběh vypadá slušně. Ale prostě nemůžu se zbavit toho pocitu lacinosti, která ze seriálu úplně srší! Hmm, co jsem si myslel? Syfy už není co bývalo. Možná se jednou dostane zpátky na vrchol, ale tímto seriálem to určitě nebude... Jediné fakt o čem se dá mluvit pozitivně jsou postavy. Které mají celkem jednoduché přezdívky.

Do budoucna věřím v zlepšení. Takže to rozhodně nejde pryč z watchlistu. (zatím)

80 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Just pilot

Od shlédnutí pilotu uplynulo už mnoho dní (pár měsíců?), tak si říkám, že mě seriál asi dostatečně nezaujal. Jediné, co si o něm pamatuji je to, že bitky vypadali dost směšně, téměř jakoby to byla parodie. Bohužel nic jiného tomu nenasvědčovalo, takže to asi bylo myšleno vážně. Spolu s Killjoys je to další nudné a neoriginální sci-fi (a to jsem všechny Stargaty shlédla párkrát tam i zpátky - moc náročná tedy nejsem:)).

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Proč?

Proč se autoři raději nezaměřili na nějakou další peckovou hvězdnou bránu v novém? Tohle není, to co bych chtěl vidět, ikdyž nějaký plusy to má. Jenže tak nějak jsem si zatím nevytvořil vztah ani k jedné postavě. Možná malinko jen k té maličké. Moc hlavních postav většinou znamená průšvih.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ano, chcete-li,

ale po pátém díle jsem přestala být na osudy těch ztracenců zvědavá.
Navíc interiéry natáčené snad v nějaké vysloužilé námořní kocábce, triky z doby cvaj, postavy nesympatické (až na androida - jak příznačné), táák krásní a chytří a vážní...
Na mé stupnici mezi B a C.

50 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kdo a kde

Nějaký smysl to mělo,že nikdo nevěděl co je zač.Postavy se vyvíjeli jak to šlo,někdo hůř někdo líp,akorát mohli trochu lépe udělat závěr,a né ho nechat otevřený.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí