plakát seriálu

Defiance

(Defiance)

Názory uživatelů

Defiance

Sci-fi je moje krevní skupina, takže mě před zklamáním z Defiance bohužel neochránila ani má oblíbená Mia Kirshner v roli prostitutky. A to je co říci.
Pilot mě navnadil poměrně sympatickými hrdiny i závěrečnou bitvou s Volgy, nicméně již od druhého dílu je jasné, že celý seriál směřuje úplně někam jinam, než se v pilotu zdálo. Kam? Těžko říci. Chvílemi k lokálnímu supernatural vyšetřování, chvílemi k politickým intrikám za účelem zničení světa (jak jinak, že), ale většinu času je to jen mlácení prázdné slámy prokládané řečmi o svatbě a mezidruhových odlišnostech.

Vizuální stránka není nic moc. Mimozemšťané jsou Star Wars/Star Trek kříženci vytvoření za použití různého množství gumových masek (jedni jsou vybledlí a vznešení, druzí rezatí a trochu divocí, třetí superchytří lebkouni, pak tam vesměs mimo záběr pobíhá pár neurčitě chlupatých Žvejkalů a vousatých hobitů). Zejména detailní záběry na lebkouny (Indogenes, pro rejpaly) mne svou plastikovostí doháněly k šílenství.
Terraformované St. Luis alias Defiance je typické post-apo město s kombinací zaprášenosti, otlučenosti a jen občasnými blikajícími mimozemskými technologiemi (ale hudbu pořád pouštějí z vinylu, některé křehké věci očividně přežijí cokoli). Otázka, jak tam vydržel stát ten oblouk, ačkoli se celé původní město propadlo pod kilometry zeminy, asi nebude nikdy zodpovězena. Nicméně úvodní intro je graficky nádherné.

Postavy naopak vůbec nejsou špatné a to i přesto, že o logice jejich motivací můžeme docela pochybovat. Lovec odměn a nově ustanovený šerif Nolan je sympaťák (ačkoli jeho fixace na záchranu Defiance je naprosto bezdůvodná), starostka Amanda taktéž. Jediný, kdo mě doslova vytáčel, byla Irisa. Póza vzdorujícího puberťáka s nejasnou minulostí u ní hraničila se stupidním chováním a otravným vztekem na všechny a všechno. Scény s jejími vizemi patří rozhodně k tomu nejnudnějšímu, co Defiance nabízí. Předpokládaný milostný trojúhelník mezi šerifem, starostkou a její sestrou je zde jen naznačen, žádná romantika se nekoná. A vzhledem ke cliffhangeru na konci série se můžeme pouze dohadovat, jestli k němu vlastně někdy vůbec dojde.

Největší chybou celé show je, že neví, čím by chtěla být. Zmatená kombinace motivů a zápletek, které jsme už viděli někde jinde a v lepším podání a které dohromady vytvářejí chaos, v němž se naprosto ztrácí pocit, že to vlastně celé někam vede. K tomu nepříliš oslnivá vizuální stránka. Ale protože jsem si některé postavy docela oblíbila, případné další sérii dám rozhodně šanci, třeba to nějaké směřování zázračně najde.

Edit.:
Po druhé sérii musím říct, že jsem spokojená. Možná se nedá jásat nad tím, jak zázračně Defiance nalezlo, co vlastně tak nutně potřebovalo sdělit, na druhou stranu působí značně koherentněji... a velmi nenápadně se změnilo v až okatou dámskou jízdu, ou jé.
Nebýt skvělého Nolana, nenajdete v Defiance jediného chlapa, který by se vyrovnal svým ženským protějškům. Amanda, Stahma, dr. Yewll, Berlin, dokonce i Christie mají větší koule, než ti, jakže se to jmenují? Datak, Alak, Tommy, Niles... rozhodně žádná hitparáda.
Především Jaime Murray jako Stahma v této sérii exceluje, jak jen to ta ženská dělá, že je pokaždé tak dokonale záporná, až ji musíte milovat? Nechci vidět, co z Defiance zůstane, až ji jednou skutečně dožene karma a někdo ji za všechno donutí zaplatit.
A poslední výkřik nakonec: Bring Kenya back, sakra!

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Defiance

Tak a je to tady jeden z nejpropagovanejších sci-fi seriálů nejen letošního roku. Je třeba říct, že nejsem žádný fanoušek tohoto žánru, ale i já jsem čekal něco jiného.
Opět to není sci-fi řežba jak bylo slibováno (nebo alespoň já očekával), ale pouze rodinnými problémy a politikou se zabývající drama s prvky sci-fi. Další problém je neoriginalita. Chápu, že vymyslet něco originálního je náročný, ale pouze poslepovat věci které jsme už viděli jinde, taky asi není ideální cesta. Jen pár věcí co mi přišlo povědomých - První souboj Nolana s Bionicem je jak z Mortal Kombatu (rána pod pás), Bleďáci vypadaj jakoby přišli z Twilightu a navíc mají i stejný problémy (oženění syna s jinou rasou), vůdce pouštních jezdců s cylindrem vypadá jakoby vypadnul z Naušiky. Město se urputně brání nepříteli stejně jako v Terra Nově, uvnitř jsou trhy co vypadají jako z Firefly, chodí si tam po městě Chewbacca. Obří brouk z jednoho dílu musí evokovat Hvězdnou pěchotu a hudba občas zní (alespoň mě) jako z Pána prstenů.
Ještě k té hudbě, navíc mě štvalo, že v závěru dílu je vždy "zprzněná" nějaká známá písnička (Nirvana), proč ji radši nepustit v originále?
Teď to vypadá, jako bych tam nacházel jenom negativní věci a nedokázal se na to koukat dál. Tak to ale není, Defiance mě i tak poměrně bavilo, celou sérii jsem viděl v rychlém sledu a vlastně mě zajímalo co se na konci stane. Epizodní děj mi nějak závratně nevadil, i když bych byl radši, kdyby se na pozadí táhl jiný problém než spor o svatbu případně o místo starosty. Fajn je obsazení - Julia Benz se mi zamlouvá, stejně jako sestra Mia Kirshner. Charisma má i Grant Bowler a nemůžu zapomenout na nepříliš oblečenou Jaime Murray. Některé věci jsou tady prostě na "shtako", ale myslím, že své fanoušky si to najde. I já se podívám na další sérii, když na to bude čas.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Už při sledování prvních dílů

jsem pojala podezření, které se mi posléze potvrdilo. Tvůrci si dělají hodně velkou legraci ze žánru sci-fi a parodují vše od Star Treku přes Star Wars a Stargate po Firefly (a to jsem určitě nepochytala všechno).
Problém je v tom, že se střídají až hloupé legrácky ve stylu Žhavých výstřelů s docela povedenou sci-fi.
Někdy se tento přístup může líbit. V případě Defiance je to však na škodu. Na škodu je i zdlouhavé líčení milostných avantýr a vztahů. Jakoby tvůrci vzali dva úplně odlišné scénáře - sci-fi a telenovelu - a naroubovali je na sebe. A ono to není ono.
Kupodivu, přesto, když jsem prokoukla jejich hru, jsem se bavila. Pár procent navrch za Rafa, Doktorku, Alaka a Stamu. Ale i tak pořád jenom B.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Defiance

Tento seriál jsem kdysi odložil hned po pilotu, nebyla to zas taková pecka a watchlist byl přecpán lepšími seriály. Po odvysílání poslední série a ukončení seriálu jsem ho konečně vtal na milost a víceméně nelituji.

Země se nachází v nedobré situaci, planeta prošla různými průšvihy, kolem ní je spousta smetí z emzáckých plavidel, po zemi si courá několik mimozemských a robotických ras. Seriál sleduje městečko Defiance, kde se řeší jak se bránit okolí a přežít, jak docílit rozumného soužití lidí a emzáků. Není to zlé, vztahy, napětí, semtam i trocha humoru.

Bohužel se na rohraní druhé a třetí série rozloučí několik postav, úroveň třetí řady tím trochu strádá, ale konec je fakt konec, což je fajn, ikdyž třetí série je bez debat nejslabší.

Co se herců týče, tak - asi až na šerifa - ženská část silně převyšuje tu mužskou po všech stránkách. Bohužel se na Amandu, Stahmu, Berlin, Kanyu nebo třeba Christie jejich mužské protějšky absolutně nelepí a víceméně jim jen šedě sekundují.

A nemohu nevyzdvihnout geniálně sarkastickou doktorku, která je prostě boží a klidně mohla mít nějaký paralelní sitcom.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

New Earth, new rules

Nájsť v dnešnej dobe, medzi tými všetkými kriminálkami, romantickými vecami a neviem čím, dobré a kvalitné sci- fi je ťažké. Preto som k Defiance pristupovala opatrne. Defiance je seriálom, ktorý je sci-fi ale ním aj nie je. Je to tak trochu zmätené.

Po dokonalom pilote, ktorý nalákal a oslovil vo všetkých smeroch, prišlo skoré a ťažké vytriezvenie. Defiance chce v sebe skĺbiť viacero žánrov. V Defiance máme všetko, čo by sme chceli aj nechceli. Máme mu prvky sci-fi, krimi, rôznych zápletok, trochu tej akcie, ale aj romantiky a netreba zabudnúť ani na rodinné problémy. A to je asi najväčším problémov. Dej sa sústreďoval až na príliš veľa postáv a zápletok. Čo by nemuselo byť na jednej strane zlé, no ak nie pozornosť rozdelená viac menej rovnomerne, na niektoré sa po jednej časti zabudne a objavia sa keď už spomienky na ne sú pokryté hrubou vrstvou prachu, tak vtedy je to veľký problém. Dejových liniek bolo totižto rozohraných až priveľa a nie všetky dostávali rovnaký priestor. Stačilo by niektoré ubrať (Alak+Christie), niektoré viacej rozvinúť a voila bol by to ten správne vyvážený mix všetkého. Prepojenosť medzi jednotlivými časťami tu síce bola, no nebola nijak výrazná či dôležitá, taká čo by všetkému dávala zmysel. Objavila sa sem tam, akoby si plynula popri tom množstve zápletok čo sa odohrávali a pôsobila tak obyčajne. Až v posledných častiach sa vždy všetko vyseparovalo a ona dostala najväčší priestor.
Po vizuálnej stránke seriál nepôsobil zle, no určite je čo vylepšovať. Proti sebe stáli interiéry či exteriéri, z ktorými s tvorcovia vyhrali a potom postavy, ktorých bolo mnoho a mali vytvárať zmes rôznych rás a druhov, no priestor dostávali len dve- tri z nich. Pozornosť bola venovaná najme rôznym technológiám a efektom, no na tie najmenšie a najjednoduchšie veci sa zabudlo.

Postavy. Problém alebo nie? Odpoveď na túto otázku je ťažká. Herci neboli vybraný zle, len postavy boli napísané zle. Len málo z nich som si obľúbila, zvyšok mi bol ukradnutý, aj keby robil neviem čo. . Niektoré z postáv vynikali nad ostatnými a svoje miesto v seriáli si zaslúžili (Nolan, Stahma...) a iné by ani nejako moc nechýbali (Christie, Alak).

Defiance mal obrovský potenciál a skvelý námet, stačilo len vedieť vytiahnuť z neho to pravé, správne to namixovať a bolo by tu sci-fi, ktoré stojí zato. Takto svojho potenciálu využilo len čiastočne a zvyšok zbytočne zahodilo a premrhalo. Defiance nie je ničím výnimočným, niečím čo by si človeku utkvelo v pamäti. Skôr je jednoduchým, priemerným dielom.

50 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Defiance

Sci-fi moc nesleduji a když jsem si pouštěla první díl Defiance, mnoho jsem o tomto seriálu nevěděla. Tím jsem byla ušetřena zde tolik zmiňovaného zklamání. Ani neoriginalita mne netrápí, neb z oněch „kopírovaných seriálů“ jsem jich moc neviděla. Jak jsem řekla, sci-fi nevyhledávám. Takže možná právě proto, že se v seriálu řeší hlavně politické intriky, nesnášenlivost mezi jednotlivými rasami, sem tam nějaká ta vražda a trocha rodinných problémů, vše pouze úhledně zabalené do sci-fi hávu, si mě seriál získal na svou stranu. Oceňuji také absenci nějaké výraznější romantiky.

Až na nesnesitelnou Irisu (a její nesympatické zrzavé druhy) mi postavy a herecké obsazení nevadilo. Někdo umí hrát lépe, jiný hůře, ale celkově to až taková katastrofa není.

Dějově to je „lehce“ nedotažené, o charakteristikách jednotlivých ras, či motivech jedinců toho moc nevíme a některé skutečnosti v nás vyvolají wtf pocit (nepropadnuvší se oblouk nad městem mne opravdu dostal), ale jako oddechový seriál Defiance obstojí.

Zvlášť chci vyzdvihnout úvodní znělku. Ani nevím čím mi tak učarovala, ale převážně hlavní hudební motiv se opravdu povedl...

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zklamání, i když...

Chtěl jsem počkat s hodnocením až do konce druhé série, která prý má být restartem té první a má ukázat vše v jiném světle, ale ani tak si neodpustím pár slov na adresu té první.

Mé první pocity z Defiance byly spíš smíšené. Pilot byl laskavým připomenutím toho, co se dnes od sci-fi očekává (post-apo, špína, skvělý trikový vizuál, na druhé straně od přetechnizovaného a appleovsky čistého Star Treku a Nevědomí), ale tím to všechno skončilo. Pilot je totiž od zbytku série poměrně dost odlišný a ve zbytku série se podobné epizody nedočkáme.

Příběhově jde o kriminálku. Nebudeme si nic nalhávat, když řekneme, že sci-fi nenaplňuje jednotu příběhovou, ale pouze místní a časovou. Je to prostě jen další kriminální seriál obalený prostředím budoucnosti, která navíc ještě vypadá poměrně levně.

A to je první a druhý kámen úrazu. Seriál byl proklamován jako Hra o trůny v kabátku sci-fi. Opravdu nevím, jestli si přirovnání ke Hře o trůny vysloužil seriál množstvím postav, protože takových seriálů se dnes najde mnoho. Druhá věc je až podivné rozložení trikových záběrů. Krom pilotu se v první polovině série takových záběrů nedočkáme, pak až pomálu. Triky, zvlášť v posledním díle u artefaktů, působily levně, celé to vypadalo, že se výrazná část rozpočtu nasypala do trikových sekvencí v pilotu, intru a několika scénách, zbytek se nechal vyšumět (však si toho divák nevšimne) a na zbytku, jak kulis, tak inventáře se šetřilo až běda (nejvíc to jde vidět při scéně Sukarova pohřbu, při kterém Sukara nechají rozložit v kyselině ve staré oprýskané vaně, do které ho ponoří na nějakým plechovým roštu - wtf? to má být několik staletí starý votanský rituál?). Z Votanů neznáme skoro nic. Víme, jak vypadají, ale nevíme, jak vypadají jejich lodě zevnitř, neznáme jejich historii, motivaci usídlení na Zemi, neznáme jejich vzájemná soupeření. Dokonce ani nevíme, proč vypadají fyzicky téměř jako lidé.

Tím se dostáváme k třetímu kamenu úrazu tohoto seriálu. Tím jsou detaily. Seriál se snaží být tajemný díky artefaktům, díky nepoznané votanské historii a jejich zvycích, díky milionu věcí, které nakonec zahltí diváka a místo toho, aby cítil touhu poznat ona tajemství, akorát znudeně sleduje snahu o vytvoření zájmu. Co s tím, že je tam nějaká bývalá starostka, která má očividně vlastní úmysly, když neznáme její motivaci ani požadavky. Co na tom, že jsou tam jakési artefakty, když nevíme, co pro Votany znamenají. Ve výsledku z celého tohoto marastu je jen těžkopádná hatmatilka, která bude potřebovat hodně vysvětlit, protože její uvedení nebylo vůbec zvládnuto. Co naopak poměrně oceňuji, jsou masky. Přestože rozmanitost druhů Votanů není příliš velká a já sám osobně jsem se občas mezi druhy ztrácel (vždycky mi přišlo, že tam jsou jeden až dva víc, než bylo proklamováno), tak oceňuji jednotlivé nápady na vizuální podobu ras. Co neoceňuju, je duševní propracovanost a motivace jednotlivých rasech, která mnohdy vyznívá až komicky...

Čtvrtý - a poslední - kámen úrazu jsou samotní herci a částečně i postavy. S Nolanem nemám nejmenší problém. Jeho postavu mu věřím a koneckonců by se mi hodila do většiny sci-fi, které jsem kdy viděl (odkojen Star Wars mne ovšem napadají zajímavé crossoverové myšlenky...). První problém je ale hned u zdroje - Irisa je... to se nedá říct slušně. Chápu, že svým chováním chce v divákovi vzbudit dojem, že má nějaký problém, který chce řešit, ale upřímně, kdykoliv vlezla před kameru, přestala mě zajímat. Stejně tak sestry Starostka a Nevěstka - poměrně nezajímavé postavy, k tomu ještě nepříliš dobře (stejně jako v případě Irisy) zahrané. Největším frackem byl ale bezpochyby Alak Tarr, toho kluka jsem nemohl vystát už od první scény... Kdo mi byl sympatický? Starý Tarr, starý McCawley, doktorka Yewll. To byly podle mě dobře zahrané postavy, i když doktorčina mimika dost trpěla pod nánosem masky.

Co dodat na závěr? Defiance byla zklamání. Proklamovaný sci-fi hit roku 2013 vyšel tak napůl, rozhodně se nejednalo o žádné terno. Doufám, že druhá řada vše napraví, má na čem stavět. Ale taky může lehce vše zkazit.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Mě to baví...

Defiance je často vytýkáno, že je směsí všeho možného, kopíruje jiné seriály, mimozemšťani jsou kříženci Star Wars a čehosi a příběh by bez toho byl obyčejný. Jenže... O kterém seriálu dneska můžeme s klidem říct, že je naprostý unikát a nic podobného tu předtím nebylo. Stejně tak masky (resp. mimozemské rasy)-pravda, že Star Trek apod. seriály nemam ve svém seriálovém deníčku, ale jsem velký fanoušek Star Wars a žádnou podobu tam nevidim. A i kdyby tak co?
Chci říct - uznávám, že jsou i lepší seriály a děj občas pokulhává, ale jako oddechovka mě jak obsahově tak vizuálně baví od první série.
Co bych, ale vytkla spíš než postranní příběhy (typu Alak/Chritie apod.), je snaha o politickou dramatizaci vždy ke konci sérií, tvářící se jakože zasahuje do hlavního děje, ale výsledek nijak neovlivní.
Přesto jsem se na 3. sérii těšila a upřímně mě začátek zklamal. Tedy úplný začátek vypadal slibně, ale po konci druhého dílu, jsem si akorát pomyslela cosi o vypořádání se s tím, když vám půlka obsazení dá výpověď.
Sečteno, podtrženo - k dokonalosti má daleko, ale pořád patří k tomu lepšímu, na co koukat.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Defiance

Defiance řadím do těch slabších sci-fi seriálů. Strašně mi to připomíná Terra Novu, taky je tu skupina osob, které brání zuby nehty svoje město, zase je tu ten sociální podtext, jen místo dinosaurů dali mimozemšťany.

Je to tak předvídatelné, až jsem si chvílemi říkala, že to snad není ani možné. Děj byl takový nijaký, za celou sérii se moc zajímavého nestalo. Je to prostě nuda zakamuflovaná ve sci-fi kabátku.

K tomu je tady klasické rozdělení rolí – pouze kladné či pouze záporné postavy a žádná šedá zóna mezi nimi. Hlavní hrdina Nolan je navíc takový ten problematický týpek se srdcem na správném místě pohybující se mezi dvěma ženami, které jsou shodou okolností sestry. No, není to náhoda? Irisa mi vyloženě leze krkem, ten její vzdor jsem v pilotu považovala za roztomilý, ale to její drsňáctví je díl od dílu jenom otravnější. No, když o tom přemýšlím, tak sympatickou postavu aby člověk v Defiance hledal pomalu lupou.

Zase, zase se tu musí řešit rodina jako snad ve všech sci-fi v poslední době. Tahle rodinná dramata u mě spolehlivě zabijou každý seriál, který není primárně zaměřen na vztahy. Hlavní hrdinové by už konečně mohli přestat všude s sebou vláčet svoje rodiny (viz. Terra Nova, TWD, Falling Skies). Chybí mi tam větší propojení dílů, protože mezirasová svatba či jakési vidiny to nezchrání, a komplexnější postavy, protože tohle jednoznačné rozdělení rolí mi možná vyhovovalo kdysi ve Stargate, ale teď už ne.

Vizuálně Defiance stojí za starou belu. Proč tam motat tolik ras, když na ně stejně nemají peníze, takže se tam určité rasy mihnou za celý seriál jenom párkrát. Jasně, že nejvíc tam jsou lidé a rasy podobné lidem. Celé Saint Louis se propadlo, jenom ten oblouk zůstal na povrchu, to jako fakt?

Abych nebyla jenom negativní, tak se mi v posledních dvou dílech docela líbilo propojení mytologie jedné z ras s moderními technologiemi.

Jestli se mě někdo za pár měsíců zeptá, o čem Defiance bylo, tak si možná vzpomenu, že o nějakých mimozemšťanech a nic ví. Podtrženo sečteno – příběh ani postavy mě nezaujaly, takže další série předem vzdávám a ve sledování nepokračuju.

20 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nechci konec!

S hodnocením jsem počkala, až budu mít zhlédnuté všechny díly a přečetla jsem si verdikt o konci. Upřímně řečeno, jsem zklamaná. Myslím si, že Defiance měl rozhodně potenciál utáhnout další sérii. Nolan ve vesmíru? Paráda! No nic.

Konec mě rozesmutnil. Naprosto jsem žrala vztah Nolana a Irisi. To, že seriál končil jejich oddělením, se mi pranic nelíbilo. Stále mám v hlavě prvních pár minut první epizody, kdy jsem se dozvěděla, že Nolan a Irisa jsou otec a dcera. To zklamání. Podle pilotu jsem čekala nějaký mezidruhový románek. :D Samozřejmě jsem se na to nezačala koukat jenom kvůli tomu, tak jsem vytrvala. A nelituji.

V celém seriálu se mi moc líbili mezidruhové vztahy. Konflikty, řešení, kompromisy, křehké přátelství i milostné vztahy. Pro mě dobře vykreslená post-apo atmosféra a skvělé nové technologie. Vždy jsem očekávala další díly, vždy jsem se na ně těšila. Můžu jen doporučit.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Na tohle jsem už starý....

Nejdříve je třeba říct, že kdyby mi bylo 13,15 nebo možná i 18 a neměl jsem za sebou už tolik seriálů a filmů, mohlo by mě Defiance zaujmout, ale bohužel a pojďme si teď shrnout, proč ne...

Začnu tím nejzákladnějším a sice, rasy. Už mi to přijde trošku "boring", aby se ve společnosti pohybovali jak lidé, tak opice, pak bílí mužíčci a ještě stupidně vypadající divoká zvířata...jsem pro rozdílné rasy, proč ne, ale dejme si s tím trochu záležet a nekopírujme rasy z ostatních seriálů...

Další věcí je složitost, nebo chcete-li komplexnost, která tady značně chybí a to mi vadí. Postavy se tu jednoduše rozdělují na dobré a špatné a tím to končí, nebo lépe: zloduchy a hrdiny, zkrátka to celé funguje na složitosti typu Strážců vesmíru, teď si tuhle složitost charakterů vemte a porovnejte například s LOST :), totální rozdíl.

Herecké obsazení, respektive výkony. Nechci spoilerovat, tak nebudu přidávat jména, každopádně, tatíkovi zrovinka zabijou syna, tak se jako naštve a jde hledat vraha. Sorry, ale kde je nějaký projev lítosti, zhroucení, kde jsou slzy, vztek??? Tatík se po minutě chová jakoby nic...ok, možná je to drsnej týpek, ale cmon! Další věcí je obsazení ubrečené Rity z Dextera do jedné z hlavních rolí, což je čistě můj osobní problém, ale co, je to taky můj názor nebo ne? Hlavní hrdina už nemůže být klasičtější, vesměs dobrák s bohatou minulostí, co si dá rád drink a ženy, jde jenom po penězích, ale na druhou stranu v sobě vždycky najde srdíčko a pomůže ostatním, když jsou v nouzi...

Není tu nic "nadčasového", nic originálního, nic, co by mě zaujalo a proto nejzajímavější věcí je deník hlavní hrdinky...

Finále samozřejmě nejlepší, celou dobu čekám na nějaké ty mystery dění, které se tady za oponou děje a oni nám dají 120 letou babičku, která plánuje změnit svět a nebojí se při tom zabít miliony, no, totálka...

Vím, že hodnotím po pilotu, což mnozí označují za totální kravinu, já si to nemyslím, pilot ukazuje mnohé...

K dalšímu dílu se tak dostanu pouze z donucení, nudy a nebo možná jenom ze zvědavosti, když opravdu nebude co dělat, ale že bych se na tuhle pohádku vyloženě těšil? To ani náhodou...

20 %
66 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
39 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 41 lidí

Season 2

Defiance to dokázala! První rok byl velmi natahovaný a nudný, kdy sám sobě podrýval půdu pod nohama epizodním vypravováním a zaměřením na detektivní příběh. Druhá sezóna se více přiblížila žánru scifi a tvůrci jakoby mávnutím kouzelného proutku ožili, dali hlavy dohromady a připravili podívanou, jenž jsem očekával od začátku. Mysteriózní podtón letošní řady byl ten správný krok pro celou Defiance a zejména pro všechny diváky. Tak si to dobře zapamatujete páni scénáristi, toto je to co chci. Tímto se odlišíte od všech ostatním seriálů a pevně doufám, že s takovým přístupem si získáte tu správnou diváckou obec. Season 2 - 85%

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Největší zklamání sezóny

Rovněž se považuji za velkého fanouška sci-fi, takže jsem se třásla na Defiance již od prvního traileru. Možná o to víc jsem byla zklamaná. Opravdu to až do prvního dílu vypadalo nadějně. Zápletka ve stylu Falling Skies + spřátelení mimozemšťané, čekala jsem spousta bitev, technologií, prostě vše, na co by si fanda sci-fi jen vzpomněl.
No nestalo se. To, co na první pohled vypadalo jako kvalitní sci-fi, se rázem zvrtlo v průměrnou až podprůměrnou kriminálku, slaďárnu pro náctileté a... sci-fi prostě nemůže být tak strašně nudné.
Nemůžu bohužel souhlasit s kolegyní níže - s Hvězdnou bránou nemá seriál vůbec nic společného.
Za první díl, kde se ještě něco dělo, dávám 40 %.

40 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Future is in our hands

Jakožto velký fanoušek sci-fi jsem byl potěšen zprávou o novince Defiance. Každý díl úvodní serie jsem sledoval ihned po vydání. Nicméně moje zklamání se čim dál víc prohlubovalo. Místo očekávaného galaktického konfliktu a technickými vymoženostmi nabytých epizod se seriál ustálil na kriminální klasice (cop vs. smetánka města) zasazené do budoucnosti. Navíc v ústředí se objevuje pouze par mimozemských ras a technologií. Defiance mě nezaujalo především pro lokální pojetí, čím dle mého maří velký potenciál. Jako plus můžu jmenovat skvělé efekty, bohužel je to asi jediné. Jednotlivé postavy jsem měl prokouknuté už po pilotu, speciální hodnocení si nechám pouze pro hlavní dvojici Nolan je klasický tvrďák s dobrým srdcem (idylka amerického vojenství) a sympatická Irisa se trochu vymyká svým vzdorem. Závěrem snad jen že jsem hodnocení musel od pilotu zkrouhnout ze 70 na 40 procent.

40 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Neslané nemastné

Začal jsem Defiance sledovat na základě inzerce novinek tady na serialzone. První díl byl zajímavý, docela akční a bral jsem ho jako rozjezdový. Bohužel myslím, že lehce nadprůměrný pilot kvalitou vévodil a ostatní díly se možná oscilací leč stále blíží tuctovce. Poslední dva díli jsem dle Watchlistu neviděl a obávám se, že to tak zůstane. Velmi neosobní seriál, který mi k srdci nepřirostl. Možná se k němu vrátím, až dotočí sezónu, a podívám se, kam děj a kvalita směřuje. Do té doby "ignorovat"

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Bolí Tě hlava ? Vezmi si Indogen(a).

Když před dvěma lety seriál začínal po předchozí reklamní „masáži“, první série (pro mne) znamenala dost velké zklamání. Když jsem se ale dočetl, že je především určený pro věkovou skupinu 13-18 let, do které opravdu už dlouho nepatřím, mávl jsem nad tím rukou a řekl si, že druhou sérii odsleduji jen z povinnosti“, abych věděl, jak to nakonec dopadne. Nevím, co se stalo scénáristovi během pauzy mezi první a druhou sérií, ale druhá řada byla mnohem lepší, než úvodní. Děj měl spád a „růžovej“ (rozuměj člověk) se i pobavil. Další překvapení nastalo, že seriál dostal i třetí řadu a po shlédnutí dvou dílů musím konstatovat, že k žádnému zhoršení (zatím) nedošlo a snad ani nedojde.
Takže buď mi na hlavu spadla Archa, nebo se vracím do věku – náctiletých, každopádně dávám 70%, to kvůli první sérii, která byla shtako.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Po 2. serii

Po zdejších názorech jsem čekal teda vetší blbost. První série nakonec nebyla špatná, nepovedené efekty byly jen v pilotu, pak už se více méně ukazovaly jen scenérie a ty sájfáj naštěstí jdou. A kupodivu zde nejsou běžné sájfáj naivnosti a objevuje se tu snad poprvé u sájfáj i větší brutalita (např. poslední rok velice populární zatlačování očí do mozku :)
Po druhé sérii už to ale začíná být děsná nuda. Zatím nechávám 70% za první sérii, uvidíme, jestli to dál půjde úplně do kopru...

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nuda

Nevim, nevim - tolik očekávání a pak takové zklamání. Zdá se mi, že všichni, kdo se na seriálu podílejí chtěli vytvořit novou ikonu sci-fi a nebáli se přitom "inspirovat" ostatními seriály a filmy. Celá Votanská rasa vytvořená podle Twilight a Time Machine. Další prozměnu obšlehnutá ze Star Treku - nemůžu si pomoct ale mezi Irathienty a Klingony jsem moc rozdílů nenašel a fešný klobouček to doopravdy nezachránil. Dále je zde patrná i inspirace z BSG Shtako vs Frak! Autorům se zkrátka podařilo vzít z mnoha seriálů to nejlepší (Firefly, Farscape, Terra Nova, Stargate...), nasadit to do své představy, zkombinovat to vše s velice nudným dějem a zápletkou a vytvořit seriál, který se táhne jak asfalt v létě. Nezachránila to ani 120 letá babča, která chce v dobré víře zničit svět. Modlil jsem se, aby se jí to podařilo hned ve druhém díle. Alespoň pro mě, by měl seriál happy ending:)

20 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Miluju zrzky...

A miluji rozmanitý svět Defiance. Na pár dní bych se tam rád vydal na dovolenou.
Pro mne je to přesně ten svět, který mám rád, herci mi sedli (Stahma rullez!)
Škoda, že jde jen o letní, krátký seriál. Umím si představit Defiance s šerifem jako klasický 22 dílný projekt.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Veliké zklamání

Hodnotím seriál po pár dílech, protože nebudu koukat dál. Možná bych se na ty seriály neměla předem těšit, abych pak netrpěla kvůli přehnaným očekáváním.
Vůbec nedokážu specifikovat, proč mě to tak strašně nezaujalo. Herci i postavy celkem OK, ale asi ten námět a zpracování a nějaké ty nelogické kopance? Připomíná mi to Terra Novu - také to vypadalo jako dobrý nápad a nějak to jednoduše nezafungovalo. Asi jsem dle traileru čekala něco syrovějšího a ne zase další rodinnou pohádku.
A to sci-fi miluju:(

30 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Defiance (ne)upadá

Tento seriál, není moc propagovaný i tak mě mile překvapil první sérií oddechový vtipný akční seriál u kterého se pobavíte a i budete v napětí. První série mě tak nadchla, že jsem se nemohla dočkat druhé série. Ovšem ta byla pro mě hořkým zklamáním. Postavy šly všechny dolů a občas tam některé scény a pasáže byly přebytečné, až zbytečné. Jsem sice ráda za třetí řadu, ale i tak raději v nejlepším skončit

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

KDO???

Politika,rodina,tradice,peníze?Toto vše najdeme pod různým uhlem pohledu.Nejvíc záleží která rasa je zrovna v popředí děje,ale nevím jestli by to opravdu MOHLO:)fungovat ve skutečnosti.Nejvíce se mě zde líbí různé efekty a prolínání dějových rovin.Takže KDO bude NEJLEPŠÍ??

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Takžééé vážení...

Ze začátku trochu nuda, možná by bylo lepší kdyby byla Terra Nova,ta mne chytla více, ale když jinak nedaj, tak pomalu a postupem času, mne seriál začal bavit. Je pravdou, že jeden z důvodů, proč mne baví je, že jsem se prokousal do druhé řady, která je o něco lepší. Ááálé,hlavní důvod je u mne úplně jinde.Nečekejte zázrak..dobře, přiznávám se, že ten důvod je, že jsem se zamiloval hned do dvou hereček.Proto nějak děj neřeším. Řeknete si lacinéé?..no a co..každého přeci zaujme něco jiného.Prostě jsem chlap,takže je to jasné..:-)) Jen si říkám,sakra, kde oni ty pěkný holky pořád berou :-))... Chcete vědět které to jsou?...no přeci Stahma Tarr, ale jen do doby, než se ukázala moje opěvovaná Berlin...boožínkůů, prostě je užasná.Takže účelem seriálu je aby bavil a zaujal...je to sice jak jsem se zmínil laciné, ale mne tedy zaujal :-) Doufám, že s Berlin bude ještě více chvilek, kdy se dá vidět a závěrem už tedy vážně...seriál popravdě je docela dobrej až ve třetí řadě.Kdyby nebyla ta Berlin.:-)apropoo jsem moc rád, že se oprášil z mladých let song od 4NON BLONDES a Katy PERRY.Ale to tady asi málokdo zná nebo pamatueje :-)

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zajímavé...

Tento seriál mě upoutal od prvního dílu, je to vážně zajímavé a jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet dále.

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Nečekejte od toho zázraky, ale...

V každém dílu se dočkáte poctivé dávky všech možných klišé na dané téma, nevynechají opravdu žádné. Ale jinak je to dobře koukatelný seriál ve stylu Hvězdné brány, který by nemusel urazit žádného fanouška pořádné sci-fi.

60 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

pre mňa trochu sklamanie

v jeden deň som si pozrel pilot Defiance a Da Vinciho demonov... Viem že sa nedajú porovnávať jablká z hruškami, ale predsa len si dovolím .. Defiance mi príde ako lacne B-čko a to som ešte prižmúril oko. Pre mňa su trochu sklamaním aj mimozemské rasy, chýba originalita, toto čo ukazali je už dávno známe zo Star treku alebo Stargate. Dávam tomu aj napriek tomu šancu a tolen preto, že scifi momentalne žiadne nebeží.

70 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Je to prostě nuda.

Seriál, který má velké ambice, velký rozpočet, ovšem ve finále je to nuda, šeď... Hlavní postava je bez jakéhokoli náboje, jeho adoptivní dcera mi vyloženě leze krkem. Přičemž téma to není zlé, mám rád kvalitní scifi, ale tohle zpracování se prostě nepovedlo.

60 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

trocha sklamanie

Dúfal som že Defiance bude po skončení Fringe
akýsi nástupca, nové kvalitné Sci-fi. Tento seriál ma bohužiaľ nezaujal. Je to bez nápadu, predstavoval som si niečo oveľa viac zaujímavé a
pútavé. S poriadnou zápletkou a strhujúcim dejom proste niečo čo vás zaujme. Toto pôsobí ako béčko.

60 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí