plakát seriálu

JAG

(JAG)

Názory uživatelů

Jag

Jag jsem měla ráda už jako malá - mám za to že ho dávali v sobotu před obědem. :-)

Nejraději mám díly, kde Harm létá to je jasný. Spojení armády a právníků má něco do sebe. Osobní životy, vyšetřování v terénu, právních kliček a soudních přelíčení je pěkně poskládaných dohromady.

Některé díly jsou nudné, některé napínavé. Myslím, že celkově je seriál moc dobrý - je to taková moje oddechovka, na kterou se nezapomíná.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Fate put us together, sort of. Fate could keep us together forever.

JAG je seriál, který zná pravděpodobně každý, kdo v uplynulých patnácti letech vlastnil televizi. České stanice ho omílají v podstatě nepřetržitě dokola, od začátku do konce a mnohým ho tím spíše zprotiví.
Pro mě je JAG dětské guilty pleasure. Jako malá jsem se nemohla dočkat odpoledne, až přijdu ze školy a posadím se s bráchou k televizi, kde bude čekat nový díl. Nyní, o deset let později, jsem si dala těch 227 dílů maratonem a v originále. Částečně přišel odraz reality - seriál není tak bezchybný, jak jsem o tom byla jako malá přesvědčená, na druhou stranu ale nemůžu říct, že bych pro něj neměla stále obrovskou slabost. Ráda mu odpustím nedostatky ve vizuálních efektech i sem tam se opakující případy.
Herecké výkony nedokážu objektivně posoudit. Za těch deset sérií jsem si na hlavní hrdiny (a jejich gesta) tak zvykla, že si ani nedokážu představit, že by se mohli chovat jinak.
Co se týče sérií, tak ta první téměř vším vybočuje ze seriálu jako celku. Místo Mac je tu Meg a děj se většinově neodehrává v soudní síni, ale v terénu, kde dvojice lítá s pistolemi u hlavy a snaží se dopadnout zloduchy (ano, nejsem fanynka 1.série). Od druhé je to ale ten JAG, kterého jsem si zamilovala. Úroveň graduje, vrchol vidím v 6. sérii, pak zase mírně klesá.
I když jsem ten romantický happyend netrpělivě očekávala, nemůžu se zbavit dojmu, že byl divákům tak nějak násilně vnucen, něco jako 'Přece je musíme dát před koncem seriálu dohromady, ať to stojí co to stojí'. To ale nic nemění na tom, že JAG je moje srdcovka a proto jsem schopna mu odpustit hodně, zdaleka víc, než potřebuje. Musím proto hodnotit vysoko.

80 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Harmon Rabb jr. a spol.

Můj srdeční seriál..je pravda že poslední řady už za moc nestály ale to už je úděl seriálů. Kombinace armády a hlavně světa právníků je můj šálek kávy. Musím se pochlubit materiály od Belisario Productions ze kterých jsem byla hodně překvapená a potěšená.
Nemyslím si že happy end na konci byl úplně nutný ale nerada bych aby se seriál nastavoval přestože ho mám velmi ráda. Některé epizody nepostrádaly humor viz. například díly v austrálii,některé byly až dojemné (advokáti zpívající "waltzing Mathilda" na rozloučenou Brumbymu) a některé se nebály vsadit na tvrdou realitu bez přikrašlování. Zajimavé bodem bylo utajované zbožňování Mac od téměř všech mužských kolegů včetně admirála i "chladného" agenta Webba. Pro mě bezkonkurenčně nejlepší seriál v rámci žánru.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

JAG

Tento seriál som milovala od malička. Vždy, keď v sobotu večer išiel, posadali sme si celá rodina pred telku (mala som asi 8) a čumeli sme na to ako šibnutí. Samozrejme teraz, keď sa na to s miernym odstupom času pozerám, nemôžem povedať že to bolo až tak dokonalé, ako som si myslela za mlada. Stále jeden z veľmi dobrých, aké som videla, ale ahradilo ho NCIS, ktoré je lepšie (hlášky a Gibbs najme).

Je údel každého seriálu, čo má viac ako 5 sezón, že sa budú niektoré diely opakovať a pri kriminálnych je to úplne jasné. Ale aj tak je JAG jeden z tých, na ktoré som si postupom rokov nezanevrela a keď to niekedy dávaju v noci tak s ito s radosťou pozriem.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Prudce klesající kvalita

Zpočátku šlo jistě o zajímavý nápad, bylo to něco jiného a případy byly originální. Po čase se to ale zvrtlo. Zápletky se opakovaly, když tam bylo konečně něco nového, nemělo to nic společného s vojenskou prokuraturou. Vztah nevztah Harmona a Mac byl spíše otravný a bratr Rus zas přehnaný. Navíc neustálým opakováním přestaly být zábavné i první řady. Začala jsem si pak víc všímat jednotvárného hraní snad všech.
Nejlépe udělá ten, kdo si jednou pustí první dvě řady. Nic ho nezklame.

40 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tak to vidím já...

JAGa jsem sice sledoval, ale nikdy jsem si ho zvlášť neoblíbil ani mu nevěnoval pozornost. Přišlo mi to takové nudné a bez šťávy. Herci se snažili, aby je nikdo nemohl obvinit z herectví, tak jen chodí od scény ke scéně a s kamenou tváří recitují scénář. Naštěstí nepřehrávají, na to jsou moc velká prkna.
Přestože byly postavy docela chladné, přišly mi paradoxně docela sympatické (ostatně jsou to právníci, tak jaképak podivování se jisté prkennosti). Hlavně se podle mě chovaly docela normálně a mnohem víc jsem jim věřil jejich konání než třeba jejich kolegům v NCIS.
JAG není bezchybný, ale byly doby, kdy si mě dokázal získat, když o tom zpětně přemýšlím. Ano, trochu si protiřečím, ale co nadělám...

60 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Klasika

Jedn ze seriálů, ketrý je dnes již klasický. Jako jeden z mála starých seriálů si i do dnešních dní zachoval zábavnost a napínavost. Narozdíl od jiných serilů se zněj nestal jen trapné nostaligcké dílko, jak se to stalo mnoha seriálům z té doby.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

JAG

Dávám 90%. Tento seriál je jediný svého druhu. Zastoupení herců je dobré, líbí se mi D. J. Elliot (sympaťák). Ikdyž je tento seriál příběhově stereotypní, tak má pořád co do sebe. Nejraději mám díly, kde má Harm svou svěřenkyni. Ikdyž se točí lepší seriály, tak na tu dobu patří k lepším.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dostal se mi pod kůži

Viděla jsem snad všechny díly co se u nás odvysílali. Je to jeden z mých oblíbených seriálů, ale nemůžu s čistým srdcem říci, že je to jeden z těch nejlepších. Prostě se mi dostal pod kůži. Spin-off seriálu Námořní vyšetřovací služba je podle mě mnohem kvalitnější a zábavnější.

Vždycky se hrozně těžko hodnotí seriál, který člověk sledoval jako dítě popřípadě teenager, protože s sebou přináší různé vzpomínky. Harmon Rabb Junior byl pro mě hrdina. Dnes by tomu tak již určitě nebylo.

Jinak co se týče děje, myslím, že seriál na množství sérií spíše tratil, než získal. Jako nejpodařenější vidím tak střed. V začátku se seriál tak trochu hledal, například první řada se od té druhé docela dost liší. Potom jeho kvalita stoupá, případy jsou zajímavém divák si začíná zamilovávat postupně všechny postavy. Ale pár posledních sérií už bylo trochu moc zamotané, plné "překvapení"... a to v tom špatném slova smyslu.

Myslím, že největším plusem seriálu jsou jeho postavy. Podle mně jsou postavy a jejich chemie a souhra po ději hned to nejdůležitější. Může být sebelepší seriál, ale pokud mi nejsou postavy sympatické, nedokážu si k nim najít vztah, potom mě seriál nebaví.

Především z nostalgie tedy dávám 80%.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

JAG

První série neměly chybu. Svět vojenské prokuratury nemá chybu. Obzvláště epizody propojené s NCIS byly fajn.

80 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

JAG

Jaqko malá jsem měla seriál ráda, taď ho řadím spíše mezi průměrné. Celkové hodnocení kazí hlavně posledbní řady, hodně se opakující, málo akce a dobrodružství, žádné jiskření a Mac mi občas připadá moc namyšlená. Přesto se občas ráda kouknu, i když jsem třeba díl viděla.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sakra kdy už přijde ten zásun ...

Když jsem byl mladší USA letectvo ,namořnictvo a i to pravnictví sem žral jako každej malej kluk hrající si na vojáčky. Postupem času jsem se na JAG dival kvůli Catharine Bell a na ty její fantastický kůzlátka +pěkna figura ...no nemoh sem se dočkat až Harm Sarah vydrbe ikdyž to bude znít asi jako klišé.

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí
konz
27. listopadu 2007

...

No nebyl to špatnej film. I když sem ho moc nesledoval, sem tam jak sem ho viděl celkem to šlo.

80 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

hm..

no.. ze začátku jsem ho sledovala, ale potom, už moc ne, protože tam nebyla žádná akce, vtip...

50 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Harmon Rabb a další

Pro mě asi nejlepší vojenský seriál 90. let. První řady super, pak už dost opakující a upadající.
Díky bohu za něj, protože bez JAGu by asi těžko vznikla má oblíbená NCIS a NCIS:LA

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

JAG či VGP?

ak si Judge Advocate General's Corps preložím ako vojenská generálna prokuratúra, tak celý ten príbeh je úplne na nič. Veď prokurátor tam nie na vyšetrovanie, či obhajobu. Vedľajšia linka príbehu - Harmova snaha vypátrať niečo o otcovi, či túžba opäť lietať, len zachraňuje situáciu. Asi naj scéna celého seriálu bol výbuch, pri ktorom bud prišiel o nohu. Inak je to len telenovela v hlavnej úlohe s Harmom a Mac a ďalším komparzom.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Harm

J.A.G. mám moc ráda nenechala jsem si ujít jediný díl u některých jsem se dokonce bála. No a hlavním důvodem proč jsem se dívala byl sexy Harm.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

jag

Seriály na právnickú tu sa mi vždy páčili a jag bol jeden z nich. Po skvelých sériach prišlo oslabenie a seriál zažil prepad sledovanosti. Ale na skvelú cathrine bell sa nedá zabudnúť.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé