plakát seriálu

Jericho

(Jericho)

Názory uživatelů

AMERICKÝ POLOCAJDÁK

Vděčné tema typicky \"poamericku\" zprasené. Z 50% kvalitní scénář je pohřbený nablblou implementací amerických hodnot s patriotismem, ctěním rodiny na prvním místě a soap příchutí. Místy nelze upřít slušnou míru napětí, kdyby se to vhodně sestřihalo na řekněme šestidílnou miniserii, tak by z toho mohlo vzniknou slušné dílko, ale takto mi připadá i těch mých 50% až-až.

Zajímavé je, jak je v americké produkci oblíbené tema \"návratu a polepšení ztraceného syna\". Patrně se jedná o jeden z výchovných mýtů, kterými se americká populace formuje k požadovanému obrazu.

EDIT: Pokud jste nedbali varování a viděli obě serie nedokončeného seriálu, tak si můžete najít a stáhnout pokračování - "S03" pod názvem "Jericho. Season 3: Civil War", což je comics, který v šesti svazcích dojde až do series finale. Info viz https://en.wikipedia.org/wiki/Jericho_Season_3:_Civil_War

50 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nic moc

Jericho mělo bezesporu potenciál,jen kdyby provedení bylo naprosto jiné. Místo pořádné "postapokalyptické" vize se všechno točí kolem rodinných problémů, vztahů mezi obyvateli městečka, konflikty s místními kriminálníky a hlavní příběh stojí jaksi hodně na pozadí. Musím se přiznat, že jsem nedokoukala ani první řadu, ale to co jsem viděla nemělo žádný spád ani napětí, spíš to bylo nudné a patetické. Seriál se snaží být zajímavý nadhozením konspirace, ale ta se odvíjí tak pomalu, že mě to spíš od dalšího sledování odradilo. Plus postavy, které všechno ví, umí a vyřeší (kterých bylo v Jerichu víc než jedna) u mě seriálu body nepřidají.

30 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Proč?

Čtyři roky poté a pořád mě mrzí, že seriál byl ukončen. Má všechno, co se mi na seriálech líbí, charismatický hlavní hrdina - navíc s ne tak docela objasněnou minulostí, zajímavé prostředí - idylické městečko vyrovnávající se s katastrofou, poměrně velké množství postav, jejichž soukromé osudy mohou seriál utáhnout. A navíc se Jericho může pyšnit skvělou atmosférou. A atmosféru pokládám za jednu z nejdůležitějších složek jakéhokoliv seriálu nebo filmu.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jericho

Jricho je skvělí seriál a moc mě mrzí že skončil. Abych pravdu řekl, první díl jsem dokoukal na třikrát, protože ze začátku mi to přišlo jako nějaké love story o návratu ztraceného syna, ale o polovině epizody mě to nabudilo :)

Příběh je super, líbí se mi zpracovaní, kdy se v jednom díle řeší otázka celé Ameriky a v dalším ukradené pesticidy. Jenom škoda že už nevznikla 3. série.

Za první sérii dávám 70%, ale druhá byla o poznání lepší a poslední díl byl epický takže 90%

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Přežití

Na Jerichu se mi líbil nápad. Amerika zdecimovaná sérií naplánovaných jaderných teriristických útoků je skutečně zajímavá představa. O to víc je zajímavé, když celé tohle neštěstí přežije několik městeček snažících se přežít, jak se dá. Dochází i k zápasům o moc, nechybí přestřelky, shánění léků, munice, benzínu, jídla. Díl za dílem se pomalu dozvídáme, jak to vlastně doopravdy bylo s teroristickými útoky, kdo je do nich zapletený, proč se to všechno stalo, a co se bude dít dál. Škoda, že byla druhá série zrušena predčasně, ale naštěstí příběh byl dovyprávěn v podobě komixu a tak se fanoušci dočkali důstojného konce.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jericho a konec...

Jericho. Městečko, které je odříznuto od světa. Pády atomovek a celková kapitulace USA. Tento seriál má velmi zajímavý příběh. Rozvijí se zde napínavý a strhující děj. Lidé, kteří ani spolu předtím nemluvili se teď musí spoléhat jeden na druhého, a když ne to, tak se musí spolehnout samy na sebe. Když jsem se na tento seriál koukala, tak mi připadalo, že se dívám na film, který je rozdělen na více kapitol. Příběh, který vám nedá spát. A je to z toho důvodu, že každý díl navazuje hned na další. Není to jako u jiných - kde je třeba každý díl podstatně odlišující od předchozího. Proto vám bude připadat, že chcete další díly, že máte nedokoukaný film. Je ale škoda, že ho ukončily, alespoň mu daly závěr, jaký se hodí. Jenom doporučuji.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jericho

Určitě by šel tento seriál udělat jinou (pro někoho snesitelnější) formou, ale mně se velmi líbil a mám z něj velmi dobrý pocit. Doufám, že prodeje komiksové třetí serie budou dobré a přimějí tvůrce obnovit seriál.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jeden z nejlepsi pocinu poslednich let

Kdyz sem nalez tenhle seirial moc sem mu neveril a videl sem asi 4 dily a dal ho k ledu ale pozdeji sem se k nemu vratil a musim rict ze Béčko to je do 6teho dilu potom se pomalu stava A titulem (i herrecke vykony sou ohromne s ohledem na obsazeni ) a kazdym dilem je to lepsi a lepsi bohuzel to konci 7 dilem 2 rady(ktery ma 2 verze s odlisnymi konci) coz je tak prinejmencim napul cesty .

Serial ma obrovsky potencial a skoro neomezene moznosti jak by mohl pokracovat a celi jeho koncept o atomovem utoku na 25 nejvecich mest USA je naprosto dokonali s ohledem na to ze se nataci celovecerni film zabivajici se udalostmi mimo jericho a s ocekavanim 3 serie nemuzu jinak nez 100%

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Zmařená šance

Skvělá zápletka, která by se dala rozvíjet velice zajímavým způsobem. Místo toho se v první půlce první série dočkáme trapné telenovely. Druhá polovina je už lepší, konečně trocha akce, ale pořád je to podprůměrné a nudné béčko. Nechápu, proč fanoušci tolik usilovali o druhou sérii. Já byl rád, když to zrušili...

EDIT: Druhá série už nebyla tak hloupá a je důstojně ukončena, takže první série budiž tvůrcům odpuštěna a hodnocení zvyšuju na 50% :)

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Americký patriot!

Seriál nyní přes deset let starý a pořád ho beru jako jeden z nejlepších počinů.
Ano, věčně ohraný témata: "nezdárný syn", "paličatý otec", "otravná starostlivá matka", "farmáři-smolaři", "super-agenti", "druhý dodatek" a "budou spolu - nebudou?" Ale zde, toto všechno tak zapadá do sebe a je to super. Celou první řadu jsem těžce prožíval, odříznutí města od zbytku bylo dokonalé. V zimních dílech mě mrazilo a závěr sezóny ještě nic nepřekonalo!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Škoda, škoda konce..

Na seriál jsem narazil úplnou náhodou při jedné internetové diskuzi. Bylo to v době, kdy už byl oficiálně ukončen sedmým dílem druhé série. Zkusmo jsem se podíval na díl první a musím říct, že od prvního dílu mě seriál pohltil tak, že za devět dní už jsem neměl na co koukat :-) je mi líto, že seriál skončil takto brzy. Byly zde sice nějaké názory, že by se mohl obnovit, nicméně tomu už nevěřím. I přesto u mě Jericho zůstává hodně vysoko, už jen proto, že mám rád Ameriku a vše kolem ní.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skoro druzí LOSTi...

Tak ze začátku seriálu jsem hodnotil 60%. Teď (po ukončení 2. sérií) jsem si však položil otázku: ubrat 20% seriálu HEROES nebo přidat 20% JERICHU. Nakonec tedy podle procent níže vidíte, jak jsem se rozhodl! To, co chybělo (paradoxně lépe natočeným) HEROESŮM jsem tady našel. Emoce! Poslední díly 1. série seriálu jsem prožíval nejvíce - asi jsem se konečně trochu více sžil s hlavními hrdiny - a výsledek je tedy nadprůměrný (70%)! :-)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prumer

Uplne nejhorsi to nebylo. Prvni dil opravdu bravurni a zapletka okolo konspirace taky spatna nebyla ale cely stred prvni serie byl takovy plany kde se resily spise mezilidske vztahy nezli situaci okolo. Me osobne se to libilo a jsem rad za to ze to druhou serii aspon slusne ukoncili. Radeji s tim ovsem nepokracovat kdo vi kde by to zkoncilo.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hrdinní hrdinové hrdinně zachraňují své město...

...jak se sluší a patří na americké patrioty. Tak nevím, na to, jak ten seriál všichni vychvalovali, jsem čekala víc, než tenhle těžce předvídatelný katastrofický výtvor, který ani o kousek neuhne od typického schématu filmů/seriálů podobného ražení. Nápad skvělý, zpracování ještě lepší, ale samotný obsah je stokrát nastavovaná kaše.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělý

V tomto seriálu se odehrává velmi zajímavý příběh ... Zaujme to snad každého. Jde vidět i jak se o sebe lidé dokážou postarat, když jsou odříznuti od světa ... Musejí se spolehnout samy na sebe ... Doporučuji se na tento seriál podívat určitě nebudete litovat.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé
TSZZ
16. listopadu 2007

Nový LOST??Ani omylem...

Zpočátku se mi zdálo že by to mohlo za něco stát,ovšem postupem času se to změnilo na průměrnou telenovelu,jak uvedl scr00chy.A hlavní hrdinové svou výraznou nesympatičností jistě přispěli k tomu, že po seriálu dnes neštěkne ani pes...

30 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Duh..

Skúsila som pozerať jeden diel. Také dačo nazaújimavé a nudné som ešte nevidela a to som pozerávala Reflex na Markíze (kto viete, čo to je, viete ako to myslím). Keby sa dalo, tak dám mínusovú hodnotu.

0 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí