plakát seriálu

Kurz sebeovládání

(Anger Management)

Názory uživatelů

TaHM>AM

No tak první řada za námi.

Musím říct, že jsem asi čekal něco trochu jiného. Po prvních dílech jsem se bál, že to sklouzne do takového stereotypu jako u TaHM, k čemuž aspoň podle mne nedošlo.

Ale opět se to točí okolo Charlieho holkaření (sexu si Charlie opět užívá dost), alkoholu (je ho sice méně, ale je tam), opět je tu oblíbený bar, opět velký barák, ale chybí "velké peníze". Místo bratra se synovcem je tu ex-manželka s dcerou. Podobností je hodně. A samotný začátek první epizody vypadá jako naprosto jasný vzkaz.

Chvílemi jsem se docela bavil, ale zase byly chvíle, kdy to zase taková zábava nebyla. Ne že bych se vyloženě nudil, ale přece.

Zklamání to neni, ale radostí také neskáču. Je to prostě taková oddychovka.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Charlie je zpět!

Prvních deset dílů rozhodně zaujalo. Vyřizování účtů s Chuckem Lorrem hned v úvodu mě velice pobavilo. Naštěstí je Charlie Goodson dobrou náhradou Charlieho Harpera. Jsem zvědav jak dlouho nám Charlie vydrží ve formě. Pokud to však bude pokračovat jako teď, tak se o existenci seriálu vůbec nebojím. Podobnosti s Dva a půl chlapa jsou podle mě jasně úmyslné, jako sex, bar atd. Na závěr snad jen, že je to dobrá oddychovka a jsem zvědav jestli z toho Charlie taky dokáže udělat takovou pecku jako z Dva a půl chlapa.

Druhá série, tedy 90 dílů, začala tak, že mi to přišlo o něco slabší. Já jsem jako hlavní důvod viděl Selmu Blair, takže jsem vážně rád, že se pohádal s Charliem a ze seriálu byla odejita. Poté, co došlo k výměně a místo její postavy se představila Jordan (Laura Bell Bundy) a mezi hlavní postavy byl povýšen Sean (Brian Austin Green), tak se zábava vrátila a Anger Management mě znovu začal bavit. Zvyknul jsem si na svojí dávku Charlieho Sheena a jeho skupinky a po ukončení musím přiznat, že mi bude chybět. Seriál se dočkal alespoň částečného ukončení, ale je škoda, že nebude pokračovat...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Because people don't know how to self-medicate.

Anger Management je první seriál, ve kterém jsem měla tu čest s Charliem Sheenem. Celkově seriál není nic extra, ale nudou si u něj prsty taky nekoušete.

Sheen se zde nezapře. Z fotek nebo ukázek, které jsem viděla z Dva a půl chlapa, mi tady bylo brzy jasné, že se jedná o tu samou (dokonce stejně pojmenovanou) postavu. Charlie je pohodář, sukničkář, pro moudro nechodí daleko, ale i když není hloupý, jeho chtíč mu zastiňuje mozek. Upřímně řečeno, Charlie je pro mě na celém seriálu tou nejslabší stránkou. Možná to má co do činění s tím, jak v průběhu času vyplývaly na povrch zákulisní informace o jeho chování, ať už o hádkách s představitelkou Kate, nebo o špatné pracovní morálce atd.

O dost více jsem si užívala ostatní postavy. Exmanželka a dcera mi moc nesedly, bez Nolana bych se taky obešla. Všichni ostatní byli špičkoví. Klidně bych si dokázala představit sitcom, ve kterém by Lacey nebo Patrick hráli hlavní roli. Skvěle napsané postavy, které vždy mají po ruce hlášku, která vás dostane do kolen. Jejich představitelé jim navíc vdechli život, nikdo jiný by se pro ně nehodil lépe. Především představitelka Lacey je špičková; herečku jsem zatím nikde neviděla, ale rozhodně se těším na nový seriál, kde ji budu vídat pravidelně, na Lacey určitě nezapomenu. V Edovi jsem za celou dobu nemohla poznat kouče z One Tree Hill, i když jsem od začátku věděla, že je to jeden a ten samý herec, jak ten čas letí :)

Co se týče Charlieho partnerek, vyhovovaly mi obě. Kate navodila atmosféru, pro Jordan mám ale slabost. Neskutečně mi totiž svou osobností připomínala Elle Woods, kterou hrála Laura Bell Bundy v muzikálu Legally Blonde, a kterou jsem si tam naprosto zamilovala. Obě dámy jsou odlišné jako den a noc, proto jsem si z počátku nemyslela, že by mi do seriálu mohly sedět obě. S Charliem mají ale obě dvě skvělou chemii a především rychlé slovní přestřelky, které mě jako diváka hodně bavily.

Co mě trošku mrzelo, byla vykrádačka Masters of Sex, resp. reálných událostí, na kterých je seriál založen. Charlie a Kate pracují na studii o sexu? Jasně, proč ne. Škoda jen, že to samé téma jsem před pár měsíci viděla právě v Masters (který je btw. podle skutečných událostí). Když Charlie a Jordan přesídlili do vězení, alespoň to bylo prostředí, které nebylo tak do očí bijící.

Finále seriálu nebylo ničím zvláštní. Určité zakončení z epizody cítit šlo, ale čekala jsem něco trošku víc. Na druhou stranu chápu, že vymýšlet zapamatovánihodné konce u sitcomu musí být hodně obtížné, a pokud nechcete dopadnout jako HIMYM, je lepší skončit v klidu a tichosti...

Nedá se říct, že bych se u Anger Management někdy řezala smíchy. Na druhou stranu znám o mnoho horší sitcomy, které se na televizních obrazovkách objevily. Jsem si každopádně jistá, že Charlie dlouho bez práce nezůstane. I přes to, jak je problémový, je pořád miláčkem publika, a všechny stanice takové popularity budou chtít využít.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pecka!

Tak, jak jsem se smála u Anger Management, tak jsem se nesmála už hodně dlouho. Je to perfektní návrat mého oblíbence Charlieho Sheena, který je pro mě mnohem zábavnější, než nové díly TaHM s Ashtonem Kucherem. Viděla jsem zatím všechny díly, a v každém je čemu se smát. Hodně jsem se bála, že to brzy bude stále o tom samém, a ono ne. Seriál jsem si zamilovala a myslím, že nejsem sama.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Najväčšia chyba histórie

tak 2 sezóna sa pomaly chýli kuk koncu už len 2 časti a tak môžeme bilancovať

prvá sezóna začala pomaly a viac menej nám len priblížila postavy ktoré nás budú dúfam ešte niaki čas sprevádzať :D

druhá sezóna sa rozbehla okolo 12-tej časti a je celkovo veľmi dobrá a ak to bude takto pokračovať tak by nás mohli čakať ešte aspoň 3 série, tak sa ukazuje že tvorcovia TaHM urobili najväčšiu chybu v histori keď vyhodili zo seriáli jedinú dobrú postavu kvôli uplne banálnemu dôvodu

celkovo tento seriál dostáva 60% za zápletky, 10% za prevedenie a 30% za Charlieho

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Charlie Sheen měl zůstat Charlie Harper.

Viděno - pilot

Né každý je Clarkson, aby si mohl dovolit po vyhazovu/odchodu vrátit úder tak, že se ten druhý sesype.

Anger Management je průměrný sitcom, který se snaží, ale marně. U pilotu jsem se skoro nepousmála a druhý díl jsem nudou vypla. Charlie Sheen jen dokázal, že Lorre dělal Charlieho Harpera Charliem Harperem více, než on. Scénář je plný velice snaživých, ale nevtipných vtipů, či vtipu, které vtipně sice vyzní, ale nezasmějete se. Zdaleka to nemělo na hlášky a celkově na scénář z TaHM a i ten byl po odchodu Sheena mnohem vtipnější s Kutcherem, než tohle, co se snaží dost okatě trucovat.

Pokud se dá mluvit o nějakém highlightu, tak je to Selma Blair, né proto, že by byla její role vtipná, zajímavá nebo něco, ale protože je to prostě Selma Blair.

Já na seriál neplivu, myslím, že je to taková průměrná oddychovka, kterých je ve seriálovém světě plno a které neurazí, nicméně Sheenovo hycování, jak se z tohoto seriálu všichni doslova pose-eme, jak to bude mnohem lepší atd., nakonec to dopadlo takhle.

Že se Lorre a Sheen neměli v oblibě - je to lidské a jejich věc, ale takhle veřejně z toho Lorre vychází jako vítěz. :D

Co bych ještě pochválila. Snad jen to, že Sheen opět šel do role, která je jemu samotnému blízká - kromě problému s alkoholem, ženský, drogy a sex, je i o něm známo, že má problémy se zvládáním vzteku, proto seriál, kde se snaží přinášet osvětu okolo této problematiky je dosti ironická.

Seriál není špatný, ale je prostě průměrný a já prostě čekala něco víc, nestalo se, holt každý den není posvícení.

Pokud k tomu budete mít vlídný, nezaujatý přístup, tak vás to může i bavit, já bohužel jsem zaujatá a Anger Management raději vynechám a když už budu chtít vidět Sheena, tak si pustím staré epizody Dva a půl chlapa.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Back to Therapy

Začiatok bol fajn, prvá séria sa mi dosť páčila. Potom v druhej to začalo byť už chvíľami lepšie, chvíľami horšie.
Nie je to seriál, ktorý by som bola schopná pozrieť na jeden krát. Vtipné scény a rozhovory nechýbajú, ale nie je to až tak pútavé.
Charlie si zahral zas to svoje, ženy a alkohol, to je pri jeho postave zrejmé ako oblečenie. Páči sa mi, že ho nezmenili na nejakého slušného a milého chlapa. :D

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zase ten Charlie

Kolem tohoto seriálu byl humbuk kvůli tomu, jak Charlie odešel z Dva a půl chlapa. Tak jsem se podívala, jak na tom Charlie budu a seriál mě docela bavil. Některý postavy jsem nemusela, ale například Ed a Lacey byli skvělí. Nejraději jsem ale měla Selmu Blair a docela jsem fandila jí a Charliemu, takže mě docela zklamalo, když byla ze seriálu vyhozena. Poté, co odešla, jsem se na pár dílů dívala a ta druhá se mi moc nelíbila a ani už ten další vývoj mě tolik nezajímal. Na seriál jsem se přestala koukat a nemám v úmyslu se na to znovu podívat.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Charlie opäť na obrazovke!

Bola som nadšená, keď som sa dostala k tomuto seriálu a zistila som, že Charlie Sheen sa rozhodol vytvoriť niečo podobné Two and half men. TaHM sa mi páčilo, avšak odkedy tam nie je Charlie, nebaví ma to až tak ako predtým, preto ani každú epizódu nehltám na jedno sústo. Pri Anger Managemente je to však iné, hoci sú tam obohrané veci ako boli v TaHM, a teda sa to na seba podobá v humore a pod., ale myslím si, že ten, kto to pozerá to pozerá práve preto, že mu tento humor, scénky, podobné dialógy, či vtipy chýbali.

Ja dávam Anger Managementu 100%, po prvé za to, že je tam Charlie, po druhé za jeho konečné dobré vzťahy s bývalou manželkou a za dcéru trpiacu OCD, a nakoniec za niektoré dosť dobré postavy v jeho terapeutickej skupine, páči sa mi najmä Patrick a Lacey. Síce aj Ed a Nolan sa dajú, ale nesadli mi až tak veľmi. Hoci uznávam, že niekomu možno sadnú viac.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Anger management

Hodnoceno po s02e08.
Také si neodpustím srovnání s TaHM. Pravda, během několika prvních dílů jsem si musela trochu zvykat na novou roli Charlieho Sheena. Teď už ale na AM nedám dopustit... Baví mě naprostá odlišnost hlavních postav, které nejsou vždy úplně normální (myšleno v tom nejlepším slova smyslu). Moje nejmilejší postava je Charlieho dcera Sam.

Bohužel nejspíš AM není seriál pro všechny, mě se ale do vkusu trefil. Doufám, že vtipy si udrží laťku a charaktery postav nebudou překrucovány kvůli ději.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I don´t know

Seriál som pôvodne ani nemala záujem skúsiť. No keď sa začal vysielať,tak som si povedala,že to skúsim.Veď za to predsa nič nedám.No ani po 7 častiach neviem čo si mám poriadne myslieť,či ma to baví alebo nie. Do novej časti sa ako pri iných nejak moc nehrniem a asi by mi ani nebolo ľúto ak by som nejakú vynechala.

Nie je to zlé,ale zase videla som aj lepšie sitcomi. Veľa som od toho nečakala a ani som veľa nedostala.Snažila som sa nezavrhnúť seriál po prvej časti,tak som skúšala ďalej.A bavil ma menej a menej. Humor mi príde miestami silený a moc prehnaný. Seriál sa točí hlavne okolo postavy Charlieho,pričom by sa mohol zamerať viacej aj na jeho pacientov (z čoho by určite vyšli viaceré humorné situácie).Osobne ma potešila postava Ed (herca mám rada už od OTH a potešila som sa keď som ho tu uvidela)-no priestoru dostala zatiaľ málo. Pointa celého "friends with benefits" mi príde na silu vsunutá,miestami až príliš hrubá,vulgárna.

Je ale na každom,aký obraz si o ňom urobí.Ak nad ním rozmýšľa,treba skúsiť a potom uvidí.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Uvidíme

Určite si pozriem ďalšie časti, ale som trocha sklamaná. Prišlo mi to celé také nasilu a viac mi to pripomínalo grotesku. Možno je to preto, že ešte nie sú zohratí, ale chýbal mi tam nejaký "nahrávač" akým bol Jon Cryer. V Two and a Half Men to teda evidentne nebolo o najlepšom jednotlivcovi, ale o tom že spolu tvorili zohratý a vtipný tím. A možno to nie je v ňom ale vo mne :) som sa asi až priveľmi tešila. Ale šancu mu ešte rozhodne dám.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Anger

Veľmi ma potešilo ked som sa dozvedel že Anger management bude pokračovať aj dalej.
Charlieho mám rád a jeho úloha terapeuta je miestami komická , kedže on sám navštevoval viackrát terapeuta vo svojom živote.
Čo sa týka humoru a celkovo seriálu je to ešte len druhá séria ale myslím že pohodová oddychovka pre každého kto má čas a miluje komediálne seriály.Hoci uznávam , nie každému to sadne.
Ps: Dobrý ťah autorov s charlieho ženou - dcérov a terapeutkou.Vháňa to do seriálu novú energiu , kedže sme pri charlim boli zvyknutý len na ženy na jednu noc.Naopak to tam zase troška chýba.Ten šmrnc.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Charlie Sheen vrací úder

Když jsem viděl poprvé ukázky na tento seriál, viděl jsem tam klasického Charlieho, jak ho známe z "Dva a půl chlapa/Two and a Half Men".
A jak je vidět, nemýlil jsem se; Charlie opět hraje v seriálu sám sebe: sarkastický pošuk s břitkým smyslem pro humor, který rád balí ženy a také je to klasický magnet na průšvihy všeho druhu, který jakžtakž udržuje vztah s rodinou.

Pravda, sice tam chybí "neurotický bratr-pijavice" a "synovec-pako", ale vyrovnávají to Selma Blair, Charlieho "ex-manželka Jennifer (Shawnee Smith)", jeho "podivínská dcera Sam (Daniella Bombadilla)" a jeho blázniví pacienti.

Tento seriál je určitě pro Charlieho výborným comebackem, ale považuju za škodu, že tímto seriálem už končí a také bych řekl, že tohle má o kapánek menší grády, než "Dva a půl chlapa", i když to kompenzuje skvělé obsazení s libovými rolemi a všeljaké komické scénaře a zápletky.

70 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Můj názor k Anger Managment

Už jsem viděl obě epizody a musím říct, že hned v prvních minutách mi to trošku připomínalo Charlieho Harpera ze sitcomu Dva a půl chlapa.

To že zde Charlie hraje terapeuta, je velice milé zpestření a myslím si, že k němu tato role sedí, ale jak jsem koukal, tak by to nebyl Charlie, kdyby v posteli neměl nějakou babu :D.

Všem tento seriál doporučuji a doufám, že se udrží co nejdéle. Hlavně pro ty co mají rádi Charlieho Shneena bych tu zanechal vzkaz a to : Neprošvihni to !

Dávám tomu zatím 100% uvidím postupem času, jak se to vyvine a pak popřípadě snížím své procentuální hodnocení. :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Hurá

Konečne seriál s Charliem, ktorý má hlavu a pätu a najmä sa v ňom niečo deje. Neviem, koho zásluhou dostal túto šancu, ale musím uznať, že po tom, čo vystrájal v Dva a pol chlapa je toto výrazné polepšenie si. Po dvanástich epizódach mi seriál nelezie na nervy, ale ani neskáčem pred priemiérou novej časti dva metre vysoko. Ťažko povedať, koľkých sezón sa seriál dožije, ale ak má Sheen zmiznúť zo seriálového prostredia, tak toto bude aspoň dôstojná labutia pieseň.

50 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Charlie

Ze začátku, asi tak 3-5 dílů jsem si zvykal na to, že Charlie vedle sebe nemá Alana, ale nakonec jsem se přizpůsobil. Lacey mi s tím, abych si zvyknul opravdu pomohla.
Charlie je stále skvělý a má v sobě pořád to co měl i v T&HM. Sexy ženy má kolem sebe pořád, sem-tam nějaký ten drink, a je asi maličko rozumnější.
Baví me celá ta skupinka lidí na terapii, i když na nikoho z nich to moc velký vliv nemá. Debaty mezi všemi, gay Patrick, podle mého názoru budoucí psychopat-zabiják Nolan, rasista Ed a "princezna" Lacey, perfektní sestava.

Charliho opravdu "žeru", takže dávám 100%, ať se děje co se děje.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jednoducho Charlie

Charlie Sheen je proste stale ten isty komik ako sa mi pacil v Horucich strelach. Ma charizma, ma humor, proste cool.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mno, rozjizdi se to.....

po prvni sezone jsem byl opatrny. ale letos se ukazalo, ze dvaa pul chlapa opravdu delal charlie a ze vtipny scenaristi se daji najit vsude. S02/E09 povazuji zatim za vrchol sezony a jestli to pujde takto dal, mam zase na co koukat.

80 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Charlie Sheen is back!

Po třech epizodách musím říct, že se tento seriál vyvedl. Rozhodně se nedá řadit mezi špičky žánru, ale má to něco do sebe.

Po první epizodě jsem měl vcelku rozporuplně pocity. Postavy mě nezaujaly a nemohl jsem si zvyknou na Charlieho, který není Harper. Po shlédnutí druhé epizody jsem si stále nebyl jistý, zda Anger Management je seriál, který chci sledovat, ale rozhodl jsem se mu dát ještě šanci. Třetí díl opravdu bavil. Lepší vtipy a konečně jsem začal trošku poznávat postavy.

Pokud někdo stále váhá doporučuji seriálu dát ještě pár dílů šanci a až poté se rozhodnout zda sledovat nebo ne.

Pro mě zatím 80%, uvidíme jak to bude dál.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

anger management

Charlieho mám rada, filmovú verziu mám tiež rada, ale tento seriál ma nezaujal. pár vydarených epizód to celé nezachráni, chybu vidím hlavne v ostatných postavách, prídu mi nemastné, neslané a nesympatické

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

charlie

Sheen opet nesklamal

90 %
19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Ten druhý sitcom Charlieho Sheena

... je mnohem zajímavější, než ten první. TAAHM mně nikdy ani trochu nebavilo a osobně ho považuju za jeden z nejstupidnějších seriálů, jaký jsem kdy viděl a očekával jsem, že od Kurzu sebeovládání dostanu totéž. Žádná hitparáda to sice není, kvalit Přátel, Big Bangu nebo HIMYM to samozřejmě ani zdaleka nedosahuje, ale je to lepší, než Dva a půl chlapa. Mnohem. Charlie je jako vždy naprosto perfektní a i všechny ostatní postavy jsou dostatečně zajímavé. A ty pozdější epizody jsou mnohem lepší, než prvních třeba dvacet dílů. Nechybí ani Martin Sheen v roli Charlieho otce (nečekaně) a totálně skvělé Shawnee Smith a Daniela Bobadilla (které se naneštěstí ukazovaly stále méně, až se nakonec přestaly ukazovat úplně, což je škoda zejména v případě Sam), výborný Brian Austin Green, Barry Corbin a Laura Bell Bundy, která nahradila příšernou a nesnesitelnou Selmu Blair, jejíž vypsání bylo naopak výborným tahem. Tenhle sitcom je prostě velice zábavná jednohubka, která má ale i zcela špičkové epizody, zejména ve své druhé polovině. Takže za mně spokojenost a díky Primě za odvysílání.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí