plakát seriálu

Legends of Tomorrow

(Legends of Tomorrow)

Názory uživatelů

Novinka od DC

Na Legends jsem se těšila už od chvíle, kdy vyšlo oznámení o jejich vzniku. Těšila jsem se na větší prostor pro několik mých oblíbených postav. První fotky a trailery byly neskutečně zajímavé a já se těšila čím dál víc. Bohužel jsem se k nim v lednu vůbec nedostala a tak sem je zkoukla až teď.
Seriál je hezký. Má zajímavý příběh a fanoušek musí pozorně poslouchat a sledovat, aby se ve všem tom cestování neztratil. Líbí se mi především, že každé postavě věnují dávku času. Sledujeme nejen akci, ale i měnící se vztahy mezi hrdiny.
Seriál se mi celkem líbí. Doufám, že neupadne na kvalitě. Ať už dějové nebo efektní. Prozatím dávám 80% , možná to časem zvýším.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

LoT? Proč ne?

Když jsem projížděla informace o seriálu jménem Arrow a narazila jsem na LOT a byla jsem velice nadšená, že něco takového existuje. Jelikož moje nejoblíbenější hrdinka z DC seriálů a komiksů je White Canary neboli Sara Lance, byla jsem nadšená, že udělali seriál, kde je jedna z hlavních postav.

Po dokoukání Arrowa jsem se hned začala dívat na tady to a říkám jen, že seriál splnil všechna moje očekávání.

Děj je o cestovateli časem Ripem Hunterem, který si vyhledal hrdiny, kteří v budoucnu nebudou zase tak známí, a nabere je na svojí loď. S nimi se chce pokusit změnit budoucnost, kde má být zničen svět, a také zachránit jeho rodinu, která v budoucnu bude zavražděna. Všichni hrdinové souhlasí a jdou změnit budoucnost, nejenom lidstva, ale i jejich vlastní. Aby se z nich stali Legendy.

Děj je lehce komplikovaný, jelikož cestování časem není nikdy lehké na pochopení, ale pokud dáváte pozor, tak se v tom nemůžete ztratit. Také, na to jak je to vážné téma, si všichni na palubě, mimo Ripa, dělají neustále z něčeho srandu, takže seriál není jenom smrtelně vážný, ale je i velice vtipný. Částečně díky tomu, že na palubě jsou dva nejlepší zlodějové na světě a asasínka(Canary),kteří si ze sebe dělají srandu, ale také tam jsou i jiné vtipné postavy. Např: bývalý automechanik, který se se starým vědcem spojili ve Firestorm, miliardář, který vynalezl oblek, se kterým se dá bojovat a i se zmenšovat a zvětšovat, a barmanka, která zjistila, že má složitou minulost. V dalších dílech nějací hrdinové přibudou a nějací ubudou.

Také se na palubě tvoří nějaké vztahy, takže romantika tam také nechybí.

Tento seriál doporučuji zkouknout, pokud jste viděli seriál Arrow a The Flash, jelikož z těchto seriálů ti hrdinové pocházejí, a tam je popsán jejich život.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Když jsou hrdinové málo, potřebujete legendy

Když řeknu, že LoT byl jeden z nejvíce očekavaných seriálů tohoto roku, budu mít pravdu.
Na seriál jsem se těšila od té doby, co bylo oznámeno, že vznikne. Některé postavy si totiž zaslouží mnohem více prostoru, než se jim dostávalo v Arrowovi a Flashovi. Nadruhou stranu vzniká pak ten problém, že je mnoho postav najednou a tudíž ne každá postava dostává tolik prostoru kolik by měla. Ale tvůrci se snažili, aby se to nestávalo, za to palec nahoru.
Seriál má zajímavý nápad, má dobré tempo, nenudíte se a pokud jste citlivky jako já, tak si sem tam i popláčete. Cestování časem je super a kostýmy jsou velmi dobře udělané. Někdy musíte mhouřit oči při tom cestování časem, protože jak jinak, najdou se tam chyby, které se většinou v seriálech tohoto typu objeví, ale dá se to přehlednout, protože to vyvažují dobré postavy a děj. Postavy jsou vtipné na těch správných místech, v dalších momentech se strachujete o jejich život a v tom dalším z vás dolujou slzy.
Dalším velkým plusem je, že postavy nezůstávají ploché, ale vyvíjejí se a tím se mění i dynamika v týmu.
Seriál vás vtáhne do děje a vy se na té vlně vezete až dokonce. Takže jo, pokud máte čas, láká vás cestování časem, záchrana světa a málo romantických výlevů, tak po Legendách určitě šáhněte.

Za mě nejlepší postavy - Captain Cold, Heat Wave, Rip Hunter, Sara.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

LoT

Vynikající seriál. Našlapaná komiksová jízda, která je prozatím díl od dílu lepší. V hlavní roli Rory Williams, který si hraje na Doctora a ty nejlepší vedlejší postavy z Flashe a Arrowa utvořili tým, na který je raodst koukat. Prozatím velice efektivní a zábavné cestování v čase, vynikající Vandal Savage, skvělé zápletky, vtip i akce a všechno to funguje. Humorná stránka se nejleépe projevila v epizodě, kdy Stein potkal své mladší já, výborná epizoda. A já mám navíc radost, že mé nejoblíbenější vedlejší postavy (Stein, Heat Wave a Captain Cold) se konečně dočkali pořádného prostoru. Po šesti dílech skutečně vynikajcí (až téměř retro) záležitost, která mě opravdu mile překvapila hned v úvodu a překvapuje mě stále, fakt je to fajn (lepší než Doctor Who :D). A po Flashovi nejlepší seriál na CW, Arrow je z komiksového tria skutečně nejslabší a vedle Legend se to projevuje ještě víc. 85% a chci další sérii! Nejlepší díl je prozatím Star City 2046.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Padouch nebo hrdina – my jsme jedna rodina

Tak je to tady. Nejočekávanější seriál minimálně pěti let. A musím uznat, že se hodně povedl. Mám nakoukáno Arrow i Flash, takže všechny postavy už dobře znám. A všechny konečně dostaly pořádný prostor. Hlavně Snart a Atom jsou hlavní hvězdy. Oba perlí a hláškují a jsou při tom super. Některé postavu už odešly, Carter a moc brzo a co bude s Rorym to jsem se nedozvěděli přímo. Já osobně věřím, že ho Snart nechal žít. Hlavní záporák je tak trochu přesílený. jak taky zabít člověka, který nemůže zemřít. Možná zalít do betonu nebo tak podobně. LOT mě baví opravdu hodně, komixový nádech mu moc sluší, občas se objeví humor. Všechno je poctivé a dobře udělané. Už víme o další řadě, ta se už teď těším.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Legendy zítřka

Ale jo, Legendy se mi líbily, očekával jsem je sice o něco lepší, ale přesto jsem docela spokojený. Nebudu se pozastavovat nad spoustou kiksů v logice, přece jen je to od CW a tady to navíc můžou vždycky svézt na časové paradoxy (a měly aspoň trochu snahu ty nelogičnosti to vysvětlit). Kdybych to měl shrnout, tak seriál dobře začal i skončil, ale většina epizody mezi tím byla docela vata (byť občas opravdu povedená - Rusko, Star City 2046, Divoký západ). Postavy, kromě Kendry, také v pohodě, takže převládá spokojenost.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Enter the world of Legends

Na novú "DC tímovku" som sa tešila od momentu čo štúdio oznámilo, že sa vôbec uvažuje nad zrodením nového seriálu. Ako hrdý fanúšik všetkých komiksov, som si ho hneď pridala do wishlistu. A čo vravím po 1. diele? Seriál budem určite sledovať, ale má aj svoje mínusy.
Ako to už bolo mnohokrát spomenuté, v tv začína byť možno až príliš veľa superhrdinských seriálov. Nehovorím, že nie, ale bojím sa aby Legendy nezrušili kvôli možno menšiemu ratingu ako majú hity Flash či Arrow. No seriál a príbeh ma samotný dostal už na začiatku. Pokiaľ ste doposiaľ nevideli Arrow/Flasha nevadí. Príbehy postáv sú na začiatku zhrnuté, ale predsa len je v tom niečo lepšie keď už postavy poznáte (tak ako v mojom prípade). Jasné, bol to pilot, intro do príbehu (Vandal, Rip, zničenie sveta,..) máme za sebou, ale okrem toho sa tam veľa neudialo. Ale veď je to len začiatok čiže akceptujem :)
Postavy milujem. Hrdinovia sú mi sympatickí možno až na Hawkgirl, ktorá mi už od Flasha na prvý pohľad nesadla. Zato Rip ma milo prekvapil a hneď sa mi zapáčil (asi to bude tým prízvukom, na ktorý mám ja slabosť).
Efekty a akcia nechýba a určite stoja za to! Scéna v bare či boj s Cronosom boli skvelé a na to, že to je seriálový a nie filmový svet priamo fantastické.
Dúfam, že Legendy nepadnú na dno a uvidíme ich ešte dlho bojovať.

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Doctor Who od DC?

Když humbuk kolem Legend začínal, tak mě to ani nenapadlo, ale někdo z DC/CW se opravdu hodně díval na Doctora Who a zkusil si vytvořit takovou americkou verzi, kde do role společníků obsadil vedlejší postavy z Arrowa a Flashe.

Jasně, že mě to mělo trknout dřív. Přeci jen se cestuje časem a hlavní postava je Pán času (Time Master ne Time Lord). Navíc ho hraje Arthur Darvill, neboli ten, co se proslavil hlavně rolí Roryho v Doctorovi. Těch podobností však přibývalo mnohem víc - cestuje se časem za pomocí ukradené lodi (TARDIS) a původní Páni času se nakonec ukážou jako ti zlý (Hello Gallifrey). Dokonce i způsob cestování, takové klouzání časovým vírem vypadá stejně jako u Doctora. Tak dobře, změnili modrou barvu na zelenou. Když už se do toho ale takhle moc pustili, tak to měli dotáhnout do dokonalosti a coby manželku Ripa Huntera obsadit Karen Gillian (Amy Pond), protože jsem mu to fňukání za jinou ženou po sledování Doctora prostě nemohl věřit.

Ale teď už k hodnocení seriálu. Rozhodně se z toho nevyklubal takový hit, jak se čekalo. Pár odložených, i když vcelku zajímavých, postav z Flashe a Arrowa se to sice snaží utáhnout, ale problém je, že jich je až moc (vykopnout Hawcouple) a ne vždy tak mohou být všechny využity. Jinak mě ale jejich cestování časem a snaha zlikvidovat Vandala Savage vcelku bavila. A ač se to zdálo nepravděpodobné, tak přihrávka na druhou sérii přišla a jsem i docela zvědavý na to, co se v ní bude dít.

A Legendy jsou dalším z řady seriálů, které svojí druhou řadou nenadchnou. Objeví se pár nových postav, k tomu je překombinované trio záporáků a výsledek je takový nemastný-neslaný. Navíc je tam málo Ripa Huntera a fakt, že se občas povede nějaký vtípek či narážka to bohužel už nezachrání.

Legendy už si jdou svojí vlastní cestou a sem tam přiberou nějakou odpadlou postavu z ostatních seriálů, stejně tak je tomu i ve třetí řadě. Vlastně ani nevím, proč jsem ve sledování pokračoval, ale čas u toho utíká docela rychle. Tak nějak jsem si myslel, že jde o poslední ročník, ale ještě nás čeká jeden. A v něm by se měl vrátit Constantine a to zní jako docela zajímavé lákadlo.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Too much legends ?

Patrím medzi fanúšikov DC-ovských a Marvel-ovských filmov/seriálov, takže menej odo mňa ani očakávať nemôžete, ale zároveň sa bojím, či to už trochu nepreháňajú s tými seriálmi. Je ich príliš mnoho podobného žánru a nakoniec budú všetky na jedno kopyto. Ale uvidíme, ako to dopadne (možno to bude mať úspech ako Flash).

K seriálu. Po zhliadhnutí pilotu môžem povedať, že to vyzerá dobre. Postavy sú fajn, herci skvelí, nie je tam nikto, kto by vám vyslovene liezol na nervy. Všetci to prirovnávajú k Doctor Who, čo neviem posúdiť, nakoľko ho nesledujem, ale cestovanie v čase môže byť zaujímavé. Dáva to príležitosť pre mnoho zápletiek. Efekty sú skvelé (najmä keďže sa jedná o seriál, nie o film), nechýba humor, dobré scény a chémia medzi jednotlivými postavami.
Dúfam, že postupne sa odhalí pozadie všetkých postáv cez ich minulosť (nie len Hawkcouple - bojím sa, že sa to bude točiť okolo nich, nakoľko sa tak často v tej minulosti vyskytovali).
Mierne obavy mám z pokračovania. Jasné, sme len na začiatku, ale keď "zachránia svet", dúfam, že to nebudú naťahovať ďalej a utnú to, nerada by som si zničiť ďalší seriál zbytočnými sériami.
Pilot ma nejak extra nedostal, ale ani nesklamal. Tak sa uvidí, ako ďalej.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...

Roryho už nebavilo hrát druhé housle, tak se stal pánem času. Oženil se, měl dítě... A teď se snaží zachránit svět. Seriál mě zatím baví, humor je nenucený a baví mě chemie mezi postavami. Na další díly se těším. Když pominu Hawkgirl, která mě svým chováním a věčným fnukanim rozciluje od první minuty. Nejlepší jsou podle mě Sara a Leonard.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Slow down please.

Po prvním díle není moc co chválit. Vlastně se dá zatím jen kritizovat. Moc postav do žádné se nevžijete... nejlepší scéna vlastně ta co měla být vyplňující a tedy: HOSPODA!. Kdybych se díval na seriál kvůli hospodě pustím si naší Hospodu. Moc postav, moc rychlé... ten díl by si zasloužil tak 90 minut a zpomalit. Po druhém díle snad budu pozitivnější zatím nic moc.

EDIT: Po druhém díle zvyšuji hodnocení... porodní bolesti jsou za námi a co jsem vytýkal pilotu zmizelo. God bless time travel. 60% -> 80%

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nejsem Hermiona a nevlastním Obraceč času

Žel bohu vyhýbal jsem se tomu dlouho a pořád si říkal, že můj přecpaný Watchlist opravdu jednou sjedu. Sám však musím uznat, že normálně pracovně a rodinně vytížený člověk, to zkrátka nedá. Takže pápá Legendy.

Ani po čtyřech dílech nevidím absolutně žádný dobrý důvod se k seriálu vracet.

Seriál nemá náboj, nemá tah na branku. Sic nápad je vcelku dobrý. Roztodivná skupinka hrdinů se spojí, aby zastavila větší zlo, které může zničit budoucnost celého Světa. Potíží však je, že spojit rozsáhlá a roztodivná univerza komiksových hrdinů, kteří spolu nemají pranic společného je obtížné. Na řadu by pak mělo nastoupit důmyslné herecké provedení a dobrý scénář, kterým herci vyvodí skvělou chemii postav. Nestalo se. Chemii jsem necítil a dobré herecké provedení také ne. Pokavaď mě při sledování seriálu chytají záchvaty vzteku nad pitomostí všech postav, s tím, že bych nejraději vzal jejich komiksové figurky a zoufale s nimi tloukl o zem, pak něco není v pořádku. Možná je to mnou, ale spíš dávám vinu seriálu. Viz Rip Hunter, který mě dohání ještě dnes k totálnímu šílenství.

A za druhé. Jedná se o komiksový seriál od CW. Takže jak jsem měl již tu čest poznat u "Arrow" či "Flash", seriál je až po okraj plný tupých superhrdinských klišé, kterých jsem neskutečně přesycen. Zas a znova musím tvrdě kritizovat tyto seriály. Nic to však nemění na tom, že v Legendách vidíme zas a to samé. Nic nového. Nepotřebuji sledovat tři stejné seriály, které jsou prakticky na jedno brdo.

Takže jako Andrej říkám, Sorry jako! Nejsem Hermiona a nemám Obraceč času, abych mohl sledovat kdejakou ptákovinu. Mám na víc. I Legendy mají na víc. Ale zatím jsou spíš pro nenáročného a příležitostného diváka.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Legends

S každým dalším dílem se utvrzuji v tom, že tohle by mohl být jeden z mých oblíbených seriálů z universa DC. Zajímavé obsazení, namátkou třeba Rip Hunter-Rory, který si nejspíš chtěl vyzkoušet jaké to bude být Pánem času, nebo Captain Cold a Heat Wave, záporáci z Flashe,Dr. Martin Stein, opět z Flashe, hraný výborným Victorem Garberem, ti všichni spolu se zbytkem tvoří superhrdinský tým, který nás doufám bude bavit hodně dlouho.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Legends of Tomorrow zatim velka nuda :(

Na LoT jsem se tesila hodne, vzhledem k tomu, ze sleduji serialy Arrow a Flash byla jen otazka casu, kdy se ponorim i do Legend. Me ocekavani bylo asi moc velke, protoze ani po patem dile me serial skoro vubec nechytl. Moc a moc se snazim mu prijit na chut, ale ta zatim neprekonatelna roztahanost a nudnost je opravdu k smrti ubijejici. Navic mi polovina osazenstva serialu vubec nesedi do roli, hlavni zaporna postava vypada smesne (ze by tento zjev mohl mit nejakou moc je opravdu k smichu, nebo spise k placi) a abych pravdu rekla, koukam jenom kvuli cca trem postavam (a hercum, kteri alespon trochu obstojne dokazi hrat). Jestli se dej trochu nezrychli, celkove serial nenabere poradny druhy dech, tak u nej do konce serie rozhodne nevydrzim.

Obsazeni 30%
Efekty 40%
Bojove sceny 20%
Zaporna postava 5%

30 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Všichni superhrdinové v jednom seriálu

Myslím, že i přes to jak se všichni těšili na první díl tohoto nového seriálu, je tento seriál předceňován. Moc postav-superhrdinů, se kterými zatím nemáte ani moc možností se s postavou "spřátelit", doufejme, že seriál dokáže svoji popularitu udržet, ale brzy ho čeká pád, a pak už jen záleží na tom zda se dokáže zase postavit "na nohy".

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zatim je to druhak*...

*druhak se rika kave, ktera je udelana z logru, nebo caji ktery je z jiz vylouhovaneho caje...

...chapu, ze je potreba vyzdimat z popularity komixu co se da, ale stejne jako v pripade Supergirl, neni to vzdycky zaruka uspechu (vyjimkou je pro me Marvel Agent Carter).
Stale slabsi a smesnejsi Arrow rozhodne dalsi odvar neutahne (a to se nejspis objevi jen v prvnim dilu), skupina vedlejsich postav na samostatny serial myslim nema...

50 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Bez náboje

Ne, prostě mě to nepřesvědčilo. Tradiční hon na záporáka ještě beru, ale všechny postavy mi přijdou krutě nesympatické a jednotlivé epizody prostě jen naplňují očekávaná klišé. Celé to na mě působí uměle a ani Arthur Darvill jako Time Master to nezachrání. Pilot mě navnadil čekat něco víc, ale prvotní nadšení rychle opadlo. Radši zůstanu u Flashe, ten tu tolik potřebnou jiskru má, tohle je bez přidané hodnoty.

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sobecký cestovatel v čase naverbuje nepotřebné?

Cestování v čase není žádná selanka a když se něco pokazí, tak to může tragické následky pro celý vesmír i čas. Když ale máte srdce plné smutnu a touze po pomstě, je vám osud dalších lidí vcelku ukradený. Rip Hunter působí bezohledně, když chce zničit jednoho člověka a neváhá k tomu využít jiných. Pro něj, z hlediska historie nepotřebných hrdinů a záporáků, kteří nemají normálnímu světu co nabídnout. U takovéhoto typu seriálu vás nemá moc co překvapit. Víte, že dobro nakonec zvítězí, ale než k tomu dojde, tak hrdinové projdou klikatou cestou a mnohými strastmi. Mnohokrát jim půjde o život. Ale nakonec se z nich stanou Legendy.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

:-)

AAAAhle máme ŘÍMANA, loď CESTUJÍCÍ ČASEM, a také pár PÁR PÁNŮ ČASU, už jenom chybí loď pojmenovat TARDIS Římana RORY místo spousty "geniálních lidí" dát jen jednoho Doktora a dámy s cuknout do jediný a říkat jí AJMI a možná bychom mohli ten táhlej příběh shrnout do velkolepého dvojdílu je fakt že sem teprv u druhého dílku ale nejsem si moc jistá tímhle příběhem přijde mi že až hlavní záporák natáhne bačkory sou s příběhem v koncích a z důvodu že jsem whoovian mi některé věci co se týkají času přijdou komický slyšet od Arthura Drvilla. Zatím si ale počkám na další pokračování uvidíme jestli se to změní. Přeji vám krásné pokoukání a spousty zábavy u všech vašich seriálků. :-D

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí