plakát seriálu

Inhumans

(Inhumans)

Názory uživatelů

Zatím spokojenost.

Obsahuje spoilery!!
Tak tragédie se nekonala. S obavami jsem si pouštěla tento seriál, ale mohu říci, že se mi to líbilo. Příběh sice pomalu vtáhnul do děje, seznamoval nás s dějem i postavami. Ale postupně přibyla akce a děj se začínal posouvat kupředu.
Hlavní aktéři zatím jsou pro mě neznámými, ale Maximus si našel mé sympatie.
Takže rozhodně nehodlám odsuzovat tento seriál po dvou epizodách a budu se těšit na další díly.
Jinak Lockjaw byl super, takového psa bych taky chtěla :-D
Po shlédnutí posledního dílu, nechávám hodnocení na příjemných 70%. Sem tam mě to nebavilo, ale konec byl zajímavý. K hlavním hrdinům jsme si cestu nenašla, zato Maximovi jsem přála, aby získal nějakou schopnost, dostal se na Zem a udělal tam nějaký pořádný bordel. A to mě právě mrzí, co s ním provedli.
Jinak co mě vadilo, byl návrat Gorgona z mrtvých. Ne že by mi jeho postava vadila, ale tohle neustálé zmrtvýchvstání je trošku už okoukané a ani smrt už není jistá.
Jestli bude druhá série, to nevím, seriál nedosáhl moc kladné kritiky, takže asi nebude. Já bych ale na ni ráda koukla :-)
Ale nějaký ptáček zpíval, že má být crossover Agentů a Inhumans, takže nějaká naděje tu je :-)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Marvel's Inhumans

Očekával jsem skutečnou megatragédii nepopsatelných rozměrů, nakonec je to jenom pitomé, takže jsem (s pilotním dvoudílem) docela spokojen. Iwan Rheon je výtečný, hraje standart, Isabelle Cornish je neskutečně rozkošná, všechno ostatní je horší. Je v tom cítit neuvěřitelný potenciál (a fakt to mohlo být něco), bohužel z toho ta rychlost a neskutečná levnost čumí na kilometry daleko. Efekty béčkové, dialogy béčkové, postavy béčkové (předloha měla dobrého alespoň Black Bolta, což tady nenajdete), Lockjaw je fajn, ale opravdu ošklivě digitální, sem tam se vyskytne nějaký ten papundekl, nikdo nic nepředvede (a Medúze pro jistotu radši ostříhali, aby si od ní náhodou někdo něco nesliboval) , ale musím říct, že jsem se celkem bavil a vlastně to i uteklo. Inhumans jsou ovšem nejhorší výtvor od vzniku MCU. A navíc právě tyhle dva díly jsou nejlepší. Jen mě mrzí, že kdyby se tomu věnovala pořádná péče, mohl to fakt bejt nářez, takhle to vypadá jak Andromeda. Nechápu, jak to mohli dát do IMAXu a zároveň obdivuju ty, kteří měli odvahu tam na to jít, protože si myslím, že to muselo být úplně nejzbytečnější vyhození peněz, jaké kdo může vymyslet. ALe Rheon je výbornej a Isabelle Cornish rozkošná. 60%.

K Inhumans jako celku by se dalo napsat prakticky to samé, co k úvodnímu IMAX dvoudílu. Rheon je celou dobu výtečnej, Isabelle Cornish celou dobu rozkošná, i ty Inhumani se tam potom maličko rozjedou... ale celou dobu je to také trestuhodně nevyužité a levné. Spousta scén je směšných a zbytečných, občas se ale objeví také nějaký vyloženě výborná (ve všech je Maximus) a vtipy ve výsledku fungují tak, jak mají. Myslím tím vtipy, které opravdu jako vtipy byly zamýšleny. Jenomže všechno, co se tam děje, je děsná šaškárna, ve které sice herecké výkony jakž takž fungují, ale všechno ostatní je skoro úplně špatně, včetně scénáře. Kdyby Inhumans vznikli jako původně zamýšlený celovečerák, úplně totéž by nejspíš odvypravěli mnohem kvalitněji ve čtvrtinovém čase. I PŘESTO ale Inhumans hodnotím poměrně kladně, rozhodně jsem to čekal mnohem horší, u každého dílu jsem si ale odpočinul (a těšil se na něj) a vlastně bych se ani nezlobil, kdyby byla druhá série. Jen by tomu prospěla větší péče. Mnohem, mnohem, mnohem větší péče. Není to ale nic, co mě uráží. 60%.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zbytečný počin

Tak jsem nakonec toto (naštěstí) krátké dílko dokoukal. Vlastně se tomu divím, protože jsem to chtěl zabalit už při úvodní scéně v lese a během pilotu a dalších dílů ještě mnohokrát.
Seriál řeší mocenský puč na Měsíci v utajeném městě inhumanů. Prakticky celá královská rodina je potrefená a nesympatická. Schopnosti pro jistotu skoro nikdo nepoužívá nebo používat nemůže, takže za triky se asi dost ušetřilo, no ono se ušetřilo celkově, to je na tom vidět.
Extrémně mě točila Medusa, ta se nepovedla celkově, ale začátek alespoň sliboval možnost pěkných efektových scén, no to by taky stálo hodně, tak to scénáristi vyřešili po svém.
Doufám, že další série nebude, no vlastně je mi to jedno, to už by muselo být absolutní seriálové sucho, abych v něčem takovém pokračoval.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Marvel's Inhumans

Mám za sebou pilot a druhý díl a na sledování to bylo strašně zdlouhavé a děj se odvíjel velmi pomalu. Absolutně mě nezajímalo, co se se kterou postavou děje. Herci jsou mi vesměs strašně nesympatičtí, hlavně představitelka Medúzy, na tu se vážně nedá koukat.
Jediní, kteří si získali moje sympatie jsou Maximus a Lockjaw, ale naneštěstí, ani jeden mě nepřinutí, abych nadále pokračovala ve sledování Inhumans. A je to škoda, Iwana mám jako herce ráda, ale prostě mě to nebavilo a místy jsem se dost nudila.
Plusové body jsou ale krásná Hawaii, Maximus a Lockajaw, ale to už jsem říkala.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nevyužitý potenciál

Eeehmmm. Kde začít. Podle trailerů a upoutávek to vypadalo dobře a taky to opravdu dobré být mohlo. Z nějakého důvodu to ale tak úplně nevyšlo.

Primárně mě k tomu přilákal Anson Mount, kterého jsem si naprosto zamilovala coby kapitána Christophera Pikea ve Star Trek Discovery. Bohužel mu byla přisouzena role, kde stále jen mlčel a pořád tak nějak legračně mával rukama. Překládala to za něj ženuška, což bylo často pěkně otravné.
Další tvář, která mě nalákala ke sledování, byl Iwan Rheon. Ten se sice srdnatě snažil hrát, jak nejlépe umí, ale i tak z toho vzešel takový nemastný, neslaný záporák. Jako by se celou dobu držel zpátky. Přitom kdo ho viděl jako Ramseyho Boltona ví, že umí být vážně parádní hnusák.

Kostými a efekty dobré (ehm, celkem… asi... ale jo), vedlejší herci taky fajn (Louise!), ale dialogy silně pokulhávaly a o nelogičnosti chování některých postav škoda mluvit. Dlouho jim trvalo, než se celá skupinka sešla a některé dějové linky (jako Gorgon a přihřátá partička havajských surfařů) mě vyloženě nudily. Díky bohu za zrychlené přehrávání.

Celkově je to fajn zábava na jedno dlouhé, nudné odpoledne. Neurazí, ani moc nenadchne.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Promarněná šance

Na Inhumans jsem se plna odhodlání začala dívat hned jak vycházeli, ale přibližně v polovině mi došly síly a až nyní na ně dozrál ten správný čas.

Přestože mě dokázal zaujmout příběh, tím stylem že jsem byla opravdu zvědavá, co se dál bude dít, nemůžu dát víc než 50%. První tak tři až čtyři díly se všechno strašlivě vleklo - spousta postav, které nejsou pohromadě znamená, že za celý díl se vlastně nic moc nestane - pár minut s jedním Nečlověkem, pár minut s druhým... Závěrečné díly byly lepší, ale ne o tolik, aby dokázaly závratně zvednout mé hodnocení.

K tomu mi většina charakterů přišla neskutečně protivná (dívám se na vás, Crystal a Meduso!) nebo minimálně silně nesympatická. Nevím, jestli je vyloženě v pořádku, že se mi nejvíc zamlouval (jako postava i hereckým provedením) Black Bolt - postava, která za celý seriál řekne tři slova. Iwan Rheon působil dost vyšinutě... Možná jsem ale jen nepatřičně kritická, jeho výraz mě dost znervózňuje. Louise, poněkud praštěná lidská vědkyně, byla na druhou stranu roztomilá.

Vizuál je... nevyrovnaný. Kostýmy královské rodiny jsou příšerné, ale jakmile je ohákli do civilního oblečení (a zredukovali náklady na paruky, eh), vůbec to nevypadalo zle. Architektura města na Měsíci mně osobně přišla stylová a působivá, pozemský Havaj byla taky dobrá volba.

Nejlepší byl ovšem obrovitý teleportační pes Lockjaw. Ten neměl konkurenci - a jako jediný ve mě vyvolal nějakou odezvu.

Jinak mi byl osud jednotlivých postav jaksi jedno, nedokázala jsem si nikoho dostatečně oblíbit nebo znelíbit.

A to je škoda. Mohlo to být výborné - ale...

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

No way Jose

Tak tohle teda vážně neee. Protrpená a prosmátá úvodní epizoda. Postavy příšerné, nesympatické, plytké. Kulisy hrozné, Ramsey sedící na obřím oblázku mě málem položil. Scénář tragický, efekty taktéž. Na Inhumans jsem se těšila, plakáty mě lehce znervózňovaly, ale nechtělo se mi věřit, že by se na seriál nedalo koukat. Jak neskutečně jsem se mýlila mi došlo v prvních pět minutách, přesto jsem poctivě dokoukala, některé scény dokonce vícekrát, jak jsem je šokovaně přetáčela zpět nevěříc, že toto někdo skutečně pustil na obrazovky. I těch 20 % se mi zdá momentálně příliš...

20 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak toto pro mě není.

Tak tohle asi fakt není můj šálek čaje. Tam se nedá ztotožnit snad s jedinou postavou. Intriky na obou stranách. Možná že někdo ocení boj o moc v komiksovém světě, ale já to asi nebudu. Za mě je to děsný odpad.
Mé hodnocení berte jako subjektivní názor, někomu to třeba sedne.

30 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jedním slovem ....

TRAPAS

20 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Fuha...

Tak som to dopozeral, ale musím uznať, že chápem prečo to zrušili. Efektov strašne málo herecké výkony a dialógy katastrofa + ešte ten cliffhanger pred koncom.
Odporúčam len ako povinnú jazdu všetkým fanúšikom komiksových seriálov.
Dal som im 50% a aj to je celkom dosť.

50 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí