plakát seriálu

Miranda

(Miranda)

Názory uživatelů

Miranda

Během prvního dílu jsem si několikrát říkala, že to snad není ani možný, jaké trapárny se dneska točí, ale jakmile Miranda začala pronásledovat Garyho ve svatebních šatech za tónů Pretty woman už jsem věděla, že tohle je seriál přesně pro mě. Troufám si tvrdit, že Miranda je jeden z nejlepších sitcomů, které jsem kdy viděla. Většinu dílů jsem se řehtala jako blázen od začátku do konce.

Miranda je trapná, je tak trapná, až se za ní chvílemi stydíte. Většinou si ale dělá srandu sama ze sebe a její promluvy k divákovi jsou k nezaplacení. Výborná je i její matka, která by nejradši viděla Mirandu pod čepcem a která se k ní na veřejnosti radši ani nehlásí, se svým věčným "Such fun". A když se ukáže Mirandin otec, je hned jasné, po kom podědila svoji nemotornost. Mám vlastně ráda všechny postavy – Stevie je jak roztleskávačka na cracku, idol Gary se povedl a ten malý skřet Clive za barem je taky skvělý. Taky Adrian Scarborough jako doktor Dreamboat na minimální prostoru podává nadprůměrný výkon. Jeho rande s Mirandou patří k nejvtipnějším částem seriálu.

Moje nejoblíbenější epizody jsou A new low, Just act normal. Hodně mě baví i závěrečné titulky, kdy herci pokaždé jinak mávají do kamery. Mirandu tak můžu jenom doporučit.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Miranda

Na seriál jsem začala koukat na doporučení kamarádky: "Miranda je trhlá a divná stejně jako my, musíš se na to podívat!"
Můj první dojem byl, že Miranda mluví fakt divným přízvukem, její matka a nejlepší kamarádka jsou moc uřvané a celé je to trochu trapné. Pak ale přišla první joke bomba, kdy jsem se málem počůrala smíchy ( Miranda se zamotá při rozhovoru s Garym. Nejdřív mu řekne, že má manžela a děti a pak, že se rozvedla a děti umřely na umrznutí - "what a fun story"). Tím si mě naprosto získala. I když mě některé vtipy přišly slabší a jiné dokonce ani ne vtipné, je zde hodně míst, kde jsem si musela dát pauzu nebo pustit znovu. Miranda a její záseky na slovech nebo vytváření nových slov ("not very but OVARY :D") Kámoška měla pravdu - je to o nás podivínkách. S Mirandou se můžu naprosto ztotožnit, dělám podobný kraviny a jsem podobně zdatná s muži. Konečně seriál i o neobratných ženách!

A na závěr ta věta, že jsme taky atraktivní, ale svět o tom nemluví, takže trvá déle než si to uvědomíme <3

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Miranda

It's, What I call, gorgeous british sitcom. Mám hodně rád britské sitcomy, také proto, že je možno si vybrat z hodně druhů. Miranda mi trochu připomíná seriál Spaced, ale každý je právě trochu jiný. Spaced je více o vztazích mezi postavama a Miranda je spíš o titulní postavě která se odráží v ostatních. Hlavně je to pro mě bláznivé tím správným způsobem. Obecně se mi líbí, že tvůrci nehrotí další a další díly (jako třeba US produkce), ale udělají jen tolik, aby už nevařili z vody. Navíc v USA mají celé týmy scénáristů kdežto u britů jde povětšinou o autorské scénáře jednoho člověka nebo malé skupinky lidí. Ikdyž jak říká zuza99 je to škoda, že to skončí, ale zase si toho člověk více váží a více se na to těší a navíc si to můžete dát po čase znova :D (Spaced je ještě kratší). Také bych chtěl ohodnotit tenhle web a společně s Mirandou byl důvodem proč jsem se zaregistroval.Děkuji

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

You should be proud, Miranda Hart !

Musím povedať, že naozaj milujem britské sitcomy. Už pomerne dávno som videla napríklad IT crowd, Black Books, či How not to live your life, no hanba mi, že iba prednedávnom som narazila na seriál Miranda. Ale radšej neskôr ako vôbec...

Rovnako ako vyššie spomenuté seriály, ani tento ma nesklamal, práve naopak! Postavy sú vykreslené dokonale a je naozaj zábava sa na to pozerať.
Miranda nespadá zrovna pod označenie - what I call - modelka (:P), je nemotorná a spoločensky poriadne trápna. A presne v tomto (ne)atraktívnom balíčku je ukrytá všetka tá zábava!
Miestami som si tak uvedomila, že aspoňže to kvantum trapasov, čo som zažila vo svojom živote, nebolo až tak trápnych v porovnaní s ňou (to by bolo dosť desné, ak by sa to dalo zrovnávať :D).
Jej matka je rovnako zábavná, ako je pre Mirandu otravná.
Tom Ellis je sexi, čo dodať. Áno, je aj super herec, pochopiteľne :P
Celé je to bláznivé, miestami príliš bláznivé a to sa mi na Britoch páči. Hudobné vsuvky môžem, už niekoľko dní neviem z hlavy vymazať: What have you done today to make you feel proud?

Veľký obdiv patrí hlavne Mirande Hart. Robiť si zo seba srandu a seriózne tým baviť ľudí, to chce odvahu a nedokáže to každý. Obrovská poklona!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Love it !!!

1. Tom Ellis. Treba iný dôvod ?
ale ak áno, tak
2. Miranda Hart. Doesnt ring a bell? Change it.

Vtipný britský seriál, ktorý si vymyslela a zahrala skvelá komička Miranda Hart. Má krátku stopáž, takže sa nebudete nudiť (nie, budete sa smiať).

Možno po prvých minútach budete pozerať, či to BBC myslí vážne alebo je to prvý apríl, ale dajte tomu šancu. Po skončení budete plakať, že to nebude pokračovať.

Miranda si zo seba robí srandu, hanbu a ešte viac hanby, čo vytvára kopu vtipných momentov. Málo ktorý seriál dokáže vytvoriť toľko vtipných scén a neklesnúť na kvalite. Vrelo odporúčam.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Such, fun!

Je to vtipné, že? Miranda je geniální, jak já říkám, sitcom - zajímavé slovo, sitcom... sit-com! Ano, prostě další autorský projekt z Británie, kde mě prostě nikdy nepřestanou překvapovat. Naprosto brilantní, fantastická, okouzlující Miranda Hart, která promlouvá k divákům, plácá spoustu kravin, dělá hovadiny, scénář si hraje se slovíčky a jazykem... Strpčo, teď nevím, co jsem to chtěl napsat. Strpčo. Strpčo. Už to mám, I ostatní herci jsou perfektní, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips a z mužských postav zejména James Holmes tvoří perfektní seriálovu partičku, ve které je každá postava skvěle napsaná, zahraná a zajímavá, na ženské postavy je navíc radost se koukat. A dalším zajímavým prvkem (a asi tím nejlepším, co seriál nabízí) je "Previously in my life", kde je vytřískáno tolik nápadů, že to snad ani není možné. Zatím jsem za polovinou druhé série a opět se mi potvrzuje, že pět hvězd na britské sitcomy prostě nestačí, obzvlášť, když tenhle je jeden z těch opravdu nejvíc nejlepších. Vtipné, že? 100%. Pro mě zatím nejlepší díl je ten u psychiatra, naprosto perfektní!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Trapné tak moc až je to prostě skvělé

Když mi kamarádka poprvé pustila tento seriál , tak jsem prvních pět minut jenom kroutila hlavou, co že je to za trapárnu. Ale pak se to rozjelo a já jsem se smála snad každou vteřinu, než to skončilo. Nejvíc mě na prvním dílu dostalo, jak honila Garyho ve svatebních šatech, to jsem pukala smíchy. A další díly mě jen utvrdily v tom, že je to prostě naprosto dokonalý seriál. Jediný díl, co se mi nelíbil, byl ten u psychologa. A Gary je prostě k sežrání.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

This is, what I call, such fun!

Jak definovat jedním slovem tento seriál? Trapnost! Ale to není ta trapnost v negativním slova smyslu. Tohle je trapnost hlavní hrdinky, která vás, pokud milujete britský humor, totálně rozseká. Miranda je velká, neforemná, asexuální a nepraktická. Ale ona a lidé v jejím okolí jsou tak báječně praštění, že je budete milovat. Gary, který se snaží být za "alfasamce", Mirandina kamarádka Stevie, která umí nejlíp napodobit Heather Small, Penny, Mirandina matka, která svou dceru chce provdat za každou cenu a vše okomentuje větou "Such fun!". Kdokoliv, kdo se v seriálu objeví, je maximálně střelený. A to je super. Seriál se nebere vůbec vážně a na nic nebere ohledy. Tady nejde hodnotit jinak než za plný počet!

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

what I call

"This is, what I call, such fun!"

Názory k seriálům zatím moc nepíšu, ale tady udělám výjimku, protože Miranda si to zaslouží.
Po zhlédnutí Vicious jsem hledala další britský sitcom a narazila jsem na Mirandu. Říkám si, popisek zajímavý, tak si na noc pustím první řadu.
Po prvním dílu jsem nemohla pokračovat, protože bych vzbudila celý dům. Řezala jsem se smíchy jako nikdy v životě, epizodu jsem musela chvílemi stopnout a utřít si slzy. Šla jsem spát a nemohla se dočkat rána, kdy na mě čekaly další díly.
Miranda je neskutečně trapná, ale v tom smyslu, že vás totálně rozseká a chvílemi se chytáte za hlavu z toho, jestli vážně řekla to, co právě řekla. Seriál je to neskutečně nápaditý a neustále kroutíte hlavou nad tím, jak vymysleli následující scéunu a další a další. Je to tak trapné, až je to geniální. Každá postava je originální, osobitá a zamilujete si ji.
Všechny série mají 100% úroveň, seriál má dobré zakončení, až mi slzička ukápla při závěrečné scéně.
A další plus jsou opravdu kvalitní české titulky!

Miranda je nejlepší sitcom, jaký jsem kdy viděla! Takže neváhejte!

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

umírám smíchy

Na začátku jsem si říkala, jako fakt? No a na konci jsem byla zklamaná, že nejsou natočený další série.

Takže, po třetí sérii (která je neskutečně dobrá) zvyšuji hodnocení na 100%. Přemýšlím nad vtipnějším seriálem, ale u málo čeho se směju nahlas. Strašně vtipná Miranda, která mluví o všem co si lidi myslí, ale neřeknou to nahlas. Jestli máte špatnej den (týden, měsíc), pustě si to, hned budete mít lepší náladu.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

What have you done today to make you feel proud?

Áno, to je otázka! (jeden z mojich najobľúbenejších opakovacích vtipov)
Počas prvých pár minút prvej epizódy som si myslel, že väčšej blbosti na svete niet, avšak po skončení tejto epizódy som chcel pozrieť ďalšiu...a potom ďalšiu!
Miranda je strašne nespoločenská (radšej si vyrobí priateľov zo zeleniny a ovocia ako keby mala ísť von, vyhráža sa vycikaním do detského bazénika s loptičkami, prdí kade chodí (:D) a mnoho iných vecí) a fakt trápna, no napriek tomu si ju zamilujete a nedáte na ňu dopustiť. Je to hlavne aj kvôli tomu, že sa občas na vás pozrie s jej epickým výrazom ( veľký potlesk pre Pani Herečku ) a proste s ňou cítite. A počkajte si, keď sa na scéne zjaví jej nóbl mamička s jej famóznym "such fun". Výbuchy smiechu pred obrazovkou vždy potešia a preto dávam 100% :) Zaslúžene.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Představte si 50x vtipnější Bridget Jones...

Sitcomům jsem se vždycky vyhýbala velkým obloukem, Mirandu ale mohu zařadit k těm několika málo perlám v tomto žánru. Miranda si mě získala už prvním dílem, u kterého jsem se doslova řezala smíchy od začátku do konce. Úroveň prvního dílu sice už žádný díl nepřevýšil, pořád si ale drží zlatý standart. Co se týče postav, nejvíce hláškuje samozřejmě Miranda i když její matka je jí se svým "Such fun!" těsně v patách. Zamilovat si musíte i Tilly a její sloučeniny slov. Sečteno podtrženo, seriál můžu jen a jen doporučit.

Nejvtipnější epizody: Just Act Normal, Date

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Chytlo od začátku do konce

Nemůžu nedat 100 %. Místy trapný, ale v kontextu celého seriálu geniální humor, který neomrzí ani po několikerém shlédnutí. Nadhled, se kterým si ze sebe Miranda Hart dokáže udělat legraci oslovuje natolik, že může ovlivnit diváka ke stejnému. V mnoha ohledech se s ní dá ztotožnit.
Dlouho se mi nestalo, že bych se u nějakého seriálu tak často, tolik a s takovou chutí smála...

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Miranda - prostě pecka

Čistě náhodou jsem viděla kousek jednoho dílu. Absolutně jsem se do seriálu zamilovala. Miluju britský humor a britský akcent a tady je toho požehnaně.
Miranda je tak neohrabaná, až je to krásné. Nemůžu nic než chválit. A k tomu všemu ještě skvělé herecké obsazení. Moc se mi líbí jak jsou sehraní a všechno to pasuje dohromady. Jediné co mě opravdu mrzí je počet epizod. Vůbec bych se nezlobila kdyby Miranda Hart napsala další díly. Takže za mě určitě plný počet bodů. Such Fun

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Such Fun!

Naprostý souhlas s většinou - zezačátku neuvěřitelná trapárna, u které nechápete, jestli to tvůrci mysleli vážně, ale jakmile se tomu trošku poddáte, je to vážně vtipný. Několikrát jsem měla záchvaty smíchu až k pláči. Hrdinka je ve své roli neuvěřitelně přesná, většinu času je vám trapně za ni - což je účel. Přidané dvě vánoční epizody byly super, pěkně všechno uzavřely a přesto si udržely úroveň! Such, what I call, fun! ;) Žeru britcomy!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Go, Miranda!

Hodně dlouho jsem tento seriál odkládala, ale jak se říká - odříkaného chleba největší krajíc. Jo, kdyby jen krajíc! Vypadá to, že bych si s chutí dala celou pekárnu :-) Toto je (dosud) jediný seriál, který jsem si po sobotním maratonovém dokoukání pustila v neděli celý znova. Ještě v pondělí jsem měla blaženě přiblbý výraz a namožené všechny svaly, při sledování jsem se smála celým tělem - a to mi už opravdu dlouho chybělo. (Na žádost mé sedmileté dcery sem doplňuji, že mě musela několikrát upozornit, abych se přestala retardovaně řehtat, jinak mi zacpe pusu citrónem.)
Seriál mě baví hned od úvodního "Previously in my life" a originální foto-znělky, až po nápaditou závěrečnou mávací scénu. Miluji Mirandinu kominukaci s divákem, každý jednotlivý pohled do kamery. Líbí se mi opakovaní hlášek i hra se slovy - zde musím zároveň pochválit velmi kvalitní české titulky. Mám ráda každou postavu - jednotlivě, i to, jak dokonale fungují všichni dohromady. Miranda je naprosto skvělá, stejně jako všichni herci ve větších i menších rolích.
Sitcom patří mezi to nejlepší, co jsem viděla, rozhodně doporučuji a dávám maximální hodnocení. V budoucnu se k němu určitě zase vrátím, protože - jak říká Miranda "Sometimes the world needs to be jollied" - a já taky :-)

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Miranda

Na Mirandě Hart je nejlepší to, že si umí dělat ze sebe a hlavně ze svých nedostatků legraci tak jako málo kdo. Rozhodně však mezi ně nepatří nedostatek vtipu, protože tahle britcomová variace na Bridget Jonesovou je prostě zatraceně zábavná, to vám tedy povím...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Perfektní

Od toho seriálu jsem toho moc neočekávala. Před spuštěním prvního dílu jsem si myslela, že to bude blbost a po pár minutách to určitě vypnu. JENŽE! Mýlila jsem se a to pořádně! Seriál mě chytil už od první minuty!! Snad u žádného seriálu jsem se tolik nezasmála(kromě Superstore) V paměti budu mít snad nadosmrti některé hlášky. Př: Tohle vůbec není vysavač převlečenej za chlapa :D Nebo "Udělám si to sama." :D
A herec Tom Eliss, ten je třešnička na dortu ♥

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

such fun

Viděla jsem pár dílů na HBO a super...nevite někdo kde sehnat všechny díly s vloženýma titulkama?Dik

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí