plakát seriálu

Můj přítel Monk

(Monk)

Názory uživatelů

Monk… Adrian Monk

Ano, je to tak. Jako má akční svět svého Jamese Bonda, má ten detektivní svého Adriana Monka. Muže, který oplývá úžasnými schopnostmi a je esem ve svém oboru.

Můj přítel Monk se naprosto famózním způsobem točí okolo ústřední postavy, detektiva Adriana Monka. Jeho fóbie, které jsou pro něj dar i prokletí, z něj dělají úplně jedinečnou postavu. Přes to všechno je ale schopen řešit zločiny. A to, s jakou grácií je toho schopen, mě prostě úplně dostává. I když Monk by se dalo přeložit jako kněz a svatý muž, tak to spíše jeho ošetřovatelky jsou světice, protože vydržet po jeho boku, to musí být fakt složité. No a právě tato dvojka, Monk a Sherona, posléze Natalie, ty si prostě nejde nezamilovat. Jejich vzájemné konfrontace, ty si prostě nejde nezamilovat.

Seriál má všechno. Od skvělých postav (od kapitána jako správného morouse, přes Randyho jako trochu prostšího snaživku a Adrianovy asistentky - ráznou Sheronu a éterickou Natalii, až po Adriana jako geniálního podivína bez smyslu pro humor), přes úžasné momenty (za mě např. scény opilým Monkem, s Monkem na práškách, nebo s Monkem v hypnóze), až po úžasný děj, kdy se seriál nesituuje jen do policejního prostředí a nesoustředí se jen na policejní práci, dokazování, výslechy apod., jako známe např. z kriminálek typu CSI. Ne. Krásně se tu prolínají osobní životy všech postav s policejní prací. Nutno dodat, že právě bez jejich problémů v osobním životě by se Adrianovi mnoho případů vyřešit nepodařilo.

Kladně hodnotím taky dějovou linku s Trudy. I když se v její roli vystřídaly postupně tři herečky a i když občas dějová linka ohledně Trudy ustupovala do pozadí a neřešila se třeba dvě celé série, tak to autoři zvládli bravurně. Monk našel, co si zasloužil (I když to mohl najít už pár okamžiků po výbuchu bomby), dospěl zdárně k cíli a našel klid. S Trudy se tvůrci důstojně rozloučili a co víc, dali jí do vínku potomka. Prostě krása.

Na závěr závěr seriálu. Nestává se často, aby si seriál udržel velice vysokou úroveň po tak dlouhou dobu (zmiňme třeba HIMYM). Seriál měl po osmi krásných letech tak povedený konec, jako jen málokterý další seroš. Monk najde pravdu a konečně si může odpočinout, pozná se s Trudinou velice milou dcerou, následuje záběr na Monka odcházejícího z bytu, přičemž se ujišťuje, zda vypnul sporák a upozorňuje Natalie na to, že se mu už jednou povedlo odejít a nebýt si jistý vypnutým sporákem (odkaz na úplně první díl). Pak následuje prostřih nejdůležitějšími momenty seriálu počínaje prvními záběry seriálu, až po zmínku všech důležitých postav jako je Dr. Kroeger, odvěký "nekamarád" Harold Krenshaw, dotěrný soused Kevin Dorfman nebo Ambrose Monk. Leeland má konečně svou lásku a Randy vylétne z hnízda. To vše za doprovodu dojemné hudby Randyho Newmana. Konec, jak má být.

Za sebe prostě nemůžu jinak, než dát to nejvyšší hodnocení, rovných 100 %. Seriál mě prostě dostal po všech stránkách. Spousta hlášek, scén, které člověk už nikdy nezapomene, příjemné postavy, super závěr a vysoká úroveň. To všechno z něj prostě dělá skvost mezi seriály. Nehledě na to, že 100 je číslo, které by i Adrian moc rád dostal. :-)

Takže jak zpívá Randy Newman, budeš mi skutečně chybět.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

proste Monk

Presne tak, Monk je tak známy seriál, ktorý pozná takmer každý. Ja osobne sa čiastočne v Monkovi vidím, ale to len z toho dôvodu, že trpím posadnutosťou poriadkom ( nie až v takej miere ako Adrian ) ale predsa len ak Ťa kolegovci častujú tým : že nebuď ako Monk, tak niečo na tom bude. Mne osobne veeeeľmi príjemný a sympatický jedinečný a poctivý nenásilný detektívny seriál, ktorých je celkom žiaľbohu už dnes mááálo

Jeho fóbie sú neskutočné, a ani neviem, či do zhliadnutia tohoto seriálu som o všetkých počul.
takže aj náučný :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Je to ten slávny Adrián Monk?

Monka som veľa krát videla v telke a to ma absolútne nezaujalo (teda, keď prvá časť ktorú človek vidí je z 5-tej série a nechápe prečo sa všetkého bojí a pod. ako by aj mohlo...) časom som ho začala pozerať riadne od začiatku a bolo to skvelé rozhodnutie.

Monk, detektív ktorý sa bojí neuveriteľne veľa vecí a jeho život (ohľadne Trudy) je aj dosť smutný. Napriek tomu dokáže veci riešiť s chladnou hlavou (prípady s nudistami a pod. nerátam :D)
Seriál sa nezaoberá čisto policajnou prácou ale dosť zachádza aj do súkromných životov čož je asi hlavný dôvod prečo ma zaujal práve Monk.

Musím priznať, že Randy mi v niektorých častiach prišiel neskutočne otravný ale nakoniec do deja zapadne ako má. A kapitán Stottlemeyer - obsadenie veľmi dobré a rola tiež, sympaťák ktorého mi v pár prípadoch bolo celkom ľúto.

Monk je jeden z mála seriálov, ktorý si dokázal svoju kvalitu udržať až do konca. Všetko bolo vyjasnené a každý dostal taký koniec, ako si zaslúžiť. Najmä pre kvalitu seriálu (rovnako ako aj dej, postavy, impresie...) si rozhodne zaslúži rovných 100 %

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak to vidím já...

Skvělý detektivní seriál se skvělým detektivem - Monk se svou sympatyčností skoro přiblížil ke Columbovi, který je u mě mezi všemi těmi detektivy na vrcholu. Jeho úchylky jsou skělé a i když ke konci ž mi přijde normálnější, což je škoda, tak si autoři dali záležet i na originalitě jednotlivých případů...

Seriál se mi bohužel ztratil z dohledu, ale jestli ho někdy budou dávat, tak se na něj rád kouknu. Je to jeden z těch kousků, které dokáží zvednout náladu, což je, vzhledem k tom, že se tu řeší vraždy, opravdu... originální. Monk na to jednoduše má a člověk se u něj dobře odreaguje. A to je někdy zkrátka potřeba.

80 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Milujem detektívky a táto sa točí okolo tak bláznivého detektíva, že je nemožné si ho obľúbiť.

Monk je naozaj jedna z tých lepších detektívok. Mnoho ľudí ju už bude teraz hodnotiť skreslene, pretože je prepozeraná, ale keď si spomeniete ako ste sa na ňu pozerali prvýkrát, musíte zmeniť názor. Možno si niekedy vravíte, že to množstvo fóbií, ktoré má sú snáď už prekombinované a prehnané, ale tým je to iné. Detektív, ktorý má zo všetkého strach, úlohy rieši ako Sherlock a častokrát si neuvedomuje to, ako sa správa k druhým. Napriek tomu po čase vidno jeho posun do normálu, vďaka asistentkám, ktoré sa oňho starajú. Niekomu by možno vadila hlavná myšlienka, ktorá sa celé série točí okolo jeho mŕtvej manželky Trudy, ale práve to je niečo, čo drží človeka po tak veľkej strate na nohách a v tomto svete. Spomienky. Na pohľad detektív s čudným správaním, ako keby bol robot, no v hĺbke je to človek, ktorý miloval a poznal ako bolí strata. Okrem toho milujem postavu kapitána Stottlemeyera :D to jeho špáratko v ústach. Jediný, kto mi občas pije krv je Randy, no treba si naňho zvyknúť.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Skvělý seriál

Monk je skvělý seriál. Nejlepší jsou ti jeho fobie, díky kterým se neustále dostává do vtipných situaci. Ale i další postavy jsou skvělé. Nejvíc se mi z vedlejších postav líbí Randy a Sharona. A jak například z kousku skla dokaže najít vraha, musíte ho obdivovat.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Úžasný Adrian Monk

Nejdřív musím vyzdvihnout jednu z nejoriginálnějších postav celé seriálové historie - Adriana Monka. Toho naprosto dokonale ztvárnil Tony Shalhoub, a to hned v několika různých situacích. Kromě "klasického" nevyrovnaného Monka dokázal skvěle zahrát třeba Monka na práškách, který byl úplně v pohodě, opilého Monka nebo mafiána.
Na samotném Adrianu Monkovi se mi líbilo nebo mě bavilo hned několik věcí. Někdy byl až neuvěřitelně vtipný (většinou nevědomě), často naprosto upřímný (což nemělo daleko k drzosti a urazil tím hned několik lidí) a hlavně byl neuvěřitelně bystrý a chytrý (podle mě je nejchytřejším detektivem všech dob).
Samostatnou kapitolou jsou pak jeho fóbie, kterých bylo nespočet. Většina z nich byla hodně vtipná, ale některé se daly pochopit. Zvláštní mi ale přišlo to, že Monk se bál všelijakých bakterií a nečistot, ale peníze bral do ruky bez problému. :)

Výborné a originální byly ale i další postavy. Mezi moje nejoblíbenější patří hlavně sympatická Natalie Teeger - neuvěřitelně obětavá, dobrosrdečná a snad nejtrpělivější postava seriálové historie (tolik trpělivosti by s Monkem neměl snad nikdo :)). Další skvělou postavou byl poručík Randy Disher (po Monkovi asi druhý nejvtipnější) a kapitán Leland Stottlemeyer (jeho ironie taky neměla chybu).

Na konec ještě něco k samotnému seriálu. Ten je výbornou kombinací vtipu, detektivky, ale i dojemných momentů. Dojemný byl hlavně v situacích, které se točily okolo Trudy. Závěr seriálu byl pak jedním z nejlepších, jaký jsem viděl. Líbilo se mi na něm taky, že věnoval dostatek prostoru a času (na rozdíl třeba od jiných seriálů) uzavření celého příběhu a byl přesně takovým, jaký si Adrian Monk po všech těch letech zasloužil.

Jedinou výhradu mám snad jen k tomu, že některé díly jsou o něco slabší. Jinak je ale Můj přítel Monk jedním z mých nejoblíbenějších seriálů.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Monk

V dnešní době jsem moc ráda, že pořád existují detektivky jako je Monk. Upřímě, baví mě mnohem víc sledovat nejen jeho fóbie, ale hlavně to, jak za vyřešením případu stojí lidský mozek (i když dost zvláštní mozek), než když se všechno dělá technicky a složitě a nemožně (v takových přápadech má člověk pocit, že se dívá na sci-fi a ne na detektivní seriál).
Jediná věc, které mi je tak trochu líto je, že už si Tonyho nedokážu představit jako nikoho jiného a do konce života to pro mě bude jen a jen pan Monk

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Monk!

Tenhle seriál jsem si oblíbila hned od začátku, i když se vlastně jedná o detektivní seriál, kterým moc nefandím, Monk je perfektní!! Jsem ráda, že vysílají nové díly. Těším se na každý a moc mu fandím, protože se u toho nikdy nenudím a pobavím se. Monk prostě vede!! Jeho metody jsou nezapomenutelný... moment...podejte mi ubrousek...

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Monk

Monk je prostě chlapík, který vás umí pobavit. Myšlenka seriálu je založena velmi dobře. Příběhy jsou taky zajímavé a díl od dílu lepší.Prostě je to taková oddychovka.

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Monk

Naozaj zaujímavé, niekedy divné, ale vždy zábavné. Bez Monkovho tradičného natočenia hlavy by som si to ani nevedela predstaviť. Tiež sa mi páči, ako mu jeho asistentka vždy pomáha a ako Monk vyrieši prípad iba náhodou, takéto seriály mám asi najradšej.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Užasné

Nejlepší detektivní seriál. Dokážu si vyvodit kdo a proč je vrahem (což jsem v Poiarotovi ani jednou nedokázala). A navíc je Monk legrační:-D

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Monk

Tenhle seriál je povedený. Vídám ho sice jen občas, ale vždy mě nadchne postava pana Monka:) A jeho dedukční schopnosti jsou velice dobré.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Za co Proboha?

Já Monka prostě nesnesu, přijde mi to jako seriál naprosto bez pointy s hlavní postavou, která trpí, kdo ví sakra čím! Nikdy jsem tento seriál nesledovala a když už jsem na něj narazila v televizi, dívala jsem se jen proto, abych zjistila, co bláznivého tam zase bude...

0 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pan Monk

Tolik fobií u jednoho člověka a tolik vyřešených policejních případů se u jednoho hned tak nevidí. Je ovšem zajímavé co ty strachy způsobilo. To kdybych sem napsala, tak bych lidem, co to neviděli, zkazila pointu. Monk se skvělý a napínavý detektivní seriál s prvky humoru odehrávající se v San Franciscu.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

...

Monka doma už někdo sledoval a já si říkal že to bude nějaka blbyna, ale párkrat sem se na tento seriál mrknul a musím říct že jako oddechovka je to bvynikající seriál. Nejůpeší je že Monk je takovej divně normální.

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Super.

Náhodou jsem na to narazil v telvizi a fakt jsem čas neztratil zbytečně. Tenhle vrtkavý detektiv je doopravdy pozoruhodný, proto 100%.

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

monk

dobrá oddychovka,líbí se mi,že je Monk obyčejnej/neobyčejnej chlap s fobiemi ...:) sympaťák...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

GOOD

Já ho miluju, prostě tam je všechno láska, dobrodrůžo. Něco směšnýho, něco hysterickýho, něco přehnaně higienickýho, moment to je vlastně furt Monk :D. Mám ten seriál opravdu ráda, jako nekoukám se na každý díl, ale když to stíhám v televizi, ráda se na to podívám. Vždycky přemýšlím kdo by mohl být vrah :D

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Originalita...

Tento seriál poznám už strašne dlho :D A stále ho mám rovnako rada.. vyrastala som pri ňom..a je mi ľúto že ho už nikde nedávajú... najviac ma pochopiteľne donútili ku smiechu niektoré uchilky tohto detektivneho konzultatna.. no zaujali aj zamotané prípady! Zaslúži si 100% po 8 seriach sa neudrží hocikto!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

It's a jungle out there...

Skvelý detektívny seriál. Niekedy by som chcela byť na mieste Nataly pretože monk je strašne zlatýý :D Kvalitný seriál ktorý ma stále pobaví a príjemne sa pri ňom odreagujem.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Monk

Hezkej seriál, myslím, že na svůj žánr je opravdu povedený, nepostrádá vtip, myslím, že postava Monka byl opravdu skvělí nápad.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

monk

monka majú všetci radi a kto ho nemá rád, tak by s tým mal niečo robiť

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Monk

Na detektivky nekoukám, ale Monk není jen detektivka. Každopádně je to jeiný seriál z krominálního prostředí, který mě kdy opravdu zaujal. :c)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Monk

Zajímavé, dívat se jak někdo s malým egem dokáže vyřešit složité příklady s kterými si mnozí policisté neví rady. Fakt pěkné...

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Monk....

Monk..to je prostě...nejlepší detektivní seriál jaký jsem kdy viděla. Narozdíl od ostatních detektivek je v tom humor, a vážně, vážně šílený detektiv který vyřeší i zdánlivě nevyřešitelné případy. Ty jeho fóbie tomu ještě dodávají tu správnou chuť k sledování. Randy tam Taky zastane hodně humoru, proto ho mám ráda..:)takže 100%

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Monk

Skvělý detektiv, vyřeší úplně všechno a jeho strach z kontaktu s lidmi a čímkoliv, na čem jsou bakterie dodává seriálu vtip. Spojuje dvě moje nejoblíbenější věci, smích a kriminalistiku.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Skvělé

Skvělý seriál,který je sice detektivka,ale je i vtipný.Fóbie jsou super (Fóbie z výšky 1m,nebo z mléka...)Vážně super.Takže Stovka je jejich...Vážně super !

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

O ničem

Psychopat co se všeho bojí...sám by měl být zavřený v lochu, líp v PL

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí