plakát seriálu

Ospalá díra

(Sleepy Hollow)

Názory uživatelů

Velká škoda

Velká škoda ,že tato série bude poslední , ale musím souhlasit s kritiky ,že oproti minulým sériím je to brak.

Všechno šlo do kytek , když ze seriálu odešla Katia Winter (žena Ichaboda).Jelikož příběh mezi nimi byl zajímavý a celkově to dělalo dost.

Mimochodem , tento seriál vždy stál jen na Ichabodovi Craneovi a zbytek byly jen vedlejší role.

Poslední sérii totálně potápí nudná záporačka a absence již zmiňovaných postav z minulých sérii. Nehledě na to ,že to je pořád dokola....nepřítel...najít v knize jak ně něho...zlikvidovat...

Dlouho jsem se na to díval jen kvůli Ichabodovi, jež je stejně charismatický, jako hlavní herec z Limitless, nebo z Forever!Celé to stálo na něm, na jeho chování a jeho flashbacích a to je pro takový seriál opravdu málo :(

Bohužel, velká škoda celého seriálu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Umělé protahování

Vidíme to u neskutečného množství seriálů - kvůli dobrým ratingům je schválena další sezóna (nebo tři) a kvalita seriálu s tím jde do kytek...
Nejinak tomu bylo bohužel i u Sleepy Hollow. Z první série jsem byla nadšená - ta atmosféra, herecké výkony, i efekty! Skvělé!
Druhá série se taky držela, opravdu povedená se skvělým závěrem, který ale měl být přesně to - závěr.
Třetí série? Jako úplně jiný seriál. Slabbý odvar sama sebe. Po dílu 12. jsem se na další raději ani už nedívala, byla jsem z posledních pár dílů tak otrávená.
To, že je trojka poslední sezónou mi líto není. Nechtěla bych vidět jak by po trojkou nastaveném trendu vypadala čtyřka...
[shazuju z 80% na 50%]

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sleepy Hollow

Po pilotu to vypadalo, že se seriál bude ubírat směrem k jednomu hlavnímu záporákovi a informace o něm se budou odkrývat postupně. Časem se to změnilo na schéma jeden malý záporák – jeden díl, ale nezapomínalo se ani na hlavní dějovou linku s Molochem.

Příběh je plný náboženských motivů, odkazů na americkou válku za nezávislost, pekelných bestií a čarodějnic. Nebudu zastírat, že jsem neměla strach, že se ze Sleepy Hollow stane druhé Zero Hour, kdy tvůrci na sebe vrší jednu záhadu za druhou, až se do toho všeho zamotají a drama se nezáměrně změní v komedii. To se naštěstí nestalo a ze Sleepy Hollow se vyklubala dost chytlavá hororová fantasy záležitost, protože si i v té vážnosti dovede uchovat alespoň špetku humoru v podobě Ichaboda, který se neustále diví moderním vymoženostem.

Hlavní postavy jsou vesměs sympatické. Líbí se mi, že se vztah Abbie a Ichaboda drží zatím jenom na úrovni přátelství. Doufám, že do dalších sérií se nám nezmění na milostný trojúhelník Abbie-Ichabod-Katrina. A propos Katrina, někdy se mi zdá, že si s ní tvůrci neví rady a snaží se ji násilím nacpat snad do každého dílu, a to i když je tam naprosto zbytečně. To samé se dá říci i o policejním kapitánovi Irvingovi. Tak nějak jsem doufala, že se mezi ním a Jenny vyvine nějaký vztah a oni mu tam narvou rodinku.

Co mě teda vytáčí, je ta lehkost, s jakou nacházejí několik století skryté věci, mapy a jiná důležitá vodítka. Celé město je podkopané podzemními chodbami, o kterých vůbec nikdo nic neví, aby se záhy ukázalo, že o démonech ve Sleepy Hollow ví snad půlka Ameriky. Docela mi vadí i ta urputná snaha o vyváženost, takže tu je snad od každé rasy, pohlaví nebo handicapu zastoupena nějaká postava. Vyznívá to tak nějak zvláštně.

Nemůžu říct, že by mě finále nějak extra překvapilo. Přesně něco takového jsem čekala, ale i tak mě konec navnadil na další sérii. Ke Sleepy Hollow jsem přistupovala s nedůvěrou, o to víc jsem byla překvapená, jak mě seriál bavil.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Není to špatné

Sleepy Hollow má pár výrazných předností: tou největší je asi hlavní postava Ichabod Crane, který je jednoduše super. Baví mě jeho přízvuk, vzhled a hlavně vtípky, které jsou spojené s jeho vhozením do dnešní doby. Ostatní postavy jsou snesitelné.
Dalším, celkem překvapivým, faktem jsou kvalitní a originální efekty - řekla bych že lepší, než například v seriálu Supernatural. Také se mi líbí, že se tvůrci nebojí zabíjení občas i nechutnými způsoby. Objektivně nemám co seriálu vytknout, ale za srdce mě nechytl.

PS: ten konec první série - WTF? :D

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nebojím se dát 100%!!!

Vážení, tak nadšená, jako jsem byla po shlédnutí prvního dílu seriálu, jsem už dlouho nebyla. Když jsem si přečetla název Sleepy Hollow, představila jsem si ten potrhlý film s Deppem v hlavní roli. Konalo se ale hodně velké překvapení. Ichabold je prostě sexy, hlavně, když promluví. Když jsem poprvé viděla Abbie, přišla mi hrozně necharismatická, ale hned jsem si ji oblíbila. Katrina je nádherná (pro bílé čarodějky jsem měla vždycky slabost). Sice mi přijde docela nelogická spousta věcí, některé z nich jsou doslova padlé na hlavu (celé město je podkopané tunely a nikdo o tom neví...), ale takové seriály mám prostě ráda. Tajemná atmosféra, magie, boj s peklem,... Konečně mi k Supernatural přibylo něco nového. :-)Budu šťastná, když seriál neskončí po první sérii a bude pokračovat. Těším se na další díly, a doufám, že budou pořád stejně fajn.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Ospalá díra: Do seriálu se vrací legendární démon

Pokud jste fanoušky filmů geniálního vizionáře Tima Burtona či máte zalíbení v americkém folkloru a tamější lidové slovesnosti, pak už jste nepochybně slyšeli o místě zvaném Ospalá díra.

Dávný příběh o Sleepy Hollow

Jedna z nejslavnějších amerických původních pověstí byla poprvé zaznamenána v roce 1820. Do své sbírky povídek a esejů, pojmenované Kniha skic, ji tehdy zanesl jeden z pionýrů zámořské literatury, spisovatel Washington Irving. Samotný příběh je situován do roku 1790 do vesnice Tarry Town, spravované nizozemskými osadníky, které ovšem nikdo neřekne jinak než Ospalá díra. A třebaže duchů a strašidel se zde mělo pohybovat více, nejznámějším byl právě bezhlavý hesenský žoldák, projíždějící na démonickém oři bojiště z americké války za nezávislost. Hlavu mu prý ustřelila dělová koule a o věčný klid neposedného ducha se postaral až učitel Ichabod Crane, pro nějž bylo jeho přemožení jedinou cestou k získání místní krásky, osmnáctileté Katriny. Třebaže si Američané této své pověsti značně cení, jde o variaci na ještě starší příběh z německé lidové slovesnosti. A navíc je známá pravda, že Irving čerpal inspiraci pro svoje příběhy právě během cest po starém kontinentu.

Burton o něm natočil film v roce 1999 a zámořská drobotina se o bezhlavém jezdci ze Sleepy Hollow učí již na základní škole. Vzhledem k omezenému počtu původních zámořských legend totiž jde o možná nejznámější americkou pověst vůbec. A protože daný příběh v sobě mísí horor, historii, akci a romantiku, není divu, že se o něj nakonec začal zajímat i seriálový svět. Je ale na místě upozornit, že s původní vyprávěnkou o bludném kavaleristovi nakonec předloňský – a velmi úspěšný – seriál Ospalá díra nakládá ne macešsky, ale rozhodně po svém. Za vše hovoří už jen to, že se většina ze tří natočených sezón odehrává v současnosti a o hlavu kratší duch, v sedle zde představuje samotnou Smrt, respektive jednoho z jezdců Apokalypsy. Krom hororového mrazení a štědré dávky humoru ovšem Ospalá díra nabízí i docela zajímavou vycházku do zaoceánské historie.

Krev na bojišti

To vám bylo tak. V dobách, kdy Amerika teprve válčila s Brity o svou nezávislost, se v roce 1781 sympatický a velmi vzdělaný, fotografickou pamětí nadaný špion generála George Washingtona, univerzitní profesor jménem Ichabod Crane, setkal na bojišti s velmi nečekaným protivníkem. Odnikud, ovšem nikoli bezdůvodně se na něj v poli vyřítil bezhlavý démon, který byl až dosud považován jen za přelud a výmysl vzešlý ze strachu vyděšených koloniálních vojínů. Jenže Ichabod Crane ho viděl na vlastní oči. A nejen to. Musel s bezhlavým jezdcem v rudém kabátci zkřížit ostří, a dokonce společně s ním zemřít. Nyní, po dvou stech třiceti letech, se však Crane (Tom Mison) probouzí v kobce v lesích nedaleko městečka Sleepy Hollow ve státě New York. Mimochodem natáčelo se opravdu tam, v reálných lokacích, jen samotné město je o něco menší, než jak si obrazovka vymýšlí. Každopádně Ichabod Crane na jeho dnešní podobu nedokáže přestat valit oči. Z jeho přítomnosti je neméně vyplašená místní policistka Abbie Millsová (Nicole Beharie), poměrně kurážná dívka s plány pracovat pro FBI. Že se ale setkali právě tito dva lidé z jiných časů, ovšem opět není žádná náhoda. Craneovo probuzení totiž blízce souvisí s faktem, že se do Sleepy Hollow vrátili i bezhlavý jezdec, který chce od Ospalé díry rozhodně víc než jen získat zpět to, co mu bylo useknuto.


Sekery, pušky, samopaly

A jen tak na okraj: věděli jste, že i bezhlaví jezdci umějí střílet z brokovnice? Neptejte se mě, jak míří, ale tomuhle to jde rozhodně pěkně od ruky. Pokud tedy zrovna nezabíjí chladnými zbraněmi, jež se v jeho rukou rozpalují do červena. A jeho koně byste také nechtěli potkat v noci. Každopádně čím zřejmější začínají být jezdcovy záměry, tím je jasnější, že bude nezbytné démona odstranit. Zjevně je totiž jedním z velitelů pekelných armád, které se chystají vzít svět šturmem. Věc rejtarovy likvidace má ale jeden podstatný háček – dost nesnadno lze zabít někoho, kdo je nesmrtelný. Z toho důvodu uštěpačného Cranea a srdnatou Abbii čeká nejen studium mnoha starých knih a hledání posvátných artefaktů, ale třeba také setkání se zednáři, s pradávnou magií, dalšími strašidly z amerického bájesloví anebo s temným „pojídačem hříchů“.

Představuje se Tom Mison

Dvaatřicetiletý představitel Ichaboda Cranea, britský rodák Thomas James Mison, patří v seriálovém světě mezi vycházející hvězdičky. Třebaže mu postava archaického génia s ještě zaprášenějším britským akcentem přinesla okamžitě nezměrnou popularitu a přestože nešlo o jeho první televizní roli, lze ji označit za jeho nejdůležitější. Stejně tak se ale objevil i v jednom dílu Herculea Poirota, poblíž Benedicta Cumberbatche v minisérii Konec přehlídky nebo v seriálu Lost in Austen. Měří 185 centimetrů, třebaže to odmítá, bývá novináři považován za nový mužský herecký sexsymbol a pro začínající kolegy herce má důležitou radu: „Každý herec lže, že umí jezdit na koni, a vždycky to pak dopadá špatně. Tak například já umím jezdit a… au.“

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tahle fantasy mě dvakrát neoslnila.

No, já po pilotu zatím bohužel nejsem nijak nadšená, což je dáno hlavně tím, že seriál tohoto druhu by si zasloužil nějakou hutnou, tajemnou atmosféru, které se mi zde naprosto nedostává. Sice jsem neočekávala druhého Burtona, ale dokážu si živě představit, co by s takovou látkou svedli Britové a to včetně hereckých představitelů, kteří mně tedy také dvakrát neoslnili. Ona je další typická černošská "sympaťačka", on hezoun, co přišel z minulosti a zvyká si ve 21 století. Strašidelné to bylo jednou a to jen trochu, když na nás vykoukla ta kozí postava (démon?), zato samotný bezhlavý jezdec mi přišel spíš směšný, než abych se ho bála. Další věcí je, že se tvůrci toho snažili vtěsnat do prvního dílu tolik, že to asi navnadilo diváky na pokračování, ale cenou za to je přílišná uspěchanost, hrdinové vůbec nemají čas se nějak postupně sblížit, což jim vůbec nebrání v tom, aby si věřili a svěřovali si hned svá největší tajemství z minulosti. To všechno jsou samozřejmě jen první dojmy a je možné, že se bude postupně seriál vylepšovat, jak je to v poslední době u nových projektů celkem běžné. Jistý potenciál to má a spíš než na nadpřirozenou detektivku to má našlápnuto na fantasy, třeba čtyři jezdci apokalypsy znějí hodně dobře (i když pochybuji, že to bude taková bomba jako v Supernatural)...
Tak po pár dalších dílech to vzdávám, je to jedna velká nafouknutá bublina, seriál to hraje na samoúčelné efektní scény, zato děj je tak nudný, že si hodinu po dokoukání ani nevzpomínám na zápletku, která je beztak plná historických nesmyslů . Holky v telecích letech možná ocení záběry na ztepilého hlavního hrdinu (uznávám, sem tam vypustí i vtipnou hlášku a britský přízvuk je taky fajn), když mu vítr působivě čechrá jeho dlouhé háro, ale mě tohle nebere.

40 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sleepy Hollow

Po dvou dílech to vypadá více než dobře a já jsem jako divák opravdu spokojen. Seriál skutečně překvapil, i já jsem mu tipoval zrušení po první sérii. Pravda, pilot mě nijak zvlášť nezaujal, ale ani neurazil, ovšem nejzajímavější na něm byl pouze začátek a konec. Zato druhá epizoda šla s kvalitou mnohem výš. Seriál chytil naprosto úžasnou filmovou atmosféru, vše bylo pěkně potemnělé a zahalené tím pravým hávem tajemna a i příběh se naprosto parádně rozjel, byl atmosférický, napínavý a příjemně se na to koukalo. Ihned mě navnadil na další díly a myslím, že Sleepy Hollow je (a bude) opravdu velmi poctivý hororový seriál s velmi hustou atmosférou a dost slušným scénářem. Naprosto úchvatné jsou úvodní titulky a hlavní obsazení je velmi sympatické. Ještě bych rád vyzdvihl Johna Cho, který tu má opravdu zajímavou roli. Mě se to líbí a jako horor je to vážně dost slušně provedené. Zatím to nechám na 70%, ale seriál se slušně a rychle zlepšuje.

+ titulky, atmosféra, obsazení, flashbacky, stylizace, atmosféra, John Cho

- slabší pilot

I když to na plné hodnocení pořád není (ale věřím, že bude) v průběhu první série šla kvalita prudce nahoru a finále bylo jedno z těch vůbec nejlepších. Je skvělé, jak se seriál zlepšuje a doufám, že druhá série bude ještě lepší než ta první, protože zatím to tak vypadá. Asi nejlepší novinka loňského roku (kromě Agentů samozřejmě). Celkem za 85%.

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Vital Hollow

Musím se přiznat, že původně jsem tenhle seriál nechtěl vůbec sledovat, protože se mi to téma pro seriál nějak nepozdávalo.
Pilot mě ničím neurazil, spíš jsme se celá rodinka docela bavili.Má to spád, moc dialogů o ničem tam není, samozřejmě by se dalo polemizovat, že hlavní hrdinka po smrti parťáka je vcelku happy, v práci poslouchá rozkazy asi jako poslanec problémy lidí, nebo že čarodějnice mají v USA i náhrobky, ALE po celodenní šichtě je to perfektní na vyčištění hlavy, pokud se chcete bavit a neočekáváte sociální studii s hlubokým psychologickým podtextem který něčemu nastavuje zrcadlo :o))
Dávám 80%, uvidí se, jestli tvůrci po 3-4 díle (to je pro mě zlomový moment u seriálů) budou pořád s dějem tak čilí...

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

nejsem úplně přesvědčena...

Nevím čím to je, ale nejsem úplně přesvědčená, že je to "pecka". Postava Ichaboda a kontrast minulosti a přítomnosti mě baví, ale s postavou Abbie už je to horší. Některé díly mi přišly nezáživné. Ze začátku série jsem dokonce přemýšlela, zda se na to mám dívat nebo ne.
Musím ale říct, že finále mě dostalo! Jsem ráda, že jsem vydržela až do konce, fakt to stálo za to. Doufám, že druhá série pojede se stejným "drajvem" jako konec série první.

Seriál patří k těm lepším. Zatím dávám jen 70%, ale jsem nakloněna myšlence, že bych časem mohla hodnocení i zvýšit.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hlavně neztratit hlavu...

Na Sleepy Hollow jsem se velice těšil a jsem rád, že jsem v tomto případě nebyl zklamán. Pilotní a následný druhý díl děj skvěle rozehrály a v tu chvíli už jsem věděl, že se Sleppy Hollow stane mou nejoblíbenější novinkou a ono se to vážně stalo.

Ještě než se pořádně pustím do hodnocení, musím velmi pochválit opening. Je vážně skvěle udělaný s příjemnou hudbou a v dnešní době, kdy openingy téměř vymizely, je to velmi příjemná změna.

Tak k hodnocení. Jak už sem říkal, první dva díly skvěle rozehrály děj, ale pak přišlo malinké zakolísání, kdy pár dílu mělo sestupnou tendenci. Naštěstí to netrvalo dlouho a seriál se navrátil do pevných kolejí pilotního dílu a vydrželo mu to až do samotného finále.

Ono finále je skvělé. Tušil jsem, že přijde jisté rozuzlení, ale že takové, to vážně ne. Takže kdybych měl shrnout seriál jako celek, tak jde o skvělý mysteriozní, možná trochu hororový seriál, se skvělým obsazením (a to nejen úvodní dvojce) a promyšleným dějem jak v přítomnosti, tak v historických pasážích. Velice příjemné jsou zde také Ichabotovy pokusy o moderní mluvu a snaha naučit se s moderní technikou, které působí opravdu vtipně.

Už se nemůžu dočkat druhé serie.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Don´t lose your head

Keďže film som nevidela (ale určite to napraví) do seriálu som išla s minimálnymi očakávaniami. A tie sa Sleepy Hollow podarilo naplniť tak veľmi ako sa len dá.Seriál má svojím spracovaním,dejom, zápletkami či postavami chytil hneď o začiatku.

Moderného poňatia som sa trochu bála,ale nebolo sa prečo báť. Tvorcom sa podarilo vytvoriť zaujímavú záležitosť, na ktorú sa velice dobre pozerá.
Máme tu nejakú tu legendu,proroctvo, ktoré treba naplniť a samozrejme boj so zlom. V tomto sa Sleepy Hollow darí perfektne. Na začiatku je síce vysipaných veľa informácií,tajomstiev či súvislostí. No tie sú postupne rozmotávané a vysvetľované. Pridávajú sa k ním aj ďalšie veci a mi tak dostávame celkový pohľad na to čo sa vlastne deje. U mňa ma plus aj za prepojenie z historickými udalosťami. V seriály sa stále niečo deje, a deje sa toho teda dosť. Nehrozí tak, že by seriály skĺzol do nejakej nudy a pomalého naťahovania.
Čo je dôležité pri seriáloch s takouto tématikou sú samozrejme efekty,ktoré sú v prípade Sleepy Hollow vydarené a občas som mala fakt na mále. Seriál má okrem boja s nadprirodzeným a všetkej tej vážnosti s tým spojenej aj humornú stránku, ktorej vďačí za Ichabodov boj s moderným svetom.

Ichabod a Abbie tvoria príjemnú dvojicu. A treba oceniť ten fakt,že tvorcovia sa ich nesnažia dať dokopy za každú cenu, ale nechávajú ich v rovine priateľskej, ktorá im sedí. Na Ichaboda sa pozerá viac než príjemne (veď kto by odolal vysokému Britovi s modrými očami). Tom Mison zvládol Ichaboda skvelo, dal mu niečo svojho a tým vytvoril perfektnú postavu. Plus ten jeho boj so súčasnými technológiami stojí za to.
Koho som sa ako postavy pred seriálom bála bola Abbie. Z promo fotiek a podobného materiálu som mala pocit,že to bude nejaké vyplašene dievčatko,ktoré sa bude hrať na silné a vážne. No Abbie bola nakoniec fajn. Občas síce hrala prehnane odvážnu,silnú babu čo sa nebojí vrhnúť do nebezpečenstva.No napriek tomu bola po väčšinu času sympatická a fajn. Plus s Ickym si sadli a vytvorili tak fajn dvojicu. V popredí síce stála ústredná dvojica,no ani ostatná postavy za nimi nijak nezaostávali a doplňovali celkový dej seriálu.

Sleepy Hollow ma chytil hneď od začiatku. A ja som si tak užívala každý jeden moment od začiatku až do konca. Do konca, ktorý bol riadne šokujúci a ktorému sa podarilo kvalitne navnadiť na druhú sériu.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bojím se zklamání

Moc pěkně rozjetý seriál, na Ichaboda, hlavního hrdinu, je krásný pohled, jeho mluva z dob války o nezávislost je noblesní a vtipné hlášky na téma "dnešní svět a jeho vymoženosti" prostě nemá chybu. Abbie je poručíkem ve Sleepy Hollow a stává se jeho parťačkou v boji proti apokalypse a zloduchům, kteří se chtějí dostat na náš svět. Jejich vztah je nabitý jiskrami, abychom vzápětí zjistili, že Ichabod je nejen ženatý a svou ženu miluje, ale že jeho žena je uvězněná v očistci a "oni" jí musejí, stůj co stůj" zachránit. Katrina (žena Ichaboda), mmj. čarodějka, která se zdá zprvu kladná, se v posledních dílech druhé serie změní. Proč a v co, prozrazovat samozřejmě nemohu, ale dalo se to předvídat. Po shlédnutí celé druhé serie jsem byla zklamaná a říkala jsem si, že tak to skončit nemělo....a nebo to tak mělo už zůstat... Henry byl velkým překvapením, ale po finále se mi už do třetí serie vůbec nechtělo. Viděla jsem teprve dva díly a zatím to není nic moc. Vše bylo dosud fajn a já jen pevně doufám, že tvůrci něčím překvapí a zaujmou mě natolik, že se dodívám s chutí a né ze setrvačnosti.....

Tak jsem shlédla třetí sérii. Jediné, co mě pobavilo byl nápad s propojením "naší dvojky" s Jeffersonovým institutem :-). To byl dobrý nápad. A řada čtvrtá?....Uvidíme. Vše zásadní ve Vašich názorech již padlo. A opět mě mrzí, že musím celému seriálu ubrat, protože první série skvělá, druhá též a zbytek :-(

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

WTF??!!

... s tímto výrazem jsem zůstala nemálo vteřin koukat na obrazovku po skončení 13. dílu, ale abych začala od začátku.
Na dramatický a hororový už vůbec seriály si příliš nepotrpím, a tak jsem k prvnímu dílu přistupovala spíš s tím, že aby se neřeklo, tak se podívám, co že se skrývá za tou opěvovanou novinkou a od tý doby každý týden netrpělivě očekávám pokračování.
Seriál táhne především skvělé obsazení neokoukanými herci, kteří si ale skvěle sedí, a kterým věřím každý slovo, což pro ústřední dvojici platí dvojnásob.
Zápletka není jenom o tom, aby jste se co nejvíc báli, ale kupodivu strach je až na druhém místě za touhou přijít tomu na kloub. Míra nechuťáren (useknutý hlavy, vykloubený cosi, hniloby) jsou dostatečně realistický a scary, ale naštěstí použity s mírou, aby nepřehlušovaly zápletku. Samozřejmě scény Crana vyrovnávající se s víc jak 200letým deficitem pokroku jsou zaručeným zdrojem pobavení a nadechnutím nad hladinou napjaté atmosféry.
Dávám 90%, neb těch 10% si nechám na příští sezonu, už jen kvůli konci této, kdy jsem si posledních 5 minut opakovala, že takhle to nemůže skončit... máme se na co těšit.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Fešák Ichabond a ti ostatní

Původní film je naproste bezkonkurenční a to mě asi přitáhlo ke sledování, kromě toho mě zaujal obrázek na SZ :) Nu pilot nebyl špatný. Docela zaujal. Nyní máme za sebou 6 epizod. Musím říct, že některé byly naprostým zklamáním. Epizoda 4 byla naprostá katastrofa dobře srovnatelná se seriálem čarodějky z 90tých let. Zla se zbavíme tak milé děti, že tu ošklivou knížku kouzel hodíme do ohnivé fontány....jiné díly mi přišly poměrně zajímavé např. Jon Doe, tedy díl pět. Nu jako oddechovka proč ne, ale zase úplně nejuchám. Čekala jsem lepší propojení s historií, toto je zmatené chvíli vytahují bibli, pak zase mapu gen. Washingtona je v tom maglajz. Některé díly zcela ničí časové omezení dílu - poslední sin eater - Abbie se sestrou jdou, zazvoní na zvonek, vyzvednou chlápka, dovezou ho k Ichabondovi a ten ho zachrání. To mi přijde prostě málo. Taky si ťukám na čelo, jak se neustále někde vynořují původní stavby a věci - stačí posunout skříň a voalá je tu chodba. 200 let v ní ležel dynamit bez povšimnutí a teď stačí jen zapálit...Co mě u seriálu drží je opravdu pohledný Ichabond, hezky se na něj kouká, vše na něm je uvěřitelné. Klidně bych dala víc střetů minulosti v jeho podání a současností, mohla by to být sranda.

Co mě ještě dovádí k šílenství je nadřízený hlavní hrdinky Abbie. V posledním dílu k němu přijde a asi v 10 větách vylíčí situaci. Stylem bezhlavý rytíř přijede večer, je třeba najít muže který pojídá hříchy atd. atd. Chlápek na ni kouká jakože je to prostě normálka, pohoda, něco co tu mají každý den. Ani náznak údivu, nedůvěry, strachu. Tak buď se z něj vyloupne démon, nebo je prostě divnej.

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Největší překvapení podzimu 2013

První série skončila a musím říct, že se skutečně jedná o jeden z nejlepších letošních seriálů. Na začátku jsem patřil mezi ty, co se báli, že temnota časem vyprchá, ale to se naštěstí nestalo. Seriál se sna až dvě epizody neustále zlepšoval a finále patřilo k těm nejlepším, jaké jsem kdy viděl. Navíc musím vzdát pochvalu Tomu Misonovi. Kdybych ho potkal, tak bych mu 200 let starýho chlápka fakt věřil. 95%

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Mytologický mišmaš a sympaťák Ichabod

Zpočátku jsem byla skeptická k americkému pojetí apokalypsy, ale časem jsem propadla kouzlu tohoto seriálu, přestože ještě stále tu a tam skřípu zuby a protáčím oči nad neuvěřitelnou schopností Američanů vymyslet nějaký neskutečný mytologický blábol. Chválím ale netradiční záběry kamery a hlavně Toma Misona, který je jako Ichabod neskutečný sympaťák a už jen on samotný se svým skvostným akcentem je dobrým důvodem, proč se na Sleepy Hollow dívat. Doufejme, že se časem nestane jediným důvodem.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Po první sérii

Ne a ne a ne a ne! Nesdílím vaše nadšení. První sérii jsem shlédla celou. Neurazilo, ale nenadchlo. Za 13 dílů jsem si nevybudovala vztah ani k jedné postavě, což mě nenutí pokračovat dál ve sledování série druhé. Epizodu 2x01 jsem po deseti minutách vypnula a seriál tak smazala ze svého watchlistu. Je mi vlastně fuk, jak to celé dopadne.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Po pilotu

Hodnotím po pilotu, protože ním končím: Pro mě slátanina všeho možného, plná nelogičností a nesympatických charakterů. Často hodně lidí vyčítá nějáké pilotu pomalý děj - já bych tady vytknul věc přesně opačnou, tvůrci se snažili do pilotu namačkat tolik prvků, až jsem se v něm ztratil, vztah ústřední dvojice peláší dopředu takovým způsobem, že ve druhém díle už asi mají trojčata a ve třetím náhrobky. Přesto pže fandím netuctovým projektům, dávám 30 %, což je nejvíce nějákému seriálu, od jehož sledování upouštím hned po prvním dílu..

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Fantasy

Toto je můj šálek kávy,už film jsem baštila s otevřenou pusou a po zjištění,že bude zpracován do seriálu...hip hip hurá.
První série mi učarovala,pan Crane je neskutečnej fešák a jeho skok do budoucnosti zvládl v pohodě(skoro).
Poslední díly mě moc nebavily,ale ono se to určitě změní,tohle téma neopustím až do konce.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

To pravé orechové

Zatial pozretých prvých 5 častí,ale musím povedať,že tento seriál sa stava mojou srdcovkou.Má všetko čo od kvalitného seriálu vyžadujem.Dobrý príbeh,kvalitné spracovanie,správna atmosféra,sympatický herci a predovšetkým fantasy zo špetkou horroru.Už teraz sa teším na druhú sériu.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Odvážná Hollow

Sleepy Hollow tahle díra není vůbec ospala. První nova vlaštovka se povedla je zde napětí i očekávaní co bude dal, herci jsou fajn. Je zábavné sledovat 200 let stárého anglického učitele z Cambige jak zapasí z moderní technologii je to jak sledovat Mary Poppins jak se snaží nadávat. Jeho parťačka neotrokině ma pro změnu zábavné historky z dětství no ne tak zábavné jako spíš divné a temné a sestru Xenu jako bonus. Triky se mi libí jsou dobře provedené, jako zatím cely seriál. Magie je zde podána stylově a seriál má dobrou a hutnou atmosféru. I like it! Jsem nedočkavý a těším se na další díl. Komu se to nelíbí ať si hollow políbí. S hlavou a navěky…..

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ichabod a nový svět

Vše podstatné již hodnotili ostatní výše, rád bych ale zmínil jednu věc, která je mi zatím velmi sympatická, a to je vtipné občasné připomenutí toho, že Ichabod se probudil do zcela jiného světa než který znal (hra s oknem v autě, štítky na spotřebičích, atd.). Bál jsem se aby tvůrci buď nepřeháněli jeho údiv nad moderní dobou, nebo naopak aby naprosto ignorovali tento fakt. To jak se s tím poprali je další věc, která mě na tomto seriálu velmi baví.

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sleepy Hollow ...

Dobrý seriál patří mezi mé oblibené.
Odešla Abby Mills (Nicole) co už šlo úplně do háje a pak odchod Katheriny mě zklamal , herečka (Katia Winter) vypadá trochu podobně jako ta co hrála Auroru v TO (Rebecca Bredds -nebo jak se jmenuje) - ale to jsem odbočila

1s - 67%
2s - 82%
3s - 55% (sorry přichod Nikki Reed to jen zhoršil jeji postava byla taková ucamcaná a nudna )
4s - ??%

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pohodička

Veľmi oceňujem ten nápad odkiaľ pochádza Ichabod Crane, z akej doby pochádza, s kým spolupracoval a koho osobne poznal. Bola som zvedavá ako to zakomponujú do tejto doby a deja. A celkom sa mi to páči. Pomaly končím prvú sériu a zatiaľ som spokojná.
A kedže tam je aj John Noble z Fringea, ktorý mi neskonale učaroval ako herec, takže pre mňa ďaľšie plus v seriáli.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

SH

objav minulej sezóny. sleepy hollow ma zaujalo od prvej chvíle, nadprirodzeno, cestovanie časom, napätie, humor, sympatické postavy. prvá séria sa mi zdá kvalitnejšia ako druhá, zatiaľ. páčia sa mi efekty a práca s kamerou. a veľké plus je prízvuk hlavného hrdinu.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pořádý fantasy seriál

Jsem z něj nadšená a vždy napnutá jako struna, když sleduji další díl. Ze Sleepy Hollow mi jede fantazie na milion otáček :)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Maximálně spokojená ...

Tak tohle mě dokonale překvapilo. Včera jsem se konečně odhodlala to zkouknout. Měla jsem trochu obavy, že to nabere podobného rázu jako seriál American Horror Story, ale ono ne. A jsem moc ráda. Ten pilot byl opravdu epický. A má to jedno velké plus ... Ichabold .... ano, jeho postava a výběr hereckého obsazení, dokonalost. Ikdyž jsem se při sledování pilotního dílu pořád vracela k filmu Sleepy Hollow, v hlavní roli s Johnnym Deppem, neodradilo mě to kouknout na další díly. Těším se na pokračování ...

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Ospalá nuda

Když jsem zjistila že má být ospalá díra seriálově zpracovaná, docela jsem se těšila s očekáváním jaký to asi bude. Bohužel moje očekávání upadalo po každém díle a natašenost také.Po každém díle se objevovali další otázky a já si myslela že se časem všechny vysvětlí .Bohužel.Skončila první série začala druhá a já stále doufala že se ještě k tomu vrátí ale začalo to na novo nové zápletky, přibývali nové postavy a já po skouknutí druhé seríe vzdala to. Čekala jsem od toho víc , mohl tenhle seriál spoustu nabídnout ale pouze co nabídl bylo nevyřešené a nevysvětlitelné otázky

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zatím slušný

Dneska jsem na jeden zátah zkoukla prvních šest dílů a jsem nadšená. Samozřejmě je tu celá řada nelogičností, ale upřimně řečeno, to mi vůbec nevadí. Pilot mě okamžitě nadchnul, i když měl svoje slabší chvilky.
Seriál, alespoň podle mě, má to, co by seriál tohoto žánru měl mít. Navíc Tom Mison v roli Ichaboda Cranea je naprosto úžasný.
Jen tak dál.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nečekané překvapení

Hned na začátek musím říct, že se zatím vůbec nenudím. Po prvních dvou dílech dávám 80, možná časem i zvýším. Výborná atmosféra, záhady na pozadí, které budí zvědavost, vedlejší příběhy, jejichž vývoj mě vlastně zajímá víc, než hlavní trochu nudná zápletka. A teď trochu kritiky. Proti oběma hlavním postavám nemám nejmenší výhrady, jsou zábavné a charismatické, vedlejší postavy už trošku zapadají do klišé charakterů a klišé se bohužel na 100% týká všech záporných protivníků a hlavní dějové linie. Jen za posledních pár let bych dokázal vyjmenovat nejméně čtyři seriály, kde se hrdinové snaží, nebo snažili zabránit úplně tomu stejnému. TO JE TAK TĚŽKÉ VYMYSLET NĚCO JINÉHO? Koukněte na horory osmdesátých her, koukněte na hry, každá druhá má originálnější a sakra děsivější záporáky. Bohužel v tomto směru je představivost západních scénáristů trošičku omezená. Snad pojetí tohoto tématu bude tentokrát alespoň originálnější. Nerad bych ale, aby to vyznělo příliš kriticky, vlastně je to skvělý seriál. Pro mě zatím kvalitou číslo jedna tohoto podzimu.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

hezky pěkně

tak tohle je pro mě hit letošního podzimu.A při tom jsem na to koukala s tím, že to bude konina. Ale jsem velmi mile překvapena. Naposledy jsem bezhlavého jezdce viděla ve filmu s Johny Deppem, takže to pro mě určitě není okoukané téma. Atmosféru tvořitelé seriálu zvládli na výbornou. Dlouho jsem se tak hezky nebála. Jdu do toho, a budu se dívat dál. Doporučuji.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Trefa do černého

Hledala jsem něco nového na letošní sezónu. Brooklyn Nine-Nine mě zklamal, ale Sleepy Hollow dokázal pravý opak. Uvidíme jak se to vyvrbí (po pilotu ještě nebudu hodnotit).

0 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
8 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

milé překvapení

Pro mě zatím nejpovedenější pilot z těch co se zatím odvysílalo. Tento seriál jsem ani sledovat, ale po zklamání z dads a z brooklyn nine nine jsem si řekla že nic zkazit nemůžu :D a hle slibný začátek uvidíme jak se to vyvrbí. (hodnotit si po pilotu netroufám)

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
6 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Příjemné překvapení

Povedená hláškovací jízda připomínající počátky Supernaturalu. Inteligentní využití speciálních efektů a podařené masky, takže si nepamatuju, že bych měl někdy pocit levné akce jako se mi to stávalo např. u Lost Girl. Herci v pohodě, jen Nicole Beharie mi v hlavní roli přišla z počátku výborná, ale s každým dalším dílem víc a víc protivná, netuším proč.

EDIT po 2. Sérii:
Dalo se to čekat, jde to do kytek ;) Zatím 70%, ale ke konci už to bylo tak trochu utrpení...

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ospalá? Ani trošku

Tak tento seriál mě začal opravdu bavit. Nazačátku jsem si myslela že to nebude nic moc, ale překvapilo mě to. Ichaboda jsem si okamžitě zamilovala. Baví mě vtípky prolínající minulost se současností, zajímavý příběh a atmosféra je prostě skvělá. Moc se těším na další díly a hořím nedočkavostí.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí