plakát seriálu

Ray Donovan

(Ray Donovan)

Názory uživatelů

Irská rodinka

Ray Donovan je seriál, který je napěchován skvělými hereckými výkony a to nejen od ústřední dvojice otec - syn v podání Jona Voighta a Lieva Schriebera jimž právem náleží nominace na Emmy. Schrieber opravdu exceluje, nejvíc mě dostal jak vystartoval při vyslýchání kněze. Ale i ostatní postavy jsou skvělé a skvěle napsané a konečně se někde chovají tak jak by se dalo čekat. Potěšilo mě i finále, protože takhle nějak jsem si ho představoval a vynahradil mi i poměrně pomalejší rozjezd.
Garantuju vám, že součástí téhle irské rodinky byste být nechtěli. Není to ale seriál, který byste si prostě chtěli pustit kdykoliv. Musíte na to mít tu správnou chuť a náladu, ostatně jako na většinu produkce od Showtime. 70 %

Jak jsem u první série musel čekat na správnou chuť, náladu a okamžik, tak druhá mě vtáhla, chytila a nepustila až do závěru. Ray Donovan řeší problémy druhých a zabředává stále hlouběji do těch svých. Sousto, které si ukousl vypadá mnohem větší než se dá sníst a musí s tím bojovat. Rozehrává se tak hra, kde se každej snaží přečurat každého a ještě z toho něco mít. A hra se přiostřuje a s každým dalším dílem vypadá ještě nebezpečnější než kdy předtím. Mělo to spád, velký spád až do samotného finále. Finále, které nezanechá kámen na kameni a které zaručuje, že i v příští sezóně rozhodně bude co řešit, co uklízet a před čím utíkat... 80 %

Třetí série a herecký koncert od Lieva Schriebera potřetí, svou rolí v Rayovi dokazuje, že opravdu patří mezi hereckou špičku a já mu jeho komplikovanou postavu prostě baštím. Podobně je na tom i Jon Voight, který si svého Mickeyho opravdu užívá. Jak už není překvapením, tak i letošní série byla pořádně zamotá a neobešla se bez krvavých zvratů. Druhá série sice zůstává nepřekonaná, ale seriál si drží vysoký standard. Nové tváře (Holmes, McShane) seriálu přinesly něco nového a jsem opravdu zvědav, co se bude dít dál. Rozhodně si na to počkám. 75 %

Ray Donovan je vážně zvláštní kousek a do nové série jsem se pouštěl skoro až s nechutí. Několikrát jsem to odložil, ale když jsem se nakonec rozhoupal, tak jsem příběh zhltnul během chvilky. Tak dobré to bylo. Ray byl tentokrát v nebezpečí ještě větší než obvykle, když se zapletl s ruskou mafií, ale to nebyl jediný jeho problém. Jako obvykle z toho však elegantně vybruslil, i když se nedá říct, že by to bylo bez ztráty kytičky. Do budoucna možná bude problém fakt, že se Ray stává prakticky nepřemožitelný.

Jako kdyby mě tvůrci v nové sérii vyslyšeli, protože tenhle Ray rozhodně není nepřemožitelný. Životní situace ho nyní trhají doslova na kusy a on si s přístupem sobě vlastním rozhodně nepomáhá. Prodloužení na další sérii rozhodně není překvapivé, dovedu si představit, kam se příběh může odvíjet od finále páté řady. Ale upřímně už si to nedokážu představit na moc dlouho a doufám, že Ray radši skončí než mu úplně dojde dech.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Raymond a jeho trable

Ray Donovan je seriál z mafiánského prostředí. Okolo toho se však seriál moc netočí. Jedná se o drama, kdy Ray musí řešit jak pracovní problémy, tak i své vlastní. Přesněji tedy problémy své rodiny a hlavně svého otce. Ne zrovna pěkné dětství, je to, co mají téměř všechny postavy společné. Každý je ale řeší jinak.

Liev, který se zhostil role Raymonda, odvádí svojí práci velmi dobře. Ray jako cholerický introvert je nepředvídatelný a není tedy snadné poznat co si myslí, jak bude reagovat a co se stane.
Nesmím opomenout také skvělý herecký výkon Eddieho Marsana.

Další povedený a do detailů propracovaný seriál od stanice Showtime, se skvělým obsazením.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nekompromisný a tvrdý, taký je Raymond

Od prvého dielu po posledný Rayove divadielko úplne žeriem. Ako postavu je Ray domyslený dokonale, rovnako ako aj celá jeho podarená rodinka, kde každý má svoje choré problémy. Celé mi to príjemne pripomína Sopranos, aj keď sa nejedná o klasickú mafiu. Ray ako antihrdina určite už nájde svoje miesto v aktuálnom rebríčku. Tvorcom prajem nech sa darí ďalej a nech sa nezamotajú, čo sa môže pri ďalších pokračovaniach ľahko stať. Úprimne ma zaráža, podľa môjho názoru mizerná sledovanosť, predovšetkým pretože sa jedná a kvalitný seriál s dobrým dejom, kde nechýba sex, drogy, násilie a ešte oveľa viac. Asi až príliš mnoho aby to americká hlavička dokázala pochopiť. Preto snáď nie pre každého, len pre silnejšie povahy.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

gangster

Tenhle seriál jsem si oblíbil při zhlédnutí jednoho dílu.Zajímaví na něm je,že Ray je defacto gangster,ale stejně mu držíte palce.Sice je pravda,že z něho dělají takového kladného gaunera což u seriálů nebývá zvykem.Klaďasové bývají většinou policisté,doktoři apod.Řekl bych,že hodně chlapů se v něm vidí.Má super káru,pěkný holky a je gangster.No co víc by si tak chlap mohl přát?A herecký výkony obou hlavních postav(otce a syna)jsou opravdu exelentní.A i vedlejší postavy mají svůj lesk.Např.od druhé série H.Azaria v roli agenta FBI Ed Colchrana.Jsem zvědav na pátou sérii.Doufám,že příští rok se bude vysílat už u nás.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Povedená famílie

Naprosto skvělý výběr herce pro roli Raye. Přirozeně charismatický chlápek, který si prošel traumatem v dětství,což ovlivnilo jeho chování a postoje v dospělosti. Mohl si však dát na čas s výběrem manželky, neboť více psychicky labilní druhou polovičku si najít nemohl. Ostatní postavy jsou perfektně propracované, každá je něčím specifická. Díky rodinným vztahům, traumatům a jednáním těchto postav je seriál naprosto odlišný od ostatních. Nelze hodnotit jinak, než pozitivně.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ray Donovan

Donovanovi nejsou zrovna ukázková rodinka... každý z jejích členů se potýká s nějakými těmi kostlivci ve skříni. Pod elegantním a klidným zevnějškem Raye Donovana se skrývá rozbouřená temnota, která sem tam vyplouvá na povrch. Liev Schreiber je pro tuto roli jako stvořený, stejně tak veškeré další obsazení je excelentní a skvěle zahrané, role všem hercům padnou jako ulité. První díly jsou spíše "seznamovací" a pozvolné, ale postupně děj nabírá obrátky a napětí by se dalo krájet. Konečně zase seriál, který se trochu vymyká z nudného stereotypu - těším se na druhou sérii.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Donovan

Toho irskýho chlápka prostě žeru.
I přes to,že je v seriálu spousta opilých,nadržených a bitkou posedlých lidí,Donovanovic rodina je fajn.
Liev Schreiber se na ochránce rodu dokonale hodí,možná jsem ho měla ze začátku zafixovaného jako padoucha z X-Man,ale tady mu role sedla perfektně.
Koho bych já osobně vyměnila,to je oplzlý dědek Jon Voight,ne ta role,ale osoba je hrozná,omlouvám se jeho fanouškům,ale potkat tohoto chlapa v noci,uteču s křikem do křoví.
Ray Donovan je skvělý a musí toho zvládnout opravdu mnoho,klobouk dolů.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Rezatá versus blond ?!

Seriál jsme zachytila se zpožděním, ale zas jsem si užila 3 série na jeden zátah. Líbí se mi ... Ray (cholerický introvert dle mého gusta) v podání Lieva Schriebera ... wow to je pokoukáníčko a když se mu občas pohnou koutky v náznaku úsměvu ... olala :-D
Mám jen jedinou výtku, která mě teda dost namíchla ... proč Paule Malcomson odbarvili její nádherně rezatý vlasy na přiblblej blond?? Nechápu!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Porad na plnej plyn...

RD patri mezi serialy u kterejch novej dil zhlidnu vzdy jako prvni. V poslednim dile serie jsem mel sice trochu strach z coming outu pri zpovedi, ktery by deklasoval celej serial, ale zaplatpanbuh nic takovyho se nestalo.
U me porad 90% a tesim se na dalsi serii.
A jako obvykle, dekuji prekladatelum za titulky.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ach Rayi...zklamals!

Na tento seriál jsem se velmi těšil.
Irský bouchač, který řeší průšvihy slavných. Trochu jsem očekával Winstona Wolfa z Pulp Fiction.
Výsledek bohužel lze shrnout: Úchylnej dědek se vypráskal z vězení, prudil synátora, voba nasekali průsery, chtěli se zabít navzájem. To vše + samý bitky + samej sex + věčně někdo nasává + úchylný pracháči + pošahaná rodina = Příběhu chybí už jen ten PŘÍBĚH.

50 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nečekaně kvalitní záležitost

Po přečtení anotace k seriálu Ray Donovan, jsem si řekl, že na tom asi nic moc zajímavého nebude. Zkusil jsem a nelituju! Tvůrcům se na poněkud obehraném námětu podařilo vyrobit velice slušné drama, na které se moc pěkně kouká.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Po 2. serii

PLUS:
Hlášky
Voight
Schreiber
Mihok
Rejžové

MÍNUSY:
Občas moc pomalé a to i na mě - Voight to nemůže táhnout sám ;)
Rodinná dramata
Postava Abby Donovan, která se občas chovala fakt dost zvláštně

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ray není gay

Ale je to chlap jak má být. Dělá si co se mu chce, protože může. Protože ví, že každá sebesvízelnější situace má své řešení a na to je tenhle chlápek profík. Seriál z atraktivního prostředí Los Angeleské smetánky, kde není o prachy, sex, drogy, mlátičky, vraždy a průšvihy obecně nouze.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí