plakát seriálu

Riverdale

(Riverdale)

Názory uživatelů

Novodobé Beverly Hills

Neprirovnávam k Beverly Hills len kvôli tomu, že sa v seriáli objaví aj Luke Perry (práve 50-ročný), ale je to jeden z dôvodov, prečo si niektorý pozrú aspoň pilot. Ale radšej k Riverdale: atmosférou mi najviac pripomína mestečko White Pine Bay z Bates Motel, asi pre sychravé počasie, miestne intrigy a stredoškolskú atmosféru. Keďže je seriál určený skôr pre mladšiu cieľovú skupinu, osobne som si pozrel pilot hlavne so zaujímavosti. Napriek tomu ma príjemne prekvapil a nebyť plného kalendára, určite by som sledoval aj ďalej. Myslím, že bude obsahovať všetky potrebné prvky (násilie, sex, dráma), budeme svedkami mnohých zvratov a prinesie aj nezabudnuteľné momenty. Potenciálom má na to určite nakročené. Osobne nepoznám pozadie, takže som nemal žiadne očakávania, skôr že to bude slabučký stredoškolský odvar, nie je to však vôbec tak plytko stabilné, dnes už diváci potrebujú oveľa viac - a myslím, že to aj dostanú. Hodnotím na základe pilotu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Překvapení

Na základce jsem seriály podobného ražení celkem zbožňovala. Postupem času mě seriály pro "teens" ale celkem omrzeli a začala jsem vyhledávat trošku jiné žánry...

Co se ale Riverdale týče, je to pro mě obrovské překvapení. Na seriál jsem se začala dívat jen díky výzvě a po prvním díle jsem si řekla, že by byla škoda se na něj nedívat dál.

Nevím proč, ale přijde mi, že se Riverdale od klasických "teens" seriálů trošku liší. Docela mě baví dějová linka a občas mě i něco překvapí a stane se něco, co nečekám. Což o ostatních seriálech podobného ražení rozhodně říci nemohu, protože tam by mohl psát scénář snad každý a nikdy by nic nezkazil.

Co je zde ale stejné, jako ve většině ostatních seriálech tohodle typu, tak je to střední, fotbal, roztleskávačky... Spousta lidí to má ráda, takže proč ne.

Riverdale je pro mě taková oddechovka, u které nemusím přemýšlet, takže si ho ráda pustím, když si chci zrovna odpočinout a na chvilku vypnout.

Herecké obsazení mi ničím nepřekáží, ale zase mě ani moc nenadchlo. Baví mě ale postava Jugheada a Cheryl. Kdo mě tam ale dost rozčiloval, byla postava mladé učitelky, která tam už naštěstí není. :-D

Jsem zvědavá, jak se děj bude vyvíjet dál a seriál můžu doporučit.

60 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Budoucí dokonalý seriál? Nebo úplná katastrofa?!

Většina seriálů má velice špatnou úvodní epizodu a mezi tu většinu právě Riverdale nepatří. Pilotní epizoda byla uchvacující. Hned od začátku jsem si seriál zamilovala.

Děj se motá okolo životů teenagerů na střední, v městečku, kde se nikdy nic moc strašného nestalo. Až do té doby, kdy se našel jeden ze studentů mrtvý v řece. Seriál je vyprávěn jedním studentem, který zároveň píše o té vraždě knihu, takže nám vždy objasňuje děj pomocí velice fascinujících úryvků z jeho knížky.

Hlavní postava je Archie, což je normální pohledný fotbalista, který si o prázdninách uvědomí u, že by se rád věnoval hudbě. Archie má také ale tajný poměr s jeho profesorkou hudebky. Archie je spojen s vraždou, jelikož v době kdy se mrtvý studen nacházel u řeky, on byl s profesorkou také na tom místě a slyšeli výstřel o kterém nikomu neřekli. Pak je zde Betty. Je to nejlepší kamarádka Archieho a je do něj tajně zamilovaná. Také má velice přísnou matku, která si hlídá vše co dělá a s kým se baví. Jelikož její sestra chodila s mrtvým chlapcem jménem Jason a on jí velice ublížil, na její rodinu to mělo špatný dopad a její matka nechce aby se něco takového znovu stalo. A poslední je tu Veronica. Je to nová holka, která se se svojí matkou přistěhovala do města v době vraždy. Její máma v Riverdalu vyrůstala. Jelikož se ukázalo, že jejich otec je podvodník, takže dříve bohatá městská holka a kapitánka roztleskávaček se ocitává v malém městečku rozhodnutá změnit svůj život a začíná se kamarádit s Betty.

Jelikož tento seriál hodnotím teprve po 4 vyšlých epizodách, tak nedokážu odhadnout jestli to bude pořád tak napínavý, nebo jestli se z toho stane další seriálová katastrofa s nadějným začátkem. Ale myslím, že za pokus to stojí a doufejme, že to bude takhle dobře pokračovat i nadále.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Nástupce Pretty Little Liars?

Jako někdo, kdo viděl celé Pretty Little Liars od pilotu k finále, jsem si nemohla pomoci a dost jsem ho v tom ze začátku viděla. Školní prostředí, tajemná vražda, vztah student a učitel, město, ve kterém se toho za pár dílů stane víc než v jiném za 50 let a další věci. Je tam i víc podobností, ale později už naštěstí nepřibývají.

Když si to vezmu, tak mě první série vlastně bavila. Dívala jsem se na díl po díle, abych zjistila, kdo je tajemný vrah Jasona Blossoma a když jsem to zjistila, tak jsem byla docela překvapená. Ta postava mi přišla podezřelá už od začátku a říkala jsem si, že do toho možná bude nějakým způsobem zapletená, ale netipovala jsem ji přímo na vraha.
Teď mám rozkoukanou druhou sérii, ale upřímně nevím, jestli ji dokoukám. Blackhood byl ještě docela dobrý, ale celý ten konflikt Northside vs Southside mě zase tolik nebere.

Velké plus je u tohoto seriálu Jughead. Jeho postava má asi nejzajímavější vývoj, i když ono po 1 a půl sérii nemůžu čekat žádnou převratnou změnu v charakterech. U něj se ale udála. Na začátku to byl takový samotář, který se jen občas někde mihnul a teď ve druhé sérii se to vlastně skoro vše točí okolo něj a o tom, jak vede Serpents.
Nápad, že on je vlastně vypravěč a píše příběh, není sice vrchol originality, ale docela se to sem hodí.
To jak si k sobě s otcem pomalu hledají cestu mě také baví.

Další zajímavou postavou je pro mě Cheryl, sestra Jasona, která je mi po Jugheadovi asi nejsympatičtější. Ze začátku je to taková typická mrcha, ale ono se není co divit, když jí někdo zabil bratra. Čím hlouběji poznáváme její rodinu, tím víc mi Cheryl přišlo líto, protože horší zázemí tam snad nikdo nemá a to je konkurence opravdu velká.
I přes to, co se jí všechno stane (a je toho dost), ona zůstává po většinu času stále silná a to se mi na ní líbí.
I když občas mám pocit, že má rozdvojenou osobnost a nebo je vážně hodně náladová, protože nikdy nevíte, jestli přijde jako mrcha nebo ta její trochu hodnější verze a mezi svými „verzemi“ je schopná přepnout i několikrát denně.

Postava, která se mi zase tolik nelíbí je Veronica. Z nějakého důvodu jí od začátku seriálu vůbec nemůžu přijít na chuť. Asi to bylo tím, že se ze začátku všechno stalo moc rychle, než abych tomu věřila. Přijde do nové školy, hned se stane roztleskávačkou a prakticky od první chvíle jí každý zná. Že se z ní snad během prvního dílu stane nejlepší kamarádka Betty a každého utěšuje, i když nikoho pořádně nezná, už ani nekomentuji. V druhé sérii mi přijde jako taková ta typická rozmazlená holka, co vždy od svých rodičů dostane to, co chce.
Ale abych jí úplně nekřivdila, ani ona to úplně lehké nemá. Zjištění, že její táta je zločinec a ublížil mnoha lidem, není nic lehkého.

Další postava, kterou jsem si neoblíbila, protože je úplně tak velké klišé, že mi to přijde až trapný, je Archie. Pohledný talentovaný fotbalista, který přes léto najde kvůli lásce zálibu v hudbě. Do teen seriálu to sice zapadá dokonale, ale být to podle mě nemuselo.

U Betty si úplně nejsem jistá, co si o ní myslet. Nevadí mi, ale že bych ji měla nějak ráda se říci nedá. S Jugheadem se mi však líbí.

Ještě nakonec mi to nedá a musím poznamenat to, že snad všichni v Riverdale mají nějakým způsobem dysfunkční rodiny a není tam prakticky žádná normální. :D To je při nejmenším úsměvné.

Abych to zhodnotila:
1. série - 80%
2. série - 60% (jsem cca u dílu 2x13)

Celkem tedy 70%.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jeden z mnoha.....

Tak tady máme další městečko,ve kterém se dějí záhadné věci a lidé,kteří žili v pohodě se po jednom tajemné úmrtí mladé fotbalisty na sebe začnou koukat skrz prsty.V několika posledních sezónách se s tímto tématem objevilo několik jiných seriálů a tady navíc kvůli většímu napětí je děj situován do místní střední školy,protože když se do kteréhokoliv dramatu přidají děti,tak se napětí násobí.
Ne,nechci působit úplně negativisticky,protože tento seriál má svůj děj a nenajdeme tady dějové skoky odnikud nikam,jen aby se vyplnil čas.Má i svoje napětí jako každé drama a jediné co mi na tom vadí jako na všech seriálech ze školního prostředí,jsou ti mladí spokojení studenti,kteří se mají rádi a ve finále by jeden druhého při první příležitosti sejmul.Jenže to je Amerika,která je na rozdíl od nás Evropy úplně jiná a daleko za mořem......
Nechválím ani nehaním,pro mě je to solidní průměr a tak za těch 70% bych to jako reálné......

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jughead

Riverdale mě pěkně zmátlo. Chtěla jsem si ho hezky zaškatulkovat do té teen krabičky a nekoukat na něj. No, nepovedlo se. Pro upřesnění, je to teen ale jelikož nemám s tímto druhem seriálů moc zkušeností, fakt mě to dostalo.
Jsem si dost jistá, že Jughead je ten hlavní důvod, proč na to koukám. Jeho vyprávění je neotřelé, ale ne vtíravé. Postřehy má dokonalé a ještě lepší vizáž. :)
Dalším plusem je poměrně rozsáhlé spektrum postav, které jsou promyšlené, mají své místo a směr. Nejsou to jen ploché postavičky na okrasu.
Jasonova vražda mě nijak netrápí. Za to pro ostatní osazenstvo mám velkou slabost. Doufám, že si udrží kvalitu.

70 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nové Pretty little liars

Pro mě je tento seriál takovým trochu víc klučičím Pretty little liars. Po první dílu jsem se rozhodovala, zda dám tomuto seriálu šanci - zápletka mi přišla zajímavá, ale bohužel mě nikdy z postav nezaujal. Nakonec jsem se rozhodla, že zkusím další díly ...

Na postavy jsem si celkem zvykla (jen mám trochu problém s Archiem, který mi moc nesedí). Nejvíce se mi líbí Jughead, který má perfektní komentáře a v duu s Betty jsou jedničkami. O Veronice pořád nevím, jestli je hodná nebo zlá - přijde mi nepředvídatelná. Cheryl si hraje na mrchu a jde jí to opravdu dobře. Rodiče Betty mi přijdou jako ty správní záporáci a myslím, že si hraní musí užívat. Opravdu jsem zvědavá, kdo zabil Jasona...mám už pár tipů - no uvidíme.

Zatím dávám 60%, ale pokud bude seriál pokračovat, tak jako teď - myslím, že se hodnocení zvedne.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

teen seriál

Prostě mám úchylku na teen seriály, nemůžu si pomoct. V první sérii mě Riverdale hodně zaujalo. Pokud si dobře pamatuju, vyšlo zároveň s 13 reasons why, což se mi líbilo více, ale Riverdale mělo takovou zajímavou záhadu. Přišlo mi to takové pěkně temné, zajímavé. Nevím jestli to je mnou nebo se v poslední době tvůrci seriálů snaží zprotivit nám hlavní postavy. Nemůžu si pomoct, ale Betty je hrozně upjatá, vůbec ji nemám ráda. V první sérii se tak ještě neprojevovala, ale v té druhé, děs a hrůza. Archie je zase děsně ochranitelský, všechny zachrání. Ještě, že ho hraje takový slaďous ♥. Nejlepší je rozhodně Jug, jeho role se mi moc líbí, je to zajímavá postava, která není lehce prokouknutelná. Bohužel s druhou sérií se úroveň seriálu trochu zhoršila, prostě tolik neštěstí v jednom městě se snad stalo už jen v Mystic Falls. Tak snad vymyslí nějaký zajimavý nový zvrat, který ale nebude moc přiražený za vlasy :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"Drama"

Obyčejně nehodnotím po půlce série, ale na seriál už dál nehodlám koukat a chci někam shrnout své názory. Možná byla chyba, že jsem tento seriál začala sledovat hned po dokoukání 13 reasons why. Tohle mě prostě nenadchlo. Dávala jsem tomu spoustu šancí, ale u každého dílu jsem koukala, kdy už to konečně skončí.
Ani si už nepamatuji, kdy jsem naposledy u seriálu tolikrát protáčela oči. Tohle prostě není můj šálek kávy. Středoškolské drama, kde zveličují každou blbost. Postavy se chovají naprosto nereálně, možná je to záměr, ovšem mě tohle opravdu nebaví. To jsou opravdu americké matky takové nány? Záporně taky hodnotím hlavní postavy. Podle mě jsou naprosto tragické.
Co se týká příběhu, vražda Jasona je celkem zajímavá a k ní si asi najdu nějaký spoiler, protože to je jediné, co mě na tom seriálu ještě láká. Miliarda zbytečností kolem. Kdyby měl seriál půlku dílů vůbec bych si nestěžovala. Všechno se tak strašně táhne.
Na celém seriálu se mi asi nejvíce líbila vybraná hudba. Ta je opravdu pecková.
Hodně z vás se mnou asi nebude souhlasit, ale seriál hodnotím jako těžký průměr. A to jsem ještě hodně hodná. Seriál asi cílí na trochu mladší publikum a já jsem z toho asi už vyrostla. :)

50 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

PA NE BO ŽE

Abych pravdu řekl, do tohodle seriálu se mi ani trochu nechtělo.. Už mi o něm někdo říkal, ale já jsem nebyl schopný se ani kouknout na net o čem to je, natož na první díl nebo promo. :D Na musical.ly jsem narazil na jednu písničku, o které jsem se později dozvěděl, že je právě z tohodle seriálu (Milkskake z dílu 2x02.) Takže tahle písnička je vlastně důvod, proč jsem to začal sledovat.. A díky bohu za ní! Po skončení Pretty Little Liars jsem už nedoufal, že najdu podobný seriál, ale tahle závislost se stává silnejší než PLL nebo jiný seriál. :O Skvělé herecké výkony, naprosto skvělé postavy. Těším se na nové díly!

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Riverdale

Na tento seriál som narazila náhodou na Netflixe. Pozrela som si prvý diel a nakoniec celú sériu za jeden deň :D Mzslela som si, že to bude niečo ako PLL, kedže mi to Netflix navrhol, keď som dopozerala PLL, ale nie je to tak. Seriál ma zaujal hlavne preto, že je robený podľa komiksu. Každá postava je niečím zaujímavá a hrá tam Luke Perry (ďalší dôvod prečo si pozrieť tento seriál). Celkovo dej je zaujímavý a neviem sa dočkať druheju série.
#Bughead

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Riverdale

Na první pohled se zdá, že se jedná o typický seriál pro teenagery ze střední, ale to není tak úplně pravda. Jde o zajímavé drama s napínavou atmosférou, kterou skvěle podtrhávají opravdu nádherné scény (hlavně po barevné stránce). Příběh mi přijde napínavý a líbí se mi, že je vyprávěný jednou z postav, Jugheadem, a to stylem, že píše knihu právě o městečku Riverdale a jeho občanech a událostech v něm.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hodnocení

Riverdale je podle mě skvělý seriál ,ale čím více sérií tím méně mě to baví
,ale určitě skvělý příběh napínavé to je takže se člověk nemůže nudit
Jen my chybí dabing
,ale i přesto patří mezi mé oblíbené

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Úžasný seriál

Napínavé od začátku do konce, překvapivě kvalitní herecké výkony sympatické postavy ale hlavně naprosto úžasná atmosféra. Srdcovka :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Další z dalších..

Začátek celkem fajn ale postupem času uz se to prvotni opojení vytrácí a ze seriálu se stává další nudná podívaná.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Riverdale

Je to taký zvláštny seriál, až je zaujímavý. Hrajú tam sympatickí a známi herci. Seriál som začala pozerať len kvôli Lukovi Perrymu.
Ale príde mi to strašne pritiahnuté za vlasy. Aby sa v jednom meste diali všetky zlé veci, aby sa šerifom mohol stať doslova hocikto a hlavne aby všetko vyriešili pubertiaci? trošku reálnosti by to mohlo mať.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zamotané městečko, aneb vítejte v Riverdale

Tak od tohohle seriálu jsem si moc neslibovala. Přiznávám bez mučení, že jsem si ho v první řadě pustila především z nostalgie kvůli Luku Perrymu, i když jsem o seriálu slyšela už dřív. Hned po prvním dílu ale mé nerdovské srdce zastydlé v pubertě zaplesalo! A nejen kvůli Fredovi. Úvodní epizoda má dostatečně zajímavé postavy i atmosféru, která vyloženě láká k dalšímu sledování. Během první série jsem si k postavám vytvořila vztah a držela jim pěsti, jak by to zkrátka u teen seriálu takového typu mělo být. Druhá série už byla poněkud přitažená za vlasy a dost zamotaná, ale pořád mě velice bavil i příběh (a navíc mám ráda hady :-)). Ve třetí sérii se teda ztrácím už úplně – co je hra, co je skutečnost, zvratů v jednom díle je víc, než paneláků na pražském sídlišti, ale u sledování mě pořád drží sympatické postavy a zájem o to, jak to s nimi půjde dál. Hlavně samozřejmě s párem Bughead (v tomhle jdu s proudem) a taky doufám, že Alice to dá (zase) dohromady s FP Jonesem a tak dále a tak dále :-). A to, že se ve třetí sérii objevil Chad Michael Murray je naprostá třešinka na dortu, která opět naladila moji nostalgickou notu. Jenom prosím, nešlo by eliminovat ty muzikálové epizody?! Nic proti Carrie (chvála Stephenu Kingovi) ani zpěvu protagonistů, ale čeho je moc, toho je příliš a tohle zkrátka není můj šálek kávy.
Jinak, kdyby to někoho zajímalo, dala jsem si trošku práci a dala dohromady seznam knih, které se v seriálu objevily, nebo o nich byla nějakým způsobem řeč, k nakouknutí zde: https://www.databazeknih.cz/seznamy/knihy-v-serialech-i-riverdale-31077. Seznam budu dle chuti a možností doplňovat, kdyby někoho něco napadlo, budu ráda za podněty!

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Perfect maybe too much

Tohle je takový ten typický teen seriál. Jedno malé zapomenuté městečko v Americe, kde se z ničeho nic stane něco záhadného, jako v tomhle případě vražda.

Seriál sleduju už od začátku první série a je pravda, že tu bylo plno ups and downs, ale i přes to jsem u seriálu zůstala. Je to fajn nápad, ale není to nic přeborného. Ano, najednou se setkáváme s filmovým zpracováním Archie komiksů, což je milé a taky trochu zvláštní.

Někdy mi přijde až trochu moc to, že jsou všechny postavy, do jedné, strašně perfektní. Nenajdete tam jedinou ošklivou postavu, včetně rodičů, což ještě víc ubírá seriálu na reálnosti. Ale celý děj vás stále dokola překvapuje. Trochu mi to přijde jako modernější provedení PLL, když skončilo potřebuje si ho teen publiku nahradit něčím novým.

Asi u seriálu ještě chvíli zůstanu, spíše kvůli některým hercům a trochu mě zajímá, jak to chtějí udělat dál, ale zase z toho nejsem úplně unešená.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí