plakát seriálu

Siberia

(Siberia)

Názory uživatelů

Na Sibiři

Na Siberii se mi dostalo poměrně dobrého ohlasů a tak jsem se do ní s chutí pustil. Zpočátku to vypadá jako reality show a úvodní díly fungujou opravdu skvěle, bohužel po několika dílech úvodní nadšení přejde. Pro mě osobně nejhorší část přichází ve chvíli, kdy se soutěžící rozdělí na dvě skupiny. V tu chvíli mě začne štvát spoustu věcí, napadne sníh a skupina která jde pro záchranu jde tři dny a tři noci v metru sibiřského sněhu, v teniskách a džískách a mají jen trošíčku červený tváře a to je jen to co bije do očí úplně nejvíc je tam mnohem víc věcí, co můžou někomu vadit. Mě osobně neskutečně vadil Miljan, upřímně jsem čekal, že nám během chvíle tvůrci budou servírovat, že ho zhypnotizoval totem a rozhodl se všechny zabít. A to nemluvím o touze prohledávat opuštěnou základnu po tmě a v noci a nenechat to na lepší denní dobu. Na druhou stranu musím uznat, že gradace v závěru se opravdu povedla a já byl poslední díl neskutečně napnutej, abych zjistil jak to dopadne a dopadlo to opravdu dost podobně tomu jak jsem předpokládal, upřímně nebylo moc jiných možností pokud chtějí nějak pokračovat.. Těžko říct jestli jsem měl oblíbenou postavu, spíš bych je řadil obráceně, do té nejvíc nenáviděné k té co mi vadí nejmíň.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Já říkám ANO!

Netradiční, poměrně dost realistický seriál s výbornými hereckými výkony. Dle mého obecně herci neumí moc hrát lidskou přirozenost než tu, kterou mají naučenou. V tomto případě jsem občas opravdu zaváhala, jestli nekoukám na nějakou realityshow a jde opravdu o seriál. Velice důvěryhodné postavy, strašně moc reálná atmosféra a kdo už nějakou podobnou show shlédl, dá jistě za pravdu, že to dost dobře kopíruje tu pravou nefalšovanou realitu v různých podobných soutěžích. Trošku mi to zavání inspirací v LOSTu - plešatý herec (ne kvůli pleši, ale kvůli osobnosti) a podivné okolnosti dějící se v lese. Po dvou dílech jsem ale fakt nadšená, těším se na další díly a doufám, že mě seriál nezklame.

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

What happens when a reality show goes terribly wrong...

Siberia byl velmi zajímavý projekt. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli jde opravdu o smyšlený seriál, nebo doku reality show. Vlastně jsem o tom přemýšlela i v prvním díle, dokud jsem se nepodívala na žánry, kde reality show nefigurovala.

Začátek je klasický Survivor. Lidi jsou vysazeni v opuštěné krajině na Sibiři, jejich jediným cílem je přežít zimu. Nevyřazuje se, kdo odejde dobrovolně, zmáčkne tlačítko, kdo vydrží do konce zimy, si mezi sebou rozdělí výhru 500.000 dolarů. Soutěžící pochází z celého světa. Vše probíhá hladce, dokud nezačnou lidé umírat. Nikdo netuší, co se děje, producenti pořadu nereagují, nikdo s nimi nekomunikuje. Lidé padají jako hrušky, ať smrtelně, nebo jsou raněni a potřebují pomoct. Nebezpečí zde skýtá mnoho forem, od domorodých kmenů až po více exotické či dokonce nadpřirozené formy.

Stejně jako v opravdových realitkách, i zde postupně soutěžící ukazují svou pravou tvář. Kdo rád podvádí, kdo je škodolibý a jde po výhře za každou cenu, kdo to nemá v hlavě úplně v pořádku a kdo je zde jen pro vytváření opravdové televizní zábavy. Musím říct, že postavy mi přišly sympatické. Nikdo se mi neprotivil, na druhou stranu jsem ani nikomu nefandila... Asi to bylo tím, že mi bylo od začátku jasné, že tady asi moc výherců nebude.

Seriál nepostrádá několik překvapivých momentů, ze kterých jsem byla zaskočená, což je vždycky plus. Přechod z vedra do metrů sněhu doslova ze dne na den byl fajn (pro soutěžící asi ne, ale pro diváky určitě), odkrývání dalších a dalších tajemství taky potěšilo.

Vrcholem seriálu pro mě byla devátá epizoda, která se oproti zbytku série nesla ve výrazně hororovějším duchu. Možná to bylo tím, že zrovna vyšla na nedělní noc, když jsem byla sama doma :) Každopádně po odhalení původu tajemných zvířecích stop a zhasínání pochodní napětí spadlo na bod mrazu a jen pomalu se začínalo zase zvedat v poslední epizodě. A že to bylo finále! Dlouho jsem u konce seriálu nebyla naštvaná, jako tady! Takový závěr si vyloženě volá o další pokračování, o jednu epizodu, která prozradí něco víc, co se tam vlastně děje. Žádné otázky nebyly zodpovězeny, seriál zůstal dokořán otevřený a já nevím, jestli mu za takový závěr ubrat na výsledném hodnocení, nebo ho naopak chválit za geniální zvrat.

Pokud si libujete v reality show typu Survivor a tajemných záhadách, určitě Siberii vyzkoušejte. Jen se připravte na otevřený konec, který si vyžaduje pokračování.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Siberia - do polovice uveriteľná reality show, od polovice survival seriál

Spočiatku ma na seriály bavila jeho reálnosť - to, aké charaktery tvorcovia vystavali, sa môže rovnať so skutočnou reality show. Sú tu ľudia hádaví, ľudia, čo majú vždy pravdu, submisívovia a vodcovia. Konflikty, ktoré medzi nimi vznikali, len potvrdili, že si tvorcovia podobné show poctivo nasledovali.

Stred série mi prišiel najviac zmätený, tvorcovia sa zamotávali do vlastného príbehu a viacero vecí nedávalo zmysel. A hlavne sa tu odohral dôležitý moment, ktorý určí, či si Siberiu obľúbite, alebo či vaše nadšenie opadne. Akonáhle totiž skončí súťaž a súťažiaci začnú bojovať o holý život, je ťažké uveriť, že sú okolo nich stále kameramani, ktorí veľmi príhodne natáčajú práve to, čo natáčať majú. Nevriaviac o tom, že keď sú súťažiaci polomŕtvi od vyčerpania, zimy a hladu, kameramani ticho a poslušne stále točia. Lenže ak na tento detail zabudnete, oprostíte sa od pocitu skazenej ilúzie reality a prijmete Siberiu ako reality show, ktorá sa zvrtla, ale štýl natáčania ostal stále rovnaký, užijete si ju.

Vyslovene dramatický, mierne hororový koniec série potom potvrdil, že toto dielo má ešte čo ponúknuť, a to i napriek pomerne brutálnym logickým dieram. Pretože charaktery, prostredie a spracovanie sú spolu tak zaujímavé, že by bol hriech, keby tvorcovia čoskoro nevyrukovali i s druhou sériou.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

názor

Začal jsem se dívat na Siberii dnes ráno a troufnu si říct i po těch 2 odvysílaných dílech, že je to vážně pecka. Opravdu se těším na příští epizody a doufám, že to bude ještě napínavější :)
90 % dávám proto, že se nechci až tak unáhlit. Přeci jen..

90 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Reality show

Brilantní nápad! né, že by takový pořad už nebyl, ale tady se to povedlo. Každý záběr vypadá přesně jako z reality show (a že si někteří dokonce opravdu mysleli, že je to pravé). To záhadno, napětí a všechno tam skvěle funguje. Těšim se dál

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Průběžně

Takže jsem viděl první epizodu a docela mě to chytlo... je to super! Po první epizodě 100% napětí se dá krájet.... snad to s následujícími díly nepokazí :-)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

chci druhou sérii

I přes nevalné hodnocení seriálu a mizivé sledovanosti na své domovské stanici, chci druhou sérii! Mě prostě Siberia nadchla. Ano, má svoje mouchy, přiznávám, ale je v ní něco, co mě pořád a pořád táhne se těšit na další díl a rozuzlení. I když už tomu teď šancí nedávám, třeba se podaří druhou sérii protlačit.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Klidně bych snesl pokračovaní

Nevím, jak u vás, ale u mě se zrušení Siberie dočkalo velkého zklamaní, jelikož jsem si tento seriál přímo zamiloval. Líbila se mně ta možná inspirace Survivorem, která byla podle mě zvládnutá víc než dobře.Jinak samotný Survivor přímo zbožňuju. V čem toto dílo trochu pokulhává, je to tajemno a celkově nevysvětlitelné věci co se tu udály. Něco z toho prostě bylo mnohdy až moc šílené. Nicméně jako celek s oním prvkem přežívaní to fungovalo vcelku obstojně. Chválím i úvodní znělku a výběr samotných herců. Klidně bych se v budoucnu mrkl na další dílo podobného žánru. Myslím ,že spojení těchto dvou elementů jako přežívání a tajemna má ještě hodně možností a hlavně je to stále takové neokoukané území. Dle mého je to prostě škoda, že Siberia skončila po první sérii. Sakryš, jak já mám nerad otevřené konce.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Viac show ako reality

Mne sa zda, ze je to dost prehravane. A ze nie vsetci su tam sutaziaci, ale niektori su tam len herci, aby navodili niektore situacie. Pre tych, ktori este nevideli nechcem prezradzat detaily, ale niektore situacie sa mi zdaju byt hrane a nie realne. V kazdom pripade ma to zaujalo a som zvedavy ako sa to bude dalej.

80 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Po 1. sérii

Pro mě asi nej překvapení léta 2013, seriál s originálním námětem (neříkám úplně novým, ale v porovnání s davem určitě), zajímavými charaktery, stoupajícím tempem a uhrančivou znělkou. Snad se dočkáme další série, ale vzhledem k zatimnímu no infu to vidím bledě :(

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobrý nápad ale

ak neodhodia "kameramani" kamery, neskončia tie intervia a po pár častiach sa Siberia nezačne chovať ako seriál(žiadne zábery z vrtúľnika s tieňom vrtúľnika, žiadny kameramani v záberoch...) tak to bude poriadne fiasko.

Po dvoch častiach je to stále stupidná reality-show s občasným trasením stromov á la monštrum z LOSTov.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí