Teletubbies

Teletubbies (Teletubbies)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Judita

6. března 2011

87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Není to tak zlé

Ale no tak, nebuďte na ně tak zlí. ;)
Teletubbies jsou totiž na první pohled rozhodně největším seriálovým odpadem (až po Gottwaldovi, samozřejmě) a je velmi snadné si to obhájit, ale upřímně - vytvořil by někdo něco takového pro člověka od cca 11 - 100 let? Ne. Samozřejmě, že ne.

Teletubbies jsou čtyři postavičky a jeden vysavač, které se snaží zaujmout děti od několika měsíců po cca 4 roky (a mě zaujaly i v sedmi, když jsem byla v nemocnici po otřesu mozku - skvělá zábava). Hrají si s barvami, ptají se dětí na jednoduché otázky, roztomile se hihňají a loučí se skákáním a máváním sluníčku/děťátku.

Postavičky jsou barevné, snadno rozeznatelné, mají dobře vyslovitelná jména, slovní zásobu o cca 25 slovech a pořád si hrají.
Co víc byste, prosím vás, pro ty nejmenší děti chtěli?

Doopravdy si nemyslím, že by Teletubbies vymývaly dětem mozky (pokud dětmi nemyslíme ty od 8 roků výš), ale naopak těm nejmenším pomáhají je rozvíjet. A kdo někdy hlídal celý den ročního mrňouse tak ví, že půl hodina Teletubbies může být skutečným požehnáním.

EDITED

Avatar uživatele
Skogen

19. května 2012

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

To jsem z toho tele...

lůkmAC SBL,EWI C pmp,evn ergim CNIWME VJNWRBM,RNŮW RŮBM FPDO,WVBKMQEKBML, ASVMOLPABOKW,QEB Sv adsivml wkfnklmvsdnmvl€\biwoq, gijop,fmjiokg,úiafmjcfkpm ii

P.S.: Už je vám to jasné? :) Věřím, že ano. Moje lehce recesistické vyjádření má evokovat nadšené bušení dětských uslintaných pěstiček do klávesnice při spatření čtveřice šílených bytostí jak z dospělákovy nejhorší plyšové noční můry. Jak se to mohlo stát, že při úchylném vrtění obézních zadků a zvuků "tuli-tuli" a "ne-ne-ne" batolata zeširoka cení dva hlodáky a v záchvatu radosti plní plínky a kane jim slina z koutků úst? Nevím. Všichni jsme tím plus mínus asi prošli, ale někdo z tvůrců z toho asi nevyrostl, když ho něco takového vůbec mohlo napadnout...

A protože jsem po dvakráte za sebou učinil objev, že je to vskutku tak a nevězí v tom žádná konspirace, že děcka jsou při sledování Teletubbies až tak odvázané, s lehkou nadsázkou za ně ohodnotím (:

jkb\csk wivb qierbj wi erkbmad boiwrmřt

------------------------

P.P.S.: Jak tak čtu, spousta lidiček tohle dílko hodnotí z vlastní zkušenosti, což je blbost. Dobu, kdy by se vám tohle mohlo líbit, si rozhodně pamatovat nemůžete, anebo snad pořád vzpomínáte, jak jste měli naprdíno v kalhotách? ;) Hodnoťte při pohledu na batole, nejlépe svoje vlastní.

Avatar uživatele
_-0-_

28. března 2011

79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

PECKA Z POHLEDU DVOULETÉHO DÍTĚTE

Jedná se o seriál, určený pro zcela specifickou cílovou skupinu - pro děti, které právě překonaly epochu plazivců a začínají komunikovat. Podle edukativního dopadu na dcouletou dcerku musím konstatovat, že se na tvorbě tohoto seriálu podílel nejeden dětský psycholog...

Pokud se setkáme s inteligentní entitou, jejíž mentální úroveň bude přesahovat o několik řádů tu naši, budeme ji kvalifikovat jako bohy a současně nebudeme schopni porozumět jejím záměrům (křesťané říkají, že "boží cesty jsou nevyzpytatelné"). Stejná relace je mezi námi a malými dětmi. Sice jsme autoritou, ale o porozumění nemůže být ani řeči. Pokud se ovšem setkáme s jinou entitou (prostředím), vykazujícím jen o něco málo vyšší intelekt, tak nás "potáhne vzhůru" a bude nás vychovávat - poslouží jako pochopitelný vzor.

Teletubbies jsou očima dospělého jedince nepochopitelnou blbinou (stejně nepochopitelnou, jako je pro nás problematika sociálních vazeb hmyzu) - jsme přece jen mentálně o nějakou tu laťku výše, ale pro malé děti otevárají nové obzory. Podporují schopnost komunikace, pochopení významu slov a rozvoj motoriky (mnohokrát jsem viděl, jak dcerka napodobuje pohyby - tanec - jednotlivých postav, nově rozumí slovům typu "sedni, vstaň" - která jsou v seriálu často frekventovaná, začíná chápat, že je špatně, když rozlije puding)... Jména postav jsou vyslovitelná i pro děti, které mají problém vyslovit dvouslabičné slovo (Lála) a jsou prvními virtuálními postavami, se kterými se dokáže hloupoučká dětská mysl identifikovat. Gratuluji tvůrcům.

Existuje hodně seriálů a pohádek, které jsou patřičně infantilní, laskavé, jemné a výchovné - ale - jsou určeny pro mnohem starší děti, které jim mohou porozumět (resp. axiomaticky přejímat vzory) - Maková panenka, Rumcajs, Křemílek a Vochomůrka. Mezi úrovní mysli dvouletého a řekněme čtyřletého dítěte je propastný rozdíl (rozvoj mysli včetně rétorických a motorických schopností rozhodně není lineární), a proto jsou Teletubbies osamoceným seriálovým počinem s ohledem na cílovou skupinu.

Osobně jsem je léta odsuzoval jako naprostou a nepovedenou blbinu (starší dcerka je příliš stará - v příslušném věku se s Teletubbies minula o léta) a tak jsem mohl vidět, jak působí na malé děti až pžed nedávnem a byl jsem nucen otočit hodnocení o 180°.

POKUD MÁTE MALÉ DĚTI, KTERÉ ZAČÍNAJÍ SLOVNĚ KOMUNIKOVAT A JSOU JIŽ SCHOPNY CHŮZE, TAK JE VŘELE DOPORUČUJI EXPONOVAT TELETUBBIES. NEPROHLOUPÍTE.

Avatar uživatele
Seraphine313

26. února 2012

65 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Teleblbís

Osobně bych odsoudil veškeré rodiče, kteří by toto pustili svým dětem. Ne snad kvůli kvalitám seriálu, ale kvůli tomu, že cílová skupina dětí, pro kterou jsou Teletubbies určení, by nikdy neměla vlézt před televizi.

Anebo jinak - dej děcku stavebnici, bude architekt. Dej mu autíčko, bude závodník. Dej mu tohle... a modli se.

Avatar uživatele
xxmartinxx

15. dubna 2008

63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Tak to vidím já...

Docela divná věc. Myslím, že dětem to ničí mozkové buňky...
Viděl sem útržkovitě jen několik dílů, ale teda o nic jsem nepřišel... Těžko hodnotit, protože seriál je určený asi ročním dětem, ale pochybuju, že by to kohokoliv mohlo bavit. Roční děti ale chtějí barevné obrázky, ne opakování stejných vět a uspávací hudbu. A starší děti to už nemůžou brát ani jako špatný humor.
Je to vážně ubohé. Seriál naprosto nesplňuje svůj účel. Co tím asi autoři chtěli říct?

Avatar uživatele
AnnaZ.

13. července 2012

55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

mé smýšlení

Nenapadá mě slovo, které by to vystihovalo. Kdesi jsem slyšela, že tento seriál rozvíjí dětskou mysl. Studuji pedagogiku a psychologii, takže směle říkám, že je to kravina. Viděla jsem, co tři díly udělaly s mým tříletým synovcem. Pokud považujete to, že dítě chodí po místnosti, houpe se ze strany na stranu a opakuje Tinky Vinky, Dipsy, za rozvoj, tak byste se měli zamyslet. Stupidita na entou.

Avatar uživatele
Zdeněk Král

8. ledna 2011

54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Neuvěřitelná stupidita

Když už jsem na to narazil, tak sem tu nulu hodím…

Já jako malý koukal na intelektuálně stimulujícího Méďu Béďu (ano, občas je tam fantazy násilí, OCH!), a necítím, že by mě to nějak poškodilo (kam jen jsem odložil ten antrax?).

Dřív prostě byly pohádky pohádkami, koukat na to mohl každý, byl tam příběh, hezká zvířátka…

Děti nemám a ještě dloooouho neplánuji :-), ale rozhodně se nebudou koukat na tuhle, eh, tuhle OHAVNOST, když nám svět nadělil Toma a Jerryho, Medvídka Pů, Silvestra a Tweetyho a spol.

0 % a dal bych i mínus, kdyby to šlo… tuli tuliiii

Avatar uživatele
Tery Vrba Štroch

19. října 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zmařený čas

Deset procent jen za to, že se na to dají dělat skvělé parodie :D. Bohužel samotný seriál mi přijde jako totální podcenění inteligence rodičů a využití toho, že nemají čas na své ratolesti. Do 3 let bych děti k televizi pouštěla jen minimálně. Samotné postavy pro mě nejsou ani nikterak roztomilé, ty jejich anténky jsou mi něčím nepochopitelným, vypadají jako potomci mimozemšťanů...Asi jsem příliš přísná, ale vychovala mě česká klasika,takže ji zůstanu věrná. :) Je čas udělat bezpohlavním opakujícím se ufounkům pápá a vrátit se ke Krtečkovi.

Avatar uživatele
Nera

18. dubna 2008

47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

...

Označila bych tento seriál jako trapnost samu. Naprosto o ničem, nesmyslnosti, které děti rozhodně k dalšímu rozvoji nedonutí, a chování těch čtyř... Ach jo. Někde jsem četla, že v to v nějaké zemi zakázali, protože Teletubbies mají homosexuální sklony a tím jsou pro děti špatným příkladem, s čímž plně souhlasím. Ano, viděla jsem jen pár dílů tohoto "seriálu" a díky Pane bože, že jsem jich nestihla víc. Zlatá Rychlá Rota nebo Kačeří příběhy...

Avatar uživatele
zlobidlo233

19. května 2012

44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nechápu to

Možná bych potřebovala o pár desítek IQ méně...nebo o pár let, abych to dokázala ocenit. Malé děti v naší rodině si vystačí s Bořkem, Mašinkou Tomášem a dalšími. Myslím, že tady hodně zmiňovaný názor, že v ČR chybí seriál pro děti od několika měsíců do 2-3 let, není až tak správný, řekla bych, že takový Krteček tuto funkci výborně zastává už spoustu let. Proč by tomu nemohlo být i nadále?
Zkrátka, svému dítěti Teletubbies rozhodně nepustím.

Avatar uživatele
Míša D

3. listopadu 2012

38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Teletubbies

NO byl to seriál mého dětství tak dva díli týdně :)
Když se teť podívám říkám si jaká je to kravina ale stále se mi tam líbí ten vysavač (vždy rozesměje:))

Avatar uživatele
LillyEmily

24. dubna 2008

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

OMG

a pak se divme,že sou některý děcka "zaostalejší" když na ně "mluví" tyhle 4 úchylný cosi... urážka seriálů,urážka dětské inteligence ... prostě hnus

Avatar uživatele
Jenniss

12. srpna 2009

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Takhle to je...

Líbil se někdy někomu tento "seriál", ani se to seriálem nazvat nedá! Já osobně musím tomuhle kvartetu dát 0% Prostě si nemůžu pomoct, ale je to pohádka tak maximálně pro děti do 3.let! Starší děti už z toho musí mít újmu. :-D Viděla jsem jen jeden díl, abych mohla napsat toto hodnocení a musím uznat je to opravdu otřesné!

Avatar uživatele
Sitripis

28. března 2011

27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Asi tak ...

Velice zvláštní seriál , který má zřejmně děti něco učit.

Nemám tušení co.

Totální nesmysl , ketrý nedává smysl zřejmně nikomu.

Avatar uživatele
Budy

17. dubna 2008

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Teleblbís

Někdy když to dávali ráno, tak jsem se na to podíval, ale jen proto, abych se zasmál, jak ti čtyři barevní blbouni poskakují a mluví s vysavačem. Taky jsem vždycky čekal, který blboun bude vysílat příběh ve svém břichu a jaký příběh to bude zač!

Avatar uživatele
Logan

15. dubna 2008

24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Arghhh!!!

Jedna z věcí, kterou já nenávidím. Nenávidím!!! Kdyby to záleželo na mě, tak tohle zakážu společně s nacismem a komunismem...

Avatar uživatele
van helsing

26. února 2012

22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Vymývárna mozků

tak když už jsem si dal tu práci na to kliknout tak jsem tu nulu dám no :D
Ikdyž jsem byl malej tak jsem se na takovou blbost odmítal dívat a vždycky když to dávaly v tv tak jsem utíkal z pokoje už tehdy mi to přišlo infantilní natož ted :D. Jenom škoda že nemůžo hlasovat v mínusových procentech....

Avatar uživatele
Jandulina

20. srpna 2012

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Teletubbies

Mám obavu, co vyroste z dětí, které tohle pravidelně sledovaly.

Avatar uživatele
konz

14. dubna 2008

19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

...

No chápu že to byl seriál pro malé děti. Že na to čumělo polovina národa už jsem nechápal. Taková H******a která nemá obdoby. Chudáci dětska. Pak nemají být mimo.na jediné TELETUBBIES se dalo dívat když to byly TELEBLBÍS...

Avatar uživatele
Marťas

29. dubna 2008

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Teletubbies

Až budu mít děti tohle bude první co jim zatrhnu a 10ku jen za to, no vyděli jste větší ...

Avatar uživatele
Amanda Linson

4. srpna 2013

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Z dětství

Jako malá sem to milovala

Avatar uživatele
davulamedula

20. prosince 2012

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Teletubbies

Chtělo by to nějaký solidní vědecký výzkum jestli seriál nepoškozuje mozek. Sledovanost tohoto veledíla i u starších dětí mi je pravou záhadou. Při sledování ani netuším, jakého pohlaví jsou dotyčné bytosti :-D

Avatar uživatele
Dahllia

20. srpna 2012

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to nevidím jen já...

...ale i moje okolí, co se s tímhle pořadem setkali. Říkám si proč. Za co mě kdo trestá, že jsem to kdy viděla. Vymejvárna mozku jak vyšitá. Více takových pořadů - více vypnutých obrazovek...

Avatar uživatele
Moty

20. srpna 2012

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Bože, proč?

Kdo tohle vymyslel nemohl být při smyslech. Chudáci děti.

Avatar uživatele
47

3. dubna 2012

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriál k ničemu

Naprostá ztráta času. Jen když si na něj vzpomenu chce se mi zvracet. Minusová procenta by se tu hodila.

Avatar uživatele
Deni001

2. dubna 2012

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Čistá hrůza

Hrozný, debilní a pro děti to podle mě moc k ničemu není, jsou mnohem lepší pořady. Tohle prostě v sobě nemá nic hezkýho, roztomilýho. Odsuzuji to.

Avatar uživatele
Nibka

10. dubna 2008

12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Hroza

Tak toto je fakt otrasný seriál, však to absolútne nemalo pointu.

Avatar uživatele
Veri

15. května 2008

8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

hm..

Tak tohle je pro malé děti.. Ti malí to mají rádi, ale ti velcí si říkají kdo to zase vymyslel :D No dobře, ten vysavač byl nejlepší

Avatar uživatele
lopata.fanda

4. října 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Vymejvárna mozku

Tahle tragédie neměla nikdy spatřit světlo Světa. Vymejvání mozku stupidníma kecama typu - To je buldozer, který ještě desetkrát opakujou by mělo být bráno jako týrání dětí.

Avatar uživatele
Elža

27. září 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mám štěstí

Mě osobně naštěstí nikdo, tím myslím svoje rodiče, nenutil se na tuhle skupinku bláznivých plyšáků dívat, takže jsem je jako malá nesledovala. Jaké bylo moje překvapení ve školce a později i ve škole, kdy všichni neustále mluvili o Twinky, Pó a dalších. Proto jsem se rozhodla, abych taky byla in, se na Teletubbies podívat. Za mě - jasná hrůza, děs a běs.

Nutno však dodat, že z mých spolužáků se stali normální lidé, takže pokud se na to někdy nějaké dítě podívá, je tu pravděpodobnost, že to přežije.

Avatar uživatele
Marťa

18. června 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

...

Ano, Teletubbies by se jen těžko dalo hodnotit, jako nějaké kvalitní dílko. Nicméně, taky je to určeno malým dětem a ne (post)pubertální mládeži, jak se často zapomíná. Pamatuji si jak jsem jako malá, když se mi naskytla možnost to sledovat, nadšeně seděla u obrazovky (no, nejspíš to bylo také proto, že to dávali po osmé hodině a pro mě to tak znamenalo, že nemusím do školy/školky). A hlavně Po byl zlaťoučký a dodnes je mezi mými favority, hned po vysavači.
Navíc je to výborný materiál k parodování ;-)
A ještě jedna věc - víte, že ten vysavač se jmenuje Noo Noo?