plakát seriálu

Tom a Jerry

(Tom and Jerry)

Názory uživatelů

Škádlí se perou jenom jako...

Seriálová klasika a povinost každého dítěte vidět alespoň několik dílu tohoto skvostu. Tvůrci William Hanna a Joseph Barbera snad ani netušili jakou perlu vypustili do světa, když v roce 1940 uvedli první díl Toma a Jerryho. Od té doby jsme mohli vidět desítky a desítky kouzelných, poučných, vtipných animovaných dobrodružství. Pokud mám mluvit za sebe tento "seriál" mě provázel celým dětstvím a i proto se stal pro mě nejlepším animovaným počinem minulého století.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Tom a Jerry

Naprostá klasika, která by měla být zařazena do každé klenotnice světové kinematografie.

Seriál samotný by se dal rozdělit do dvou skupin - do produkce Chucka Jonese a do produkce Hanny & Barbery.

Ten první vykouzlil animácké orgie první poloviny dvacátého století. Propracované pozadí, mimika, pohyby postav, a další libůstky, za které si odnesl nejednu sošku Oscara a bžilion dalších ocenění.

Druhá produkce už tak úspěšná nebyla. Nastoupil chladný matematický konstruktivisticko-surrealistický animativní přístup, který oko dítěte vůbec nemůže potěšit! Postupem času upadla sledovanost a z původně geniálního seriálu se ani přesunem Toma a Jerryho do kosmu stal ranní seriál po teleshoppingu. Smutný konec seriálu, který běžel v prime-timu. Přesto se ale stal kultovním. Stal se tím, čím Kačer Donald, tím čím Myšák Mickey, Pepek Námořník a další.

Přestože byly poslední díly vyloženě slabé, celkově seriál nenudí. Každý díl je jiný, i když s podobným koncem. Ale protože by se samotný boj myši a kocoura brzy zajedl, postupem času přišel i pes Tukie. Oproti tomu příchod druhého kocoura, aby konkuroval Tomovi. Mně osobně se v seriálu nelíbil. Oproti tomu druhá myš nebyla zas tak špatný nápad.

Nakonec, co bych se zdráhal, hodím stovku, protože jde o srdeční záležitost.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tom a Jerry

Tom a Jerry, kdo by je neznal? Jsou tady několik desítek let a budou tady minimálně dalších několik desítek let. Vždycky pobaví děti i dospělé. Mají za sebou časy lepší i časy horší, no lidi je stále milují a milovat budou.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rozdíl přichází s věkem

Tom a Jerry jednoznačně patří k animákům, na které se klidně podívám ještě dnes, ale s jením rozdílem. Zatímco jako malá jsem fandila myšákovi, dnes fandím kocourovi, aby toho malýho neřáda konečně dostal :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Detská láska

Tom a Jerry - jedna z mojich najväčších detských lások. Prakticky som na tom vyrastala a nemohla som sa od toho odtrhnúť.
Keby si to pozriem teraz, hodnotenie by bolo asi podstatne nižšie. Postavy toho moc nenarozprávajú a zápletky sa tiež moc nestriedajú.
Je to klasika a povinnosť vidieť aspoň 1 diel. :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

A kámoši jak hrom...

Jestli je nějaký seriál, který můžu označit jako seriál mého dětství, nebyly to Kačeří příběhy, nebyla to Rychlá rota, nebyl to Datel Woody, nebyli to Pokémoni, byli to Tom a Jerry. Kvůli nim jsem ráno vstávala, kvůli nim jsem babičce večer přepínala její pořad, abych se já mohla dívat na tuhle dvojku. Je dost možné, že jsem neviděla všechny díly, stejně jako je možné, že jsem některé pozapomínala. Stejně ale nemohu jinak, než dát plné hodnocení. Je to dílko, na které se vždycky znovu ráda podívám, které pro mě něco znamená, je to pro mě návrat do dětství (a samozřejmě teď vůůůbec nemám peněženku s Tomem a Jerrym).

Pomalu na Toma a Jerryho učím svoje sourozence, protože si myslím, že to je kult, který by si mělo zažít každé dítě. Protože pokud je odmala vedené k tomu, aby dokázalo rozeznat, co je fikce a co je realita, co může zkoušet doma a co ne, jsem toho názoru, že absolutně nehrozí, aby z dítěte vyrostl násilník jen kvůli tomu, že zrovna vidělo, jak se Jerry pokusil vyhodit Toma do vzduchu. :) Nevšimla jsem si totiž, že bych měla nutkání honit lidi s pánvičkou, házet jim do čajových konvic dynamit, případně jim mezi prsty strkat sirky a pak je zapalovat… Nebo je přivírat do oken, honit je po kuchyňské lince, zavírat do mrazáku a pak do trouby, napichovat je na vidle… Nah, jenom proto, že se zrovna tohle vyskytlo v nějakém dětském seriálu, nemusí to nutně znamenat, že to dítě nějak ovlivní. To totiž dělá především výchova a vliv reálného okolí. ;)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Co se škádlívá...

Tenhle originální starý Tom a Jerry je nejlepší - fungoval desítky let a nikdy ho neměli zkazit. Pohádky o hašteření jedné rádoby zlé kočky a velice poťouchlé myši bych mohla sledovat pořád dokola a stejně bych se vždycky zasmála.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kocour versus myš aneb Kdo to schytá tentokrát?

Hodilo by se na úvod říct:Kdo neviděl,neuvěří.Ten kdo viděl třeba v Simpsonových Itchiho a Scrathyho a myslel si, že Tom a Jerry jsou stejní, je na omylu. Nic se nestane,když seriál pustíte malému dítěti.
Tento seriál je pro všechny generace.No,řekněte mi,kdo se při něm nezasměje :-)
Vždycky jsem fandila Tomovi,protože se mi zdálo,že Jerry,který by doopravdy neměl žádnou šanci,tady vždy nad Tomem vyhraje.Hrozně se mi líbily díly,ve kterých se Tom a Jerry museli spojit(např.proti psovi). Jenomže tento seriál je tak skěle vymyslen a propracován dávám 100%.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tak to vidím já...

Kultovní seriál, který jsem jako malý sledoval pravidelně. Vždycky jsem ale fandil Tomovi, protože mi přišlo, že ho Jerry vždycky vyprovokoval, což mě jako malého kluka, který pohádky bere vážně, neustále štvalo a mrzelo. Ale to už je trochu mimo hodnocení.

Pro všechny děti je to určitě jako povinná četba. Prostě klasika, která tu bude ještě dlouho. Tom a Jerry jsou jednoduše nesmrtelní. To jim nikdo neodpáře. A proč taky? Někteří si můžou stěžovat na nepřiměřené násilí, opakování zápletek a nekvalitní animaci, ale to je vlastně úplně jedno.

80 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tom & Jerry

Pro mě určitě nejlepší animovaný seriál minulého století. Tuhle klasiku by určitě každé málé dítě mělo vidět, protože se u toho určitě zasměje i pobaví! xD Jako malej jsem ho pravidelně sledoval a Toma mi bylo hodně často líto, protože Jerry měl vždycky navrch. Ty jejich honičky xD Nejvíc se mi asi líbíli díly, ve kterých se Tom a Jerry spojili třeba proti psovi. xD
PS: MOJI DĚTŠTÍ HRDINOVÉ!

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tom a Jerry

Tento kreslený seriál bol, je a aj vždy bude jeden z najlepších a najvhodnejších rozprávok, a nielen pre deti. Dokonca aj moji rodičia to stále sledujú.
Ak by som si mal v budúcnosti vybrať, že ktorú rozprávku pustím svojim deťom, tak Tom a Jerry je jednoznačná voľba. Vyrastal som pri ňom, a dúfam, že aj ony. A nevidím dôvod, prečo by sa im nemal tento skvost medzi kreslenou tvorbou nemal páčiť.
Mám naň nesmierne množstvo spomienok. A verím, že nie som sám ;)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tom a Jerry

Tom a Jerry je moje vyloženě srdeční záležitost a láska na celý život. Některé díly si pamatuji z dětství a při sledování toho dílu na mě vždy dýchne taková nádherná nostalgie. To, že občas Tom a Jerryho sleduji ještě dnes snad netřeba dodávat :-) ...."protože kámoši jak hrom, jsou Jerry a Tom" :-)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Až pro starší, prosím

Když jsem byla ještě malá holka, koukala jsem na Toma a Jerryho pořád dokola a hrozně mě to bavilo. Přešlo mě to asi v devíti letech a teď s odstupem času prostě nevěřím tomu, že je to legendární seriál pro děti.

Nechápu to, protože všechny díly jsou prakticky o tom samém. Tom a Jerry jdou proti sobě a každou minutu se vzájemně třikrát (při)zabijí a znova obživnou a pokračují vesele dál. Tam se doopravdy neděje nic jiného, než že se řežou na kousky, házejí na sebe olovo, holí si hlavu, topí se nebo chytají do pastí.

Docela mě děsí představa, že se na to děti koukají třeba už od tří let. Divíme se, že jsou děti agresivní, televize blokují filmy plné násilí, ale Toma a Jerryho dávala Prima donedávna jako svou verzi Večerníčku (co se stalo, nevím). K čemu to ty děti má vést?

Oceňuju na Tomovi a Jerrym animaci a i některé díly, které se tomu násilí (aspoň částečně) vyhnuly, nebo ty, kde se spolu hlavní hrdinové "kamarádí". Proto 40%.

EDITED

40 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tom a Jerry

Tohle viděl určitě každý a jestli ne, tak kdo to neviděl, tak o hodně přišel, protože Tom a Jerry jsou prostě skvělá dvojka, která se nikdy nepřestane pošťuchovat.
Milovala jsem tenhle seriál a klidně bych na to dneska koukala zas a věřím, že bych se u toho zase tlemila jak malý dítě!

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

jerry

Seriál, ktorý som pozeral už odmalička a stále pobaví svojou komickosťou a jednoduchosťou. Dá sa pozerať aj vo staršom veku, vždy nasmejem sa ako vôl.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mhm...

A abych se taky vyjádřil trošku kriticky, což by se mělo zdravě odrazit v mém průměrném procentuálním hodnocení seriálů, vrhnu se na Toma a Jerryho...

Jistě, mám za sebou období nadšení, kdy mi odvázanost a černý humor nemálo imponovaly, jenže zatímco „Jen počkej“, „Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkových“, anebo třeba „Ovečka Shaun“ mezi mými oblíbenci stále jsou, Toma a Jerryho jsem postupně odsunul někam do ústraní.

Příčinou je typ humoru, který se vcelku brzy přejí, asi tak jako by člověka postupně mělo přestat bavit zašlapávat brouky a mravence. Když odbočím, zajímavá pro mě byla studie, v níž se porovnávaly projevy agresivity mezi americkou a francouzskou skupinou předškolních dětí. Jedna z nich vykazovala trojnásobně vyšší míru projevů agresivity a asi nemá smysl explicitně vyjadřovat, která z nich to byla. Možná francouzské děti až tolik na Toma a Jerryho nekoukají. Že takový příval stereotypního mlátícího humoru není zcela normální ani pro samotné Američany, zase dobře dokládá jeho parodování v ad absurdum scénkách „Ichi and Scratchy“ ze Simpsonových :)

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kdysi...

Kdysi jsem tuto pohádku milovala, ovšem díky přehnané parodii v Simpsonových jsem zjistila, že násilí tam celkem převládá...A tak se k sobě "kámoši jak hrom" nechovají...Ale jako dítě jsem bez toho nemohla žít, nejvíc se mi asi líbil díl, kdy se Tom snažil hrát na klavír a Jerry kvůli němu nemohl spát, tak ho začal provokovat :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tom & Jerry

Naprostá povinnost pro všecky malé děti. Dokonce i dnes se s radostí podívám na příhody těhle dvou.

Nejvíc se mi líbily díly s Mu(y)šketýry, když přijel Jerryho bratranec a takové ty rádoby sci-fi.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jooooo!!!

moji hrdinové:)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Tom a Ďžery

klasika, ktorú pozná každý. legenda medzi rozprávkami, človek sa na tom zasmeje. vyrastala som na ňom a žiadny lepší animák nepoznám

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Paráda!

Bezvadná podívaná pro všechny věkové kategorie. Nadčasovost a hravost tohoto seriálu dělají z myšáka a kočky nejpopulárnější animované postavičky všech dob! Ať fandíte Tomovi nebo Jerrymu, pokaždé se dobře pobavíte při jejich honičkách a lumpárnách! Toma a Jerryho nikdy neodmítnu, když mám možnost se na něj kouknout!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

...

jako malej sem tenhle seriál strašně rád sledoval. Nejvíc se mi líbily ty novější díli. U těch starších byla trošku horší kvalita, ale ta stejně na kvalitě neubrala. 100% na 100%

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Kočka a myš

Tom a Jerry sou machři a vždycky machři budou. U tohohle seriálu sem viděla snad všechny díly a nikdy mě neomrzely.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tom a Jerry jdou ...

Já to kočkování tak miloval!!! Občas mi bylo chudáka toma líto. Myš měla až příliš často a hodně navrch :-)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tom a Jerry

DAlší klasika sé doby...nemůžu na ně říct jedinné křivé slovo...líbili se mi

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pořád super

Je to starý seriál. No a co? Pořád je skvělý a honička kočky a myši jsou věčné. Prostě a jednoduše: Klasika je klasika

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tom a Jerry

Výborný kreslený seriál, který jsem v dětství naprosto zbožňoval a dokázal ho sledovat celý den! I dneska se na něj rád podívám a zapomenu na všechny starosti a povinnosti...

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Klasika

Tom a Jerry, byl nejsledovanější seriál mého dětství a musím se přiznat, že už se těším, až na něj budu moci koukat znovu se svými dětmi u kakaa :) .

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Klasika

Poznáme to. Rodičia posielajú rozhorčené listy a deti sa nebavia na ničom inom tak dobre. Mlátenie sa, brutalita... mňam. Či mňau?

Osobne si však nemyslím, že deťom by mohlo niečo také ublížiť, veď v koľkých častiach sa títo dvaja nakoniec spriahli spolu a vyviedli niečo inej obeti.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tom a Jerry

Nejlepší kreslení hrdinové. Milovala jsem ty jejich honičky a to jejich originální kamarádství. Jsou super :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Oblíbenci ...

Tom a Jeryy .. můj nejmilovanější seriál z dětství .. Ani teď nepohrdnu nějakým tím dílem. Vždy mě rozesmívají ty jejich skopičiny .. To jak se škádlí a perou. Prostě pořád je to moje nejmilovanější kreslená pohádka a navždy zůstane .. Na tyhle dva nic nemá prostě :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí