plakát seriálu

Tráva

(Weeds)

Názory uživatelů

Weeds - One woman show?

Tráva je seriálem postaveném především na výkonu herečky Mary-Louise Parker, která svoji práci odvádí více než skvěle. Spíše v pozadí a jako doplněk můžeme sledovat další dějové linie. Můžeme sledovat životy její rodiny, jejich sousedů, spolupracovníků a spoluobčanů. Nutno však řící, že ať sledujete tu či onu linii, kvalitu vždy najdete. Postavy v seriálu jsou velice reálné a neidealizované, což jistě přidá na zážitku ze seriálu. Navíc človek pozná jak funguje správná americká drogová mašinérie :). Začátek první série měl lehce pomalejší rozjezd, avšak konec série už jede na plné otáčky a strhuje diváka nekompromisně na svoji stranu. Od počátku druhé série je divák obeznámen se všemi postavami jejich charaktery a je plně vtáhnut do dramatického děje plného zvratů skvěle odlehčeného komediálními prvky. Jestliže jsem byl při první sérii mile překvapen, druhou jsem byl nesmírně nadšení a mé nadšení neopadalo ani v sérii třetí. Televizní stanice Showtime zkrátka opět ukázala, že ví jak na to. 1. série - 80%, 2. série - 95%, 3. série - 90%, 4. série - 85%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Weeds

Musím říct, že tenhle seriál mě docela příjemně překvapil hned od prvního dílu. Výborně se u něj pobavím, protože když si vždycky myslím, že už to nemůže být ještě horší, tak najednou zjistím, že u Nancy Botwinové a spol. je možné kdykoliv cokoliv :D Akorát časem zjistíte, že si za všechno Nancy může svým způsobem sama. Příjde mi, že ty problémy spíš vyhledává, než aby se jim vyhybala. Každopádně tahle ,,skupina" lidí mi skoro pokaždé zlepší náladu, takže kdo má chuť na takovýhle seriál, nenechte si ho na Prima Love o víkendu ujít, vřele doporučuju :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

V hlavní roli Nancy

První série mě hlavně seznámila s postavama, oblíbit si Nancy, Conrada nebo Andyho neni takovej problém, mnohem jednodušší je nemít rád Celii. Mě štve hlavně dvojice synů. Ale i tak se na seriál dá dobře dívat. První série je na 70%
Druhá se zlepšuje a jde na 80% a to hlavně díky posledním dílům, protože ty mají grády a člověk chce koukat dál a dál.
Třetí série se ještě zlepšuje a závěr je pěknej 85%.
Ve čtvrté sérii jsme přišli o některé oblíbené postavy, rozvíjí se linie toho nelegálního obchodu. Ale nepřijde mi to o nic lepší možná naopak tahle serie mě tolik nechytla a vrací se na svých 80%. Moc se mi líbí úvodní titulky.
Po paté serii jsem více než zklamaný. Postavy mě začaly hodně štvát, všechny a hlavně Nancy. Jdu na 70% a myslim, že bude ještě hůř, už to nemá to kouzlo.
A přichází sedmá série a Nancyin pokus o návrat na svobodu. No jo no, ale někteří se prostě nemění a tak nás čeká ten samej kolotoč jako vždy. Postavy jsou opět občas dost na ránu, ale když už jsem s nima vydržel tak dlouho, tak je neopustim. navíc to ještě docela solidně baví. a to má na starost hlavně Doug a Andy.
Tak a je to tady, přichází konec jednoho z nejkontroverznějších seriálů, které Showtime nabízel celých osm let. Je čas se rozloučit s Nancy a její povedenou partičkou a je samozřejmě, že díky tomu dojdeme k chvilkám nostalgie a musíme ještě naposledy vidět pár zapomenutých nebo polozapomenutých tváří, které jsme potkali v průběhu těch let. Závěrečný dvojdíl z budoucnosti pobavil a krásně uzavřel celou ságu rodu Botwinů. Nezbývá než si zapálit posledního jointa, sednout si na zasněženou terasu a společně s přáteli a zavzpomínat na tu skvěle ztřeštěnou a rozhodně nezapomenutelnou jízdu. Ještě se někdy rád vrátím a podívám se na tuhle neortodoxní zábavu, protože tohle je guilty pleasure jak má být.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Interesting

Takže, práve som to dopozerala. Najradšej hodnotím seriál hneď, keď to pozriem, keď mám ešte čerstvé myšlienky a pocity. :)
Tento seriál som mala dlho vo watchliste a som rada, že už ho mám odškrtnutý.
Keď som zapla prvý diel, tak som pozrela hneď asi 10 epizód naraz, lebo sa to proste nedalo vypnúť.
Tie postavy, zápletky, no nechápala som až niekedy.
V tomto seriály sa toho tak neskutočne veľa udialo, viac sa už asi ani nedalo vymyslieť. Samozrejme, že Mary-Louise Parker utiahla väčšinu deja, všetko sa prakticky točilo okolo nej ako padá na dno a ako sa odtiaľ zase dostáva. Páčili sa mi aj všetky postavy, okrem Celie, tú som nemohla ani vystáť.
Celkovo sa mi to veľmi páčilo, Jenji ukázala pohľad z iných perspektív na ženu, vdovu, drogovú dealerku a matku.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Seriál, ktorý sa nebojí zmeniť

Nadpisom nenarážam len na úvodné titulky, ale na seriál všeobecne. S Nancy sme si toho zažili veľa. Niečo lepšie, niečo horšie, niečo dávalo väčší zmysel, niečo menší.

Nemôžem si pomôcť, ale niekedy mi dynamika a nedotiahnuté záplietky už začínali prekážať, ale v zásade fajn seriál, ktorý to dotiahol k riadnemu koncu.

A inak - fascinuje ma Andyho vývoj.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Weeds

Problém Weeds je, že se tváří všelijak, několik prvních epizod mě vůbec nenavnadilo a jentak tak sem je dokoukala, pak ale přišel jakýsi zvrat a seriál začal být vtipný, propletený, smutný a postupem času ukazuje, že ani pořádné drama mu není cizí. Postavy sem si doslova zamilovala a tak trochu zapadla do jejich nenormální rodinky.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

HBO vědělo, na koho vsadit.

Píše se rok 2005 a pro jednu nesmělou dámu se otevřely dveře tam, kde to - asi - nečekala.
Ano, Jenji Kohan dostala svou šanci prorazit, a tak se i stalo.
Její počin Tráva se opravdu nedá jen tak zapomenout. U mě každý dialog, každá narážka, každá ironická poznámka evokovala okamžitý úsměv a pocit, že každý opravdu není dokonalý a dělá jednu chybu za druhou.

Pro mě naprosto výbušný seriál plný kvalitního příběhu, humoru v takové míře, že shlédnout jednotlivé sezóny jen jednou je nemožné proto, aby jste to všechno pochytili a samozřejmě paní Botwinová, která jestli něčím si udělala jméno, tak právě Trávou.

Pro mě nejmilejší části seriálu spočívají určitě v prvních řadách, hlavně momenty odehrávající se v Agresticu jsou pro mne naprosto skvělé.

Obsazení se tvůrkyni opravdu povedlo. Kdo by tu partičku neměl už jen po pár dílech rád?

Možná epická závěrečná scéna na schodech udělala svoje, protože možná při dalším pokračování by to mohlo celkové reputaci Trávy uškodit, přeci jen 102 dílů za 8 let je super úspěch a také bychom se nemuseli dočkat další velké pecky v podobě OITNB.
Ale kdo ví, Jenji nás určitě překvapí ještě mockrát. God bless her.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Weeds Mary

svého času nejlepší seriál o životě rodinky, která se rozhodla podnikat s trávou a nejen s trávou...Dokonale podchycené charaktery, oblíbit si Mary Luis Parker, Andyho, i dva povedené synáčky bylo úplně příjemné a jednoduché, zažrána do tohohle seriálu na mork kostí, musím dát 100% především i za dlouho očekávaný konec který pro mě byl naprosto zdrcující..a krásnej.Přála bych si další serii, jak to je Botwin rodinkou po letech:( Best ever seriál..Showtime nezklame!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Seriál, kterému na závěr došel dech

První dvě, tři série byly výtečné. Okamžitě jsem si zamiloval rodinku Botwinů, především Andyho, jeho eskapády mě dokázaly rozesmát. Rodinku skvěle doplňovaly vedlejší postavy Celia a Doug. Oceňoval jsem, že scénaristé stále vymýšleli všelijaké kličky, jak diváky u seriálu udržet a myslím, že se jim to poměrně úspěšně dařilo. Ale šestá a sedmá série už byla hodně nastavovaná kaše bez vtipu a energie. Nicméně, za povedený požaduji úplný závěr posledního dílu poslední série. Škoda, kdyby měla Tráva pět sérií, mohl se stát nezapomenutelným seriálem, u něhož fanoušci litují, že neměl další pokračování, takhle nejspíš litují, že ta pokračování měl.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Není Tráva jako Tráva

Máte rádi seriály plné zvratů, neobvyklých situací, humoru, zajímavých postav a nabité hláškami? Potom je tu Tráva.

Nancy Botwinová je čerstvá vdova a matka dvou dětí. Život na předměstí je sice pohádkový, ale jen do doby, než zůstane sama na děti i dům. Bez práce nejsou koláče, ale kde a jak se uživit? Co takhle začít prodávat marihuanu? To přeci sype!
Aby toho štěstí nebylo málo, městský radní a Nancyin nejlepší zákazník v jedné osobě, Doug Wilson, jí dohodí dodavatele a o obchod se může rozjet naplno. V tu chvíli naplno vypukne kolotoč prodávání, utajování, výmluv, zvratů, vzestupů a pádů.

Od samého začátku je seriál neskutečně hláškoidní. :) Na tom se často a rád podílí Nanciin švagr, Andy.

S postupem času je humor černější a děj ponurejší. Ale za to můžeme poděkovat hlavně Nancy, protože ona ty trable snad vyhledává.

Přiznám se, že jsem přestala sledovat po Mexiku. Nejdřív jsem byla nadšená seškvařením Agrestiku a změnou prostředí a okolí. Ale jak se Nanc začala propadat hloub do drogového byznysu, byla čím dál tím víc na ránu. Bohužel jsem to nepřekonala a doteď jsme se k Trávě nevrátila. Ale momentálně sleduju staré díly na Prima Love a uvažuju, že se budu dívat i dál... :)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Weeds

Tohle je seriál, který sleduji teď. Končí nám třetí řada, což je ale škoda, protože tenhle seriál mi v poslední době (spolu se Zoufalými manželkami) přináší nesmírnou zábavu. Je to tak originální, místy i sprosté, ale na druhou stranu tak upřímné, že to snad ani není možné. Humor černější než u Manželek, herci fajn. Třeba Mary-Louise Parker, kterou znám díky Andělům v Americe, válí. Taková Elizabeth Perkins, o které jsem dosud moc nevěděla, se mi taky zamlouvá... Nemám co dodat, jen že tuhle jízdu prostě musíte vidět!

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Weeds ...

Já jako velký milovník mariuhany a všeho okolo pamatuju ten den ,když jsem na HBO viděl reklamu na seriál Weeds .Říkal jsem si že to bude dobrý něco jako již zmíněná Bílá vdova ,ale co čert nechtěl ten měsíc co to začali na HBO dávat jsem se stěhoval a na seríál jsem úplně zapoměl .
Až díky tomuhle webu jsem si na něj vzpoměl a hned stáhnul první sérku kterou jsem zkoukl za víkend .Weeds mě baví Mary-Louise Parker jako matka a dealer v jedné osobě je přímo super .Dobré je že seriál má víc příběhových linek ,takže nenudí .
Mám tenhle seriál rád a po první a půlce druhé série dostane pěkných 80% .

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

:)

Začátek prvního dílu mě zarazil a říkám si...opravdu to je seriál o trávě?Nedovedla jsem si pod tím nic představit a po shlédnutí prvních 40 minut jsem zůstala s pusou dokořán a říkám si wauu,to je teda něco,úplně fantastické a nemohla jsem bez několika dílů denně existovat

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

1. série

Otravné ztvárnění maloměšťácké představy o měkkých drogách. Jejich distibuce je v pohodě, pokud se jí zabývá chudák mamina, co jinak nic neumí a je neschopná (kráva). Ale bacha, nebude ji přece prodávat nezletilcům, to se nedělá. Dospělí si s drogou poradí, ti jsou zodpovědní. Obecně si ten seriál hraje na to, jak je kolem drog a vztahů cool s tunou hlášek, ale ve skutečnosti zůstavá zkostnatělý a povrchní. Naprostý opak Breaking Bad.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Konec dobrý, všechno dobré.

Je to divný, ale v Trávě mám hodně neoblíbených postav a stejně se na ni dívám. Jediný dva, který mi tam až tak nevadí jsou Andy a Silas. 7 série byla hodně špatná, Jenji Kohan se to snažila zachránit tím, že se Nancy vyspala snad úplně s každým koho viděla a ještě ke všemu to tam Silasovi moc neslušelo :D Už jsem myslela, že se na to nebudu dívat. Naštěstí je 8 série zase dobrá, Nancy se uklidnila a Silas už je zase pěknej.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Weeds

První a druhá serie seriálu byli zajímavé.
Něco nového na co se dalo koukat a nenudit se , plno zvratů a dobrý děj ale s nástupem serie 3 vše to zajímavé vyčpělo a nedělo se vlastně už vůbec nic co by stálo za sledování...

Celí děj se začal motak okolo hlavní postavy Nanci která se každou chvíli potápí hlouběji do svého drogového kšeftu....

Škoda že to takhle dopadlo začátek byl celke slibný .....

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Weeds

Seriál o k*ávě co měla dobrýho manžela, ale po jeho smrti se nějak nesrovnala s představou, že bude muset pracovat, tak začne prodávat trávu. Tímto svým jednáním dostává spoustu lidí do průserů a samozřejmě i sama sebe. Nechápejte to špatně, on to není špatnej seriál a rozhodně má své silné stránky, ale má 7 řad a po čase vás, ona zmiňovaná k*áva, začne uplně příšerně s*át. Díky bohu, jsou tam vedlejší role, které si pozornost zaslouží.

60 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí
TSZZ
16. listopadu 2007

Bílá vdova v seriálovém balení

Děj seriálu vpodstatě připomíná (nebo kopíruje) děj filmu Bílá vdova.Je to však mnohem sprostší a černohumornější,rozhodně to stojí za vidění.Až na pár much to opravdu docela jde.

80 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Výborné!

Viděl jsem první dva díly a zatím jsem opravdu nadšený. Výborná náhrada za Zoufalé manželky, které se po první řadě začali točit v kruhu.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Little Boxes

Nancy Botwin, královna předměstí. Můžete jí stokrát podrazit nohy, ale stejně se nevzdá a půjde zase do všeho naplno. V tomhle nelegálním království pláču, díky Dougovi a Andymu se nepřestávám smát a překvapivě právě satiricky sociální dramedy mi zcela samozřejmě ukazuje, že i když nestojí život občas za nic, stejně se vyplatí se zvednout a jít dál.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí