plakát seriálu

Umbrella Academy

(The Umbrella Academy)

Názory uživatelů

HELLO. GOODBYE.

Už druhá skvelá novinka tento rok (po Deadly Class), ktorú som pôvodne ani nemala v pláne pozerať, no trailer bol taký skvelý, že som to predsa len skúsila a neľutujem. Seriál ma prekvapil takmer vo všetkom. Od príbehu, cez skvelé scény a humor až po postavy. Klausa som vďaka jeho predstaviteľovi, ktorý ma bavil zatiaľ všade, čakala skvelého od začiatku (a ani trochu nesklamal), ale kto ma skutočne prekvapil bol Number 5. Najmladší člen hral nakoniec najlepšie a to aj napriek skvelému výkonu Roberta Sheehana. Predlohu som nečítala, takže nemôžem porovnávať, ale postava Number 5 bola skvelá a zo všetkých súrodencov ma on aj jeho príbeh bavili najviac. Plus skvelá hudba od traileru až po koniec série.
Po konci som veľmi zvedavá na 2. sériu, myslím že majú ešte dosť príbehov ktoré neboli rozvinuté a majú čo ponúknuť.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pomalá, ale o to lepší jízda

Zvládl jsem celý set během jednoho dne a můžu říct, že toho nelituji. První díl je dobře lákající, byť souhlasím, že trochu pomalejší, ale celkově je to prostě skvělé, další díly to vynahrazují a celkově tak děj plyne až do závěru, který rozhodně stojí za to.
Na rozdíl od jiných, vyzdvihuji herectví Ellen Page, protože ona prostě je dokonalá. Stejně působí v dalších dílech i "navrátilec". Ale ona vlastně tam není žádná "hluchá" postava. Možná mi připadala trochu slabší Cha-cha, ale to je tím, že nemám rád její představitelku.
Za sebe musím říct, že tenhle seriál se opravdu povedl, byť jsem od něj, díky tomu hype, co kolem něj byl, zase tolik nečekal.
Pokud máte rádi dnes tolik moderní "ponuré" komixy, tak tohle je přesně to, co hledáte.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kvalitní zpracování komiksové předlohy

Komiks Umbrella Academy, mám přečtený, dokonce i vyšel u nás v češtině. Od seriálového zpracování jsem radši nic moc nečekal.
Ale ukázalo se, že dát do 10 epek příběh z 2 knih byl dobrý nápad a provedení se povedlo.
Sice někdy to bylo trochu natahovaný, Netflix je známý, že svým seriálům poskytuje delší stopáž. Ale spíše mi vadily nějaké změny oproti předloze. Třeba to jak umírnili a polidštili Hazel a Cha Cha, už kultovní vražednou dvojici z komiksu. Toto si tvůrci mohli odpustit a přitom jejich nástup byl parádní, škoda že jsme je neviděli provádět taková zvěrstva jako v předloze. Ale zase bylo hezké, že seriál rozvinul nějaké scény, které v komiksu dostaly málo prostoru. I celkový příběh se povedl znázornit dobře, protože v komiksu byl vyprávěný trošku zmateně. Rozhodně se jedná o nadprůměrnou adaptaci předlohy, kterou může sledovat ten, kdo četl komiks, sice nějaké změny zamrzí, ale není to nic hrozného. Dále se mi dost líbila hudba, ta byla hodně vydařená.
Jedná se o povedený komiksový seriál, jeden z mála nových u kterých jsem to nevzdal po první epizodě. Pokud chcete vidět, něco co se odlišuje od strojově vyráběných komiksových seriálů, které slouží jen k uspokojení diváků, protože komiksovky v nynější době letí a každá stanice na tom chce vydělat, tak dejte šanci seriálu Umbrella Academy.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Překvapení sezóny

Dobře, tak tohle bylo až neskutečně skvělé!! Seriál skvěle drží pozornost a funguje i pro člověka,který komiks nikdy nečetl.Postavy mají hloubku a propracovanost. Hudba sedí do poslední noty a herecké výkony jsou skvělé.
Klaus je skvělý, ale skutečný herecký koncert tu rozehrává 5. Jeho příběh i chování je skutečnou třešničkou na dortu. Taky nesmíme zapomenout na 7. Objevovat její osud i tajemství mě bavilo snad nejvíc. Nejsem zastáncem komiksů,ale tohle bylo příliš krátké :-D

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Umbrella Academy is maybe full of assholes but not fools...

Umbrella Academy je společně s The Boys jedním ze dvou nejlepších superhrdinských seriálů současnosti a jsem hrozně rád, že komiksová podoba je takto kvalitně nadnesena a vylepšena (protože co si budem, ten komiks je tak trošku směšný).

Postavy jsou vybírány pečlivě, s nikým nemám problém, i když v první sérii mě štvala Vanya, ale od druhé jsou to prostě miláčci. Po první sérii jsem nečekal, že by ji druhá mohla dohnat nebo předehnat, ani jsem se na ni moc netěšil, ale teď jsem ji dokoukal a prostě pecka. Krásná atmosféra, inteligentní humor, úroveň a zároveň protkaná super songy, hudební podklad je asi nejvíc boží.

Začínám se bát, jestli třetí série nebude poslední, protože komiksy jsou také tři, ale teď si přečtu druhý a třetí díl a uvidím, jak moc se liší od předlohy a budu se modlit, aby klidně bylo víc a víc sérií, protože je to opravdu super seriál, který diváka vtáhne a potěší. Cliffhanger na konci parádní, těším se, jak to celé dopadne. Tak hurá za rok. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Baví to

Ak by som mala seriál k niečomu prirovnať, tak jednoznačne k Heroes (prvá séria, keď to ešte malo hlavu-pätu) spred 15 rokov. Len atmosféra stavia viac na humor a menej na prvky hororu. No a práve tým humorom a vypeckovaným soundtrackom po vzore iných komiksových kúskov posledných rokov si ma seriál získal.

Áno, dej je mierne predvídateľný, tiež mi občas niektoré postavy lezú na nervu (ehm, Vanya), lenže každý jeden jeden vtip do s ľahkosťou dorovná a nadhodí. Seriál neobjavuje nejaké temné úskalia ľudskej mysle či smerovanie ľudstva, ale zameral sa na to jedno, čo vlastne na konci dňa po práci od seriálu chceme - vtiahnuť do deja, zasmiať sa, zabudnúť na svoj život a chcieť okamžite pri záverečných titulkách pustiť ďalší diel.

Bonusom je ešte ten tínedžer, čo hrá Five, a neviem kto píše Klausa a jeho dobrodružstvá, ale je to oficiálne môj najobľúbenejší človek na planéte.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak nějak jiný komiks

Seriál jsem zaregistroval už pár měsíců před premiérou, protože mu dělal Netflix docela slušnou propagaci. O komiksu, na kterém je děj založen, jsem ale nikdy předtím neslyšel. Podle prvních trailerů to nevypadalo úplně špatně.

Zamlouvalo se mi obsazení. Známé tváře jako Ellen Page nebo Robert Sheehan doplňují tváře úplně neznámé a klape jim to. Líbilo se mi i to, že má jít o další z řady komiksů, které necílí na teen obecenstvo a mě osobně se tahle dysfunkční rodinka trefila do noty. Postavy jsou zajímavé a ani flashbacky nejsou nijak rušivé. Navíc to má jeden z nejlepších soundtracků za poslední dobu. Třeba pilot přinesl úžasnou scénu, kdy všichni tančí při písničce I think we're alone now.

Jen mi přišlo, že tomu po dobrém pilotu selhalo tempo a do posledních dílů jsem se přemáhal. I když poslední díly zase byly mnohem zajímavější. Pokud ale máte zájem o jiný seriál s nestandardními postavami, tak Umbrella Academy je trefou do černého. Já si jen myslím, že to mohlo dopadnout ještě mnohem lépe.

Nestává se to často, ale musím říct, že druhá řada byla o dost lepší než ta první. První mi přišla jako lehký nadprůměr, ale u druhé jsem se bavil o poznání víc a vážně se nemůžu dočkat toho, kam to bude pokračovat. Příběh byl zajímavý, cestování časem se povedlo a i zasazení do doby se podařilo. Neměl jsem moc tušení, kam se to bude vyvíjet, ale všechno fungovalo tak, jak mělo a jak jsem si představoval. Navíc je třeba znovu pochválit za soundtrack, který perfektně šlape v každém díle.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Obě série pomalý rozjezd

Nakonec jsem si řekla, proč tento seriál nezkusit. A tak jsem si ho nedávno pustila. První řada měla tak pomalý rozjezd, že jsem se trochu nudila a říkala si, jestli to nakonec dám. Ale po třetím díle to byla větší a větší jízda a bylo jasné, že první řadu dám bez problémů. Poté následovala ta druhá. Stejně jako ta první řada měla pro mě pomalý rozjezd. Dokonce jsem si musela od seriálu na pár dní odpočinout, jak mě to nějak nenadchlo. Ale dneska jsem to dala kompletně celé. Tady mě to začalo bavit a začalo se to rozjíždět asi až od šestého dílu. Celkově, špatný seriál to není. Komedie, akce i dobrodružství se super schopnostmi. Sice do top seriálů patřit nebude, ale třetí řadě rozhodně šanci dám a třeba mě bude víc bavit a víc překvapí. Dávám sice 80%, ale k sobě si píšu spíše 75%. :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

yes, please

po dlouhé době seriál, do kterého jsem se ponořila a chtěla vidět víc a víc. držel pozornost a nepustil. určitě se zařadil mezi jedny z mých oblíbených :) těším se na další sérii.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skvělá jízda

Od seriálu jsem nic nečekala a dostala jsem nálož skvělého příběhu, hereckých výkonů a parádní hudby. Všechny postavy mi přirostly k srdci - živé i mrtvé. Sheehan hraje dalšího ze svých legendárních magorů a sedne mu to. Pětka byl vynikající. Co říct. Budu si muset přečíst předlohu.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé