plakát seriálu

Umbrella Academy

(The Umbrella Academy)

Názory uživatelů

yes, please

po dlouhé době seriál, do kterého jsem se ponořila a chtěla vidět víc a víc. držel pozornost a nepustil. určitě se zařadil mezi jedny z mých oblíbených :) těším se na další sérii.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

HELLO. GOODBYE.

Už druhá skvelá novinka tento rok (po Deadly Class), ktorú som pôvodne ani nemala v pláne pozerať, no trailer bol taký skvelý, že som to predsa len skúsila a neľutujem. Seriál ma prekvapil takmer vo všetkom. Od príbehu, cez skvelé scény a humor až po postavy. Klausa som vďaka jeho predstaviteľovi, ktorý ma bavil zatiaľ všade, čakala skvelého od začiatku (a ani trochu nesklamal), ale kto ma skutočne prekvapil bol Number 5. Najmladší člen hral nakoniec najlepšie a to aj napriek skvelému výkonu Roberta Sheehana. Predlohu som nečítala, takže nemôžem porovnávať, ale postava Number 5 bola skvelá a zo všetkých súrodencov ma on aj jeho príbeh bavili najviac. Plus skvelá hudba od traileru až po koniec série.
Po konci som veľmi zvedavá na 2. sériu, myslím že majú ešte dosť príbehov ktoré neboli rozvinuté a majú čo ponúknuť.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pomalá, ale o to lepší jízda

Zvládl jsem celý set během jednoho dne a můžu říct, že toho nelituji. První díl je dobře lákající, byť souhlasím, že trochu pomalejší, ale celkově je to prostě skvělé, další díly to vynahrazují a celkově tak děj plyne až do závěru, který rozhodně stojí za to.
Na rozdíl od jiných, vyzdvihuji herectví Ellen Page, protože ona prostě je dokonalá. Stejně působí v dalších dílech i "navrátilec". Ale ona vlastně tam není žádná "hluchá" postava. Možná mi připadala trochu slabší Cha-cha, ale to je tím, že nemám rád její představitelku.
Za sebe musím říct, že tenhle seriál se opravdu povedl, byť jsem od něj, díky tomu hype, co kolem něj byl, zase tolik nečekal.
Pokud máte rádi dnes tolik moderní "ponuré" komixy, tak tohle je přesně to, co hledáte.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kvalitní zpracování komiksové předlohy

Komiks Umbrella Academy, mám přečtený, dokonce i vyšel u nás v češtině. Od seriálového zpracování jsem radši nic moc nečekal.
Ale ukázalo se, že dát do 10 epek příběh z 2 knih byl dobrý nápad a provedení se povedlo.
Sice někdy to bylo trochu natahovaný, Netflix je známý, že svým seriálům poskytuje delší stopáž. Ale spíše mi vadily nějaké změny oproti předloze. Třeba to jak umírnili a polidštili Hazel a Cha Cha, už kultovní vražednou dvojici z komiksu. Toto si tvůrci mohli odpustit a přitom jejich nástup byl parádní, škoda že jsme je neviděli provádět taková zvěrstva jako v předloze. Ale zase bylo hezké, že seriál rozvinul nějaké scény, které v komiksu dostaly málo prostoru. I celkový příběh se povedl znázornit dobře, protože v komiksu byl vyprávěný trošku zmateně. Rozhodně se jedná o nadprůměrnou adaptaci předlohy, kterou může sledovat ten, kdo četl komiks, sice nějaké změny zamrzí, ale není to nic hrozného. Dále se mi dost líbila hudba, ta byla hodně vydařená.
Jedná se o povedený komiksový seriál, jeden z mála nových u kterých jsem to nevzdal po první epizodě. Pokud chcete vidět, něco co se odlišuje od strojově vyráběných komiksových seriálů, které slouží jen k uspokojení diváků, protože komiksovky v nynější době letí a každá stanice na tom chce vydělat, tak dejte šanci seriálu Umbrella Academy.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Překvapení sezóny

Dobře, tak tohle bylo až neskutečně skvělé!! Seriál skvěle drží pozornost a funguje i pro člověka,který komiks nikdy nečetl.Postavy mají hloubku a propracovanost. Hudba sedí do poslední noty a herecké výkony jsou skvělé.
Klaus je skvělý, ale skutečný herecký koncert tu rozehrává 5. Jeho příběh i chování je skutečnou třešničkou na dortu. Taky nesmíme zapomenout na 7. Objevovat její osud i tajemství mě bavilo snad nejvíc. Nejsem zastáncem komiksů,ale tohle bylo příliš krátké :-D

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tak nějak jiný komiks

Seriál jsem zaregistroval už pár měsíců před premiérou, protože mu dělal Netflix docela slušnou propagaci. O komiksu, na kterém je děj založen, jsem ale nikdy předtím neslyšel. Podle prvních trailerů to nevypadalo úplně špatně.

Zamlouvalo se mi obsazení. Známé tváře jako Ellen Page nebo Robert Sheehan doplňují tváře úplně neznámé a klape jim to. Líbilo se mi i to, že má jít o další z řady komiksů, které necílí na teen obecenstvo a mě osobně se tahle dysfunkční rodinka trefila do noty. Postavy jsou zajímavé a ani flashbacky nejsou nijak rušivé. Navíc to má jeden z nejlepších soundtracků za poslední dobu. Třeba pilot přinesl úžasnou scénu, kdy všichni tančí při písničce I think we're alone now.

Jen mi přišlo, že tomu po dobrém pilotu selhalo tempo a do posledních dílů jsem se přemáhal. I když poslední díly zase byly mnohem zajímavější. Pokud ale máte zájem o jiný seriál s nestandardními postavami, tak Umbrella Academy je trefou do černého. Já si jen myslím, že to mohlo dopadnout ještě mnohem lépe.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Skvělá jízda

Od seriálu jsem nic nečekala a dostala jsem nálož skvělého příběhu, hereckých výkonů a parádní hudby. Všechny postavy mi přirostly k srdci - živé i mrtvé. Sheehan hraje dalšího ze svých legendárních magorů a sedne mu to. Pětka byl vynikající. Co říct. Budu si muset přečíst předlohu.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé