plakát seriálu

Uneseni

(Taken)

Názory uživatelů

Asi tak ...

Výborné zpracování.
Výborné téma.
Výborná atmosféra.
Skvěle zachyceno " jak " to mohlo být.
Výkony herců sou tak akorát - není moc co bych vytkla.

Na tohle téma , se urodilo sice hodně seriálů ( myslím vetřelce a mimozemské entity atd. ) ale jen málo jich je kvalitních - tenhle rozhodně patří na špičku.

Seděla sem jak přikovaná a čekala sem co z toho vyleze - a bylo to velkolepé finále.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Unesen...ale jen první polovinou seriálu

Tento seriál mě velmi rychle pohltil. Většinou je člověk u ufo sci-fi napínán, jak ti mimozemšťani vypadají, tady to víme prakticky hned. Takže karty se vyloží na stůl poměrně záhy. Nicméně tu nejde o to, co jsou zač, jak vypadají, ale co chtějí.

Seriál atypicky prostupuje skrz 4 generace, což je zajímavá myšlenka, která má své výhody, bohužel i nevýhody. První dvě generace (cca 1.-5. díl) byly famózní. Hodnotil bych tak za 90%. Skvělý úvod do děje, nádherně vykreslené dobové reálie a hezky se rozjíždějící děj. Zde člověk musel dávat pozor, jelikož sem tam seriál přeskočí o pár let dopředu a najednou vidíme jiné herce. I tak se nám ale autoři snažili dávat vždy nějaké vodítko, abychom věděli rodinné vazby, kdo je kdo. Občas to nebylo lehké, ale dalo se. Co je však důležité...zde napětní gradovalo, rostlo a osudy jednotlivých postav byly dobře vymyšleny. Taky skoro každá postava měla svůj časový prostor. Co je však nejpoutavější na těchto prvních pěti dílech, je fakt, že zde vidíme prvky náhlého překvapení. Jako by se Hra o trůny inspirovala zde.

Ve druhé polovině seriálu už mimozemšťany tak často nevidíme, některé osudy postav jsou velmi ochuzené (třeba Jacob). Začínal jsem mít blbý pocit, že konce nebude tak epický a měl jsem pravdu. Co prvních pět dílů začalo, nedokázalo dalších pět dílů proměnit ve strhující podívanou. Nebudu prozrazovat finále pro ty, co seriál neviděli, ale nenadchlo mě to. Končí to v podstatě otevřeně, cíl mimozemšťanů možná splněn, ale pak si člověk řekne, co proboha dělali těch cca 50-60 let? Vždyť by se jejich cíl dal splnit za pár let při množství unesených lidí. A hodně dalších takových drobností lze najít. To ale vychází z podstaty, jak vměstnat do deseti dílů tolik generací.

Nakonec tedy kvůli nudnějšímu konci hodnotím za 70%.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

UFO seriál na jedničku....

Abych řekla pravdu, tenhle seriál mě uchvátil, už jako malou. Poprvé, když jsem ho viděla mi mohlo být tak 12 nebo 13 let. Podruhé jsem si na něj vzpoměla cca ve 20 letech a od té doby si jednou ročně dávám filmový večer s Uneseni.

Těm, kteří nevědí do čeho jdou, mohu jen říci, že tenhle seriál Vás nezklame. Má skvělou zápletku, je propletený do poslední nitě a obsazení se také vyvedlo.

Možná je tahle recenze ovlivněná už tím, že je to dílo Spielberga, ale myslím, že lidé, kteří mají rádi UFO a příběhy s ním spjaté budou mít hezkou podívanou.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Seriál Stevena Spielberga

Tento seriál je celkom zaujímavým projektom Stevena Spielberga ktorý sa znova vybral na pole sci-fi a natočil vcelku dobrý seriál. Najprv som sa v tom nemohol vyznať ale neskôr keď som to dopozeral som to pochopil a zistil som že sa mi to dosť páčilo.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

První dojmy

Po prvním dílu je to nejlepší seriál s "ufonama" jaký jsem kdy viděl. Zatím hodnotím 80% a doufám, že nebudu muset ubrat. Kvalitní herci, kvalitní podání, intrikářský kapitán, co víc s přát? Rozhodně se těším, až seriál dokoukám, protože toho určitě nebudu litovat. Tento seriál doporučuji všem fanouškům sci-fi.

Po pátém dílu bych zvedl hodnocení o 5%, zajímá mě co bude dále s projektem když jim ufouni vyfoukly talíř. Docela mě dostal ten ufoun v té kádi o kterém si všichni myslí že je mrtví, ale není tomu tak :) Hodnocení po pátém dílu: 85%

Mám za sebou cca 13h kvalitního seriálu, a nelituji že jsem na něj koukal :) Konec byl dojemný. I ta slzička mi ukápla. Souhlasím s názorem Sitripis, že na tohle téma bylo natočeno spousta seriálů, ale tenhle je z nich určitě nejlepší! Hodnocení po dokoukání: 95%

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zajímavý koncept

Scifka, která dějově překlenuje několik desítek let. Jakoby si hrála na dokument typu jak to bylo doopravdy.
Celkově mě ale až tak nezaujala, díly dlouhé (to mi nevadí, když děj plyne a je poutavý, pak bych chtěl díly často ještě delší) a dějově často nijaké a pro mě nudné.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Podivná sci-fi

Tohle byla taková zvláštní sci-fi. Nedokázal jsem jí přijít na chuť, i když jsem se snažil. Hlavně ta začátku se tam skákalo časem tak strašně rychle dopředu, že jsem si nestihnul žádnou postavu oblíbit nebo se s ní sžít. A to se mi to mnohem hůř sleduje. V postavách byl strašlivej zmatek. Ale zase se tady aspoň ukázala Dakota Fanning. A trocha emocí na konci to nezachrání

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Uneseni - nezapomenutelný sci-fi seriál

Když to dávali před pár lety na čétéčku, těšil jsem se na každý díl. Také to byla nejstrašidelnější věc, kterou jsem znal. Myslím, že je to dost dobrý seriál i když nepracuje se žádným originálním nápadem. Nejvíc se mi vybavuje ten díl s Dakotou a ufounama, kteří tu měli moc pěknou podobu. Steven Spielberg prostě umí všechno a mě to moc bavilo. Rozhodně je to velmi pěkný a napínavý seriál. Už dlouho jsem to neviděl, ale bylo to strhující a hodně hodně napínavé. Mělo to strhující tempo, výborný scénář, skvělé obsazení a mě mrazilo v zádech. Nezapomenutelý sci-fi kult, další geniální dílo z produkce Stevena Spielberga.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

What's beyond the sky?

Tento seriál patří mezi moje absolutní oblíbence už od malička a bylo to vlastně takové moje první nakouknutí do světa sci-fi.

Co mluví trochu v jeho neprospěch, a je to věc co i mně malinko vadí, je mapování velkého časového úseku v 90-minutové stopáži o deseti dílech. Prvních pár dílů může působit trochu chaoticky a je těžké se zamilovat do nějaké postavy, když se prakticky s každou epizodou mění. Od poloviny ale zjišťujeme, že to byla vlastně jenom taková předehra k hlavní lince, kterou je Allie, ztvárněná kouzelnou Dakotou Fanning. K ní celá série směřuje, na ní to stojí a padá. Kvůli ní jsem netrpělivě čekala na každý další díl a kvůli ní se Spielbergova minisérie nesmazatelně zapsala mezi mé nejoblíbenější seriály vůbec.

Přiznám se, že jsem Taken poprvé chytla v televizi až od poloviny (možná proto mě první díly nestihly odradit). Zároveň jsem ale byla nadšená, když jsem ho po letech sehnala a mohla si doplnit kontext a pochopila všechny věci, co mi dříve unikaly. Sečteno podtrženo, k seriálu se dodnes ráda vracím a před ostatními ho do krve hájím :-).

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí